Dreamy Photo HD – zasněná fotoaplikace pro romantické duše

Chvalitebné

nan

Aplikace Dreamy Photo HD umí fotografovat v živém náhledu scény při aplikování všech úprav, takže okamžitě vidíte, jak bude výsledný snímek vypadat. Zvládá však i editaci fotografie dohrané z vaší galerie. Vše přitom halí do sobě charakteristické atmosféry.

Ihned po spuštění aplikace se ocitnete v rozhraní fotoaparátu. Fotografovat lze na výšku i na šířku, pokud telefon natočíte, rozhraní se přizpůsobí. Zvolit lze i poměr stran snímku. Ten může být buď klasický 4:3, nebo čtvercový 1:1.

Je zde i ikona k přepnutí snímání předním fotoaparátem. Protože se aplikace hodí zejména pro portréty, pořizovat s ní selfie tak není od věci. Ikonou pojmenovanou source lze snímek načíst z vaší galerie. Vyhledávat však lze pouze v Obrázcích, nikoli už v albech.

Živý náhled, živé filtry, živý sen

Snímání scény v aplikace Dreamy Photo HD sice nenabízí žádné pokročilé funkce, jakými jsou volba expozice, hodnota ISO, čas závěrky atd., ale má značně jiné přednosti. Živě vám totiž na fotografované scéně ukáže aplikované filtry, masky, rámečky, vinětaci ale i to hlavní – dreamy efekt. Ihned tak uvidíte, jak bude výsledek vypadat.

Pod fotografovanou scénou se nachází posuvník s volbou procent, kterým určujete právě tomu snovému efektu intenzitu. Pod nabídkou frame se pak skrývá nabídka tónu vinětace. Ta nemusí být jen černá, ale je zde přítomna i v odstínech šedé až po bílou. Nastavenou vinětaci aplikujete také pouhým dotknutím se snímané scény.

Nabídka filters nabízí více, než by se na první pohled mohlo zdát. První ikona třech kruhů je samozřejmě tou hlavní, skrývá totiž filtry. Těch je 24 a jsou laděny do teplých, lehce romantických barev. Najdou se zde ale i černobílé, sépiové, nebo monochromatické. Pokud nevíte, který z nich by danému snímku slušel nejvíce, stačí přejíždět prstem po displeji a scéna se bude automaticky měnit.

Druhá ikona masky odkazuje na aplikování stejnojmenné úpravy. Snímku tak můžete přidat různé odlesky, textury, zašpinění i škrábance. Každá nabídka se přitom ještě větví na jednu podnabídku. Použití masek je však čistě individuální a hodně záleží na samotné snímané scéně. Ne každé musí taková úprava slušet. Proto s jejich použitím držte fantazii na uzdě.

Pod rámečky se žádné překvapení nekoná a dostupné jsou ty obligátní, některé vkusné, některé už méně. Najdete zde styly jednoduché, filmové, dřevěné i třeba polaroidové. Následující ikona kapky je rozhodně zajímavější. Určuje totiž rozostření scény. Vymezuje jej kruh, který klasickými gesty sevřením či rozevřením prstů zvětšujete či zmenšujete. Dokonce nemusí být ani ve středu scény, kam na displej ťuknete, tam se přesune.

Dreamy 18

Poslední nabídkou zde už je jen ikona časovače. Když jej aktivujete, tak po stisku spouště na hlavní obrazovce začne odpočet od pěti vteřin. Po pořízení snímku máte dokonce na výběr, jestli se vám líbí a potvrdíte jej, nebo ho odmítnete a budete fotografovat dále.

Má něco do sebe

Jste-li s výsledným obrázkem spokojení, lze jej rovnou z aplikace odeslat na sociální sítě či do jiných titulů, jak jen iOS 8 dovolí. Minimálně osmá verze jablečného systému je totiž nutná k tomu, abyste mohli služeb této snové fotografie využívat. Plně si ji užijete jak na displejích nových iPhonů 6 a 6 Plus, tak i na iPadech, pro jejichž displeje je také optimalizována.

Aplikace Dreamy Photo HD je dostupná nejen na platformu iOS ale i na tu s Androidem. Je fakt, že podobných titulů je v aplikačních obchodech veliké množství, tento má však elegantní rozhraní, díky snovému efektu nezaměnitelnou atmosféru, příjemně se ovládá a původem je od našich slovenských bratří ze studia BINARTS. Navíc je zdarma, takže jej může vyzkoušet opravdu každý. Obsahuje však reklamu a vodoznak, pro jejichž odstranění je nutné podstoupit In-App nákup v hodnotě 2,99 €.

[appstore id=”971018809″ store=”CZ” style=”infobox”]