Ollo Case pro iPhone 7 Plus prošel oproti předchozí generaci změnou. Bohužel k horšímu (recenze)

Naše hodnocení

Abyste mohli fotit předsádkami Olloclip a měli svůj telefon stále chráněn krytem, vytvořila společnost příslušenství Ollo Case. Jaká je jeho druhá generace pro iPhone 7 Plus?

Společnost Olloclip má na trhu s fotografickým příslušenstvím už dlouhou historii. Vždyť své první předsádky a objektivy pro telefony iPhone začala vyrábět již od jejich verze s označením 4. Konkurence se jej snaží dostihnout, avšak Olloclip je stále jasným lídrem. Svědčí o tom také jeho portfolio, které se nespokojí s jednou sadou objektivů, ale nabízí jich hned několik a stále se rozrůstá.

 

Balení s překvapením

Plastový sáček s krytem a propagačními materiály uvnitř vás sice neohromí, ale jistě překvapí. Skrývá totiž ještě jedno přibalené tělo na uchycení čoček. Zprvu netušíte, proč tomu tak je, a pokud byste vyrazili fotit bez přečtení si návodu k použití, byli byste značně rozčarovaní. Ale pěkně popořádku.

Samotný kryt prošel značnou změnou, bohužel to ne k lepšímu. Předchozí kombinaci tvrdého plastu s efektní strukturou a pryže nahradil jen matný transparentní plast. Logo značky, výřezy pro reproduktory a konektor Lightning, prostup pro přepínač hlasitosti, stejně jako krytí tlačítek hlasitosti a zapínacího tlačítka však zůstalo.

Bohužel předchozí kombinaci tvrdého plastu s efektní strukturou a pryže nahradil jen matný plast.

Vyjma použitého materiálu, který nebudí natolik kvalitní dojem a v ruce docela klouže, má kryt větší prořez pro čočky objektivu a silnější horní rámeček. Tím se také dostáváme k již zmíněnému dalšímu přibalenému tělu pro Connect Lens objektivy.


 

Společnost Olloclip sídlí na Huntington Beach v prosluněném státě Kalifornia v USA. Produkty značky se honosí označením MADE IN USA, protože jsou v USA vyráběny a to i v maximální míře i z místních zdrojů. Olloclip už se nesoustředí jen na optiku, ale vyrábí i kryty a gripy pro mobilní telefony.


 

Jedna sada a dost

Na Ollo Case pro iPhony 7 Plus totiž nenasunete tělo objektivů, které dostanete při jejich koupi v balení, ale musíte použít to, jenž je přibalené ke krytu. To je totiž širší, takže jej na Ollo Case v pohodě nasadíte, kdežto jiná těla už nikoli.

Značně to limituje použitelnost jak krytu, tak předsádek, protože takhle nemůžete měnit celé sety, ale používáte-li více jak dvě čočky, musíte je měnit na jednom těle. To má uvnitř poznámku Case, takže víte, že to je to širší. Rozlišen je i Pedant Stand, k záměně tedy nedojde. Tělo na telefonu sedí přesně a manipuluje se s ním i o něco lépe a jistěji, než když je nasazeno jen na telefonu.

Jak jsem byl po psaní recenze na Ollo Case pro iPhone 6 Plus nadšený, tak zde převládá zklamání. Case pro šestku se totiž dal používat i jako kryt a to nezávisle na jeho rozšířené funkčnosti. Tady to je vždy spíše jednorázová záležitost typu – jdu fotit s Olloclipem, tak si raději vezmu i Case, kdyby „náhodou“. Není to špatný produkt, to ne, ale víme, že v Olloclipu to umí lépe. Tak třeba příště.

 

Chcete si olloCase i s předsádkami Olloclip vyzkoušet rovnou na svém iPhonu 7 Plus a nějaké snímky s tímto setem pořídit? Přijďte na iPhonefoto workshop o mobilní fotografii, kde vám jej předvedeme a k půjčení poskytneme.

 

Plusy:

 • Ochrana telefonu při použití předsádek
 • Krytí tlačítek
 • Přesah krytu přes displej

Mínusy:

 • Nutnost použití širšího těla
 • Vyšší cena

 

Za poskytnutí produktu děkujeme společnosti Olloclip

NázeviPhone 7 Plus Ollo Case

Cena: cca 1 100 Kč (39,99 €)

Rozměry: výška: 160 mm; šířka: 81,3 mm, hloubka: 10,2 mm

Pro modely: iPhone 7 Plus

Materiál: Plast

Barva: Matně transparentní

Podrobné hodnocení

Konstruktér CNG čerpací stanice pro plnění osobních automobilů ve společnosti MOTOR JIKOV Group. Šéfredaktor internetového Apple magazínu Appliště.cz.

 • jvcmn

  Dobrý den Adame,

  díky za článek! Teď musím doma prověřit jestli s ollocasem používám to správné tělo pro uchycení čoček – konečně vím proč ke krytu přibalili extra tělo navíc 😀

  Jinak jestli jsem se dobře díval, používáte olloclip bez folie na displayi telefonu. Pozorujete po delší době používání olloclipu nějaké poškození na čelní straně v oblasti nad displayem? Já mám olloclip jen chvíli a folii na iphonu také nemám. Zatím na telefonu nic nepozoruji ale do budoucna bych byl určitě nerad kdyby na něm byly patrné stopy po nasazovaní olloclipu.

  Díky za odpověď!

  Milan

  • Dobrý den Milane,
   rozhodně nemáte zač. Tělo je označeno, takže to poznáte. A Pedant Stand má uvnitř kruhové výstupky, aby bylo jasné, že je na něm jiné tělo. Trochu to v Olloclipu zkomplikovali, tohle se s minulou generací nedělo.

   Co se fólií týče, jsem jejich odpůrce a razím heslo – raději poškrábaný displej s plným komfortem používání, než se sakrování s nějakou ochranou. Je to ale čistě můj názor:-). Každopádně ano, stopy pozoruji. Mám matně černou variantu telefonu, která je náchylná i na pohled, takže když Olloclip nasazuji nebo jej snímám, nějaké škrábance již na telefonu z tohoto jsou. Na zádech to nevadí, tam už je jich habaděj, takže to, že nějaký přibyl, ničemu ani nevadí. Horší je ta čelní strana.

   Olloclipy jsem nosil v kapse a vždy je nasadil, vyfotil a zase uklidil. Protože se mi do kapsy dostala nějaká nečistota, která se probojovala i do těla Olloclipu, při manipulaci s ním na telefonu mi u čelní čočky vyryla (ne)pěkný škrábanec.

   Nicméně doufám, že při delším používání s Ollo Case se tomuto vyvaruji. zadní strana je krytá, takže to je v pohodě a tím, jak se bude předsádka nasazovat přes horní stranu krytu, by se tam mohli nečistoty zachytit a zůstat tam, aniž by se dostaly do styku s telefonem. Po testování na tuto recenzi zatím žádný nový škrábanec nepozoruji:-).

   • jvcmn

    Diky za odpoved. Taky nejsem vyznavac folii na display. Budu se tedy modlit ze se na celni strane nic neobjevi.