Kick – kapesní kreativní světlo pro iPhoneLákavý výkon, pořádná intenzita světla, ovládání přes iOS aplikaci a mobilita. Takové jsou hlavní výhody příslušenství pro fotografování a natáčení videí nejen iPhonem, kterému jeho tvůrci – studio Rift Labs – dali název Kick. Výrobce ho prezentuje jako kreativní světlo do kapsy a ví dobře proč. Do krabičky, jejíž rozměry jsou 110×61,5×25,6 mm a váha pouhých 150 gramů, dokázali „vtěsnat“ bílé, plynule regulovatelné světlo v rozmezí 2500 – 10000 Kelvinů. A k tomu možnost měnit barevnost a „animaci“ světla pomocí vlastní app. Nejsem specialista na světlo, nicméně reakce mnoha uživatelů, kteří již Kick používají v praxi, dávají tušit, že tohle se opravdu povedlo.

Kick lighting studio foto 1

Doplněk, který se dá využít nejen při fotografování iPhonem, ale třeba i zrcadlovkou, lze snadno nastavit pro ovládání iPhonem. Tady je třeba zdůraznit, že k tomu potřebujete bezdrátové spojení-WiFi. Kick je napájený dobíjecí baterií, která má zaručit nejen garantovaný výkon, ale také odpovídající výdrž při práci. Díky propojení s aplikací Kick Light můžete ovlivnit nejen jas a teplotu barev, ale také využívat řadu efektů a „vzorků“ či typů osvětlení. Konstrukce dovoluje příslušenství držet v ruce, ale také snadno připevnit na stavit. Nechybí řada ovládacích prvků na pouzdře světla a také propojení přes micro USB.

Kick Lighting studio nákres 2

Kick lighting studio nakres 1Zajímavostí je možnost kombinovat svíce světel – krabiček – dohromady. Pochopitelně s možností jejich ovládání opět z prostředí aplikace v iPhonu. Ale to není zdaleka vše. Promyšlený systém světlo + aplikace, umožňuje pracovat s „animovanými“ světelnými efekty. Dokonce si z nich můžete vytvářet knihovnu a použít je do budoucna při tvorbě dalších nových videí. Více vám určitě napoví promo web příslušenství Kick, který si můžete pročíst ZDE. Tam se dá zařízení i objednat. Pokud se vám zalíbí a budete po něm toužit, připravte si částku 179,- dolarů bez poštovného. No, není to málo. Zdá se ale, že reakce prvních majitelů téhle roztomilé věcičky, jsou hodně přesvědčivé.

Aplikace Kick Light, která je nedílnou součástí pro správné používání světla a jeho nastavení, je ke stažení ZDARMA. Viz Odkaz do App Store.

icon
Angry Birds Classic (1162 ratings) Rovio Entertainment Oyj Games, Arcade, Entertainment, Action Zdarma Stáhnout aplikaci

Novinář a fotograf, který od roku 1996 působí v českých médiích. V současné době pracuje jako obrazový redaktor týdeníku RESPEKT. Projekt www.iPhonefoto.cz založil v září 2011. O dva roky později ho změnil na magazín. V září 2014 přenechal jeho provoz kolegům z Appliště.cz