iPhonefoto.cz https://www.iphonefoto.cz O fotografování iPhonem, aplikacích, příslušenství a mobilní fotografii... Fri, 15 May 2020 15:24:18 +0000 cs hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.4.2 Hipstamatic představil GLAM-O-RAMA SnapPak. Je jako ze snu https://www.iphonefoto.cz/hipstamatic-glam-o-rama-snappak/ https://www.iphonefoto.cz/hipstamatic-glam-o-rama-snappak/#comments Sun, 17 May 2020 17:00:13 +0000 https://www.iphonefoto.cz/?p=22202 GLAM-O-RAMA SnapPak navazuje na Stay Home Survival Kit, který také vychází z domácí izolace, avšak tento přidává zasněnou atmosféru.

GLAM-O-RAMA SnapPak je dostupný přímo v aplikaci Hipstamatic a vyjde vás na 25 Kč. Za tuto cenu získáte objektiv Disko Stu a Funktown film. Samozřejmě jej mohou používat i předplatitelé obrázkové sociální sítě Oggl, pokud jim tedy ještě funguje a je také k dispozici v aplikaci Hipstamatic X. Ta je navíc v App Store k dispozici zdarma, takže si mohou smysl fotografování Hipstamaticu vyzkoušet i naprostí nováčci. Ne však samozřejmě se všemi objektivy a filmy, ty se jim zpřístupní až po odběru předplatného.

Hipstamatic

Izolace, karanténa, nouzový stav, zákaz vycházení a další pojmy pořád značně hýbou světem. Protože se ale už blýská na lepší časy, přicházejí tvůrci Hipstamatiku se značně blyštivým SnapPakem. GLAM-O-RAMA totiž vypadá jako ze snu. Objektiv Disko Stu je v základu vybaven „třpytivým“ filtrem pro zvýraznění jakýchkoli světelných bodů na vaší fotografii. Funktown film pak s jeho kombinací upraví světlům kontrast, čímž vytvoří patřičný glam efekt.

Hipstamatic představil Stay Home Survival Kit

Kombinace není vůbec vkusná a i když z ní čiší kýč, je nesmírně optimistická, radostná a veselá. A přesně to v této době potřebujeme, takže od nás má Hipstamatic za GLAM-O-RAMA SnapPak a jeho odvahu rozhodně palec nahoru.

[appstore id=”342115564″ store=”CZ” style=”infobox”] [appstore id=”1450672436″ store=”CZ” style=”infobox”] ]]>
https://www.iphonefoto.cz/hipstamatic-glam-o-rama-snappak/feed/ 1
TIP – Osvěžte své staré fotografie za pomoci mobilních aplikací https://www.iphonefoto.cz/tip-osvezte-sve-stare-fotografie/ https://www.iphonefoto.cz/tip-osvezte-sve-stare-fotografie/#respond Fri, 15 May 2020 17:00:45 +0000 https://www.iphonefoto.cz/?p=22198 Staré fotografie mají své kouzlo, ale i problém. Tím je zejména ten fakt, jak je zanechat i pro budoucí generace. Odpověď je však jednoduchá – digitalizujte je.

Staré fotky z fotoaparát na kinofilm, které dávno zestárly a leží zapomenuté ve foto albech, stále skrývají cenné příběhy. Jenže takové vzpomínky nemáte uložené v počítačích ani mobilech a navíc jsou zpravidla dost vybledlé a jinak poničené. S pomocí těch správných aplikací jim však vdechnete druhý život.

S pomocí titulu Foto Skener od Photomyne fotky zdigitalizujete jednoduchým podržením tlačítka spouště, zatímco aplikace automaticky detekuje okraje a obrázky sama ořízne. Dokonce můžete skenovat i víc fotek najednou, čímž oproti focení každého snímku zvlášť ušetříte množství času.

staré fotografie

Aplikace Colorize zase vdechne život černobílým nebo vybledlým fotkám. Naimportujte do aplikace oskenované snímky, počkejte, až se naplní indikátor, a pak už vidíte pečlivě kolorované obrázky. Stejné fotky uložené v telefonu mohou oproti těm fyzickým ale přece jen vypadat trochu jinak. Kolorované snímky totiž nemusí uchovat přesné odstíny. Je to ale jen malá piha na kráse zachování těch líbezných vzpomínek.

Staré fotografieTakto uchované vzpomínky si pak můžete zálohovat na iCloud, sdílet je v rámci alb, ale klidně je odeslat i jako pohlednice, či si je samozřejmě nechat opětovně vytisknout. Důležité je, že o digitalizované vzpomínky už nepřijdete.

]]>
https://www.iphonefoto.cz/tip-osvezte-sve-stare-fotografie/feed/ 0
Hipstamatic představil Stay Home Survival Kit https://www.iphonefoto.cz/hipstamatic-stay-home-survival-kit/ https://www.iphonefoto.cz/hipstamatic-stay-home-survival-kit/#respond Sun, 19 Apr 2020 17:00:27 +0000 https://www.iphonefoto.cz/?p=22192 Hipstamatic dostal další rozšíření. Tento balík vychází z aktuální situace, která zužuje celý svět, proto nese jméno Stay Home Survival Kit.

Stay Home Survival Kit je dostupný přímo v aplikaci Hipstamatic a je kompletně zdarma. Dostanete tak blesk Glow Pop, pouzdro Stay Home a stejně tak Stay Home film. Samozřejmě jej mohou používat i předplatitelé obrázkové sociální sítě Oggl, pokud jim tedy ještě funguje, a je také k dispozici v aplikaci Hipstamatic X. Ta je navíc v App Store k dispozici zdarma, takže si mohou smysl fotografování Hipstamaticu vyzkoušet i naprostí nováčci. Ne však samozřejmě se všemi objektivy a filmy, ty se jim zpřístupní až po odběru předplatného.

Hipstamatic představil nový Windhoek HipstaPak

K omezení šíření koronavirové pandemie se rozhodli přispět i vývojáři Hipstamaticu, proto dávají tento balík kompletně zdarma a jasně jím nabádají své uživatele, aby nevycházeli ze svých domovů. O tom ostatně informují i výsledné fotografie. Ty jsou specifické svým výrazným rámečkem a razítkem, které hlásá hrdost k ochraně všech lidí v sousedství. Výsledky nemají žádný umělecký přesah, jsou určeny především ke sdílení v sociálních sítích a motivaci všech, kteří karanténu a nouzový stav tráví stejně jako vy – pěkně v pohodlí domova.

[appstore id=”342115564″ store=”CZ” style=”infobox”] [appstore id=”1450672436″ store=”CZ” style=”infobox”] ]]>
https://www.iphonefoto.cz/hipstamatic-stay-home-survival-kit/feed/ 0
Další video ze série Shot on iPhone má 5 hodin. Provede vás petrohradským muzeem https://www.iphonefoto.cz/shot-on-iphone-ma-5-hodin/ https://www.iphonefoto.cz/shot-on-iphone-ma-5-hodin/#respond Wed, 11 Mar 2020 18:00:52 +0000 https://www.iphonefoto.cz/?p=22189 Apple chce předvést možnosti kamer iPhonu 11 Pro za každou cenu. Také proto má jeho další video ze série Shot on iPhone více jak 5 hodin a je bez jediného střihu.

K testu dovednosti optiky jeho nejnovějšího telefonu si Apple vybral skutečně nevšední téma. Nechal totiž na iPhone 11 Pro natočit v rámci série Shot on iPhone průlet petrohradským muzeem Ermitáž a to bez jediného střihu, za doprovodu baletních a hudebních vystoupení a ve kvalitě 4K. Video tak má více jak 5 a čtvrt hodiny, přičemž v něm shlédnete na 45 galerií a celkem 588 mistrovských děl.

iPhone 11, iPhone 11 Pro a 11 Pro Max – co umí jejich fotoaparáty

Po celé době nahrávání navíc telefonu zbývalo ještě 19 % kapacity baterie, jak Apple uvádí v upoutávce na toto veledílo, za kterým stojí režisérka Axinya Gog. Zaujmula-li vás pak doprovodná hudba, soundtrack je k dispozici k poslechu v rámci Apple Music. Takže se pohodlně usaďte a udělejte si působivou prohlídku jednoho z největších a nejzajímavějších ruských muzeí.

]]>
https://www.iphonefoto.cz/shot-on-iphone-ma-5-hodin/feed/ 0
Hipstamatic představil nový Windhoek HipstaPak https://www.iphonefoto.cz/hipstamatic-windhoek-hipstapak/ https://www.iphonefoto.cz/hipstamatic-windhoek-hipstapak/#respond Mon, 09 Mar 2020 18:00:02 +0000 https://www.iphonefoto.cz/?p=22181 Hipstamatic dostal další rozšíření. Tento balík se nechal inspirovat hlavním městem Namibie, proto nese jméno WindhoekHipstaPak.

Windhoek HipstaPak je dostupný přímo v aplikaci Hipstamatic a vyjde vás na 25 Kč. Za tuto cenu získáte objektiv Kutako a film Etosha 1907. Samozřejmě jej mohou používat i předplatitelé obrázkové sociální sítě Oggl, pokud jim tedy ještě funguje a je také k dispozici v aplikaci Hipstamatic X. Ta je navíc v App Store k dispozici zdarma, takže si mohou smysl fotografování Hipstamaticu vyzkoušet i naprostí nováčci. Ne však samozřejmě se všemi objektivy a filmy, ty se jim zpřístupní až po odběru předplatného.

Windhoek HipstaPak Windhoek HipstaPak

Windhoek je hlavní město Namibie. V roce 2011 zde žilo více než 320 000 obyvatel. Leží v nadmořské výšce asi 1 656 metrů nad mořem na náhorní plošině Khomas Highland poblíž horského masivu Auasberg. Ve městě je sídlo katolického arcibiskupství a anglikánského biskupství i univerzita. Zastoupen je zde potravinářský a strojírenský průmysl, fungují zde také tepelné elektrárny. Windhoek je však i obchodním centrem (obchod s ovčími kůžemi) a sídlem potravinářského zpracovatelského průmyslu (mlékárna, továrna na rybí konzervy, pivovar). Mezinárodní letiště leží od něho vzdáleno asi 40 km.

Hipstamatic představil nový Nakazakicho HipstaPak

Ve městě je mnoho budov z doby německé kolonizace (okolo roku 1900). Územní rozmach však město zaznamenalo až koncem 80. let 20. století. Windhoek je navíc poměrně mladý, protože až v polovině 19. století se původní osady zmocnil náčelník Jan Jonker Afrikaner (1790-1861). Němci území obsadili až roku 1885, kdy se pak roku 1891 stal Windhoek hlavním městem Německé jihozápadní Afriky. Roku 1893 se zde také usadili první běloši. Během 1. světové války město nicméně obsadila jihoafrická vojska. Hospodářský i politický vliv Jihoafrické republiky skončil až se vznikem nezávislé Namibie roku 1990.

Zdroj: Wikipedie


Windhoek HipstaPak

Z kombinace objektiv i filmu na vás dýchne příjemný retro feeling, který se skvěle hodí k dokreslená jakýchkoli prosluněných fotografií. Počítejte s výrazným rámečkem, komiksovými tečkami a desaturací barev. I když je tedy ve výsledku fotografie hodně „zničená“, je prostě líbivá. Navíc se hodí nejen na snímky z dovolené, ale i na každodenní momentky.

[appstore id=”342115564″ store=”CZ” style=”infobox”] [appstore id=”1450672436″ store=”CZ” style=”infobox”] ]]>
https://www.iphonefoto.cz/hipstamatic-windhoek-hipstapak/feed/ 0
Apple Watch jako dálková spoušť fotoaparátu iPhonu https://www.iphonefoto.cz/apple-watch-jako-dalkova-spoust/ https://www.iphonefoto.cz/apple-watch-jako-dalkova-spoust/#respond Wed, 04 Mar 2020 18:00:48 +0000 https://www.iphonefoto.cz/?p=22177 Věděli jste, že Apple Watch slouží jako dálková spoušť fotoaparátu? Použití je maximálně jednoduché a navíc funguje i s aplikacemi třetích stran.

Chtít po někom, aby vás vyfotografoval u nějaké pamětihodnosti, může být riskantní. Nejen z toho důvodu, že se ve finále fotografie kompozičně vůbec nepovede (pokud nepoužijete titul, jakým je např. SOVS), protože oslovený turista je fotografická lama, ale i proto, že svěřujete svůj telefon někomu neznámému. Nemusí s ním přímo hned utéci, ale může jej velice snadno poškodit jinak.

Appe Watch slouží jako spoušť

Díky Apple Watch a některé z následujících fotografických aplikací můžete prohlížet náhled snímku ještě před jeho pořízením. K tomu jej zachytíte v tu pravou a ideální chvíli – a to jen na vašem zápěstí. Začněte tím, že svůj iPhone nebo iPad na vzdáleném místě dobře ustavíte. Ideálně samozřejmě na stativu. Pak už jen stačí spustit patřičnou aplikaci a to nejen v iOS zařízení ale i v Apple Watch. Ideálně si pak nastavte kompozici a jděte na místo, kde chcete být zvěčněni.

Toto jsou nejlepší aplikace na koláže. Udělají přání, PF i pobaví

Na svém zápěstí vidíte, jak máte scénu nastavenou a jak v ní sami figurujete vy a popřípadě i další osoby. Následně už jen aktivujte spoušť a snímek se za několik málo sekund zachytí. Obvykle je zde totiž prostor k tomu, abyste stihli spustit ruku a podívat se do kamery. Vyjma nativní aplikace Fotoaparát mají plnou podporu hodinek Apple Watch i níže uvedené tituly.

 

Hydra › Amazing Photography

Titul nabízí inovativní technologii snímání fotografií a umožňuje pořizovat krásné snímky i za nejobtížnějších světelných podmínek, což z něho činí skvělou náhradu za základní Fotoaparát. Zachytí totiž o poznání více světla a to sloučením až 60 snímků, ze kterých vytvoří jeden vysoce kvalitní.

[appstore id=”947824428″ store=”CZ” style=”infobox”]

ProCamera.

ProCamera je přední profesionální fotografická aplikace pro iOS, určená všem nadšencům, kreativcům ale i profesionálům. V App Storu je již více jak 10 let a nejenže přináší profesionální funkce známé z DSLR, ale také poskytuje všestranný režim nahrávání videa a komplexní sadu pro úpravu fotografií, včetně úprav souborů RAW a hloubky ostrosti.

[appstore id=”694647259″ store=”CZ” style=”infobox”]

Moment – Pro Camera

Jedná se o „vedlejší“ produkt společnosti, která se primárně zabývá vývojem krytů pro mobilní telefony, na které můžete umístit přídavné objektivy značky. Aplikace pak s nimi plně spolupracuje, ale i když nemáte ani jeden, jistě oceníte její dovednosti. Chlubí se totiž mnoha funkcemi, mezi kterými najdete i Focus Peaking nebo Zebra Stripes.

[appstore id=”927098908″ store=”CZ” style=”infobox”]

Halide Camera

Nabízí intuitivní ovládání gesty, a pokud používáte iPhone X a novější, nabídne i podporu pro formát RAW. Vyniká pak zejména hraní si s hloubkou ostrosti. Ukazuje ji totiž nejen v reálném čase na hloubkové mapě, ale klidně i v rozšířené realitě.

[appstore id=”885697368″ store=”CZ” style=”infobox”] ]]>
https://www.iphonefoto.cz/apple-watch-jako-dalkova-spoust/feed/ 0
Stále více hudebních videoklipů se točí iPhonem. Nyní i Stupid Love od Lady Gaga https://www.iphonefoto.cz/stupid-love-lady-gaga-iphone/ https://www.iphonefoto.cz/stupid-love-lady-gaga-iphone/#respond Mon, 02 Mar 2020 09:00:55 +0000 https://www.iphonefoto.cz/?p=22173 Popová diva Lady Gaga vydala nový song Stupid Love, ke kterému hned uveřejnila i videoklip. Ten byl celý natáčen iPhonem 11 Pro.

