Pixlr Express app – příjemná novinka

Pixlr Express app foto

Ti z vás, kteří sledují novinky na iPhonefoto.cz delší čas, si možná vzpomenou na jednu z atraktivních fotoaplikací pro editaci fotografií s podivínským názvem Pixlr-o-matic. Pokud si ji chcete připomenout, můžete se podívat na starší článek ZDE. Teď tu ale máme novinku Pixlr Express, která pochází ze stejné vývojářské dílny – od tvůrců z Autodesk. Jak už sám název napovídá, jsou si obě app tak trochu podobné. Rozdíly tu nicméně jsou. Express má v první řadě modernější design a rozhraní.  A ještě něco navíc – o poznání více nástrojů. Kromě základního setu v podobě filtrů, rámečků a efektů, které nabízí sesterská app Pixlr-o-matic se tak u novější app z Autodesk můžete těšit i  na funkce jako  záplata, rozostření, změna barevnosti, ostření, úprava šumu, kontrast, korekce červených očí a další.

A je třeba napsat, že s funkcionalitou těchto položek si vývojáři poradili velmi dobře. Přestože lze u obrázku provádět  jen korekce do určité míry, pro jemné a základní doladění to rozhodně stačí. Ke všemu v kombinaci s originální sadou efektů a filtrů, které app nabízí. Podobně, jako v případě sesterského Pixlr-o-maticu, se také tahle fotoaplikace dá stáhnout v základní verzi ZDARMA. A nebo, pokud ji později přijdete na chuť a budete chtít získat více efektů, filtrů a rámečků, si můžete koupit variantu PLUS (+), která vyjde na základní zaváděcí cenu 0,89,- eur (běžně by pak měla stát 2,69,- eur).  Mimochodem, tenhle postup je mi vždycky sympatičtější, než když se vývojáři rozhodnou provést u bezplatné verze app omezení v podobě nižšího rozlišení výsledného obrázku.  To se vám u Pixlr Express app nestane, protože pracuje už v základním, bezplatném provedení s maximálním možným objemem dat, které z konkrétního modelu iPhonu získáte. Abych nezapomněl, i s touhle app se dá fotografovat. Považuji to ale za její okrajovou funkci. Máte-li zájem Pixlr Express vyzkoušet, směle do toho. Je skutečně  ZDARMA. Viz. Odkaz na App Store.

icon
Pixlr Express - photo editing, effects, and collage (20 ratings) Autodesk Inc. Photo & Video, Entertainment Zdarma Stáhnout aplikaci

DODATEK: K dispozici pro český trh už je pouze verze „PLUS“, která je trvale ke stažení ZDARMA.

Novinář a fotograf, který od roku 1996 působí v českých médiích. V současné době pracuje jako obrazový redaktor týdeníku RESPEKT. Projekt www.iPhonefoto.cz založil v září 2011 nejprve jako osobní blog. O dva roky později ho změnil na magazín.

2 Komentářů

  • Odpovědět Listopad 17, 2012

    Petr Čmerda

    Inu – tak jsem stáhl free verzi – nabídne vám velmi malou porci toho co umí – dokoupit si musíte každý jednotlivý filtr či efekt, takže jestli chcete celou paletu pěkně se prohnete. Tak jsem zakoupil verzi PLUS a ejhle – ona nabízí úplně to samé co free verze – nebo – já alespoň nic navíc nenašel. Takže nevím co obnáší ono PLUS – byť je nabidka filtrů a „kurvítek“ možná zajímavá – tak takový chamtivý přístup se mi vůbec nelíbí

  • Odpovědět Prosinec 2, 2012

    Tomáš Tesař

    Dobrý den Petře…Díky za reakci… Pokud se nepletu, verze PLUS nabízí větší sadu filtrů, rámečků apod., které si stahujete jednotlivě a bez dalšího placení. I přesto, že některé z nich možná stále ještě byly v módu dokoupení. Aktuálně je nyní verze PLUS za 0,89,- eur v „plné polní“…Tzn. že za tuto JEDNU cenu můžete stahovat všechny nabízené efekty bez dalšího placení… Viz aktuální článek…Tomáš.

Odpovědět