Glaze app – malířská je ve slevěPokud fandíte umělecky laděným app, doporučuji prozkoumat Glaze, která je právě v promo akci, a vývojáři na ni nasadili dočasně slevu z normální ceny 2,39,- na 1,59,- eur. Jásat by měli především ti z vás, kteří mají rádi malířské styly. Ale pozor !!! Pokud čekáte, že vám tahle app nabídne „kopírování“ a napodobování slavných autorů jako Monet, Vincent van Gogh nebo Klimt, pak jste na omylu. Tvůrci sice zpracovali sadu velmi zajímavých algoritmů, ani jeden z nich se však nesnaží vykrádat techniky legendárních mistrů. Ostatně, přiznejme si to upřímně: Myslím, že i ten nejlepší počítačový kód to zkrátka nikdy nedokáže:-) To ale neznamená, že bychom díky aplikacím nemohli tvořit vlastní kreativní motivy, které malby na plátně alespoň připomínají.

Glaze je podle mě jedním z těch povedenějších nástrojů, který se klasickým postupům hodně vizuálně přibližuje. Spíše, než v iPhonu, bych doporučoval si s ním pohrát na větší ploše, tedy v iPadu. Za zvýhodněnou cenu každopádně získáte univerzální app pro obě tato zařízení. Má pěkné rozhraní, rychlou odezvu, a plnou škálu přednastavených efektů pro zkreslení. Pro rychlé kreativní úpravy můžete používat i funkci náhodné volby. Zkrátka legendární tlačítko „kouzelné kostky“, které to jednoduše vybere za vás. Glaze nyní dovoluje pracovat s maximálním rozlišením obrazu ve výstupu 2048 × 2048 pixelů, což je použitelné pro slušné tisky, ale čekal bych i více. Vývojáři nicméně slibují v dalších aktualizacích ještě zlepšení. Pokud máte zájem, mrkněte na přiložené promo video. Odkaz na App Store.

icon
AB Classic (1163 ratings) Rovio Entertainment Oyj Games, Arcade, Entertainment, Action Zdarma Stáhnout aplikaci

Novinář a fotograf, který od roku 1996 působí v českých médiích. V současné době pracuje jako obrazový redaktor týdeníku RESPEKT. Projekt www.iPhonefoto.cz založil v září 2011. O dva roky později ho změnil na magazín. V září 2014 přenechal jeho provoz kolegům z Appliště.cz