Pokud byste tuto informaci neměli, jistě by vás během sledování klipu do očí nic necvrnklo. Ono je upřímně řečeno, i když to víte, na žádný nedostatek nenarazíte. Klip je poměrně náročný, patřičně rozjuchaný a jistě s ním bylo mnoho práce. Minimálně kvůli efektnímu pozadí byl také pravděpodobně natáčen před zeleným plátnem.

Ještě před uveřejněním samotného videa přidala Lady Gaga na sociální síť Twitter příspěvek s ukázkou z klipu, který obsahuje hashtag #ShotOniPhone (a také #LG6, který ale neznačí žádný telefon značky LG, nýbrž šesté studiové album zpěvačky). Apple na to reagoval vydáním minutového videa, které právě do série Shot on iPhone spadá.

Toto video však neukazuje žádné zákulisí natáčení a soustředí se jen na ukázky z klipu. Na závěr se také dozvíme, že video bylo natáčeno v aplikaci FiLMiC Pro, že byl použitý další hardware a že bylo video profesionálně upraveno. Dá se tedy říci, že iPhone byl dokonale stabilizován, možná byl osazen i nějakými přídavnými objektivy a stál za ním patřičný profík. Co to znamená? Že by takový videoklip natočil i jakýkoli jiný telefon. Ostatně víme, že hudební videoklip šel natočit už na iPhonu 5.

 

Lady Gaga ale průkopnicí v natáčení hudebních klipů telefonem není. Selena Gomez na podzim loňského roku vydala píseň Lose to Love Me, které bylo doprovozeno vizuálem pocházejícím také z iPhonu. K tomuto videu pak Apple vydal i doprovodný snímek Behind the Scenes, který alespoň trochu nahlíží do zákulisí natáčení.

]]>
https://www.iphonefoto.cz/stupid-love-lady-gaga-iphone/feed/ 0
Hipstamatic představil nový Nakazakicho HipstaPak https://www.iphonefoto.cz/hipstamatic-nakazakicho-hipstapak/ https://www.iphonefoto.cz/hipstamatic-nakazakicho-hipstapak/#respond Thu, 20 Feb 2020 18:00:37 +0000 https://www.iphonefoto.cz/?p=22167 Hipstamatic dostal další rozšíření. Tento balík se nechal inspirovat částí města Ósaka, proto nese jméno Nakazakicho HipstaPak.

Nakazakicho HipstaPak je dostupný přímo v aplikaci Hipstamatic a vyjde vás na 25 Kč. Za tuto cenu získáte objektiv Kuma a film Hiragana 95. Samozřejmě jej mohou používat i předplatitelé obrázkové sociální sítě Oggl, pokud jim tedy ještě funguje a je také k dispozici v aplikaci Hipstamatic X. Ta je navíc v App Store k dispozici zdarma, takže si mohou smysl fotografování Hipstamaticu vyzkoušet i naprostí nováčci. Ne však samozřejmě se všemi objektivy a filmy, ty se jim zpřístupní až po odběru předplatného.

Hipstamatic představil nový Peel-Apart SnapPak


Ósaka je hlavní město prefektury Ósaka a třetí největší město v Japonsku s počtem obyvatel 2,7 milionu. Leží v oblasti Kinki na ostrově Honšú v místě, kde řeka Jodo ústí do Ósackého zálivu. Ósaka byla v minulosti hlavním obchodním městem Japonska a i dnes je jedním z nejdůležitějších průmyslových center (a přístavů) v Japonsku. Je srdcem souměstí Ósaka-Kóbe-Kjóto, které má celkem 18 644 000 obyvatel.

Zdroj: Wikipedie


Nakazakicho HipstaPak Nakazakicho HipstaPak Nakazakicho HipstaPak

Objektiv Kuma přidává retro rozostření a teplé barvy. Film Hiragana 95 pak vtiskne snímku vinětaci se silným zeleným nádechem. I když jsem rád, že Hipstamatic neustále vydává nové a nové balíky, Nakazakicho se, dle mého úsudku, příliš nepovedl. Je až moc kýčovitý, jednotvárný a nepřirozený, což bych zde ocenil o poznání více. Jak jste na tom ale vy?

[appstore id=”342115564″ store=”CZ” style=”infobox”] [appstore id=”1450672436″ store=”CZ” style=”infobox”] ]]>
https://www.iphonefoto.cz/hipstamatic-nakazakicho-hipstapak/feed/ 0
Jak se stát influencerem? Radí sám Apple https://www.iphonefoto.cz/jak-se-stat-influencerem/ https://www.iphonefoto.cz/jak-se-stat-influencerem/#respond Wed, 19 Feb 2020 18:00:08 +0000 https://www.iphonefoto.cz/?p=22161 Jednoduchý návod na to, jak se stát influencerem, bohužel neexistuje. Jsou zde jen ty složité a zdlouhavé. Tento návod vám v tom ale přece jen trochu pomůže.

Sociální sítě už dávno nejsou jen místem, kde se můžete chlubit před přáteli, které jste od školy neviděli. Díky vzestupu influencerů jsou tyto platformy místem, kde si můžete vytvořit vlastní značku a proměnit své zájmy v potenciální zaměstnání. Apple proto ve svém App Storu vydal kolekci aplikací s podtitulem: „Jak vám aplikace mohou pomoci stát se hvězdou Instagramu.“

Zachyťte dokonalý okamžik. Tyto aplikace z App Store vám v tom pomohou

Vylepšete to, co nahráváte

Jistě, vaše fotografie je dobrá. Dobrá jako desetitisíce dalších. Aby vaše fotky a videa vystoupily z řady, budete je muset trochu upravit. A to opravdu ne jen za pomoci přednastavených filtrů. Pomocí VSCO můžete vtisknout svým záznamům jedinečný rukopis. Úpravou všech parametrů od kontrastu přes sytost až po jas a zrno lze totiž vytvořit filtry vlastní, a takové, které budete skutečně rádi používat.

Jak se stát influencerem

[appstore id=”588013838″ store=”CZ”]

 

Vylaďte svou zeď

Žádný účet neproslaví jediný příspěvek. Influencer potřebuje pečlivě vybranou sestavu snímků, ze které bude vynikat každá jedna fotka, zároveň ale přirozeně zapadne mezi ty ostatní. Aplikace UNUM vám umožní vytvořit si zkušební feed a přesně rozvrhnout, jak za sebou jednotlivé příspěvky plánovat. Titul nicméně nabízí i prohlížení statistik příspěvků, řekne, kdy je nejlepší publikovat další snímek a které hashtagy právě frčí.

Jak se stát influencerem

[appstore id=”1057252115″ store=”CZ”]

 

Myslete na „storíčka“…

Instagram Stories jsou jednoduchým nástrojem, kterým své sledující jistě zaujmete. Proč ale jen to, když je můžete rovnou ohromit? S titulem Canva se jim dostane ještě o to větší pozornosti, kterou si náležitě zaslouží. Aplikace nabízí řadu nastavitelných šablon, které vám pomohou upravit fotky a videa a proměnit Stories v pečlivě vyladěné příspěvky.

Jak se stát influencerem

[appstore id=”897446215″ store=”CZ”]

 

… a dojem všudypřítomnosti

Pravidelné přispívání do sítě novým obsahem je úplný základ. Vynechaní byť jediného dne neexistuje. A když víte, že to prostě nestihnete, titul Planoly vás zastoupí. Určíte si v něm, kdy přesně se nové příspěvky objeví na vaší zdi a naplánujete všechny budoucí aktualizace svých příběhů. Přítomný kalendář pak stále ukazuje, kdy máte ještě okno a kdy už je „plno“.

Jak se stát influencerem

[appstore id=”1014568284″ store=”CZ”] ]]>
https://www.iphonefoto.cz/jak-se-stat-influencerem/feed/ 0
Přední kamera iPhonu 11 zaostává za konkurencí. Odhalil to test DXOMark https://www.iphonefoto.cz/predni-kamera-iphonu-11-dxomark/ https://www.iphonefoto.cz/predni-kamera-iphonu-11-dxomark/#comments Tue, 28 Jan 2020 14:32:39 +0000 https://www.iphonefoto.cz/?p=22157 Přední kamera iPhonu 11 se v testu umístila na 10. místě v porovnání s konkurenty. Proč nedopadla lépe a kdo je králem selfie kamer současnosti?

DXOMark pravidelně prochází nejnovější chytré telefony iPhone a Android prostřednictvím řady testů kvality fotoaparátu, které je všechny porovnávají. Nyní byl test publikován s úplnou revizí přední kamery iPhonu 11 a iPhonu 11 Pro a odhaluje srovnání vlajkových lodí společnosti Apple s konkurencí.

Přední kamera iPhonu 11 je shodná s modelem Pro

Testování DXOMark se zaměřuje na iPhone 11 Pro, ale jak iPhone 11 Pro, tak iPhone 11 používají stejnou technologii předních kamer, takže by výsledky měly být teoreticky použitelné pro oba.

iPhone 11 selfie

Jedním z klíčových vylepšení dle DXOMark je širokoúhlá čelní čočka představená s iPhonem 11 a iPhonem 11 Pro. Díky tomu je snazší vměstnat do záběru více objektů. Recenze také oceňuje efekt bokeh čelní kamery a říká, že nový objektiv „poskytuje vynikající zaostření na většinu vzdáleností, s větší hloubkou ostrosti a má dobré výsledky u skupinových portrétů.“

Přidání širšího objektivu do nového zařízení je velkým plusem, který vám pomůže lépe zabrat objekty před displejem a získat lepší kompozice v různých situacích. Existují i ​​jiné silné stránky, včetně vyššího skóre pro zaostření, s obličejem i pozadím, které se mohou pochlubit dobrými detaily v různých vzdálenostech, a efektními záběry s rozostřeným pozadím.

Smart HDR také „zajišťuje velmi dobrou kontrolu světel v jasných světelných podmínkách,“ říká DXOMark. V některých náročnějších scénách však došlo k „některým selháním HDR“. Ve srovnání s iPhonem XS nabízí iPhone 11 také vylepšení barev a zaostření.

Video přední kamerou jedna báseň

Video s přední kamerou iPhonu 11 je také krokem dopředu, říká recenze. Expozice i struktura videa se v porovnání s iPhonem XS zlepšily.

Telefon iPhone 11 Pro Max je i nadále špičkovým nástrojem pro pořizování videa díky implementaci rozšířeného dynamického rozsahu i pro přední kameru, která zajišťuje dobré výsledky ve většině venkovních podmínek. Textura videa se oproti XS Max vylepšila a přestože přední fotoaparáty Applu nejsou v této kategorii špičkovými, přidání 4K záznamu na iPhonu 11 Pro Max zajišťuje vynikající detaily u venkovních videích.

I přes tato vylepšení se však selfie fotoaparát na iPhonu 11 stále řadí výrazně pod konkurenty. Konkrétně, DXOMark cituje problémy s vyvážením bílé, viditelným šumem, rozostřenými tvářemi na velké vzdálenosti a „zkreslením obličejů směrem k okrajům fotografie“. Mnoho z těchto problémů se nejčastěji objevuje v prostředí se slabým světlem.

Stejné problémy se slabým světlem se vztahují také na videa, přičemž DXOMark říká: „silný šum a nízké detaily v interiéru při nízkém osvětlení“.

iPhone 11 Pro a teoreticky iPhone 11 se umísťuje na 10. místě v testování předních fotoaparátů DXOMark. Starší iPhone XS Max se řadí na 15. místo s hodnocením 82 bodů.

 1. Huawei nova 6 5G – 100
 2. Samsung Galaxy Note 10+ 5G – 99
 3. ASUS ZenFone 6 – 98
 4. Samsung Galaxy S10 5G – 97
 5. Samsung Galaxy S10 + – 96
 6. Huawei Mate 30 Pro – 93
 7. Google Pixel 3 – 92
 8. Google Pixel 4 – 92
 9. Samsung Galaxy Note 9 – 92
 10. iPhone 11 Pro Max – 91

Metodika a spolehlivost testování DXOMark je často zpochybňována a to především proto, že kvalita kamery je subjektivní a přiřazování „skóre“ je složité.

]]>
https://www.iphonefoto.cz/predni-kamera-iphonu-11-dxomark/feed/ 1
Hipstamatic představil nový Peel-Apart SnapPak https://www.iphonefoto.cz/hipstamatic-peel-apart-snappak/ https://www.iphonefoto.cz/hipstamatic-peel-apart-snappak/#respond Fri, 10 Jan 2020 08:00:03 +0000 https://www.iphonefoto.cz/?p=22146 Hipstamatic dostal další rozšíření. Tento balík se nechal inspirovat stylem peel-apartových snímků, proto nese jméno Peel-Apart SnapPak.

Peel-Apart SnapPak je dostupný přímo v aplikaci Hipstamatic a vyjde vás na 25 Kč. Za tuto cenu získáte objektiv Peale a film Type 10. Samozřejmě jej mohou používat i předplatitelé obrázkové sociální sítě Oggl, pokud jim tedy ještě funguje a nově je také k dispozici v aplikaci Hipstamatic X. Ta je navíc v App Store k dispozici zdarma, takže si mohou smysl fotografování Hipstamaticu vyzkoušet i naprostí nováčci. Ne však samozřejmě se všemi objektivy a filmy, ty se jim zpřístupní až po placení předplatného.

Hipstamatic představil nový Arakawa HipstaPak


Peel-apart filmy (často také nazývané packfilmy) byly vlastně předchůdci těch nejslavnějších polaroidových materiálů, filmů integrálních. Nejzásadnější rozdíl je v tom, že zatímco u peel-apart filmu musíte fotografii z fotoaparátu ručně vytáhnout a nechat vyvolávat zalepenou pozitivem a negativem k sobě, u novějšího integrálního filmu fotka vyjede z foťáku sama a vy můžete její vyvolávání sledovat. Rozdílů je však více, zmíněným negativem počínaje a baterií v integrálním filmu konče.

Zdroj: polagraph.cz


Peel-Apart SnapPak

Výsledné fotky jsou asi takové, jaké tušíte – s nepřehlédnutelným rámečkem, vybledlými barvami a znatelným šumem. Mají ale své kouzlo, i když každému tento styl jistě sedět nebude. Za odvahu si však tvůrci tohoto SnapPaku určitě zaslouží palec nahoru.

[appstore id=”342115564″ store=”CZ” style=”infobox”] [appstore id=”1450672436″ store=”CZ” style=”infobox”] ]]>
https://www.iphonefoto.cz/hipstamatic-peel-apart-snappak/feed/ 0
Noční foto soutěž přímo od Applu. Pošlete fotku a vyhrajte https://www.iphonefoto.cz/nocni-foto-soutez/ https://www.iphonefoto.cz/nocni-foto-soutez/#respond Thu, 09 Jan 2020 18:00:51 +0000 https://www.iphonefoto.cz/?p=22144 Apple rozjel noční foto soutěž, ve které sice nemůžete vyhrát věcné ceny, ale za to se stát nesmrtelnými. Vaši fotku dá nejen do Apple Storů ale i na billboardy.

iPhone 11, 11 Pro a 11 Pro Max zatím jako jediné iPhony umí fotografovat v nočním režimu. Pokud jeden z tohoto tria mobilních telefonů výrobce vlastníte, můžete se zúčastnit jeho soutěže. Ta pod hashtagem #ShotoniPhone a #NightmodeChallenge probíhá nejen na Instagramu ale i Twitteru. Na sociální síť Weibo pak můžete své snímky sdílet s označením #ShotoniPhone# a #NightmodeChallenge#.

iPhone 11, iPhone 11 Pro a 11 Pro Max – co umí jejich fotoaparáty

Fotografii ve formátu jejího pojmenování jméno_příjmení_nightmode_model iPhonu nicméně můžete odeslat i na e-mail shotoniphone@apple.com. Soutěží se do 29. ledna. Odborná porota, ve které jsou nejen profesionální fotografové ale i vysocí představitelé společnosti Apple, pak během března vybere 5 vítězů, kteří budou zvěčněni nejen na stránkách a Instagramu společnosti, ale jejich fotografie budou vystaveny i v Apple Storech a Apple je použije jako reklamu na billboardy.

