Motion Stills – aplikace od Googlu pro iOS

Motion-Stills

Apple a Google – všichni dobře víme, jak se tito dva velikáni na poli mobilní technologie snášejí. Co se ale týče aplikací, je to trošku jinak a Google nedávno oznámil vydání aplikace Motion Stills pro iOS, ve které si vytvoříte GIF soubory ze svých Live Photos.

Motion Stills je aplikace pro ty, co rádi pořizují Live Photos a chtěli by je ještě něčím vylepšit. Díky stabilizační technologii v ní totiž vytvoříte opravdu působivé GIF filmy. V Motion Stills můžete své Live Photos prohledávat, prohlížet jednu po druhé, pouštět ve smyčce, nebo z nich můžete vytvořit již zmíněný GIF soubor.

 

Google vysvětluje, že využitím jejich stabilizační technologie docílí výsledek zmražení pozadí do statické fotografie nebo širokého filmového panoramatu. A nebude zapotřebí internetového připojení. Podobně to dělá i aplikace Hyperlapse od Instagramu pro záznam časosběrného videa.

Google-Motion-Stills-1.0-for-iOS-example-001

 

Stačí, abyste vytvořili, anebo si vybrali ze svých Live Photos ty snímky, které chcete vylepšit a poté si je prohlédli, nastavili vše potřebné a nakonec z nich nechali vytvořit působivý GIF.

 

Jak to celé funguje?

Aplikace v podstatě klasifikuje pohybové vektory v popředí i v pozadí a vytvoří tak statický časový záznam. Používá se celá kaskáda modelů pohybu, odhad pohybu, od jednoduchých až po složitější modely, a to pak ovlivní celý výsledek.

Pohybové mapu Stills 1.0 pro iOS například 002
Vlevo: Originál obsahující virtuální cesty kamery (červený obdélník) a klasifikace pohybu – v popředí (červené body) vs. v pozadí (zelené body). Vpravo máte výsledek.

 

Už jste Motion Stills vyzkoušeli anebo se právě vyzkoušet chystáte? Dejte nám vědět svoje názory na tuto aplikaci do komentářů pod článkem.

Technologický fandík, nevzdělanec a rejpalík. Elektronické hudby milovník, žádný geek, zdravotní pracovník.

  • http://jindrich.saur.cz Jindřich Šaur

    Pokud mám v telefonu více fotografií a projíždím je, tak aplikace vždycky spadne. Nedostanu se tak k nejstarším „live“ fotkám.
    Ale i přesto – jestli mě něco v poslední době opravdu nadchlo, pak je to právě tahle aplikace.
    Za mě rozhodně palec nahoru.
    BTW: Říkal jsem si, že ji Google schválně vydal před WWDC, kdyby se náhodou Apple „vytasil“ s nějaký svým řešením pohodlného sdílení live fotek, ale jak vidět, obva byla zbytečná :-)