Pixlr Express app – příjemná novinka

Pixlr Express app foto


Ti z vás, kteří sledují novinky na iPhonefoto.cz delší čas, si možná vzpomenou na jednu z atraktivních fotoaplikací pro editaci fotografií s podivínským názvem Pixlr-o-matic. Pokud si ji chcete připomenout, můžete se podívat na starší článek ZDE. Teď tu ale máme novinku Pixlr Express, která pochází ze stejné vývojářské dílny – od tvůrců z Autodesk. Jak už sám název napovídá, jsou si obě app tak trochu podobné. Rozdíly tu nicméně jsou. Express má v první řadě modernější design a rozhraní.  A ještě něco navíc – o poznání více nástrojů. Kromě základního setu v podobě filtrů, rámečků a efektů, které nabízí sesterská app Pixlr-o-matic se tak u novější app z Autodesk můžete těšit i  na funkce jako  záplata, rozostření, změna barevnosti, ostření, úprava šumu, kontrast, korekce červených očí a další.

A je třeba napsat, že s funkcionalitou těchto položek si vývojáři poradili velmi dobře. Přestože lze u obrázku provádět  jen korekce do určité míry, pro jemné a základní doladění to rozhodně stačí. Ke všemu v kombinaci s originální sadou efektů a filtrů, které app nabízí. Podobně, jako v případě sesterského Pixlr-o-maticu, se také tahle fotoaplikace dá stáhnout v základní verzi ZDARMA. A nebo, pokud ji později přijdete na chuť a budete chtít získat více efektů, filtrů a rámečků, si můžete koupit variantu PLUS (+), která vyjde na základní zaváděcí cenu 0,89,- eur (běžně by pak měla stát 2,69,- eur).  Mimochodem, tenhle postup je mi vždycky sympatičtější, než když se vývojáři rozhodnou provést u bezplatné verze app omezení v podobě nižšího rozlišení výsledného obrázku.  To se vám u Pixlr Express app nestane, protože pracuje už v základním, bezplatném provedení s maximálním možným objemem dat, které z konkrétního modelu iPhonu získáte. Abych nezapomněl, i s touhle app se dá fotografovat. Považuji to ale za její okrajovou funkci. Máte-li zájem Pixlr Express vyzkoušet, směle do toho. Je skutečně  ZDARMA. Viz. Odkaz na App Store.

icon
Angry Birds (1154 ratings) Rovio Entertainment Ltd Games, Arcade, Entertainment, Action Zdarma Stáhnout aplikaci

DODATEK: K dispozici pro český trh už je pouze verze „PLUS“, která je trvale ke stažení ZDARMA.

Novinář a fotograf, který od roku 1996 působí v českých médiích. V současné době pracuje jako obrazový redaktor týdeníku RESPEKT. Projekt www.iPhonefoto.cz založil v září 2011. O dva roky později ho změnil na magazín. V září 2014 přenechal jeho provoz kolegům z Appliště.cz

  • http://driftbooks.eu Petr Čmerda

    Inu – tak jsem stáhl free verzi – nabídne vám velmi malou porci toho co umí – dokoupit si musíte každý jednotlivý filtr či efekt, takže jestli chcete celou paletu pěkně se prohnete. Tak jsem zakoupil verzi PLUS a ejhle – ona nabízí úplně to samé co free verze – nebo – já alespoň nic navíc nenašel. Takže nevím co obnáší ono PLUS – byť je nabidka filtrů a „kurvítek“ možná zajímavá – tak takový chamtivý přístup se mi vůbec nelíbí

  • http://www.iphonefoto.cz Tomáš Tesař

    Dobrý den Petře…Díky za reakci… Pokud se nepletu, verze PLUS nabízí větší sadu filtrů, rámečků apod., které si stahujete jednotlivě a bez dalšího placení. I přesto, že některé z nich možná stále ještě byly v módu dokoupení. Aktuálně je nyní verze PLUS za 0,89,- eur v „plné polní“…Tzn. že za tuto JEDNU cenu můžete stahovat všechny nabízené efekty bez dalšího placení… Viz aktuální článek…Tomáš.