Abyste se mohli zúčastnit, musí vám být více jak 18 let, fotografie musí být pořízena jedním z výše uvedených zařízení a nesmí obsahovat nahotu, násilí ani se jakkoli dotýkat autorských práv. Co všechno noční foto soutěž obnáší se dozvíte na blogu Applu.

]]>
https://www.iphonefoto.cz/nocni-foto-soutez/feed/ 0
Hipstamatic představil nový Arakawa HipstaPak https://www.iphonefoto.cz/hipstamatic-arakawa-hipstapak/ https://www.iphonefoto.cz/hipstamatic-arakawa-hipstapak/#respond Tue, 17 Dec 2019 18:00:09 +0000 https://www.iphonefoto.cz/?p=22136 Hipstamatic dostal další rozšíření. Tento balík se nechal inspirovat městskou částí Tokia, a tak nese jméno Arakawa HipstaPak.

Arakawa HipstaPak je dostupný přímo v aplikaci Hipstamatic a vyjde vás na 25 Kč. Za tuto cenu získáte objektiv Yanaka a film Nekochan. Samozřejmě jej mohou používat i předplatitelé obrázkové sociální sítě Oggl, pokud jim tedy ještě funguje a nově je také k dispozici v aplikaci Hipstamatic X. Ta je navíc v App Store k dispozici zdarma, takže si mohou smysl fotografování Hipstamaticu vyzkoušet i naprostí nováčci. Ne však samozřejmě se všemi objektivy a filmy, ty se jim zpřístupní až po placení předplatného.

Hipstamatic představil nový Ximen HipstaPak


Arakawa je městská část nacházející se v severovýchodní části japonského Tokia. Nese jméno po řece Arakawa, která jí protéká, severní hranici území pak tvoří jiná řeka a to Sumida. Za Druhé světové války zde byl pracovní tábor pro válečné zajatce (87 britských, 64 amerických, 55 kanadských a 50 holandských).

Zdroj: Wikipedie


Výsledné fotky, které vznikají za kombinace filmu i objektivu, mají teplé a příjemné barvy a mírnou deformaci při stranách. Hodí se prakticky k jakémukoli použití. Letním snímkům dají ještě teplejší atmosféru a ty zimní naopak nevypadají tak syrově. Ve finále tak tato kombinace neurazí, ale ani nenadchne.

Arakawa HipstaPak

Máte-li aplikace Hipstamaticu rádi, určitě sledujte vánoční nabídky v shopu přímo v daných titulech. Pravidelně totiž vývojáři pořádají velké slevy, kdy můžete nakoupit různé balíky či jejich sady za zvýhodněné ceny.

[appstore id=”342115564″ store=”CZ” style=”infobox”] [appstore id=”1450672436″ store=”CZ” style=”infobox”] ]]>
https://www.iphonefoto.cz/hipstamatic-arakawa-hipstapak/feed/ 0
Jak zjistíte, jestli váš iPhone použil Deep Fusion? Zkontrolujte EXIF https://www.iphonefoto.cz/deep-fusion-exif/ https://www.iphonefoto.cz/deep-fusion-exif/#comments Thu, 28 Nov 2019 12:26:58 +0000 https://www.iphonefoto.cz/?p=22133 Deep Fusion je novou funkcí, kterou Apple používá ve svých iPhonech 11. Výsledné fotografie jsou pak ostřejší a s vyšším dynamickým rozsahem. Jak poznáte, že byla funkce použita?

Nová aktualizace aplikace Metapho pro iPhone přinesla to, co vypadá jako nejsnazší způsob, jak zjistit, kdy byly vaše snímky iPhone 11 pořízeny pomocí funkce Deep Fusion. V této šikovné aplikaci uvidíte další informace, které vám umožní nejen zkontrolovat, zda byla použita funkce Deep Fusion, ale také zobrazit a upravovat EXIF data.

Metapho spustila svou poslední aktualizaci o víkendu, která obsahuje údaje o tom, zda byla nebo nebyla použita Deep Fusion na fotografii. To je pozoruhodné, protože tuto funkci vytvořil Apple a nedovoluje uživatelům zobrazit, zda byla použita.

Aplikace je zdarma a nabízí nákupy v aplikaci, kdy odemkne všechny funkce, jako je například úprava metadat. A je dobré, že se zaměřuje i na soukromí. Žádná data se nikam neposílají a vše zůstává uloženo lokálně.

Jak si zobrazit informaci, zda bylo Deep Fusion použito

Jakmile stáhnete a otevřete Metapho, stačí aplikaci povolit přístup do vaší knihovny fotografií. K dispozici je dokonce i na zobrazení sdílení, takže aplikaci můžete rychle přidat ke kontrole metadat fotografií.

iPhone 11 Deep Fusion

Pokud byla použita funkce Deep Fusion, v horní části informací se zobrazí Deep Fusion. A zhruba uprostřed uvidíte, kolik snímků bylo k sestavení fotografie použito. Informace je popsána jako: „Composite Image Count“.

Co Metapho ještě na iPhonech 11 odhalí?

Aplikace samozřejmě umí zobrazit daleko více informací a kromě klasických údajů o rychlosti závěrky, cloně nebo hodnotě ISO, se zejména na iPhonech 11, 11 Pro a 11 Pro Max, dostanete k řadě dalších dat.

 • Označuje fotografie pořízené v nočním režimu a Deep Fusion
 • Odhalí další podrobnosti o expozicích v nočním režimu
 • Zobrazuje ohniskovou vzdálenost objektivu
 • Opravuje problémy předchozí verze

Jak vidíte, stažením jednoduché aplikace můžete získat opravdu hodně. Sám ji delší dobu používám a hodí se mi nejvíce na kontrolu celkového rozlišení fotografie a datové velikosti.

Zdroj: 9to5mac.com

[appstore id=”914457352″] ]]>
https://www.iphonefoto.cz/deep-fusion-exif/feed/ 1
Olloclip pro iPhone 11 a 11 Pro je tady s novým klipem a teleobjektivem https://www.iphonefoto.cz/olloclip-pro-iphone-11-a-11-pro/ https://www.iphonefoto.cz/olloclip-pro-iphone-11-a-11-pro/#respond Wed, 20 Nov 2019 18:00:57 +0000 https://www.iphonefoto.cz/?p=22129 Americká společnost Olloclip představila své řešení pro iPhone 11 a 11 Pro či 11 Pro Max. Širokoúhlý objektiv vyměnila za teleobjektiv.

Po každoročním představení nových iPhonů pro ně společnost Olloclip vždy představí i nové objektivy. Díky přepracování systému fotoaparátů u iPhonů 11, 11 Pro a 11 Pro Max tak musela přepracovat i klip. Ten lze u všech modelů použít nejen s čelním ale i všemi zadními fotoaparáty.

iPhone 11 a 11 Pro

Jedná se o sadu 3 v 1. Ta nabídne 180° rybí oko, po jehož odšroubování dostanete 15× makro, který je doplněn ještě o 2× teleobjektiv. Tím Olloclip nahradil jeho běžně v této sadě dostupný ultraširokoúhlý objektiv, který by v kombinaci s iPhony 11 už nedával smysl, protože ty jej nabízejí jako třetí integrovaný fotoaparát.

iPhone 11, iPhone 11 Pro a 11 Pro Max – co umí jejich fotoaparáty

Na stránkách Olloclip.com již můžete patřičnou sadu pro váš model iPhonu objednávat. Zaváděcí cena je 3 240 Kč, posléze se vyšplhá na bezmála 4 tisíce. K dispozici jsou i kryty pro jednotlivé modely, které jsou s novým systémem klipu plně kompatibilní.

]]>
https://www.iphonefoto.cz/olloclip-pro-iphone-11-a-11-pro/feed/ 0
Hipstamatic představil nový Vienna HipstaPak https://www.iphonefoto.cz/hipstamatic-vienna-hipstapak/ https://www.iphonefoto.cz/hipstamatic-vienna-hipstapak/#respond Thu, 07 Nov 2019 08:00:36 +0000 https://www.iphonefoto.cz/?p=22110 Hipstamatic dostal další rozšíření. Tento balík se nechal inspirovat hlavním městem Rakouska, a tak nese jméno Vienna HipstaPak. Novinek je ale více.

Vienna HipstaPak je dostupný přímo v aplikaci Hipstamatic a vyjde vás na 25 Kč. Za tuto cenu získáte objektiv Claire 42, film Melange CX. Samozřejmě jej mohou používat i předplatitelé obrázkové sociální sítě Oggl, pokud jim tedy ještě funguje a nově je také k dispozici v aplikaci Hipstamatic X. Ta je navíc v App Store k dispozici zdarma, takže si mohou smysl fotografování Hipstamaticu vyzkoušet i naprostí nováčci. Ne však samozřejmě se všemi objektivy a filmy, ty se jim zpřístupní až po placení předplatného.

Hipstamatic představil nový Ximen HipstaPak


Vídeň je hlavní město Rakouska, současně také statutární město a zároveň od 1. ledna 1922 jedna z jeho spolkových zemí, zcela obklopená územím spolkové země Dolní Rakousy. Leží na řece Dunaj a se svými přibližně 1,841 milionu obyvateli je největším rakouským městem a současně nejvýznamnějším politickým, hospodářským a kulturním centrem země.

Historické centrum Vídně bylo v roce 2001 zapsáno na Seznam světového dědictví UNESCO. V celosvětovém seznamu měst podle kvality života sestaveném firmou Mercer v roce 2011 se Vídeň umístila na první příčce. Na zasedání výboru pro Světové dědictví UNESCO, které se konalo v červenci 2017 v Krakově, bylo rozhodnuto o zařazení historického centra Vídně na seznam památek Světového dědictví v ohrožení.

Zdroj: Wikipedie


vienna hipstapak vienna hipstapak vienna hipstapak

Objektiv Claire 42 se hodí na focení portrétových snímků a to zejména pro jeho razantní kontrast a saturaci. Film Melange CX naopak barvy zjemňuje a přidává jim decentní vinětaci. Kombinace obojího je pak poměrně zajímavou, protože vás vezme na výlet do zlatých devadesátek.

[appstore id=”342115564″ store=”CZ” style=”infobox”] [appstore id=”1450672436″ store=”CZ” style=”infobox”] ]]>
https://www.iphonefoto.cz/hipstamatic-vienna-hipstapak/feed/ 0
Toto jsou nejlepší aplikace na koláže. Udělají přání, PF i pobaví https://www.iphonefoto.cz/nejlepsi-aplikace-na-kolaze/ https://www.iphonefoto.cz/nejlepsi-aplikace-na-kolaze/#respond Wed, 06 Nov 2019 08:00:52 +0000 https://www.iphonefoto.cz/?p=22107 Ať už jen potřebujete dostat na jednu fotku více snímků, udělat přání a PF, hodí se vám tyto nejlepší aplikace na koláže. Všechny najdete v App Store a většina je zdarma.

Vánoce se pomalu blíží. Pokud jen chcete vy nebo vaše ratolesti napsat dopis Ježíškovi, nebo si už potřebujete s patřičným předstihem připravit novoroční PF, hodí se vám k tomu vhodné aplikace. Každá ze seznamu níže se snímky pracuje trochu jinak. Jedna totiž nabízí filtry, druhá zase vkládání textu, další pak poněkud retro vzhled, který si zamilujete. Vyzkoušejte je klidně všechny, až na jediný jsou totiž zdarma.

 

Zachyťte dokonalý okamžik. Tyto aplikace z App Store vám v tom pomohou

 

Ty nejlepší aplikace na koláže z App Store:

 

Layout from Instagram

Layout pochází z dílny Instagramu a tvoří koláže rychle a jednoduše. Nečekejte žádné pokročilé funkce, na základní složení snímků je ale více než ideální.

[appstore id=”967351793″ store=”CZ” style=”infobox”]

 

Fuzel Collage

Je zábavný a jednoduchý způsob jak spojit vaše četné zážitky do jednoho. Je přitom jedno, jestli vložíte jednu fotografii nebo rovnou jejich stovku. Přítomny jsou i šablony, dekorace a mnoho dalšího.

[appstore id=”735929423″ store=”CZ” style=”infobox”]

 

MOLDIV – Photo Editor, Collage

Nabízí live selfie filtry, zkrášlující nástroje, podporu videa, 13 témat, textury, samolepky, více jak 300 fontů, 135 obálek časopisů atd.

[appstore id=”608188610″ store=”CZ” style=”infobox”]

 

Pins-Artistic Effects Camera

Je poněkud ulítlá aplikace, která se bude líbit zejména teenagerům. Dokáže ale vyvolat patřičný úsměv na tváři.

[appstore id=”1256992655″ store=”CZ” style=”infobox”]

 

Retromatic 2.0

Už podle názvu se dá soudit, co vás v tomto titulu čeká. Vezmete fotku, vyříznete z ní hlavní objekt a vložíte mu parádní retro pozadí. Přidat můžete i četné samolepky a text.

[appstore id=”571636510″ store=”CZ” style=”infobox”]

 

withFrame – Photo collage editor

Je neuvěřitelně flexibilní, neuvěřitelně intuitivní a komplexně přizpůsobitelný nástroj pro zlepšení prezentace vašich fotografií.

[appstore id=”833497492″ store=”CZ” style=”infobox”] ]]>
https://www.iphonefoto.cz/nejlepsi-aplikace-na-kolaze/feed/ 0
Noční režim iPhone 11 je lepší než ten u Google Pixel 4. V čem ho poráží? https://www.iphonefoto.cz/nocni-rezim-iphone-11/ https://www.iphonefoto.cz/nocni-rezim-iphone-11/#respond Tue, 22 Oct 2019 19:35:15 +0000 https://www.iphonefoto.cz/?p=22102 Noční režim iPhone 11 je velké téma a srovnává se s technologií Night Sight, která je velmi podobná a využívá jí Google. Jak si vedou oba telefony v přímém srovnání?

Když společnost Apple oznámila možnost fotografování za nízké hladiny osvětlení u iPhonu 11, všichni netrpělivě čekali na porovnání s technologií Night Sight, kterou už nějakou dobu používá Google.

PC World provedl jeden test v září, ale to bylo ještě proti Pixelu 3 – telefonu, který byl považován za krále fotografií ve slabém osvětlení. Tehdy ale vznikly námitky, že se porovnávaly různé generace technologií smartphonů. Ani nástupce ale zřejmě novinku od Applu nepředčí.

Redaktoři jsou ohromení tím, co iPhone 11 zvládne vyfotit. Když poprvé zkoušeli Night Sight na Pixelu 3 loňský rok, nemohli uvěřit tomu, jakým způsobem Google zvládl zpracování fotografie umělou inteligencí. Noční režim Applu ale prý vypadá ještě lépe.

Noční režim iPhone 11 se bude ještě hodně testovat

iPhone 11 i Google Pixel 4 se ještě budou opravdu hodně testovat a srovnávat. Noční fotografie ale zřejmě v tuto chvíli nemá mezi mobilními telefony silnější soky. I ukázkové snímky neukazují jasného vítěze.

Jak se ale podle prvních snímků zdá, tak Google neudělal nijak obrovský skok oproti minulé verzi v Pixelu 3 a Apple se se svou první vlaštovkou vytasil v opravdu dobrém světle. V porovnání vychází jablečný telefon přirozeněji a zachovává stále temnou atmosféru, kdy je poznat, že je fotografováno v noci. Naproti tomu Pixel 4 má tendenci leckdy scénu více prosvětlovat.

