Rollage app – Pocta Jiřímu KolářoviČeská vývojářská buňka Woo & Doo v dohledné době uvede do App Store novou aplikaci s názvem Rollage, kterou vzdá poctu výtvarníkovi a básníkovi Jiřímu Kolářovi. A věřte, že je se na co těšit ! Aplikace umí jednu z Kolářových technik – roláž (Rollage), při níž v  iPhonu velmi snadno a rychle vytvoříte koláž dvou motivů (fotografií). Slouží k tomu předdefinované styly, s nimiž můžete pracovat v několika variantách.

„Inspirací nám bylo dílo spíše v zahraničí proslaveného umělce, básníka a výtvarníka Jiřího Koláře. Zabýval se především kolážemi a sám vytvořil nové varianty jako muchláž, proláž a roláž. S touto technikou posléze pracovalo několik dalších výtvarníků, ale hlavně fotografů,“  říká o chystané novince kreativní ředitel Woo & Doo David Hanousek.

Roláž = Rollage je technika, kdy jsou jedna nebo dvě fotografie rozstříhány či skalpelem nařezány na proužky a poté střídavě nalepeny.

Více vám přiblíží promo video. Aplikace bude ke stažení ZDARMA a jakmile se objeví v App Store, určitě vám o tom podám zprávu. Více takových app !!!

P.S. O práci Woo & Doo  jsem psal již před časem v souvislosti s aplikací Tripty, která slouží k tvorbě minigalerií. Kromě ní pochází ze stejné dílny také  app jménem PicSee PRO.

App Rollage je ZDARMA. Viz Odkaz do App Store.

icon
AB Classic (1161 ratings) Rovio Entertainment Oyj Games, Action, Arcade, Entertainment Zdarma Stáhnout aplikaci

Novinář a fotograf, který od roku 1996 působí v českých médiích. V současné době pracuje jako obrazový redaktor týdeníku RESPEKT. Projekt www.iPhonefoto.cz založil v září 2011. O dva roky později ho změnil na magazín. V září 2014 přenechal jeho provoz kolegům z Appliště.cz