Sestavili jsme pro vás žebříček TOP 135 fotoaplikací, máte je v iPhonu?

TOP fotoapp bez textu

Sestavili jsme pro vás žebříček TOP 135 fotoaplikací, které považujeme za zásadní, originální či průlomové v jednotlivých podkategoriích sekce FOTOGRAFIE v App Store. Kompletní přehled si můžete PROHLÉDNOUT ZDE. Celkem jsme zvolili 10 různých oblastí, které vás můžou zajímat, přičemž hlavní důraz jsme kladli na výběr fotoaplikací, které jsou vhodné a zároveň velmi populární přímo pro fotografování. Větší prostor pak dostala i skupina aplikací používaných kvůli filtrům a art stylům, zkrátka pro kreativní práci.

Doufáme, že se vám naše nová rubrika bude líbit a těším se na případné tipy, doporučení, připomínky a názory, které nám můžete zaslat prostřednictvím našeho kontaktního formuláře ZDE nebo formou komentáře pod tímto článkem. Užijte si je ! :-)

P.S. Přehled TOP 135 fotoaplikací podle magazínu iPhonefoto.cz bude průběžně obměňován a doplňován o novinky. Ceny u jednotlivých fotoaplikací se můžou měnit v závislosti na rozhodnutí jejich vývojářů.

Novinář a fotograf, který od roku 1996 působí v českých médiích. V současné době pracuje jako obrazový redaktor týdeníku RESPEKT. Projekt www.iPhonefoto.cz založil v září 2011. O dva roky později ho změnil na magazín. V září 2014 přenechal jeho provoz kolegům z Appliště.cz

 • Karel

  Člověk by očekával, že tam bude i nějaký popisek, co aplikace umí a proč je lepší jedna než druhá.

  • http://www.tomastesar.cz Tomáš Tesař

   Dobrý den Karle, díky za názor… Vaší výtce rozumím. Časem možná komentáře k jednotlivým app vytvořím. O většině z uvedených app jsem nicméně za uplynulé 2 roky napsal samostatný článek. Navíc, srovnávání více app mezi sebou by bylo vážně hodně subjektivní…:-) Ale máte pravdu, plánuji, že až mi to čas dovolí, vytvořím alespoň k některým krátké komentáře a označení, že se jedná o TIP magazínu nebo autora a proč tomu tak je…:-)

   • Luděk

    Nezlobte se, určitě to dalo hodně práce, ale tento seznam je opravdu k ničemu. Popisek opravdu výrazně chybí. Pokud jste o aplikaci napsal článek, proč tam není alespoň odkaz na ten článek?

    Roztřídění do kategoríí spíše přispívá ke zmatku, než aby nějak pomáhalo. Hipstamatic je aplikace na fotografování, ale v kreativních filtrech ji nenajdu. Instagram na fotografování ani filtry evidentně není, je to pouze obrázková síť na sdílení fotografií, atd. atd. V podstatě pokud aplikaci už neznám (a tudíž seznam nepotřebuji), nemám moc šanci cokoliv v tomto seznamu rozumně najít, pokud nehodlám všech 135 aplikací otevřít v iTunes a přečíst si popis tam.

    • http://www.tomastesar.cz Tomáš Tesař

     Au…Vy mi teda nakládáte…:-) Ale nezlobím se, každá odezva od čtenářů je důležitá. Proto vám mohu slíbit, že postupně komentáře a odkazy dodělám, aby jste měli přehlednější servis. Cílem bylo v první řadě sestavit výběr app, které stojí za pozornost. Proč je mít a na co je a jak používat se dozvíte postupně v další fázi. Nicméně díky za reakce.
     P.S. Nezlobte se, ale Hipstamatic je primárně především na fotografování… A Instagram je zkrátka a dobře především sociální obrázková síť…

     • alexas

      Já Vám za tu práci s tímto seznamem děkuji. Pro mne je přínosem neboť o celé řadě aplikací jsem neměl ani tušení a není to až tak velký problém juknout na popis do iTunes. Říkám této rubrice rozhodné ANO !