První porovnávací fotografie ukazuje scénu z ulice, kdy redaktoři fotografovali výlohu s komiksy. Rozdíl je hlavně v barevném podání, které je přirozenější pro iPhone (je vpravo).

Noční režim iPhone 11 vs Google Pixel 4

Druhá fotografie ukazuje dýni, která uvnitř svítí. Jedná se o velmi náročnou scénu, protože obsahuje velký dynamický rozsah, který musí přístroj zachytit. Oba telefony si s tím poradily skvěle a možná trochu lépe vychází Pixel 4 (vlevo), který lépe prosvětlil tmavé části.

Noční režim iPhone 11 vs Google Pixel 4

Jak je vidět, oba telefony patří mezi špičku, ale opravdu oceňujeme, že Apple hned v prvním svém zařízení, které podporuje tuto funkci, takto exceluje.

Zdroj: 9to5mac.com

]]>
https://www.iphonefoto.cz/nocni-rezim-iphone-11/feed/ 0
Hipstamatic představil nový Ximen HipstaPak https://www.iphonefoto.cz/hipstamatic-ximen-hipstapak/ https://www.iphonefoto.cz/hipstamatic-ximen-hipstapak/#comments Tue, 08 Oct 2019 17:00:34 +0000 https://www.iphonefoto.cz/?p=22084 Hipstamatic dostal další rozšíření. Tento balík se nechal inspirovat městem Tchaj-pej, a tak nese jméno Ximen HipstaPak. Tentokrát nabídne více, než obvykle.

Ximen HipstaPak je dostupný přímo v aplikaci Hipstamatic a vyjde vás na 25 Kč. Za tuto cenu získáte objektiv Chao-Tang, film Wanli UFO a po dlouhé době i blesk Yuanzi 12. Samozřejmě jej mohou používat i předplatitelé obrázkové sociální sítě Oggl, pokud jim tedy ještě funguje.

Hipstamatic představil nový Sprocket SnapPak


Ximen je stanice metra ve městě Tchaj-pej na Tchaj-wanu, kterou obsluhuje Taipei metro. Stanice je pojmenována po bývalé západní bráně města, jejíž poloha je zhruba na místě, kde se nachází aktuální stanice. Ta je tříúrovňová, podzemní struktura má dvě nástupní platformy a šest východů, které umožňují přímé napojení do nákupní oblasti a hotelu Diary of Ximen.

Zdroj: Wikipedie


Hipstapak Hipstapak Hipstapak

Objektiv Chao-Tang přidává snímkům jas a mírnou desaturaci. Film Wanli UFO pak přihazuje nečekané odlesky světla a blesk Yuanzi 12 se stará o vzezření snímku, jako by byl pořízen v 80. letech minulého století. Výsledek je sice trošku kýčovitý a možná až příliš barevný, rozhodně ale neurazí. Pokud víte, jaké scény s ním fotografovat, dodá jim jistě tu pravou atmosféru.

[appstore id=”342115564″ store=”CZ” style=”infobox”] [appstore id=”523261788″ store=”CZ” style=”infobox”] ]]>
https://www.iphonefoto.cz/hipstamatic-ximen-hipstapak/feed/ 1
Zachyťte dokonalý okamžik. Tyto aplikace z App Store vám v tom pomohou https://www.iphonefoto.cz/dokonaly-okamzik-aplikace-z-app-store/ https://www.iphonefoto.cz/dokonaly-okamzik-aplikace-z-app-store/#respond Mon, 07 Oct 2019 17:00:27 +0000 https://www.iphonefoto.cz/?p=22082 Dokonalý okamžik rychle pomine. Naštěstí se ovšem ve vaší kapse ukrývá superschopnost zastavit čas. Stačí vám k tomu tyto aplikace z App Store.

Díky fotoaparátu ve vašem iPhonu můžete kdykoli stisknout tlačítko pauzy. Respektive tedy spouště fotoaparátu. Tím totiž zachytíte každý okamžik, který je vhodný zapamatování. Následující aplikace z App Store vám navíc pomohou zlepšit vaše dovednosti a z hardwaru ve vaší ruce získat maximum jejich potenciálu.

Ty nejlepší fotografické aplikace – jak fotit kočky?

Najděte ten správný okamžik

Číhejte na správný okamžik a využijte ho. Parádní obrázek na vás čeká, ať už jste kdekoli. Díky těmto aplikacím si zkontrolujete světlo i pozici slunce, vždy tak budete mít dostatek světla na to, aby měly vaše fotografie tu pravou atmosféru.

[appstore id=”1080118736″ store=”CZ” style=”infobox”] [appstore id=”525176875″ store=”CZ” style=”infobox”] [appstore id=”381698089″ store=”CZ” style=”infobox”]

 

Stiskněte spoušť

Když máte všechny zúčastněné hezky v záběru, použijte tyhle aplikace k tomu, abyste z fotoaparátu ve svém iPhonu získali maximum. Každá má jedinečnou funkci. Horizon Camera vám pomůže zachytit rovný horizont, Halide Camera má intuitivní ovládání gesty, a pokud používáte iPhone X a novější, nabídne i podporu pro formát RAW. Moment – Pro Camera je pak ideální pro fotografování v manuálním režimu a ProCam 7 nabídne množství variant zlatých řezů, pravidel třetin atd.

[appstore id=”778576249″ store=”CZ” style=”infobox”] [appstore id=”885697368″ store=”CZ” style=”infobox”] [appstore id=”927098908″ store=”CZ” style=”infobox”] [appstore id=”730712409″ store=”CZ” style=”infobox”]

 

Dejte tomu to pravé koření

Než snímek odešlete svým blízkým, nahrajete ho do svého portfolia nebo některé z fotobank na internetu, proč si s ním trochu nepohrát a nevylepšit ho? Selfie a portréty prožeňte přes Portrait by img.ly, v Nichi jim zase dodejte umělecký nádech. Adobe Lightroom se pak hodí na jakkoukoli editaci, stejně jako intuitivní a propracovaná aplikace VSCO, která vyniká zejména svými filtry.

[appstore id=”1207277088″ store=”CZ” style=”infobox”] [appstore id=”1442041390″ store=”CZ” style=”infobox”] [appstore id=”878783582″ store=”CZ” style=”infobox”] [appstore id=”588013838″ store=”CZ” style=”infobox”] ]]>
https://www.iphonefoto.cz/dokonaly-okamzik-aplikace-z-app-store/feed/ 0
Přijďte na iPhonefoto workshop už tuto sobotu 28. září! https://www.iphonefoto.cz/iphonefoto-workshop-28-9-2019/ https://www.iphonefoto.cz/iphonefoto-workshop-28-9-2019/#respond Wed, 25 Sep 2019 10:05:13 +0000 https://www.iphonefoto.cz/?p=22081 Workshopy iPhone fotografie pokračují dalším termínem. Už tuto sobotu 28. 9. od 10.00 v centru Prahy. Přijďte a naučte se nejen pokročilé techniky fotografování iPhonem!Pokud se chcete naučit fotografovat lépe svým iPhonem, neváhejte a přijďte. Náš workshop obsahuje vydatnou teoretickou část, kde probereme úplné základy i pokročilejší techniky, tak pak hlavně praktickou, na které zhodnotíme vaše fotografie a doporučíme nejlepší formy editace a úprav. Začínáme v 10.00 a kurz trvá 4 hodiny.

iPhonefoto workshop
Digitální booklet, který dostane každý účastník kurzu

Workshop vede Tomáš Svoboda. Za sebou už má přednášky na Fotoexpu, on-line kurzy nebo také kurzy pro firmy jako je HP nebo Procter & Gamble.

Každý účastník kurzu dostane po jeho skončení digitální booklet, který obsahuje spoustu tipů a triků, jak co fotit. E-book má 150 stran a je krásně zpracovaný, takže je velkým zdrojem inspirace.

MÍSTO KONÁNÍ : První část workshopu proběhne v prostorách kavárny CAFEDU v Praze.

CENA1490,- korun včetně DPH za OSOBU.

Ve formuláři můžete vyplnit své údaje a na workshop se registrovat. Také nabízíme individuální kurz pouze pro jednoho účastníka za 2 990 Kč a kurzy pro firmy. Po registraci vás budeme kontaktovat a domluvíme se na veškerých podrobnostech, jako je čas setkání, osnova kurzu a technika, kterou budete potřebovat pro absolvování.

Workshop je také skvělým dárkem. Pokud do poznámky uvedete, že objednáváte jako dárek, zpracujeme vám voucher, který můžete předat obdarovanému.

 

[contact-form-7] ]]>
https://www.iphonefoto.cz/iphonefoto-workshop-28-9-2019/feed/ 0
Hipstamatic představil nový Sprocket SnapPak https://www.iphonefoto.cz/hipstamatic-predstavil-novy-sprocket-snappak/ https://www.iphonefoto.cz/hipstamatic-predstavil-novy-sprocket-snappak/#comments Thu, 12 Sep 2019 17:00:33 +0000 https://www.iphonefoto.cz/?p=22060 Hipstamatic dostal další rozšíření. A tento balík se bude opravdu líbit. Přináší totiž nejen barvy ale i pěkné retro. Sprocket SnapPak je tady, seznamte se.

Sprocket SnapPak je dostupný přímo v aplikaci Hipstamatic a vyjde vás na 25 Kč. Za tuto cenu získáte objektiv Ricky P a film s pěkně jazykolomným názvem SPRKT-RKT. Pravděpodobně jej mohou používat i předplatitelé obrázkové sociální sítě Oggl, která však byla z českého App Store odstraněna. Pokud aplikaci ve vašem zařízení máte, můžete ji ještě používat, jakmile ji však smažete, již nebudete mít možnost ji opětovně nainstalovat.

Sprocket SnapPak Sprocket SnapPak Sprocket SnapPak

Hipstamatic představil nový Aloha HipstaPak a zařízl Oggl

Objektiv Ricky P přidává teplé tóny na fotografii, ale zároveň i mírné rozostření při jejích stranách. SPRKT-RKT film se pak soustředí na příjemný retro rámeček po vzoru, jak jinak než, filmu. Kombinace je to opravdu poutavá a je až překvapivé, jak se líbí na akčních fotografiích. Tohle se Hipstamaticu opravud povedlo.

[appstore id=”342115564″ store=”CZ” style=”infobox”] ]]>
https://www.iphonefoto.cz/hipstamatic-predstavil-novy-sprocket-snappak/feed/ 1
iPhone 11, iPhone 11 Pro a 11 Pro Max – co umí jejich fotoaparáty https://www.iphonefoto.cz/iphone-11-iphone-11-pro-a-11-pro-max-co-umi-jejich-fotoaparaty/ https://www.iphonefoto.cz/iphone-11-iphone-11-pro-a-11-pro-max-co-umi-jejich-fotoaparaty/#comments Wed, 11 Sep 2019 17:00:33 +0000 https://www.iphonefoto.cz/?p=22071 Apple 10. září představil iPhone 11, iPhone 11 Pro a 11 Pro Max. Každý má o objektiv víc, jak jeho předchůdce. Co ale dokážou?

Dle scénáře z loňského a předloňského roku představil Apple i tentokrát tři modely jeho iPhonu. Ty nově nesou jednoznačnou číslovku, i když další přídomky mohou být již poněkud zavádějící. iPhone 11 vychází z modelu XR, iPhone 11 Pro z modelu Xs a 11 Pro Max z Xs Max. Novinek příliš není, ta největší je ve fotoaparátu.

iPhone 11, iPhone 11 Pro a 11 Pro Max

Samozřejmě se zase několikanásobně zvýšil výkon zařízení a přibyly některé další zajímavé technologie. Na první pohled však od sebe jednotlivé modely rozeznáte jen podle barvy a jejich optiky. Každému modelu totiž přibyl jeden objektiv a to ten ultraširokoúhlý. iPhone 11 tak má dva, iPhone 11 Pro a 11 Pro Max tři.

Shot on iPhone Xs je tentokrát experimentální video

Specifikace fotoaparátů nových iPhonů

Základní širokoúhlý fotoaparát mají všechny novinky shodný, stejně tak tomu je u nového ultraširokoúhlého. Teleobjektivem pak disponují jen modely Pro. Zde se však udála mírná inovace, kdy byla zvětšena jeho clona na f/2.0. Co může zamrzet, je absence optické stabilizace právě u nově příchozího objektivu.

 

Širokoúhlý fotoaparát:

 • Ohnisková vzdálenost 26 mm
 • Clona f/1,8
 • 6členný objektiv
 • Optická stabilizace obrazu
 • 100% Foxus Pixels
 • Nový 12Mpx snímač

Ultraširokoúhlý fotoaparát:

 • Ohnisková vzdálenost 13 mm
 • Clona f/2,4
 • 5členný objektiv
 • 120°zorné pole
 • Až 4× širší záběr (u modelů Pro)
 • 12Mpx snímač

Fotoaparát s teleobjektivem

 • Ohnisková vzdálenost 52 mm
 • Clona f/2,0
 • 6členný objektiv
 • Optická stabilizace obrazu
 • 2× optický zoom
 • 12Mpx snímač

A k čemu ultraširokoúhlý objektiv slouží? Samozřejmě k tomu, abyste na fotografii obsáhli více ze scény. Apple u něho uvádí, že se jedná o dvojnásobný zoom out, čili to, co dokáže teleobjektiv udělat dopředu, udělá tento objektiv dozadu. Když tedy začnete u ultraširokoúhlého a skončíte u teleobjektivu, dostanete výsledný 4× optický zoom. To samozřejmě zvládnou jen modely Pro.

iPhone 11, iPhone 11 Pro a 11 Pro Max

Nové funkce

iPhone 11 však díky tomuto „odstupu“ již umí pořizovat portrétní fotografie s bokeh efektem jak u zvířat, tak u různých objektů. Nepotřebujete k tomu tedy využívat aplikací třetích stran, jako je např. Halide (i když pořád samozřejmě můžete). Přibylo také jedno nové nasvícení. Zajímavá novinka se udála i v prostředí aplikace Fotoaparát, která se právě na nově příchozí objektiv váže. Ve výřezu totiž vidíte širokoúhlou fotografii, zatmavěné části jsou takové, které byste pak obsáhli tou ultraširokoúhlou.

iPhone 11, iPhone 11 Pro a 11 Pro Max

Všechny iPhony 11 pak nově nabízejí noční režim. S ním pořídíte prosvětlenou fotografii i z ruky a to při minimálním šumu. Pracuje přitom automaticky – když klepnete na závěrku, fotoaparát udělá několik snímků, zatímco stabilizace udrží objektivy v klidu. Software fotoaparátu pak zarovná snímky, aby zkorigoval pohyb. Odstraní rozmazané části a sloučí ty ostřejší. Upraví kontrast, aby byl celý snímek v rovnováze. Doladí barvy, aby vypadaly přirozeně. A pak inteligentně potlačí šum a zvýrazní detaily, aby snímek získal finální podobu.

iPhone 11, iPhone 11 Pro a 11 Pro Max

Smart HDR další generace pak zvýrazňuje vyspělými algoritmy jasné a tmavé detaily na snímcích. Taky teď pomocí strojového učení rozpoznává obličeje a inteligentně je přisvěcuje. iPhony 11 tak automaticky dolaďují detaily subjektu i pozadí. A to neumí ani některé digitální zrcadlovky.

iPhone 11, iPhone 11 Pro a 11 Pro Max

Když se před vámi při focení najednou začne odehrávat něco, co stojí za natočení, díky funkci QuickTake nemusíte přepínat režimy. Stačí nechat prst na závěrce, čímž nahrajete video. Chcete-li přitom nechat nahrávání běžet, stačí přejet prstem doprava. Sekvenci fotek pak zachytíte přejetím doleva.

