Red Popa – milé tlačítko pro iPhone

Patříte mezi uživatele a fotografy, kterým sice design iPhone čtvrté generace vyhovuje, ale pro focení se jim zdá tak trochu „neforemný“ ? Respektive, máte stále návyky z fotografování klasickými kompakty a líbilo by se vám je využívat i při focení iPhonem ?
Pak máte možnost si vybrat z několika různých verzí gripů (přídavných držáků), z nichž ten zatím poslední uvedla na trh nedávno mladá skupina vývojářů z Beep Industries z Manchesteru ve Velké Británii. Novinka vznikla jako typický start up pod taktovkou projektu Kickstarter, který soustředí na svém webu stovky projektů a nápadů z oblasti hudby, filmu, umění, technologií, design, gastronomie, ale i publikačních a dalších tvůrčích oborů.Jejich autoři pak prostřednictvím prezentace na webu mohou získat příslib sponzorů k financování svého konkrétního nápadu a proměnit koncept v realitu a dostat ho do výroby a prodeje. V případě „šťavnatého červeného tlačítka“ museli tisíce nadšenců shromáždit cca 45 000 dolarů. Vtipně znějící název červeného tlačítka s gripem Red Pop vznikl v hlavě designéra výrobku Brendana Dawese, který ho vymyslel na počest svého otce – fotografa Johna Dawese. Později tvůrci (podle všeho kvůli možnému sporu o autorská práva na název Red Pop) příslušenství přejmenovali na Red Popa. Ale pojďme se podívat, jak vlastně Red Popa funguje ? Princip je jednoduchý. Jakmile grip zakoupíte, propojíte ho se svým iPhone, což vám umožní stáhnout v App Store aplikaci a pak už můžete fotit, co hrdlo ráčí. Rozhraní přímo na retina displeji drží červenou designérskou linii. Ke gripu výrobci dodávají decentní poutko na zápěstí a praktické ochranné pouzdro. Fotografie jsou uložené přímo na „roli filmu“ v aplikaci, můžete je pochopitelně kdykoliv přesunout do galerie iPhonu (Camera Roll). Stejně tak rozhraní umožňuje odesílání snímků do mnoha dalších populárních aplikací, včetně Instagram, Camera+, Magic Hour, PhotoStudio nebo Filterstorm, stejně tak jako produktivitu s aplikacemi pro sdílení dokumentů typu Dropbox a Evernote.

Autoři podle dostupných informací v současné době jednají o propojení Red Popa také s dalšími populárními fotoaplikacemi. Připraveni jsou rovněž na příchod nové verze iPhone , ať už se bude jmenovat 4S nebo 5. Podobnější informace o příslušenství Red Popa a možnostech nákupu najdete ZDE. Pokud jste si šťavnaté tlačítko zamilovali, počítejte s investicí cca 50, – liber. Dopravu objednávky kamkoliv po světě tvůrci v tuto chvíli nabízejí až do konce října za symbolickou jednu libru. Součástí dodávky je kromě poutka na zápěstí a obalu na grip také malý stativ.

AKTUALIZOVÁNO !!!  Red Popa se dá nyní koupit s výraznou, 50% slevou za necelých 25,- liber !!! Odkaz na eshop ZDE.

DODATEK z 29.5.2012: Projekt a příslušenství Red Popa vývojáři zastavili a už se nevyrábí.

Novinář a fotograf, který od roku 1996 působí v českých médiích. V současné době pracuje jako obrazový redaktor týdeníku RESPEKT. Projekt www.iPhonefoto.cz založil v září 2011. O dva roky později ho změnil na magazín. V září 2014 přenechal jeho provoz kolegům z Appliště.cz

 • Honza Vraný

  Tak tohle by mě bavilo, to si asi koupím? 🙂

  • Dobrý den Honzo… Těší mě, že vás tlačítko Red Popa baví… Pokud se vážně rozhodnete a koupíte ho, určitě budu rád, když se podělíte o zkušenosti z praxe…:-) Pište své postřehy klidně i na email: blog@iphonefoto.cz….

 • tom

  Nechci prudit, ale proboha, kde jsi byl na nazvu RED POPA? Jejich oficialni stranky, kickstarter i media pisi o RED POP, coz je i pochopitelne :-).

 • Tomáš Tesař

  Dobrý den Tome, neprudíte… Ano, původní název byl skutečně Red POP, ovšem později ho autoři museli přejmenovat na Red POPA…. Zmiňuji to i v článku…. A je to patrné i z přiloženého promo videa….Pokud vás zajímají podrobnější informace, snad pomůže tento odkaz: http://thisispopa.com/….. S pozdravem taky TOM…nikoliv ale TOMA:-)

 • tom

  Diky za update 🙂 to jsem netusil 🙂

 • Není zač, rádo se stalo:-)

 • SkiteX

  Red Popa již za necelých 25£ )))

 • Skvělé !!! Díky za aktuální info !!!

 • Pingback: http://94wp.com/home.php?mod=space&uid=101416()