GCam app – další, co láká „profíky“Především pro ty, kteří to myslí s fotografováním vážně:-) Přesně touhle větou láká vývojář John Niclasen na svoji novou fotoaplikaci s názvem GCam. A popravdě řečeno, snaží se přitom mířit hodně vysoko:-) Stejně jako jiné, podobně koncipované aplikace, jejichž tvůrci se pokoušejí zlákat hlavně zkušenější a náročnější iPhone fotografy, také GCam sází na jednoduchost, přehlednost, rychlost ovládání, odezvu fotoaparátu a také obrazovou kvalitu. Respektive, co nejlepší obrazový výstup, kterým je pro spoustu fotografů nikoliv tradiční a rozšířený JPG formát, ale spíše TIFF.

Prozatím jsem neudělal detailnější test téhle novinky, ale po prvních několika pořízených fotografiíh můžu s jistotou napsat, že tahle app si zaslouží vaši pozornost. Pracuje se mi s ní skvěl. Splňuje přesně to, co bych od podobné koncepce – tedy aplikace, co se hodí spíše pro vážnější fotografy-očekával.

GCam app foto 2 detailStejně jako u jiných, podobně postavených app, jakými jsou třeba 645PRO, 6×7, MATTEBOX nebo MPRO, která je jediná pouze černobílá, se i GCam zaměřuje na základní a přitom nejdůležitejší funkce a položky, které potřebujete znát k pořizování snímků jako při práci běžnými digitálními kompakty a zrcadlovkami. Pochopitelně s určitými omezeními.

Pokud se rozhodnete GCam koupit, počítejte s útratou 2,69,- eur. Někomu se může cena zdát vyšší, protože v ní skutečně nenajdete žádnou záplavu filtrů, ani možnost editování. Je třeba si ale ujasnit, co od každé z fotoaplikací vlastně chcete a k čemu se která hodí nejlépe. Mimochodem, chcete-li se detailně seznámit s tím, jak autor John Niclasen svoji žhavou novinku prezentuje, doporučuji se podívat na web aplikace, který objevíte ZDE.

Několik klíčových funkcí, které novinka GCam app nabízí:

– Možnost zpracování snímků v pokročilém RAW (přesněji Draw), reálně ukládání v bezztrátovém formátu TIFF
– Průběžné zobrazování hodnoty ISO a rychlosti závěrky na displeji
– Dvoustupňová spoušť
– Vyvážení bílé pro kompletní konzistenci mezi snímky
– Samostatné uzamčení expozice a zaostření
– Funkce u hlasitosti  ‚+‘ funguje jako tlačítko spouště
– Funkce  „-“ u hlasitosti funguje jako stálé světlo
– Poměr stran 4:3 v náhled, a to i pro nový iPhone 5
– Obrázky uloženy v metadatech s Exif, TIFF a GPS
– Obrázky uloženy v plném rozlišení 3264×2448 pixelů u iPhonu 4S a iPhonu 5 (2592×1936 na iPhonu 4)
– Vyberte si mezi TIFF a JPEG výstupem

Aplikaci GCam si můžete stáhnout právě teď. Viz odkaz do App Store.

icon
Angry Birds Classic (1161 ratings) Rovio Entertainment Oyj Games, Arcade, Entertainment, Action Zdarma Stáhnout aplikaci

Novinář a fotograf, který od roku 1996 působí v českých médiích. V současné době pracuje jako obrazový redaktor týdeníku RESPEKT. Projekt www.iPhonefoto.cz založil v září 2011. O dva roky později ho změnil na magazín. V září 2014 přenechal jeho provoz kolegům z Appliště.cz