 

Filmový kameraman

Ve videu se toho však událo o poznání více. iPhony 11 natáčí nádherně věrná videa s jemnými detaily a plynulým pohybem. Díky ohromnému výpočetnímu výkonu zachycuje 4K video s rozšířeným dynamickým rozsahem a kinematografickou stabilizací videa – při 60 snímcích za sekundu. Apple sám pak říká, že jeho telefony natáčejí nejkvalitnější video na smartphonu.

iPhone 11, iPhone 11 Pro a 11 Pro Max

Nově vám také systém umožní větší úpravu pořízeného záznamu. Můžete jej tak ořezávat, narovnávat a aplikovat mu různé filtry.

TrueDepth kamera a slofie 

Rozlišení čelní kamery u všech modelů poskočilo z 7 Mpx na 12 Mpx. I ta nově umožňuje nahrávání 4K videa při 60 fps a navíc se naučila i zpomalené video. Apple jej nazývá slofie. V kvalitě 1080p pak můžete nahrávat zpomalené záběry při 60 fps.

]]>
https://www.iphonefoto.cz/iphone-11-iphone-11-pro-a-11-pro-max-co-umi-jejich-fotoaparaty/feed/ 2
Hipstamatic představil nový Aloha HipstaPak a zařízl Oggl https://www.iphonefoto.cz/hipstamatic-aloha-hipstapak/ https://www.iphonefoto.cz/hipstamatic-aloha-hipstapak/#comments Wed, 28 Aug 2019 07:00:59 +0000 https://www.iphonefoto.cz/?p=22048 Hipstamatic dostal další rozšíření. Tento balík se nechal inspirovat známým havajským pozdravem, a také proto nese jméno Aloha HipstaPak.

Aloha HipstaPak je dostupný přímo v aplikaci Hipstamatic a vyjde vás na 25 Kč. Za tuto cenu získáte objektiv Waikiki 77 a film Nor’Shor 72. Pravděpodobně jej mohou používat i předplatitelé obrázkové sociální sítě Oggl, která však byla z českého App Store odstraněna. Proč tak Hipstamatic učinil, zatím známo není. Pokud aplikaci ve vašem zařízení máte, můžete ji ještě používat, jakmile ji však smažete, již nebudete mít možnost ji opětovně nainstalovat.

Hipstamatic představil nový Sea of Tranquility HipstaPak

 

Aloha vyjadřuje v havajštině slova cit, láska, mír, soucit, slitování, ahoj, a na shledanou. Je používáno převážně na Havaji jako pozdrav znamenající ahoj (při shledání i loučení). Vyskytuje se v různých formách, které jsou závislé na době zdravení: „Aloha kakahiaka“ je fráze pro „dobré ráno“. „Aloha ʻauinalā“ je fráze pro „dobré odpoledne“. „Aloha ahiahi“ je fráze pro „dobrý večer“. „Aloha kākou“ je běžnou podobou pro „buďte vítáni“. (Zdroj: Wikipedie)

Aloha HipstaPak Aloha HipstaPak Aloha HipstaPak

Objektiv Waikiki 77 přidává fotografii mlžný opar při jejích krajích, zároveň se ale soustředí i na teplé tóny snímku, které o to více zdůrazní. Film Nor’Shor 72 pak přidá trochu písečného zrna z havajských plážích. Výsledná kombinace je ale docela líbivá a ideálně sedne k ještě probíhajícímu létu. Sice nijak extrémně nenadchne, na druhou stranu rozhodně neurazí a k většině různorodých scén se jednoduše hodí.

[appstore id=”342115564″ store=”CZ” style=”infobox”] ]]>
https://www.iphonefoto.cz/hipstamatic-aloha-hipstapak/feed/ 1
Ty nejlepší fotografické aplikace – jak fotit kočky? https://www.iphonefoto.cz/jak-fotit-kocky/ https://www.iphonefoto.cz/jak-fotit-kocky/#comments Tue, 27 Aug 2019 07:00:06 +0000 https://www.iphonefoto.cz/?p=22044 Podívejte se na aplikace a profesionální tipy na zvěčnění života těch fascinujících zvířat. Tento článek vám jednoduše řekne, jak fotit kočky.

Umění manipulace

Při focení koček se musíte poprat s úkolem ze všech nejtěžším: přilákat jejich pozornost. Aplikace toruneko nejenže vydává poutavé zvuky, ale začíná snímat už pár sekund před stisknutím závěrky. Pak si můžete z několika alternativních snímků vybrat ten nejlepší.

[appstore id=”505955823″ store=”CZ” style=”infobox”]

Tip: Jak fotit zvířata, aby neutekla a pěkně zapózovala

Rychlé a zběsilé

Kočičí modelky obvykle trpí mírnou hyperaktivitou, což bohužel znamená, že je těžké je udržet před objektivem déle než na zlomek sekundy. Proto se hodí zvolit experimentální přístup. Pomocí funkce Strobe v aplikaci Enlight Quickshot zdokumentujete, jak se kočka žene za svou oblíbenou hračkou, anebo ji nalákejte na pohyblivé vábničky v selfíčkové aplikaci Cat Snaps.

[appstore id=”1254875992″ store=”CZ” style=”infobox”] [appstore id=”737396255″ store=”CZ” style=”infobox”]

Cesta ke slávě

Těšíte-li se, až se vaše koťátko stane internetovým fenoménem, musíte k tomu strategicky plánovat. Hodí se k tomu sáhnout po tajné zbrani jménem GIF. Aplikace Momento a Lively převedou vaše Life Photos na Gify a ještě vám je umožní ozdobit všelijakými filtry a nálepkami.

[appstore id=”1172709468″ store=”CZ” style=”infobox”] [appstore id=”1049711205″ store=”CZ” style=”infobox”] ]]>
https://www.iphonefoto.cz/jak-fotit-kocky/feed/ 1
Hipstamatic představil nový Sea of Tranquility HipstaPak https://www.iphonefoto.cz/hipstamatic-sea-of-tranquility-hipstapak/ https://www.iphonefoto.cz/hipstamatic-sea-of-tranquility-hipstapak/#respond Fri, 19 Jul 2019 07:00:33 +0000 https://www.iphonefoto.cz/?p=22027 Hipstamatic dostal další rozšíření. Tento balík se inspiroval místem prvního přistání člověka na Měsící, a proto nese jméno Sea of Tranquility HipstaPak.

Sea of Tranquility HipstaPak je dostupný přímo v aplikaci Hipstamatic a vyjde vás na 25 Kč. Za tuto cenu získáte objektiv Buzz MK1 a film Eagle 69. Samozřejmě jej mohou používat i předplatitelé obrázkové sociální sítě Oggl.

Hipstamatic představil nový Milwaukee HipstaPak


Moře klidu je měsíční moře nacházející se ve východní části přivrácené strany Měsíce. Jeho selenografické souřadnice jsou 8,5° S, 31,4° V. Má přibližně kruhový tvar s průměrem 873 km. Právě v této oblasti dopadly na Měsíc americké sondy Ranger 6, Ranger 8, přistála zde americká sonda Surveyor 5 (11. září 1967) a tři výpravy mise Apollo – Apollo 11 (20. července 1969), Apollo 17 a Apollo 16. Z této oblasti také pochází minerál tranquillityit, který na Zemi dopravila posádka Apolla 11.

Zdroj: Wikipedie


Sea of Tranquility HipstaPak Sea of Tranquility HipstaPak Sea of Tranquility HipstaPak

Stejně jako celý balík je i objektiv Buzz MK1 inspirován posádkou Apolla 11. Najdete na něm různé škrábance a v kombinaci s filmem Eagle 69 dodává fotografiím namodralý „měsíční“ nádech a jasné orámování výsledné fotografie. Použití celé sady je pak značně specifické. Počítejte tedy s retro atmosférou připomínající 50 let od přistání prvního člověka na Měsíci.

[appstore id=”342115564″ store=”CZ” style=”infobox”] [appstore id=”523261788″ store=”CZ” style=”infobox”] ]]>
https://www.iphonefoto.cz/hipstamatic-sea-of-tranquility-hipstapak/feed/ 0
Tip: Jak fotit zvířata, aby neutekla a pěkně zapózovala https://www.iphonefoto.cz/jak-fotit-zvirata/ https://www.iphonefoto.cz/jak-fotit-zvirata/#respond Thu, 18 Jul 2019 14:44:56 +0000 https://www.iphonefoto.cz/?p=22026 Jako fotit zvířata, klasicky své domácí mazlíčky, tedy psy, kočky nebo třeba i králíky, aby z toho byla fajn fotka a nemuseli jste se za ni stydět?

Focení zvířat je sakra těžká řehole. Neposlouchají, pořád někam odbíhají a rozhodně vás nebudou poslouchat. Když tedy chcete pořídit hezkou fotku svého pejska, vyhraďte si na to více času, než si původně myslíte. Nebudete potřebovat těžké foťáky s velkými objektivy, všechno zvládne váš iPhone.

Dejte mu pamlsek a hrajte si

Nedovedu si představit, že mě můj pes poslechne. Vždy ho radši uplatím a to nejčastěji nějakou dobrotou. Připravte si tak pytlík odměn a nabitý iPhone. Víc potřebovat nebudete.

Základem všeho je fotografovat mazlíčka z jeho výšky. Nikoliv z vaší! Proto si podřepněte, klekněte nebo rovnou lehněte a mějte iPhone ve výšce jeho očí, na které taky budete ostřit. Snažte se jít co nejblíže to půjde a využijte buď režim Portrét pro větší rozmazání pozadí, nebo to nechte na optice a čím více budete zaostřenému objektu, tím více se pozadí rozmaže.

Tip: Jak fotografovat děti, aby z toho byla použitelná fotka

Jak fotit zvířata efektivně

Při focení používejte sekvenční snímání a funkci Live Photos. Budete tak mít více fotografií, protože spousta z nich se nepodaří a díky Live Photos si budete moct vybrat z 3sekundové animace ten správný moment, kdy se pejsek výjimečně podíval na vás.

Jak fotit zvířata

Nezapomínejte na správnou kompozici. Pokud jste spíše začátečník, vyvarujte se středovému umístění a snažte se pejska mít na fotografii ve zlatém řezu. K tomu vám pomůže mřížka, kterou lze zapnout v Nastavení – Fotoaparát – Mřížka. Při fotografování se snažte umístit hlavní objekt do jednoho ze 4 průsečíků mřížky.

Navštivte naše workshopy focení iPhonem

Fotografování iPhonem není žádná věda, ale náš 4hodinový workshop vám odhalí všechna tajemství, jak si tuto činnost rychle osvojit a během chvilky tak zlepšit svoje fotky. Nejbližší workshop je vypsán na sobotu 27. 7. od 10.00 v centru Prahy. Objednat se můžete dole pod článkem. Více informací s referencemi a podrobným programem najdete zde.

[contact-form-7] ]]>
https://www.iphonefoto.cz/jak-fotit-zvirata/feed/ 0
7 dní, 7 fotografických aplikací v App Store https://www.iphonefoto.cz/7-dni-7-fotografickych-aplikaci-app-store/ https://www.iphonefoto.cz/7-dni-7-fotografickych-aplikaci-app-store/#respond Wed, 17 Jul 2019 07:00:03 +0000 https://www.iphonefoto.cz/?p=22024 Kvalita mobilních fotografií je čím dál lepší, za což do značné míry vděčíme i fotografickým aplikacím, které jsou dostupné v App Store.

Aplikace podporují ty nejoblíbenější fotografické funkce a posilují trendy, jež můžeme sledovat v profilech na sociálních sítích ale ostatně i v osobních albech. A aplikace bezpochyby budou pokračovat v neustálém proměňování způsobu, jakým svět vidíme a zachycujeme.

Z toho důvodu Apple po celý týden představuje v obchodě App Store různé fotografické tituly v rámci své rubriky „aplikace dne“. Jedná se o tituly, které na něho skutečně zapůsobily. Dojde na selfie, fotografování jídla ale i animované výtvory. Nezapomeňte si tedy každý den přečíst o jedné z vybraných foto aplikacích, stačí si k tomu rozkliknout App Store a podívat se do nabídky Dnes. Níže najdete samotný výběr titulů.

Mějte vychytané filtry na léto s aplikacemi z App Store

Protože jednotlivé aplikace uveřejňuje už od pondělí, stačí si jakoukoli uvedenou v nabídce Dnes rozkliknout a přes ní už se dostanete nejen na celou kolekci, ale i jednotlivé, již uveřejněné příběhy. Ke dni psaní článku se jedná o portrétní režim v aplikaci Focos, design a text v aplikaci A Design Kit a jídlo ve Foodie.

 

Tituly v kolekci 7 dní, 7 fotografických aplikacív App Store: 

Focos

Aplikace Focos je speciálně navržena pro iPhony s duálním fotoaparátem a iPhone XR. Proto také díky ní můžete nejdříve fotit a pak doostřovat díky zachyceným datům o hloubce obrazu. Upravíte si ale i clonu, vytvoříte libovolný bokeh atd.

[appstore id=”1274938524″ store=”CZ” style=”infobox”]

 

Infltr

Aplikace Infltrnabízí více jak 7 milionů možností filtrů. Navrhujete si je zde totiž dle vlastního uvážení. Každý tak může být originál a nikdo nemusí mít ten stejný, co zrovna vy.

[appstore id=”935623257″ store=”CZ” style=”infobox”]

 

VSCO

VSCO je aplikace, která zvládá nejen fotografování s ručním zadáním si všech hodnot, ale nabízí i silnou editaci vašich fotografií, kdy nabídne základní úpravu i četnou paletu filtrů. K tomu přihazuje i mikrosociální síť navrch.

[appstore id=”588013838″ store=”CZ” style=”infobox”]

 

Loopsie

Není zapotřebí stativ fotoaparátu a ani profesionální video nástroje, když používáte aplikaci Loopsie. Umožňuje totiž vytvářet úžasné efekty jak ve videozáznamech, tak vašich fotografiích. Jen je třeba trochu vaší kreativity.

[appstore id=”1259909228″ store=”CZ” style=”infobox”]

 

A Design Kit

Díky vtipným nálepkám, funky filtrům a veselým písmům je A design Kit jednou z nejrozjívenějších aplikací na editaci fotek předtím, než je umístíte na své sociální sítě. Za titulem stojí vývojáři z lifestylového magazínu A Beautiful Mess, kteří mají na svědomí i aplikaci A Color Story.

[appstore id=”1292829069″ store=”CZ” style=”infobox”]

 

Foodie

Jde o aplikaci určenou přímo na focení jídla. Vyniká vychytanými filtry i jejich názvy, které napovídají, k čemu se hodí nejlíp. Tropical nechá vyniknout nápoje, Fresh se krásně hodí k ovoci a Yum udělá pastvu pro oči prakticky z čehokoli.

[appstore id=”1076859004″ store=”CZ” style=”infobox”]

 

Retrica

Filtry, filtry a zase filtry. Aplikace Retrica vám jich nabídne více jak 190 a to klidně v živém náhledu scény. Nechybí ani základní úprava a další možnosti.

[appstore id=”577423493″ store=”CZ” style=”infobox”] ]]>
https://www.iphonefoto.cz/7-dni-7-fotografickych-aplikaci-app-store/feed/ 0
Tip: Jak fotografovat děti, aby z toho byla použitelná fotka https://www.iphonefoto.cz/jak-fotografovat-deti/ https://www.iphonefoto.cz/jak-fotografovat-deti/#respond Fri, 12 Jul 2019 14:56:45 +0000 https://www.iphonefoto.cz/?p=22022 Jak fotografovat děti nebo zvířata, aby se na to dalo koukat? Jednoduše se to říká, ale hůře dělá. Cvičení dělá mistra. Přečtěte si pár našich tipů.

Focení dětí není vůbec snadné. Neposedí, postojí a rozhodně nemají žádný zájem spolupracovat. Vysvětlování je do určitého věku zbytečné, a tak se musíte spoléhat především na svoji pohotovost a díky pár tipům dokážete vymáčknout i v těžkých situacích ze svého iPhonu skvělé fotky.

