Fotoring app – pro tvorbu minigaleriíFotoring  jsem objevil úplně náhodou a musím říci, že toho nelituji. Pokud hledáte jednoduchého tvůrce malých fotogalerií, v němž se dají snímky rovnou, byť nepřímo, i editovat (a sice ve spolupráci s legendární app Camera+) , potom by vás mohl rovněž oslovit. Pochopitelně, má své hranice. Ostatně,  jako každá aplikace. V tomto případě je například třeba počítat s tím, že do galerie, která svým uspořádáním připomíná tak trochu leporelo, můžete poskládat maximálně 10 fotografií.  Ty můžete libovolně prohlížet ve formátech na výšku i na šířku a měnit i jejich pořadí. Stejně tak lze celou sérii sdílet na  Facebooku a Twitteru, případně poslat emailem nebo umístit na blog Tumblr. Upravovat se dá i velikost snímku (respektive celé série). A sice v pixelech. Horní hranice je  max.3000 px. No a pak tu máme ještě zmiňovanou editaci. Ta sice není přímo součástí app Fotoring, ale lze ji provést ve spojení se slavnou aplikací Camera+. A to je dobrá volba. Jakmile úpravy v obrázku dokončíte, jedním kliknutím se opět ocitnete v prostředí Fotoring. Pro podrobnější informace o tom, jak aplikace funguje, doporučuji mrknout na promo video.

Aplikace je univerzální a funguje nejen pro všechny verze  iPhonu a iPodu Touch, ale také na tabletu iPad. Pokud vás zaujala, ke stažení je nyní za odpovídající částku 0,79,- eur. Viz. Odkaz na App Store.

icon
AB Classic (1161 ratings) Rovio Entertainment Oyj Games, Arcade, Entertainment, Action Zdarma Stáhnout aplikaci

Novinář a fotograf, který od roku 1996 působí v českých médiích. V současné době pracuje jako obrazový redaktor týdeníku RESPEKT. Projekt www.iPhonefoto.cz založil v září 2011. O dva roky později ho změnil na magazín. V září 2014 přenechal jeho provoz kolegům z Appliště.cz