Soutěž: #milujutekzblazneni je tu!

Tak, přátelé…A máme tu slibovanou soutěž ve fotografii, která se koná následujících 14 dnů v rámci připravované akce s názvem iConPrague, jehož mediálním partnerem je i blog iPhonefoto.cz. Startujeme právě dnes, takže pokud máte účet na síti INSTAGRAM, neváhejte a vzhůru do boje:-) Důležité je si zapamatovat, že celá soutěž se točí kolem hashtagu: #milujutekzblazneni (ano, jistě, někteří v tom možná hledáte souvislost s Valentýnem, ale pozor, tohle klání není jenom o lásce…)…:-) Milovat totiž můžete v přeneseném slova smyslu cokoli. Svého psa, svůj počítač, svoji hospůdku, své potomky, fantastický steak, fotbalovou hvězdu, případně svoji báječnou tchýni, že ano:-)

Jinými slovy, je na vás, co si pod pojmem #milujutekzblazneni představíte. Fantazii se meze nekladou. Stejně tak je nám jedno, jestli svoji fotku pošlete na Instagram s tímto příslušným hashtagem z iPhonu, iPodu Touch, iPadu, případně z jakéhokoliv jiného mobilního zařízení. A nebudeme řešit ani to, jestli jste snímek pořídili mobilním telefonem, tabletem nebo jste ho nasnímali svým kompaktem či zrcadlovkou, a pak poslali do sítě. Je to zkrátka na vás, v tomto směru máte možnost svobodné volby. Co vám ale nařídíme je počet obrázků. V rámci zachování jisté kvality a přehlednosti může každý z autorů (přesněji, každý jeden účet na INSTAGRAMU) nahrát pod soutěžním hashtagem #milujutekzblazneni pouze 3 fotografie. O to více se budete jistě snažit vybrat opravdu to nejlepší, co se vám povede během následujících 14 dnů nafotit. Fotky můžete vybrat i ze svého archivu.

A teď k cenám. Získají je tři nejlépe ohodnocení autoři, které vybere porota složená z fotografa Honzy Březiny a úspěšného českého „instagramisty“ Jiřího Šiftaře. Třetí hlasovací právo jsem dostal já, abychom se v lichém počtu správně „pohádali“ o vás, o vítěze:-)

Dodám jenom, že soutěž má svá pevně stanovená pravidla. Doporučuji si je pročíst ZDE. Je to na pár vteřin. Najdete tam i do kdy můžete své snímky posílat, a kde a kdy se odehraje vyhlášení těch nejlepších. Takže vzhůru do toho, instagramisté. Držím palce všem a iPhone fotografům zvlášť 🙂 Dotazy, připomínky, návrhy, prosím směřujte na hlavního pořadatele. Kontakt objevíte na webu festivalu iConPrague, který se uskuteční už za 14 dnů ve dnech 15. a 16. února 2013 v prostorách Národní technické knihovny v Dejvicích.

P.S. Podrobnosti o festivalu můžete sledovat na webu: www.iCONPRAGUE.cz nebo na sociálních sítích FACEBOOK a TWITTER.

Novinář a fotograf, který od roku 1996 působí v českých médiích. V současné době pracuje jako obrazový redaktor týdeníku RESPEKT. Projekt www.iPhonefoto.cz založil v září 2011. O dva roky později ho změnil na magazín. V září 2014 přenechal jeho provoz kolegům z Appliště.cz

 • alfonz

  Zdravim, chcem sa opytat, fotografia musi byt nasnimana pocas tohto obdobia? Alebo moze byt vyfotena aj skor?

  • Ahoj, moze to byt vyfotene aj skor:-) tedy kdykoliv…Tom.

 • eMeT

  Ajaj. 🙁 Nebo že bych si ten gram instantu teda pořídil?

  • Zkus to, zas tak moc to nebolí:-) A smáznout to můžeš vždycky:-)

 • eMeT

  Tohle mě teda docela odradilo. 🙁

  Zveřejněním fotografie na internetových stránkách soutěže dává účastník soutěže pořadateli soutěže územně neomezenou, bezplatnou a nevýhradní licenci na dobu 10 let ke všem způsobům užití zveřejněného obrazového materiálu, a to včetně práva udělovat ve stejném rozsahu některá nebo všechna oprávnění třetím osobám a zároveň dává souhlas s právem postoupit udělenou licenci třetí osobě. Pořadatel soutěže je oprávněn použít fotografii pro marketingové a jiné obchodní účely, publikovat fotografii v materiálech určených k propagaci výrobků v médiích a na internetu a tyto materiály šířit. Účastník soutěže souhlasí s tím, aby jím zveřejněná fotografie byla při dalším užití uváděna bez uvedení jeho jména jako autora a s tím, aby byla dále upravována.

 • Ahoj… Rozumím ti. Rovněž nejsem zastáncem takového „omezení“. Ale v tomto případě bych byl vstřícný a osobně se přimlouvám, ať se toho nebojíš. Organizátor soutěže se řídí obecnými pravidly a taky se trochu chrání proti případnému zněužití „třetí“ stranou. Nicméně je pravda, že nelze vyloučit použití soutěžních fotek pro propagaci případných dalších ročníků festivalu. Určitě bych se ale nebál žádného zneužití. Domnívám se, že pokud by tam tahle pasáž nebyla, znamenalo by to sepsat s každým z autorů speciální smlouvu. A to, jak jistě uznáš, je nereálné. Pochopitelně ale máš právo svoboné volby a je dobře, že je to otevřeně v pravidlech napsáno a nic se neskrývá.

 • eMeT

  Což o to, podobná pravidla jsou běžná. S tím problém nemám. Co už mi ale přijde moc, je možnost poskytovat fotky třetím stranám po dobu 10 let, používat je na reklamu a hlavně fotky dál upravovat. Nevím co na to autorský zákon, ale mně se to moc nelíbí. Neuvedení autora je v tom případě možná plus. 🙂 Třeba jsem jen velký pesimista, ale přijde mi to spíš jako pokus o levné pořízení reklamních fotografií. 🙁

 • EveLinMuller

  Presne z toho sameho duvodu sem nakonec jiz vlozene fotky z milujutekzblazneni
  Smazala. Jde o princip. Ja byt z reklamky ci jakykoliv kreativec-a mit k dispozici pres 400
  Kvalitnih snimku? Tak pouziju na kampan nebo jinde aspon deset fotek.
  Jsou prece zadara? 🙂 skoda. EvelinMuller

 • Tomáš Dvořák

  Zdravim, mám jen menší prozbu. Na začátku soutěže jsem označil tři fotografie hashtagem #milujutekzblazneni. Dnes jsem se rozhodl jednu z nich zrušit a nahradil jsem ji jinou fotkou kterou jsem označil, není to v tom žádný problém? Nemusí být fotky označeny hned za sebou?

  Předem Díky za odpověď.