Vyzkoušejte sekvenční snímání a Live Photos

Na iPhonu je velmi užitečnou možností sekvenční snímání. To je schopné (podle modelu iPhonu) pracovat s 10 snímky za sekundu, takže zachytí vše, co se před objektivem děje. Stačí jen držet tlačítko spouště a vidíte, jak fotky přibývají.

Další užitečnou vychytávkou jsou Live Photos. Moc uživatelů si volbu neoblíbilo, ale u fotografování dětí je neocenitelná. Dokáže totiž snímat 1,5 sekundy před stisknutím spouště a 1,5 sekundy po. Zachytí tedy 3sekundovou sekvenci. Tu si pak můžete v telefonu nechat, nebo z ní vytáhnout přesně ten okamžik, který potřebujete.

Kompozice jako trumf

Kompozice je velmi důležitá u všech fotografií. U dětí ale dvojnásob. Za prvé je nutné, abyste fotografovali z úrovně dětských očí, nikoliv těch svých. Proto se odhodlejte si k dítěti kleknout, lehnout, případně sednout. Fotky budou daleko přirozenější.

Ostřit musíte na oči. Je to stejné jako u fotografování osob. A zkuste se vyvarovat středové kompozici. Mnohem lépe většinou působí, když je děcko umístěné mimo střed a jeho pohled směřuje na vás nebo do prázdné poloviny fotografie.

Navštivte naše workshopy focení iPhonem

Fotografování iPhonem není žádná věda, ale náš 4hodinový workshop vám odhalí všechna tajemství, jak si tuto činnost rychle osvojit a během chvilky tak zlepšit svoje fotky. Nejbližší workshop je vypsán na sobotu 27. 7. od 10.00 v centru Prahy. Objednat se můžete dole pod článkem. Více informací s referencemi a podrobným programem najdete zde.

[contact-form-7] ]]>
https://www.iphonefoto.cz/jak-fotografovat-deti/feed/ 0
Mějte vychytané filtry na léto s aplikacemi z App Store https://www.iphonefoto.cz/vychytane-filtry-na-leto/ https://www.iphonefoto.cz/vychytane-filtry-na-leto/#respond Wed, 10 Jul 2019 17:00:26 +0000 https://www.iphonefoto.cz/?p=22020 Je čas prázdnin, dovolených, grilovaček, cestování i koupání. Mějte vychytané filtry na léto s těmito aplikacemi z App Store.

Výběr aplikací z kolekce „Vychytané filtry na léto“:

vychytané filtry na léto

Infltr

Aplikace nabízí více jak 7 milionů možností filtrů. Navrhujete si zde totiž vlastní. A je to doslova magické.

[appstore id=”935623257″ store=”CZ” style=”infobox”]

 

Carbon

Titul Carbon se soustředí především na černobílou editaci vašich fotografií.

[appstore id=”1152477906″ store=”CZ” style=”infobox”]

 

Trigraphy

„Trigrafie“ pomáhá proměnit vaše snímky v mimořádná umělecká díla.

[appstore id=”950513582″ store=”CZ” style=”infobox”]

 

Pixomatic Pro

Pixomatic byla vůbec první mobilní aplikace, která přinesla možnost maskování. Můžete v ní tedy vybrat jeden objekt a vložit jej přes jiný, umístit jej na jiné pozadí a to s přesností na každý vlas.

[appstore id=”1080114119″ store=”CZ” style=”infobox”]

 

Glitché

Pokud vám přijde, že jsou vaše fotografie málo psychedelické, je titul Glitché právě pro vás. Dejte si ale pozor, jak jeho efekty používáte. Značně totiž balancuje na pomezí kýče.

[appstore id=”634467171″ store=”CZ” style=”infobox”]

 

Prisma

Prisma je aplikace pro úpravu fotografií, která vytváří úžasné fotografické efekty transformující vaše fotografie do obrazů.

[appstore id=”1122649984″ store=”CZ” style=”infobox”]

 

1967

Pokud chcete, aby vaše fotografie vypadaly jako z minulého století, jistě se vám hodí tato aplikace. Také proto nese podtitul „retro filtry a efekty“.

[appstore id=”916195181″ store=”CZ” style=”infobox”]

 

A Color Story

Tento „příběh barev“ jde zcela v opačném proudu, než aplikace 1967. Nabízí totiž aktuální filtry, které jsou modní a trendy.

[appstore id=”1015059175″ store=”CZ” style=”infobox”]

 

8mm Vintage Camera

Prach a škrábance, retro barvy, blikání, odlesky světla, dokonce i špatná stabilizace, to vše lze v této aplikaci okamžitě přidat a to pouze jedním klepnutím prstu.

[appstore id=”406541444″ store=”CZ” style=”infobox”]

 

kirakira +

Jestliže vám přijde, že vašim fotografiím chybí lesk, tato aplikace jim ho přidá. A to mírou větší než vrchovatou.

[appstore id=”955687901″ store=”CZ” style=”infobox”]

 

BeCasso

Přeměňte své fotografie na jedinečná umělecká díla a to díky umělé inteligenci v kombinaci s neuronovými sítěmi.

[appstore id=”1125534178″ store=”CZ” style=”infobox”]

 

Filto

Jedná se o jednoduchý ale účinný editor vašich videí s množstvím možností, kdy můžete vašim klipům přidávat nejen filtry, ale iefekty.

[appstore id=”1439415992″ store=”CZ” style=”infobox”] ]]>
https://www.iphonefoto.cz/vychytane-filtry-na-leto/feed/ 0
Shot on iPhone Xs je tentokrát experimentální video https://www.iphonefoto.cz/shot-on-iphone-xs/ https://www.iphonefoto.cz/shot-on-iphone-xs/#respond Mon, 24 Jun 2019 17:00:29 +0000 https://www.iphonefoto.cz/?p=22017 Série Shot on iPhone Xs není jen o fotografiích a dokumentech, ale i o experimentech. Podívejte se, jak si tvůrci videa pohráli s vodou a světly. Je to doslova magické.

Třetí pokračování experimentů Applu se jmenuje „Cascade“ a je zaměřeno na zobrazení vody mnoha různými způsoby. Celé video byla natáčeno na hlavní kameru telefonu iPhone Xs a společnost jej publikovala na svém YouTube kanálu, přičemž trvá necelé dvě minuty.

Celý snímek je natočený v poloze „na stojáka“ a stojí za ním Donghoon Jun a Hames Thornton. Jejich působivé dílo doprovází skladba „Watercolors“ od mmph. Vyjma samotného reklamního spotu uveřejnil Apple i video z jeho natáčení. Z něho zjistíte, jak jednoduché bylo některé efekty vytvořit, nebo naopak jak složité bylo dosáhnout toho, co tvůrci zamýšleli.

Ať tak či onak, výsledek je nesmírně působivý. Stejně jako střih videa a to, jak kvalitní sám videozáznam je. Přece jen se natáčelo za tmy, s minimem světla a s maximem pohybu. Navíc bez gimbalů a jakéhokoli jiného příslušenství, než jen krytu telefonu.

Zdroj: AppleInsider.com

]]>
https://www.iphonefoto.cz/shot-on-iphone-xs/feed/ 0
Další iPhonefoto workshop už tuto sobotu 22. června https://www.iphonefoto.cz/iphonefoto-workshop-22-6-2019/ https://www.iphonefoto.cz/iphonefoto-workshop-22-6-2019/#respond Mon, 17 Jun 2019 11:50:07 +0000 https://www.iphonefoto.cz/?p=22016 Workshopy iPhone fotografie pokračují dalším termínem. Už tuto sobotu 22. 6. od 10.00 v centru Prahy. Přijďte a naučte se nejen pokročilé techniky fotografování iPhonem!

Pokud se chcete naučit fotografovat lépe svým iPhonem, neváhejte a přijďte. Náš workshop obsahuje vydatnou teoretickou část, kde probereme úplné základy i pokročilejší techniky, tak pak hlavně praktickou, na které zhodnotíme vaše fotografie a doporučíme nejlepší formy editace a úprav. Začínáme v 10.00 a kurz trvá 4 hodiny.

iPhonefoto workshop
Digitální booklet, který dostane každý účastník kurzu

Workshop vede Adam Kos. Za sebou už má přednášky na Fotoexpu, on-line kurzy nebo také kurzy pro firmy jako je HP nebo Procter & Gamble.

Každý účastník kurzu dostane po jeho skončení digitální booklet, který obsahuje spoustu tipů a triků, jak co fotit. E-book má 150 stran a je krásně zpracovaný, takže je velkým zdrojem inspirace.

MÍSTO KONÁNÍ : První část workshopu proběhne v prostorách kavárny CAFEDU v Praze.

CENA1490,- korun včetně DPH za OSOBU.

Ve formuláři můžete vyplnit své údaje a na workshop se registrovat. Také nabízíme individuální kurz pouze pro jednoho účastníka za 2 990 Kč a kurzy pro firmy. Po registraci vás budeme kontaktovat a domluvíme se na veškerých podrobnostech, jako je čas setkání, osnova kurzu a technika, kterou budete potřebovat pro absolvování.

Workshop je také skvělým dárkem. Pokud do poznámky uvedete, že objednáváte jako dárek, zpracujeme vám voucher, který můžete předat obdarovanému.

 

[contact-form-7] ]]>
https://www.iphonefoto.cz/iphonefoto-workshop-22-6-2019/feed/ 0
Úhel pohledu dělá divy. Podívejte se na ty nejlepší editační aplikace pro iPhone https://www.iphonefoto.cz/nejlepsi-editacni-aplikace-pro-iphone/ https://www.iphonefoto.cz/nejlepsi-editacni-aplikace-pro-iphone/#respond Fri, 14 Jun 2019 17:00:13 +0000 https://www.iphonefoto.cz/?p=22013 Když vám teče voda do kopce, budovy svírají úhle, nebo je váš snímek prostě jen nezajímavý, tyto nejlepší editační aplikace pro iPhone vám pomohou.

Umožní totiž nejen vyrovnat horizont a to zcela automaticky, umí ale i srovnat úhle padajících objektů, stejně jako vykouzlit nevšední efekty, které vaše fotografie obzvláštní. Ostatně je doporučuje sám Apple v kolekci aplikací „Úhel pohledu dělá divy“.

 

Nejlepší editační aplikace pro iPhone:

SKRWT

Tato aplikace se značně jazykolamným názvem poskytuje veškeré možné vyrovnávání horizontu i perspektivy.

[appstore id=”834248867″ store=”CZ” style=”infobox”]

 

Juxtaposer

Juxtaposer umožňuje rychle a snadno kombinovat více snímků do kreativních a zábavných fotomontáží díky intuitivnímu a citlivému uživatelskému rozhraní.

[appstore id=”292628469″ store=”CZ” style=”infobox”]

 

Pixomatic

Pixomatic byla vůbec první mobilní aplikace, která přinesla možnost maskování. Můžete v ní tedy vybrat jeden objekt a vložit jej přes jiný, umístit jej na jiné pozadí a to s přesností na každý vlas.

[appstore id=”1080114119″ store=”CZ” style=”infobox”]

 

D’efekt

Tato aplikace dokáže deformovat obraz skutečně unikátním způsobem. A to navíc i se zvukovými efekty. Kdo nevyzkouší, nepochopí.

[appstore id=”1367644508″ store=”CZ” style=”infobox”]

 

Glitché

Pokud vám přijde, že jsou vaše fotografie málo psychedelické, je titul Glitché právě pro vás. Dejte si ale pozor, jak jeho efekty používáte. Značně totiž balancuje na pomezí kýče.

[appstore id=”634467171″ store=”CZ” style=”infobox”]

 

Horizon Camera

Pokud chcete natáčet videozáznamy čistě na šířku nehledě na to, jak své zařízení držíte, je k tomu titul Horizon Camera ideální.

[appstore id=”778576249″ store=”CZ” style=”infobox”]

 

nception

Chcete-li dosáhnout efektů jako z filmového Počátku, slouží k tomu právě tato aplikace.

[appstore id=”1415367825″ store=”CZ” style=”infobox”]

 

HYPERSPEKTIV

Hyperspektiv je aplikace pracující s různými video efekty. Rychle a snadno vytvoří vizuálně poutavé dílo a v reálném čase.

[appstore id=”1058051662″ store=”CZ” style=”infobox”]

 

Snell

Chcete-li získat jiný pohled na své fotografie, určitě vyzkoušejte aplikaci Snell. Ta vykouzlí skvělé zrcadlící efekty.

[appstore id=”1444875213″ store=”CZ” style=”infobox”]

 

Circular

Chcete-li na svých fotografiích vykouzlit poutavý efekt planetky, je k tomu titul Circular naprosto ideální.

[appstore id=”845737955″ store=”CZ” style=”infobox”]

 

Recrop

Ořezy na tisíc způsobů vám poskytne aplikace Recrop.

[appstore id=”492663935″ store=”CZ” style=”infobox”]

 

Fragment

Titul Fragment je ideální pro ty z vás, kteří si rádi hrajete s grafikou. Tu můžete dávat na své snímky v několika sadách.

[appstore id=”767104707″ store=”CZ” style=”infobox”]

Matter

Matter je titul od stejných vývojářů, jako je Fragment. Vypadá a funguje velice podobně, jen nabízí 3D objekty.

[appstore id=”897754160″ store=”CZ” style=”infobox”]

 

REFLKT Pro

Aplikace REFLKT slouží hlavně k různým zrcadlení vašich fotografií.

[appstore id=”1297035254″ store=”CZ” style=”infobox”] ]]>
https://www.iphonefoto.cz/nejlepsi-editacni-aplikace-pro-iphone/feed/ 0
iPhone Xs jako profesionální fotoaparát? Ano, alespoň to říká nové video https://www.iphonefoto.cz/iphone-xs-jako-profesionalni-fotoaparat/ https://www.iphonefoto.cz/iphone-xs-jako-profesionalni-fotoaparat/#respond Wed, 12 Jun 2019 07:00:06 +0000 https://www.iphonefoto.cz/?p=22011 Nové video zabývající se otázkou, zda lze použít iPhone Xs jako profesionální fotoaparát, patří do série Shot on iPhone. A je celé natočené na výšku.

Novinka nevyniká jen stylem pořízení, ale i obsahem, který sděluje. Toto tříminutové video, které je kompletně natočené „na stojáka“, vypráví o užití telefonu iPhone Xs profesionálním fotografem Christopherem Andersonem. Ten v něm nevychvaluje jen zařízení, jako takové, ale i operační systém iOS 12 a jeho funkce.

Ola Cubana – podívejte se na nejnovější film ze série Shot on iPhone

Zvláštní formát Apple zvolil nejspíše proto, že doufá, že se na video budete dívat přímo ve svém telefonu. Obsah je pak jasný. I když je svět profesionálních fotografů stále rozdělen na dva tábory – ty, kteří se adaptovali a ty, kteří mobilní telefony odmítají za každou cenu, jedná se o velice schopné zařízení. Když k tomu projevíte míru kreativity a invence, jsou pak výsledné snímky opravdu neuvěřitelné. Přitom vám k tomu stačí použít PET lahev, klíče, nebo smotaný drát.

Naučte se používat režim Portrét. Apple vydává další návody (a reklamu)

Počítejte s tím, že po shlédnutí videa půjdete hledat různé rekvizity a vydáte se fotografovat poutavé portréty. Video je totiž opravdu inspirující. Chcete-li o práci Christophera Andersona vědět více, můžete si zamluvit příslušný termín, kdy bude v rámci programu Today at Apple hovořit o svém fotografování s iPhonem v kamenných prodejnách Apple Store. Učiníte tak pod odkazem zde. Pokud se ale zrovna nenacházíte, nebo nebudete nacházet, v USA, máte smůlu.

