App 6×7 a 6×6 – další skvělý updateVývojář Michael Hardaker oznámil update dvou svých fotoaplikací s názvem 6×7 a 6×6. Obě lze zařadit do nejvyšší kategorii fotoapp pro iPhone. A to především díky skvěle nastavenému menu a jednoduchému ovládání. V neposlední řadě je třeba u nich pochválit také výborné obrazové výsledky, které obě tyto app umožňují. Mimochodem, Hardaker, jehož celou práci najdete na jeho webu ZDE, je podepsaný také pod další „profi“ aplikací s názvem 645PRO, o níž se mezi iPhone fotografy hodně mluví. Zatímco první dvě jmenované jsou jednodušší ve svém ovládání, u zatím poslední app 645PRO se tenhle vývojář rozhodl jít o kousek dál a nabídl celou řadu dalších zajímavých funkcí. K 645PRO, která nedávno dostala také update, se ale vrátíme někdy příště.

Jak 6×7, tak 6×6, jsou si velmi podobné jak v designu, tak nabízených funkcích. Vlastně by se dalo napsat, že jediným rozdílem mezi nimi je pouze ve formátu obrázku. Pokud tedy fandíte více čtvercovému, řekněme „instagramovému“ formátu, je pro vás ideální volbou 6×6. Je-li vám bližší větší formát s možností ořezu, zvolte 6×7. Oba jsou opravdu povedené a po posledním update nabízejí několik novinek.

V první řadě je to optimalizace pro poslední generaci iPhonu 5 a nedávno uvolněnou verzi operačního systému iOS6. To pro uživatele jak nové verze iPhonu, tak těch starším mimo jiné znamená:

–  změnu obrazového procesoru, který kombinuje vyšší kvalitu fotografií s vyšším výkonem.

–  možnost sdílení fotografií přes e-mail, Facebook, Twitter, Flickr, Instagram a další aplikace.

– osm nových Color & B & W režimů + přepínač pro rychlý přístup.

– možnost uložit fotografie v kvalitě  HI-Quality, nebo MAX-Quality pro JPEG, nebo i v TIFFu !!!

–  tři nové typy orámování snímku.

– příležitost přidat informace o autorských právech a metadata EXIF.

A dobrá zpráva na závěr. Pokud jste se ani s jednou z těchto app ještě nesetkali, potom je začněte sledovat !!! Cenově jsou za základních 0,79,- eur, což je za hubičku !!!

 

Pokud vás zajímá app 6×7, klidněte na odkaz do App Store:

icon
Angry Birds (1158 ratings) Rovio Entertainment Ltd Games, Arcade, Entertainment, Action Zdarma Stáhnout aplikaci

Jestli chcete vyzkoušet „sesterskou“ app s názvem 6×6, klikněte na odkaz:

icon
Angry Birds (1158 ratings) Rovio Entertainment Ltd Games, Arcade, Entertainment, Action Zdarma Stáhnout aplikaci

Novinář a fotograf, který od roku 1996 působí v českých médiích. V současné době pracuje jako obrazový redaktor týdeníku RESPEKT. Projekt www.iPhonefoto.cz založil v září 2011. O dva roky později ho změnil na magazín. V září 2014 přenechal jeho provoz kolegům z Appliště.cz

 • opa.key

  Jee Jablonec, to je hezký ho taky někde vidět 🙂

 • Host

  Ahoj, zajímalo by mě jenom, jaká aplikace pořizuje lepší fotky. Jestli 6×7 nebo 645PRO? Diky 🙂

 • Jablonec – rodné město !!! 🙂 P.S. Pro Hosta…. To je slušnej „oříšek“ 🙂 Já bych řekl, že obě app jsou na tom co do kvality výstupu srovnatelně. Mě osobně vyhovuje pro „rychlejší“ práci spíše 6×7 a pro ostatní 645PRO…. Je přehledná, ačkoliv má více funkcí…. Baví mě i možnost různých formátů…… Pokaždé přitom získáš slušný výstup…..Jinými slovy, chceš-li „více“, vsaď na 645PRO….Ostatně, odpovídá tomu i cenový rozdíl mezi oběma těmito aplikacemi….. Tomáš.

 • Pavel Jaroš

  Mám poznámku k 645PRO. Výborná aplikace se kterou jsem byl velmi spokojen. Bohužel po posledním update mi na 4s padá i po přeinstalaci.

  • Ajajajaj… Máte pravdu, tam je nějakej kopanec…:-( Osobně bych pár hodin počkal… Michael Hardaker-autor app 645PRO je velmi slušný a progresivní vývojář…jistě co nejrychleji vše napraví…Ale teď vážně padá… Jak ma 4, tak 4S…T.

 • Pavel Jaroš

  645PRO ještě jednou. Tak se mi povedlo padání aplikace v iOS6 odstranit. Řešení je otevřít v PC iTunes, v App Store si najít 645PRO a přečíst si podrobnosti o aplikaci :-). V kapitole „What’s New in Version 2.11“ je „NOTE: some iOS6 updates aren’t „taking“, if you have a problem, delete the app from your device and reinstall from App Store – Updates – Purchased“. Takže odinstalovat a přímo v telefonu znovu nainstalovat z App Store – Updates – Purchased.

 • Pingback: http://94wp.com/home.php?mod=space&uid=101416()