Photoshop Touch pro iPad 2 už je tu !Společnost Adobe dneska ráno konečně definitivně vypustila do App Store dlouho očekávanou verzi aplikace Photoshop Touch pro IOS, konkrétně pro tablet iPad od společnosti Apple. Po týdnech, přesněji měsících spekulací a dohadů je tak k dispozici plnohodnotná verze tohoto programu pro úpravy a editaci fotografií na tabletu s IOS. Bohužel, radost nebudou mít úplně všichni uživatelé iPadu, kteří se na tuhle novinku tešili. Pro některé to bude dokonce zklamáním.

Ano, je to tak. Přestože jako letitý uživatel Photoshopu na stolním počítači jsem se na uvedení „dotykové“ varianty vážně těšil,  hned úvodem musím  stejně nedočkavé jako jsem byl já, varovat :
A)  Některé z vás nepotěší rozlišením snímků, které je v tuto chvíli pouze do velikosti 1600×1600!
B)  Pokud vlastníte první generaci tabletu iPad 1, nemáte šanci si Photoshop Touch stáhnout. Funguje jenom a pouze na iPadu 2 a s verzí IOS 5 a vyšší. 
To jen pro upřesnění. No, už slyším ty kritické hlasy některých majitelů první verze iPadu. Radost ale nebudou mít zejména fotografové právě z toho maximálního (spíše nízkého) rozlišení. Přeci jenom, třeba konkurenční aplikace SnapSeed umožňuje pracovat až s 16-ti megapixelovými obrázky. Pravdou ale je, že patrně nedisponuje tak rozsáhlou škálou nástrojů  jako právě novinka Photoshop Touch. Ale na to se podívám detailně, až provedu srovnání:-)
Co můžete od Photoshop Touch pro iPad 2 mimo jiné očekávat:
 • Možnost pracovat s vrstvami, vybírat nástroje, filtry, efekty.
 • Používat fotoaparát na svém iPad 2 a tvořit s ním třeba podklad pro vrstvy.
 • Vyhledávat a získávat snímky s integrovaným vyhledávačem  Google.
 • Sdílení obrázků na Facebooku a prohlížetní komentářů přímo v aplikaci.
 • Procházení galerie pro styly a výběr podle toho, jakých výsledků chcete dosáhnout. Postupy krok za krokem.
 • Použití funkce  Air Print pro bezdrátový tisk Photoshop Touch projektů.
 • Upload projektů Adobe * Cloud Creative a otevřené soubory z vrstvených Adobe Photoshop Touch režimů ve Photoshopu CS5.
 • Maximální rozlišení: 1600 x 1600 pixelů
Tolik první pohled. Dobrá zpráva na závěr. Novinka od Adobe je jednou z mála aplikací pro iPad, která v sobě má plnohodnotné ovládání funkcí v češtině. Alespoň by tomu tak mělo být. Zjistím ihned vzápětí  při testování:-)

Pokud se Photoshop Touch rozhodnete stáhnout, počítejte s investicí 8,99,- eur. Viz Odkaz do App Store.

icon
Angry Birds Classic (1158 ratings) Rovio Entertainment Oyj Games, Arcade, Entertainment, Action Zdarma Stáhnout aplikaci

Novinář a fotograf, který od roku 1996 působí v českých médiích. V současné době pracuje jako obrazový redaktor týdeníku RESPEKT. Projekt www.iPhonefoto.cz založil v září 2011. O dva roky později ho změnil na magazín. V září 2014 přenechal jeho provoz kolegům z Appliště.cz

 • Petr Lindner

  Adobe – jako každej velkej moloch – hřeší na to, že má téměř monopol v DTP. Na desktopu samozřejmě. Na tabletech si ale nechává ujet vlak. Těžko říci, jestli z vlastní blbosti nebo úmyslně… SnapSeed umožňuje pracovat s až 16Mpx snímky (malá oprava Tomáši:-), stejně tak třeba PhotoForge. Filterstorm pak zvládá až 22 Mpx… Všechny tyto softwary stojí skoro polovinu fotošopovic výsměchu a obávám se, že i umí víc funkcí (některé z nich). Jo, neumí česky, to je snad jediná chybka.
  Ještě pro úplnost – „velkej“ Photoshop mám docela rád (když už musím dělat ve CMYKu, ve vrstvách či s maskami apod.), na tabletu se však hoši budou ještě muset hodně snažit.

 • Já snad nenapsal 16 ??? To bych se hádal !!! 🙂 Kdepak, přiznávám… Měl jsem tam 12… 🙂 Omluva, opraveno, díky za upozornění… !!! Co se týká vašeho komentáře… Naprosto souhlasím a podepisují se po něj !!! Lépe bych to nenapsal… Po týdením zkoumání musím bohužel konstatovat, že tohle je vážně zklamání !!! Od takového mamuta, jakým je Adobe, bych čekal větší úder na komoru!!! A to i s vědomím, že tuhle jejich app stahuje patrně velká porce lidí… Alespoň, co jsem koukal na poslední žebříček… Ufff… Snapseed, PhotoForge 2 a Filterstorm (obzvlášť jeho PRO verze) jsou mnohem lepší… !!! Výrazně!!! A k té češtině…to je humor…:-( Těch pár slovíček … Tím to fakt nezachrání…:-) Prostě to v češtině není…palec dolů.. !!!!!!!!