]]>
https://www.iphonefoto.cz/iphone-xs-jako-profesionalni-fotoaparat/feed/ 0
Hipstamatic představil nový Milwaukee HipstaPak https://www.iphonefoto.cz/hipstamatic-milwaukee-hipstapak/ https://www.iphonefoto.cz/hipstamatic-milwaukee-hipstapak/#respond Tue, 11 Jun 2019 08:00:16 +0000 https://www.iphonefoto.cz/?p=21999 Hipstamatic dostal další rozšíření. Tento balík se nechal inspirovat největším městem v americkém státě Wisconsin, a také proto nese jméno Milwaukee HipstaPak.

Milwaukee HipstaPak je dostupný přímo v aplikaci Hipstamatic a vyjde vás na 25 Kč. Za tuto cenu získáte objektiv Mitchell a film Third Ward. Samozřejmě jej mohou používat i předplatitelé obrázkové sociální sítě Oggl.

Hipstamatic představil nový Coney Island HipstaPak


Milwaukee je největší město v americkém státě Wisconsin a podle počtu obyvatel 23. největší ve Spojených státech. Je to sídlo Milwaukee County a nachází se na jihozápadním břehu jezera Michigan, 138 km severně od Chicaga ve státě Illinois. Město je hlavním kulturním a ekonomickým střediskem metropolitní oblasti Milwaukee-Racine-Waukesha s počtem obyvatel více než 1,75 milionu a žije zde mnoho německých přistěhovalců.

Zdroj: Wikipedie


Milwaukee HipstaPak Milwaukee HipstaPak Milwaukee HipstaPak

Objektiv Mitchell vytváří na snímku nečekané funky barvy, jimiž je následně snímek až přesycený. Third Ward Film pak přidává hlavně na kontrastu. V kombinaci objektivu a filmu však vycházejí neskutečně poutavé retro snímky, které vypadají, jako by byly na tripu. Jistě, je to hodně specifické, ale je to nevšední, poměrně neokoukané a docela líbivé. Za 25 kaček je to tentokrát jasná volba.

[appstore id=”342115564″ store=”CZ” style=”infobox”] [appstore id=”640339204″ store=”CZ” style=”infobox”] [appstore id=”523261788″ store=”CZ” style=”infobox”] ]]>
https://www.iphonefoto.cz/hipstamatic-milwaukee-hipstapak/feed/ 0
Peklo zamrzlo. IGTV nově podporuje videa na šířku https://www.iphonefoto.cz/igtv-podporuje-videa-na-sirku/ https://www.iphonefoto.cz/igtv-podporuje-videa-na-sirku/#respond Fri, 24 May 2019 17:00:25 +0000 https://www.iphonefoto.cz/?p=21994 Pamatujete aplikaci IGTV? A používáte ji? Jedná se o platformu Instagramu ke sledování dlouhých videí. Původně striktně na výšku, což se aktuálně mění.

Když zástupci Instagramu loni aplikaci IGTV představili, zmiňovali především její jednu funkci – prohlížení videí na výšku. Čerpali tak především z obsahu přítomného v příbězích Instagramu, které právě na výšku jsou a jsou velice populární. Jak to tak ale vypadá, ne všichni byli ochotni na tuto hru vývojářů přistoupit.

IGTV

Jistě, mnoho uživatelů svá videa na výšku stále natáčí a natáčet bude, obecně se ale jedná spíše o menšinu. Mezi profesionály pak prakticky o nikoho, protože ti ví, že takové video nemá hodnotu a hodí se právě jen na zmíněnou sociální síť, maximálně ještě na Snapchat a jim podobné služby.

Instagram umožní posun při přehrávání videa. Konečně

IGTV a více svobody vyjádřit se

Dle tiskové zprávy Instagramu však vyplívá, že vývojáři uposlechli prosby široké veřejnosti, která si právě možnost nahrávání videí na šířku žádala. V režimu aplikace na výšku se tak u takového videa budou zobrazovat černé pruhy u horní a spodní strany, pokud své zařízení přetočíte, budete mít obsah přes celou šíři displeje.

Instagram má miliardu uživatelů a je čtvrtou největší sociální sítí

Instagram často poslouchá nářky jeho uživatelů a často také ustoupí původnímu záměru. Jeho mateřská aplikace byla přece původně určena výhradně takovým fotografiím, které byly ve formátu čtverce. Později přišla možnost nahrávat i snímky na šířku a výšku, stejně jako možnost publikování videí. Vždy to zapříčinilo nárůst uživatelů. A to si zástupci společnosti slibují i nyní. Každý tak bude mít více svobody se vyjádřit a dostane více prostoru pro svou kreativitu.

[appstore id=”1394351700″ store=”CZ” style=”infobox”] ]]>
https://www.iphonefoto.cz/igtv-podporuje-videa-na-sirku/feed/ 0
Hipstamatic představil nový Coney Island HipstaPak https://www.iphonefoto.cz/hipstamatic-coney-island-hipstapak/ https://www.iphonefoto.cz/hipstamatic-coney-island-hipstapak/#respond Mon, 13 May 2019 07:00:53 +0000 https://www.iphonefoto.cz/?p=21980 Hipstamatic dostal další rozšíření. Tento balík se nechal inspirovat poloostrovem v nejjižnější části Brooklynu, proto také nese jméno Coney Island HipstaPak.

Coney Island HipstaPak je dostupný přímo v aplikaci Hipstamatic a vyjde vás na 25 Kč. Za tuto cenu získáte objektiv Big Bertha a film Ringmaster 71. Samozřejmě jej mohou používat i předplatitelé obrázkové sociální sítě Oggl.

Coney Island HipstaPak Coney Island HipstaPak Coney Island HipstaPak

Coney Island je poloostrov (dříve ostrov) v nejjižnější části Brooklynu v New York City v USA, s pláží na pobřeží Atlantského oceánu. Hlavními obyvateli je místní komunita asi 60 000 lidí na západní části poloostrova, s částí Seagate (Brooklyn) na západě, částmi Brighton Beach a Manhattan Beach na východě a částí Gravesend na severu.

Oblast byla hlavním územím zábavního parku, který dosáhl vrcholu popularity počátkem 20. století. Jeho hlavní atrakcí je světoznámá dřevěná horská dráha Cyclone.

Zdroj: Wikipedie


Objektiv Big Bertha je inspirován karnevaly a letní zábavou, proto výsledným snímkům přidává množství tyrkysové saturace. Oproti tomu film Ringmaster 71 přidává hlavně kontrast všem stínům, aby vykouzlil zajímavý „drama“ efekt. S brzkým příchodem léta se dá říci, že se vývojáři s touto sadou trefili do černého (respektive tyrkysového). I když mohou být výsledné snímky kýčovité, jsou prosluněné, veselé a pozitivní. A přesně tak mají vypadat.

Hipstamatic představil nový Corktown HipstaPak

[appstore id=”342115564″ store=”CZ” style=”infobox”] [appstore id=”640339204″ store=”CZ” style=”infobox”] [appstore id=”523261788″ store=”CZ” style=”infobox”] ]]>
https://www.iphonefoto.cz/hipstamatic-coney-island-hipstapak/feed/ 0
Den Země – Tim Cook sdílí fotografie Shot on iPhone a Snapchat zase katastrofu https://www.iphonefoto.cz/den-zeme-shot-on-iphone-snapchat/ https://www.iphonefoto.cz/den-zeme-shot-on-iphone-snapchat/#respond Tue, 23 Apr 2019 07:00:59 +0000 https://www.iphonefoto.cz/?p=21972 Letošní Den Země připadl na Velikonoční pondělí. Tim Cook během něho sdílel fotografie pořízené iPhonem, Snapchat zase ukázal svět v roce 2100.

Den Země je každoroční událost organizovaná 22. dubna a zaměřená na propagaci a podporu ekologie a ochranu životního prostředí ve společnosti. Tento svátek je ovlivněn původními dny Země, které se konaly při oslavách jarní rovnodennosti 21. března a oslavovaly příchod jara. V moderním pojetí jde o ekologicky motivovaný svátek upozorňující lidi na dopady ničení životního prostředí. Historie vyhlášení tohoto dne sahá do roku 1969.

Snapchat

První Den Země byl slaven 22. dubna 1970 v San Francisku. Tato oslava byla pravděpodobně zamýšlena nejen jako ekologicky zaměřený svátek, ale i jako levicově orientovaný happening bojovníků proti válce ve Vietnamu. Kampaň s tímto svátkem spojená si kladla za cíl přenést otázku ekologie do politických kruhů. Cílem bylo zvýšit energetickou účinnost, recyklovat odpadky a hledat obnovitelné zdroje energie. Tato akce měla velký ohlas zejména mezi studenty.

Workshopy

Shot on iPhone

Tim Cook tak v tento den sdílel na sociální síti Twitter sérii čtyř ekologicky zaměřených fotografií jako součást kampaně společnosti pojmenované Shot on iPhone. Všechny snímky tedy byly pořízeny mobilním telefonem společnosti. Tweet zároveň vyzívá k přijetí společné odpovědnosti a péči o naši planetu. Snímky mají na svědomí Ether Havens, Sarah Norvell, Jason Barnes a Vincent Riemer. Všechny se vyznačují přírodou a v ní přítomnými zvířaty.

Snapchat

Shot on iPhone je kampaň společnosti Apple, ve které ukazuje přednosti kamer jeho telefonů. Vyjma fotografií, které pak tiskne na velkoformátové billboardy se kampaň věnuje i dokumentárním filmům. Na Den Země však společnost upozorňuje i workshopy v jeho Apple Storech. Vyjma informování veřejnosti ale také koná, protože se snaží chránit mangové lesy v Kolumbii, rozšiřuje své recyklační programy atd.

Ola Cubana – podívejte se na nejnovější film ze série Shot on iPhone

Snapchat lens a záplavy do roku 2100

Snapchat vydal na Den Země nový objektiv, který vizualizuje účinky změny klimatu až do roku 2100. A není to zrovna veselé. Cílem funkce je ukázat všem uživatelům, jak bude vypadat svět, pokud se nepřistoupí k daným krokům na zamezení globálního oteplování. Objektiv byl vytvořen za spolupráce s Organizací spojených národů a můžete si jej v iOS aplikaci vyzkoušet zcela zdarma, to však jen po omezenou dobu.

Snapchat

[appstore id=”447188370″ store=”CZ” style=”infobox”]

Zdroj: Wikipedie, AppleInsider.com, 9to5mac.com

]]>
https://www.iphonefoto.cz/den-zeme-shot-on-iphone-snapchat/feed/ 0
Hipstamatic představil nový Corktown HipstaPak https://www.iphonefoto.cz/hipstamatic-corktown-hipstapak/ https://www.iphonefoto.cz/hipstamatic-corktown-hipstapak/#respond Mon, 15 Apr 2019 17:00:24 +0000 https://www.iphonefoto.cz/?p=21959 Hipstamatic dostal další rozšíření. Tento rozšiřující balík se nechal inspirovat historickou čtvrtí amerického Detroitu, proto také nese jméno Corktown HipstaPak.

Corktown HipstaPak je dostupný přímo v aplikaci Hipstamatic a vyjde vás na 25 Kč. Za tuto cenu získáte objektiv Aretha T65 a film Miles TMAX. Samozřejmě jej mohou používat i předplatitelé obrázkové sociální sítě Oggl.

Corktown HipstaPak Corktown HipstaPak Corktown HipstaPak

Corktown je nejstarší dochovaná historická čtvrť ležící na západ od centra Detroitu v Michiganu. Obsahuje množství irských podniků, stejně jako původních budov. Právě Irové, jejichž zastoupení činilo téměř polovinu obyvatel, začali okolí Detroitu masivně obydlovat v období po hladomoru v roce 1840.

Hipstamatic představil nový Höfn HipstaPak

Objektiv Aretha T65 přidá vašim snímkům teplé tony, zároveň ale zmírňuje celkovou saturaci. Film Miles TMAX pak aplikuje decentní odlesky světla. Výsledek je ještě doplněn příjemným orámováním. Snímky, které Corktown HipstaPak vytváří, působí příjemným a trochu retro dojmem. Hodí se prakticky na jakýkoli typ fotografie v jakékoli roční době, takže s ním určitě nešlápnete vedle.

[appstore id=”342115564″ store=”CZ” style=”infobox”] [appstore id=”640339204″ store=”CZ” style=”infobox”] [appstore id=”523261788″ store=”CZ” style=”infobox”] ]]>
https://www.iphonefoto.cz/hipstamatic-corktown-hipstapak/feed/ 0
Ola Cubana – podívejte se na nejnovější film ze série Shot on iPhone https://www.iphonefoto.cz/ola-cubana-shot-on-iphone/ https://www.iphonefoto.cz/ola-cubana-shot-on-iphone/#respond Mon, 08 Apr 2019 17:00:22 +0000 https://www.iphonefoto.cz/?p=21956 Apple v rámci svého seriálu Shot on iPhone publikoval na YouTube další film, který byl natočen jen na telefon iPhone. Jmenuje se Ola Cubana.

Hlavní náplní krátkého pětiminutového filmu jsou kubánští surfeři. Video Ola Cubana tak představuje nejen tento sport, ale zároveň poodhaluje celou kulturu, která se za ním skrývá, stejně jako tamní problémy se spravováním surfovacích prken.

Snímek natočil Zak Noyle a režíroval jej Nick Woytuk. Byl natočen za použití iPhonu Xs a Xs Max, nechybělo však přispění četného příslušenství (Freefly Movi Cinema Robot, BeastGrip a Axis Go Water Housing). Pokud jste si tedy po shlédnutí klipu mysleli, že telefony nebyly ve vodotěsném pouzdře, tak jste se notně pomýlili.

Vše totiž ukazuje následující video, které je filmem o filmu a trvá jen něco málo přes minutu. Jako aplikace pro zachycení záznamu pak byl použit titul Filmic Pro.

[appstore id=”436577167″ store=”CZ” style=”infobox”]

Zdroj: AppleInsider.com

]]>
https://www.iphonefoto.cz/ola-cubana-shot-on-iphone/feed/ 0
Instagram umožní posun při přehrávání videa. Konečně https://www.iphonefoto.cz/instagram-posun-videa/ https://www.iphonefoto.cz/instagram-posun-videa/#respond Mon, 01 Apr 2019 17:00:01 +0000 https://www.iphonefoto.cz/?p=21952 I když Instagram umožňuje sdílení videa na jeho síť již po dlouhých šest let, za celou tuto dobu nebyl schopen přidat mu nějaké ty ovládací prvky. Alespoň do teď.

S určitostí to sice ještě říci nemůžeme, ale na sociální síti Twitter se začínají objevovat příspěvky uživatelů Instagramu, kteří mají možnost pohybovat se po časové stopě videa. Zástupci Instagramu mají oblibu vypouštět jejich novinky do světa postupně, aniž by veřejnost oficiálně informovali. Podle tohoto přístupu se dá tedy soudit, že se v brzké době skutečně této nové funkce konečně dočkáme.

Instagram

A dle ohlasů uživatelů je to velice vítaná novinka. Nyní totiž máte na Instagramu možnost si video buď přehrát, s trpělivým čekáním na jeho konec, anebo jej ignorovat. Nyní byste se po jeho časové ose tak mohli pohybovat pouhým sunutím prstu. Nic víc zjištěné informace zatím neodhalují, prvky na přeskočení daného časového úseku vpřed či zpět tedy přítomny nejspíše nebudou, což až zase tolik nevadí.

Instagram optimalizuje rozhraní pro iPhony Xs Max a XR, YouTube přidává podporu novým iPadům Pro

Web Engadget pak zjistil, že stejnou funkčnost by měla dostat i přidružená aplikace Instagramu IGTV. Instagram Stories se toto však nijak nedotkne. Tedy alespoň zatím ne.

