Další porce od tvůrců slavné app Hipstamatic: Hongdae HipstaPak

V poměrně krátké době od vydání poslední novinky Snappak Photojournalism přišli tvůrci populárních fotoaplikací Hipstamatic/Oggl nečekaně s dalším objektivem a filmem, tentokrát inspirovaný Made in Korea. Už tak pestrou sbírku nyní obohatili setem Hongdae HipstaPak, který obsahuje objektiv Yoona Lens a film Blanko 1. Na své si přijdou fotografové, kteří mají rádi vintage styl s bohatou texturou, co dodá výslednému snímku punc „starožitnosti“.

Podle vývojářů je objektiv Yoona určen pro fotografování venku s vysokým jasem, tedy za denního světla a dobrých světelných podmínek. Výsledky jsou barevně trochu bledé a podexponované. Řekl bych, že jde o tmavší verzi objektivu Florence. Osobně jsem nejprve z nového objektivu nebyl tak nadšený, jako tomu bylo u předchozích novinek. Ale po prvních testech můžu směle napsat, že objektiv se i tentokrát povedl. Určitě si najde velké množství fanoušků. Ostatně, potvrzují to i nadšené reakce Hipsta fotografů z celého světa.

Když se totiž Yoona lens spojí s novým filmem Blanko 1, výsledná fotografie připomíná spíše staré malované plátno s vybledlými barvami. Umělecký dojem umocňuje především textura filmu, která má podobu oprýskané zdi s menšími i většími šrámy. Podobný film s takto výraznou texturou v celé ploše fotografie dosud aplikacím Hipstamatic a Óggl chyběl. Krásné výsledky získáte nejen použitím zmíněného „comba“ Yoona + Blanko 1. Zajímavá je například kombinace objektivu Yoona s filmem W40. Ještě více se mi líbí kombinovat film Blanko 1 s širokou škálou objektivů, například s Foxy, G2 nebo Tejas.

Určitě nehleďte pouze na doporučení vývojářů, podle kterých by se měla novinka používat za denního světla. Nebojte se ji vyzkoušet i za umělého osvětlení. Aplikace Hipstamatic a ÓGGL najdete v odkazech do App Store.[appstore id=“342115564″ store=“CZ“ style=“infobox“][appstore id=“640339204″ store=“CZ“ style=“infobox“]