Photoshop Touch pro iPad 2 už je tu !Společnost Adobe dneska ráno konečně definitivně vypustila do App Store dlouho očekávanou verzi aplikace Photoshop Touch pro IOS, konkrétně pro tablet iPad od společnosti Apple. Po týdnech, přesněji měsících spekulací a dohadů je tak k dispozici plnohodnotná verze tohoto programu pro úpravy a editaci fotografií na tabletu s IOS. Bohužel, radost nebudou mít úplně všichni uživatelé iPadu, kteří se na tuhle novinku tešili. Pro některé to bude dokonce zklamáním.

Ano, je to tak. Přestože jako letitý uživatel Photoshopu na stolním počítači jsem se na uvedení „dotykové“ varianty vážně těšil,  hned úvodem musím  stejně nedočkavé jako jsem byl já, varovat :
A)  Některé z vás nepotěší rozlišením snímků, které je v tuto chvíli pouze do velikosti 1600×1600!
B)  Pokud vlastníte první generaci tabletu iPad 1, nemáte šanci si Photoshop Touch stáhnout. Funguje jenom a pouze na iPadu 2 a s verzí IOS 5 a vyšší. 
To jen pro upřesnění. No, už slyším ty kritické hlasy některých majitelů první verze iPadu. Radost ale nebudou mít zejména fotografové právě z toho maximálního (spíše nízkého) rozlišení. Přeci jenom, třeba konkurenční aplikace SnapSeed umožňuje pracovat až s 16-ti megapixelovými obrázky. Pravdou ale je, že patrně nedisponuje tak rozsáhlou škálou nástrojů  jako právě novinka Photoshop Touch. Ale na to se podívám detailně, až provedu srovnání:-)
Co můžete od Photoshop Touch pro iPad 2 mimo jiné očekávat:
  • Možnost pracovat s vrstvami, vybírat nástroje, filtry, efekty.
  • Používat fotoaparát na svém iPad 2 a tvořit s ním třeba podklad pro vrstvy.
  • Vyhledávat a získávat snímky s integrovaným vyhledávačem  Google.
  • Sdílení obrázků na Facebooku a prohlížetní komentářů přímo v aplikaci.
  • Procházení galerie pro styly a výběr podle toho, jakých výsledků chcete dosáhnout. Postupy krok za krokem.
  • Použití funkce  Air Print pro bezdrátový tisk Photoshop Touch projektů.
  • Upload projektů Adobe * Cloud Creative a otevřené soubory z vrstvených Adobe Photoshop Touch režimů ve Photoshopu CS5.
  • Maximální rozlišení: 1600 x 1600 pixelů
Tolik první pohled. Dobrá zpráva na závěr. Novinka od Adobe je jednou z mála aplikací pro iPad, která v sobě má plnohodnotné ovládání funkcí v češtině. Alespoň by tomu tak mělo být. Zjistím ihned vzápětí  při testování:-)

Pokud se Photoshop Touch rozhodnete stáhnout, počítejte s investicí 8,99,- eur. Viz Odkaz do App Store.

icon
AB Classic (1163 ratings) Rovio Entertainment Oyj Games, Arcade, Entertainment, Action Zdarma Stáhnout aplikaci

Novinář a fotograf, který od roku 1996 působí v českých médiích. V současné době pracuje jako obrazový redaktor týdeníku RESPEKT. Projekt www.iPhonefoto.cz založil v září 2011. O dva roky později ho změnil na magazín. V září 2014 přenechal jeho provoz kolegům z Appliště.cz