Rollage app – Pocta Jiřímu KolářoviČeská vývojářská buňka Woo & Doo v dohledné době uvede do App Store novou aplikaci s názvem Rollage, kterou vzdá poctu výtvarníkovi a básníkovi Jiřímu Kolářovi. A věřte, že je se na co těšit ! Aplikace umí jednu z Kolářových technik – roláž (Rollage), při níž v  iPhonu velmi snadno a rychle vytvoříte koláž dvou motivů (fotografií). Slouží k tomu předdefinované styly, s nimiž můžete pracovat v několika variantách.

„Inspirací nám bylo dílo spíše v zahraničí proslaveného umělce, básníka a výtvarníka Jiřího Koláře. Zabýval se především kolážemi a sám vytvořil nové varianty jako muchláž, proláž a roláž. S touto technikou posléze pracovalo několik dalších výtvarníků, ale hlavně fotografů,“  říká o chystané novince kreativní ředitel Woo & Doo David Hanousek.

Roláž = Rollage je technika, kdy jsou jedna nebo dvě fotografie rozstříhány či skalpelem nařezány na proužky a poté střídavě nalepeny.

Více vám přiblíží promo video. Aplikace bude ke stažení ZDARMA a jakmile se objeví v App Store, určitě vám o tom podám zprávu. Více takových app !!!

P.S. O práci Woo & Doo  jsem psal již před časem v souvislosti s aplikací Tripty, která slouží k tvorbě minigalerií. Kromě ní pochází ze stejné dílny také  app jménem PicSee PRO.

App Rollage je ZDARMA. Viz Odkaz do App Store.

icon
Angry Birds Classic (1158 ratings) Rovio Entertainment Oyj Games, Arcade, Entertainment, Action Zdarma Stáhnout aplikaci

Novinář a fotograf, který od roku 1996 působí v českých médiích. V současné době pracuje jako obrazový redaktor týdeníku RESPEKT. Projekt www.iPhonefoto.cz založil v září 2011. O dva roky později ho změnil na magazín. V září 2014 přenechal jeho provoz kolegům z Appliště.cz

  • Kdo si počká, ten se…:-) Musí to být každým dnem…Čekám na zprávu od vývojářů…Tuším, že teď je app ve frontě ke schválení v App Store.-)

  • Já vím, já vím… Také se na ni těším:-) Ale někdy se čekat vyplatí:-) Aktuální info pro netrpělivé: Chlapci jsou s vývojem téměř u konce, zdržela je ještě jedna nová funkcionalita, kterou se rozhodli do app Rollage zakomponovat… Tento týden by měli dokončit testování a pak hurá do App Store…. Tam bych to hádal na 5 až 6 dnů schvalovaní….Jakmile dostanou zprávu o vypuštění app do světa, ihned dám vědět:-)