Foap Market prodává iPhone fotky

Foap Market


Bylo jen otázkou času, kdy se na trhu s fotografiemi objeví ambiciózní hráč, který se zaměří výhradně na obchodování se snímky, které byly pořízené mobilním telefonem. Švédský projekt FOAP, který před několika dny spustil svůj Foap Market a zároveň uvolnil aplikaci pro iPhone, není určitě prvním, který se uchází o pozornost grafiků, tvůrců webů nebo online magazínů. Nepochybně je ale prvním, který vsadil na jednoduché rozhraní, snadné hledání pomocí tagů a jasnou cenu: 10,- amerických dolarů se vším všudy za 1 fotografii. Rovných 50% z částky míří autorovi prodaného snímku, který má uvnitř aplikace jasný a přehledný účet o tom, kolik fotek a za jakou částku už prodal. Vše funguje na propojení se slavným PayPalem, který si případní zájemci o spolupráci musí zřídit.

Foap app foto hlavni

Odběratelé mohou získat lepší cenu v případě nákupu kreditů. Menší je pak i zisk pro fotografa, kterému market snímek za zvýhodněnou cenu prodá koncovému zákazníkovi. Pokud ale patříte mezi iPhone fotografy, kteří zpravidla „ulítávají“ na snímcích s výrazným zkreslením, deformací a používáním různých filtrů – například Hipstamatic, Instagram a podobně, máte smůlu, a na FOAP systém zapomeňte. Tvůrci tého agentury na obchodování s mobilními fotografiemi totiž výhradně chtějí nabízet co nejreálnější – původní snímky bez zásadního zkreslení. Zkrátka momentky a ilustrační záběry pořízené čistě původním fotoaparátem v iPhonu nebo jakoukoliv aplikací, která ho v základních funkcích nahrazuje. Ostatně, více se můžete dozvědět na webu projektu FOAP. V případě, že toužíte po bezplatné aplikaci, je už ke stažení a z mého pohledu se celkem povedla. Viz. Odkaz na App Store.

P.S. Prodej fotek z iPhonu začala už před časem nabízet například i agentura PocketStock. Ve svých databázích už mají slušnou řádku iPhone fotografií také zpravodajské agentury Profimedia, GettyImages, ale i mnohé další profesionální a obří fotobanky nebo mikrofotobanky. FOAP je podle dostupných informací zatím jediný, který chce prodávat snímky výhradně z mobilů. Jeho aplikaci pro iPhone by měla zanedlouho doplnit i aplikace konkurenčního Androidu.

icon
Angry Birds (1154 ratings) Rovio Entertainment Ltd Games, Arcade, Entertainment, Action Zdarma Stáhnout aplikaci

Novinář a fotograf, který od roku 1996 působí v českých médiích. V současné době pracuje jako obrazový redaktor týdeníku RESPEKT. Projekt www.iPhonefoto.cz založil v září 2011. O dva roky později ho změnil na magazín. V září 2014 přenechal jeho provoz kolegům z Appliště.cz

  • http://statigr.am/j1rk4 j1rk4

    Ještě instacanvas :P

  • http://www.iphonefoto.cz Tomáš Tesař

    Pravda…Málem bych na něj zapomněl:-) Je to trochu unikát, proto mu budu věnovat samostatnou kapitolu:-)