Znáte skvělý iPhone film festival?Že ne ? To je chyba, protože vážně existuje. Dokonce už má za sebou výsledky prvního kola, které pořadatelé zveřejnili začátkem letošního dubna. Druhé potom chystají na podzim a přihlásit se do něho může skutečně každý. Pokud ovšem porotě předloží film natočený iPhonem, iPodem Touch nebo iPadem. A protože se na iPhonefoto.cz nechceme věnovat jen a jen iPhone fotografii, odbočíme občas právě k iPhone filmu. O tom, že iPhone způsobí revoluci v hravosti s chytrými telefony, jsem nikdy nepochyboval. Kdyby mi ale někdo ještě před dvěma lety tvrdil, že tahle krabička z dílny firmy Apple někoho inspiruje k uspořádání iPhone Film Festivalu (IFF), asi bych nevěřícně kroutil hlavou. Uživatelé se zkrátka rádi baví, tvoří a hrají si.

Aktuální vítěze II.kola festivalu najdete  TADY.

Nelze se proto divit ani tomu, že už vznikl celovečerní film natočený právě pouze iPhonem – jmenuje se GOLDILOCKS a pochází z dílny Majek Pictures (plánovány jsou i další projekty). Denně se přitom ve světě natáčejí tisíce krátkých filmů a home videí. Ať už natočených běžnou kamerou v iPhone nebo s použitím mnoha aplikací, které vývojáři pro amatérské i ambiciózní filmaře do App Store posílají. O výrobcích řady doplňků a příslušenství speciálně pro iPhone filmaře ani nemluvě. Některým se budeme časem věnovat na iPhonefoto.cz podrobněji a určitě je vyzkoušíme i v praxi.

Ale zpátky k festivalu. Najedete ho na stránce www.iphoneff.com a věřte, že surfovat po ní je radost. Uspořádání a přehlednost si zaslouží pochvalu. A jaká jsou vlastně pravidla pro účast na IFF ? První a hlavní : Film MUSÍ být natočený výhradně na iPhone, iPod Touch nebo iPad. Další, přesné podmínky najdete ZDE.

Tak co říkáte ? Nezkusíte si natočit krátký nebo dokonce celovečerní film iPhonem ? Stačí jen vzít telefon, pořídit nějaké to příslušenství, sepsat scénář, přizvat k hereckým výkonům kamarády a projekt je na světě. Osobně uvažuji o grotesce… Případně o home videu v duchu 60-tých let… Pro obě tyhle varianty jsou v App Store k dispozici různé video-film aplikace za pár centů nebo euro. A tvořit s nima je vážně potěšení ! Brzy vám na našem webu některé z nich představíme.Mimochodem, když už jsme opět u aplikací, pak vězte, že výše zmiňovaná společnost Majek Pictures, si pro prezentaci svého filmu GOLDILOCKS, ale i dalších projektů, pořídila rovněž svoji aplikaci. Ke stažení je ZDARMA. Odkaz do App Store.

icon
Angry Birds Classic (1158 ratings) Rovio Entertainment Oyj Games, Arcade, Entertainment, Action Zdarma Stáhnout aplikaci

Novinář a fotograf, který od roku 1996 působí v českých médiích. V současné době pracuje jako obrazový redaktor týdeníku RESPEKT. Projekt www.iPhonefoto.cz založil v září 2011. O dva roky později ho změnil na magazín. V září 2014 přenechal jeho provoz kolegům z Appliště.cz

  • Aleš Pospíšil

    Takovej festival by měl být u nás….. nebo aspoň třeba v Německu. Hned bych tam pár kousků poslal…-:)