Plastic Bullet app – dočasně ve slevěV App Store se právě teď a jen dočasně na několik hodin objevila ve slevě fotoaplikace Plastic Bullet, které patří k oblíbeným nástrojům pro přímé zkreslení obrazu pomocí originálních filtrů. Mezi začínajícími i pokročilými iPhone fotografy je app dobře hodnocena nejen díky „nekonečným“ efektům, ale také jednoduchému ovládání a rychlosti zpracování dat. Zcela zásadní jsou zmiňované filtry. Proč ? Pro svoji jednoduchost. Minimalisticky působí  už vstup do aplikace a její rozhraní. Co vám neunikne je bohatost efektů a v některých případech zajímavá kombinace barev. Plastic Bullet na první dobrou částečně „kopíruje“ některé styly, které známe z  legendárního fotoaparátu LOMO. Rozptyl zkreslení a nabídka kombinací algoritmů je tu prostě nepřehlédnutelná. Upravovat lze fotografie, které právě nafotíte fotoaparátem aplikace nebo ty, co si nahrajete z galerie iPhonu Camera Roll. Po každém kliknutí se vám na displeji zobrazí nabídka 4 filtrů. Tuhle funkci vlastně můžete opakovat stále dokola, dokud si některý nevyberete.

Nevýhodou (a nebo naopak výhodou?) je to, že u již vybraného filtru nemůžete provádět v app další dodatečné úpravy. Jedině za předpokladu, že snímek uložíte a posléze budete editovat v další, jiné aplikaci. Zkrátka rychlá volba, rychlá úprava. Žádné zdržování. Vše jedním dotykem:-) Pokud si některý efekt oblíbíte, můžete ho označit srdcem a uložit na později. A kdykoliv v budoucnu použít se stejným výsledkem.

Co vás určitě potěší, to je rozlišení až 3000×3000 pixelů se kterým tahle app dokáže pracovat po celou dobu editace. A to jak na iPhonu, tak iPodu Touch a pochopitelně i iPadu. Jedná se o univerzální variantu aplikace, kde za jednu cenu získáte možnost použití pro více mobilních jablečných zařízení. Většina z úprav působí výtvarně. Snímky lze obratem sdílet na tradiční sítě Facebook, Twitter, Flickr a blogovací Tumblr. Za aktuální sníženou cenu bych nad touhle app pro express úpravu fotek neváhal ani vteřinu. Doporučuji !!!

Běžně se Plastic Bullet prodává za 1,79,- eur, nyní je ke stažení po omezenou dobu za 0,89,- eur. Viz. Odkaz na App Store.

icon
Angry Birds Classic (1162 ratings) Rovio Entertainment Oyj Games, Arcade, Entertainment, Action Zdarma Stáhnout aplikaci

Novinář a fotograf, který od roku 1996 působí v českých médiích. V současné době pracuje jako obrazový redaktor týdeníku RESPEKT. Projekt www.iPhonefoto.cz založil v září 2011. O dva roky později ho změnil na magazín. V září 2014 přenechal jeho provoz kolegům z Appliště.cz