6000 mobilních fotek na 1 výstavěJeden z konkurentů populárního Instagramu, německý startup EyEem, vytvořil zřejmě dosud největší výstavu mobilních fotografií na světě. V rámci mezinárodní výstavy v britském Derby ji se svými spolupracovníky připravil vášnivý iPhone fotograf a propagátor nových médií kurátor Misho Baranovic. Při tisku a výběru 6000 obrázků, které trvalo 30 dnů, autoři  použili v akci největší mobilní tiskárnu na světě. Podívejte se na timelapse video z výstavního prostoru v továrně, které vzniklo v rámci  Mezinárodního festivalu fotografie FORMAT 13. Ten patří k velmi progresivním projektům a od roku 2004 prezentuje řadu skvělých fotografických expozic.

Misho Baranovic EyEem vystava

Síť EyEem je německý startup, který kromě aplikace pro iPhone zacílil také na uživatele dalších dvou platforem – Android a Windows Mobile.

O jejím startu jsem psal kdysi článek, který si můžete přečíst ZDE. Původní koncept sítě pro sdílení fotografií se postupně mění a je nadále ve vývoji. Ve srovnání s Instagramem například nejste závislí pouze na formátu fotografie do čtverce. Více se o EyEem novinkách i zmiňovaném výstavním projektu můžete dočíst na jejím blogu. Aplikaci pro iOS najdete ke stažení ZDARMA. Viz Odkaz do App Store.

icon
AB Classic (1161 ratings) Rovio Entertainment Oyj Games, Action, Arcade, Entertainment Zdarma Stáhnout aplikaci

Novinář a fotograf, který od roku 1996 působí v českých médiích. V současné době pracuje jako obrazový redaktor týdeníku RESPEKT. Projekt www.iPhonefoto.cz založil v září 2011. O dva roky později ho změnil na magazín. V září 2014 přenechal jeho provoz kolegům z Appliště.cz