[appstore id=”389801252″ store=”CZ” style=”infobox”]

Zdroj: diyphotography.net

]]>
https://www.iphonefoto.cz/instagram-posun-videa/feed/ 0
Huawei P30 Pro je lídrem mobilní fotografie. Nabídne až 10× optické přiblížení https://www.iphonefoto.cz/huawei-p30-pro-je-lidrem/ https://www.iphonefoto.cz/huawei-p30-pro-je-lidrem/#comments Wed, 27 Mar 2019 18:00:40 +0000 https://www.iphonefoto.cz/?p=21944 Společnost Huawei představila světu svůj top model a ten se hned usadil na prvním místě žebříčku DxOMark. Přivítejte Huawei P30 Pro, lídra mobilní fotografie.

Pokud pomineme veškeré parametry telefonu a zaměříme se jen na fotografické (a video) dovednosti, ohodnotil je renomovaný test DxOMark výslednou známkou 112 bodů. To znamená, že novinka dosavadní trio nejlepších fotomobilů přeskočila o tři body. Za fotografii si Huawei P30 Pro vysloužil úctyhodných 119 bodů, za video už ne tolik úžasných 97 bodů.

Huawei P30 Pro

Ve fotografii tedy nechal veškerou konkurenci za sebou, ve videu ale stále vede Xiaomi Mi 9 s 99 body. Novinka však nepřesvědčila ani kvalitou čelní kamery. Zde si vysloužila pouhých 89 bodů, Samsung Galaxy S10+ byl přitom ohodnocen 96 body. Nic to ale nemění na tom, že mu v součtu kvality hlavních fotoaparátů náleží řečené první místo.

Huawei P30 Pro

Hlavní fotoaparát nabízí 40 Mpx, clonu f/1.6 a optickou stabilizaci. Druhý objektiv je širokoúhlý s rozlišením 20 Mpx a clonou f/2.2, avšak bez OIS. Periskopový objektiv je pak 8Mpx s clonou f/3.4, nabízí ale i optickou stabilizaci a 5× optické přiblížení. Díky spolupráci všech objektivů se však dosáhne až 10násobného bezztrátového optického přiblížení.

Huawei P30 Pro

Čtvrtá kamera je pak technologie ToF. Telefon ji využívá pro informace o hloubce fotografie, lze ji použít i v aplikacích pracujících s rozšířenou realitou, ale hodí se i k hraní her, kdy snímá gesta hráče. Na optice i tentokrát se společností Huawei spolupracovala německá Leica. Čelní kamera pak disponuje 32Mpx a clonou f/2.0.

Více o telefonu a jeho parametrech se dozvíte na oficiálních stránkách Huawei.cz, test DxOMark pak naleznete zde i s ukázkovými fotografiemi a porovnáním výsledků oproti konkurenci, tedy i s nejlepším fotomobilem Applu iPhonem Xs Max.

 

Apple to bude mít těžké

I když jsme magazín, který se zajímá zejména o dění kolem fotografování s telefony značky Apple, neuškodí mít přehled početné konkurenci. A dá se říci, že ta rozhodně nespí. Apple své nové iPhony představí až v září letošního roku a doufejme, že bude dbát na vylepšení kvality jeho fotoaparátů i tentokrát.

iPhone 7 byl první, který přišel s duálním objektivem, jenž přinesl nejen optické přiblížení ale nyní i velice módní softwarové rozostření (bokeh). Všichni výrobci se u něho inspirovali a uživatelům předkládají více či méně zdařilou možnost fotografování zejména portrétů s efektem jakoby z DSLR zařízení, které umí rozlišit hloubku ostrosti hardwarově.

Huawei P30 Pro

Huawei P30 Pro je však první mobilní telefon, který nabízí periskopový objektiv s až 10násobným optickým přiblížením. Zde Apple již první nebude a je otázkou, zda se podobné řešení vůbec chytne. Je známo, že jej chystá i značka Oppo, a je známo, že Nokia 9 PureView nabízí 5 objektivů hlavní kamery, kdy se výsledný snímek skládá ze všech z nich.

Naučte se používat režim Portrét. Apple vydává další návody (a reklamu)

Apple jistě půjde svou cestou a ať přinese novinku jakoukoli, dá se předpokládat, že ji bude mít maximálně odladěnou. Doufejme ale, že spekulovaný třetí objektiv, kterým by měl být nový iPhone osazen, nebude využitý jen pro rozšířenou realitu, ale budeme jej moci využít i při normální fotografii. Většina konkurence totiž ztroskotá na tom, že jejich řešení je sice hezké na papíře, v reálném životě je však využitelné málokdy (viz Samsung Galaxy A7 se třemi objektivy a A9 se čtyřmi).

Apple tedy nemá nejlepší fotomobil (a to už po dlouhá léta), ale z důvodu maximálnímu odladění hardwaru a softwaru dokáže podávat lepší výsledky než mnohá konkurence, i když je papírově slabší. K tomu boduje i jeho rozhraním systému iOS, ekosystémem mezi mobilem a počítačem a v neposlední řadě je velkou jeho výhodou množství aplikací v obchodě App Store. Mnoho kvalitních titulů na platformě Android totiž vůbec nenajdete.

]]>
https://www.iphonefoto.cz/huawei-p30-pro-je-lidrem/feed/ 1
Hipstamatic představil nový Höfn HipstaPak https://www.iphonefoto.cz/hipstamatic-hofn-hipstapak/ https://www.iphonefoto.cz/hipstamatic-hofn-hipstapak/#respond Tue, 05 Mar 2019 18:00:26 +0000 https://www.iphonefoto.cz/?p=21912 Hipstamatic dostal další rozšíření. Tento rozšiřující balík se nechal inspirovat rybářským městečkem na pobřeží Islandu, proto také nese jméno Höfn HipstaPak.

Höfn HipstaPak je dostupný přímo v aplikaci Hipstamatic a vyjde vás na 25 Kč. Za tuto cenu získáte objektiv Hekla a film Djamma. Samozřejmě jej mohou používat i předplatitelé obrázkové sociální sítě Oggl.

Höfn HipstaPak Höfn HipstaPak Höfn HipstaPak Höfn HipstaPak

Island je stát na stejnojmenném ostrově na pomezí Severního ledového a Atlantského oceánu. Žije zde přes 350 000 lidí, jeho rozloha je 103 125 km², což z něj činí nejřidčeji zalidněný evropský stát. Největším městem je Reykjavík, který je i hlavním městem. V jeho aglomeraci žijí dvě třetiny islandské populace. Ostrov je vulkanicky aktivní. Ve vnitrozemí se nacházejí lávová pole, pohoří, ledovce. Břehy ostrova jsou omývány Golfským proudem, který významně ovlivňuje zdejší klima.

Zdroj: Wikipedia


Sami vývojáři prezentují Höfn HipstaPak, že je studený jako led. Podle toho také vypadají výsledné snímky. Objektiv Hekla tak přidává vašim snímkům arktický nádech, film Djamma se naopak soustředí na střední tóny, přičemž nezapomíná přidat vinětaci. Celá sada je jasně tematicky zaměřená, jen je škoda, že nepřišla o nějaký ten měsíc dříve. Nyní, s odeznívající zimou, tak možná nebude mít takové uplatnění.

Používáte aplikaci Hipstamatic a koupíte si některý rozšiřující balík? Podělte se se svými snímky v našem Fotostreamu.

[appstore id=”342115564″ store=”CZ” style=”infobox”] [appstore id=”640339204″ store=”CZ” style=”infobox”] [appstore id=”523261788″ store=”CZ” style=”infobox”] ]]>
https://www.iphonefoto.cz/hipstamatic-hofn-hipstapak/feed/ 0
Naučte se používat režim Portrét. Apple vydává další návody (a reklamu) https://www.iphonefoto.cz/naucte-se-pouzivat-rezim-portret/ https://www.iphonefoto.cz/naucte-se-pouzivat-rezim-portret/#respond Mon, 25 Feb 2019 18:00:47 +0000 https://www.iphonefoto.cz/?p=21905 To, že Apple tlačí do uživatelů iPhonů jejich režim Portrét, není žádnou novinkou. Tou jsou ale nová výuková videa a jedna, zase poměrně vtipná, reklama.

V minulých dnech nahrál Apple na svůj YouTube kanál nová výuková videa, která vám krok za krokem ukážou, jak plně ovládnout některou funkci vašeho iPhonu. První vás naučí vyhledávat ve vašich fotkách a to napříč celou galerií. Druhé naopak vysvětlí, jak změnit titulní fotografii pořízené Live fotky.

Další dvě už ukazují režim Portrét a to, co dokáže. Předně je vysvětleno, jak s ním vůbec fotografovat, poté jsou ukázány jeho možnosti různého nasvícení.

Další vám poví, jak vyvažovat expozici, či jak si zapnout a správně používat mřížku. Lidské oko totiž vnímá svět rozdělený do třetin, takže se jedná o zcela zásadní krok – nemáte-li mřížku v rozhraní fotoaparátu zapnutou, určitě tak učiňte.

Poslední dvě nově uveřejněná videa vám pak poví, jak střihat video, či jak pořídit časosběrný záznam.

 

Režim Portrét a Alejandro

S výukovými videi vydala americká společnost i nový televizní spot, který se také zaobírá problematikou portrétů. Jedná se už o třetí reklamu uveřejněnou v relativně krátkém čase po sobě. Ta minulá byla značně kontroverzní, protože Apple udělal ze slova bokeh sloveso, a rozostřoval v ní děti v pozadí portrétované osoby.

Jak na hloubku ostrosti v iPhonu? Apple vám to poví v nové reklamě (AKTUALIZOVÁNO)

Ta aktuální je sice podobná, stejně vtipná, jen už poněkud usedlejší. Muž v ní jednoduchým krokem rozostří hezouna přítomného na partnerčině fotografii. Video najdete hned v úvodu článku.

Zdroj: 9to5mac.com

]]>
https://www.iphonefoto.cz/naucte-se-pouzivat-rezim-portret/feed/ 0
Stahujte zdarma – Hipstamatic District HipstaPak https://www.iphonefoto.cz/hipstamatic-district-hipstapak/ https://www.iphonefoto.cz/hipstamatic-district-hipstapak/#respond Mon, 18 Feb 2019 15:00:26 +0000 https://www.iphonefoto.cz/?p=21899 Hipstamatic rozdává zdarma District HipstaPak v rámci akce Happy President’s Day. Nabízí objektiv Lincoln a film T. Roosevelt 26.

District HipstaPak je dostupný přímo v aplikaci Hipstamatic a původně stál 25 Kč. Nyní je dostupný zcela zdarma. Obsahuje objektiv Lincoln a film T. Roosevelt 26. Samozřejmě jej mohou používat i předplatitelé obrázkové sociální sítě Oggl. Balík je inspirován časem dávno minulým, proto se výsledné snímky vyznačují černobílou úpravou s namodralým nádechem a se značnou bledostí. Tato sada totiž oslavuje dobu roku 1776, a tak se autoři, zřejmě ve vlasteneckém zájmu, drželi při zemi a vyvarovali se všem kýčovitým úpravám.

Hipstamatic

S nákupem příliš neotálejte, akce je časově omezená.

Používáte aplikaci Hipstamatic a koupíte si některý rozšiřující balík? Podělte se se svými snímky v našem Fotostreamu.

[appstore id=”342115564″ store=”CZ” style=”infobox”] [appstore id=”640339204″ store=”CZ” style=”infobox”] [appstore id=”523261788″ store=”CZ” style=”infobox”] ]]>
https://www.iphonefoto.cz/hipstamatic-district-hipstapak/feed/ 0
Jak na hloubku ostrosti v iPhonu? Apple vám to poví v nové reklamě (AKTUALIZOVÁNO) https://www.iphonefoto.cz/jak-na-hloubku-ostrosti-v-iphonu/ https://www.iphonefoto.cz/jak-na-hloubku-ostrosti-v-iphonu/#respond Tue, 12 Feb 2019 18:00:11 +0000 https://www.iphonefoto.cz/?p=21897 Apple uveřejnil nový reklamní spot, ve kterém vám ukáže, jak na hloubku ostrosti v iPhonu. Soustřeďuje se na určení intenzity bokehu v iPhonu Xs a XR.

Možnost určení si hloubky ostrosti v nativní aplikaci dle vašich preferencí přišla až s iOS 12. Dříve to také šlo, ale museli jste k tomu využít aplikací od vývojářů třetích stran (Focos, Halide). Apple však tuto možnost nabízí jen v jeho nejnovějších iPhonech, konkrétně tedy modelech Xs, Xs Max a XR (což s řečenými tituly také obejdete). V každém případě tak můžete samozřejmě činit jen na těch fotografiích, které byly pořízeny v režimu Portrét.

Spot trvá 38 sekund, přičemž to, že jde o reklamu Applu, zjistíte až po půli stopáže. Počin je to ale velice povedený, a to navzdory chaotické scéně, která se na pozadí celé scény odehrává. Apple chce tímto upozornit, jak jednoduché ovládání pro změnu bokehu na fotografii nabízí. Stačí jet prstem po přítomném posuvníku a hned vidíte, jak se rozostření pozadí mění.

Aktualizace:

Netrvalo to dlouho a Apple přispěchal s další reklamou, tentokráte pod záštitou amerického operátora AT&T. Ta ukazuje trojici matek, kdy jedna z nich vyfotila svou ratolest s další v jejím pozadí, což znamená, že to je rozostřené. A právě to se jedné z přítomných matek příliš nelíbí. A to i když se to fotografka snaží následně vyžehlit dodatečnou editací bokeh efektu. I zde je tedy tato funkce nových iPhonů Xs a XR v hlavní roli.

https://youtu.be/IKok5dykRBM

Zdroj: 9to5mac.com

]]>
https://www.iphonefoto.cz/jak-na-hloubku-ostrosti-v-iphonu/feed/ 0
Podívejte se, jak režisér filmu Shot on iPhone pracuje s funkcí Smart HDR https://www.iphonefoto.cz/shot-on-iphone-smart-hdr/ https://www.iphonefoto.cz/shot-on-iphone-smart-hdr/#respond Wed, 06 Feb 2019 18:00:40 +0000 https://www.iphonefoto.cz/?p=21892 Apple uveřejnil video, které se zabývá zákulisím snímku Shot on iPhone o novém čínském roce. Režisér Jia Zhangke v něm hovoří o Smart HDR.

Společnost toto video uveřejnila na svém YouTube kanále, přičemž to nemá více jak 45 sekund. Původní film přitom čítá téměř 7 minut. Zhangke v něm vysvětluje, jak je funkce Smart HDR v nových iPhonech užitečná zejména k zachycení všech detailů ve světlech a stínech obsažených na každé fotografii. I když je komentář v původním znění, pro všechny, kteří nevládnete čínštinou, jsou přítomny alespoň anglické titulky.

Nejnovější video série „Shot on iPhone“ je o čínském novém roce

Apple toto video vydal včera, 5. února, a to k příležitosti oslav nového čínského roku. Chce jím hlavně říci, jak je důležité mít kvalitní vizuální záznamy nejen své rodiny, ale i svého domova. Mnoho čínských obyvatel totiž kvůli své práci dojíždí velké vzdálenosti a nemohou být s rodinou kdykoli, kdy by rádi. Takto si ji alespoň trochu přiblíží.

Zdroj: 9to5mac.com

]]>
https://www.iphonefoto.cz/shot-on-iphone-smart-hdr/feed/ 0
Hipstamatic představil nový Montmartre HipstaPak https://www.iphonefoto.cz/hipstamatic-montmartre-hipstapak/ https://www.iphonefoto.cz/hipstamatic-montmartre-hipstapak/#respond Tue, 05 Feb 2019 08:00:50 +0000 https://www.iphonefoto.cz/?p=21878 Hipstamatic dostal další rozšíření. Tento rozšiřující balík se nechal inspirovat historickou pařížskou čtvrtí, proto také nese jméno Montmartre HipstaPak.

Montmartre HipstaPak je dostupný přímo v aplikaci Hipstamatic a vyjde vás na 25 Kč. Za tuto cenu získáte objektivy Hugo a film La Seine. Samozřejmě jej mohou používat i předplatitelé obrázkové sociální sítě Oggl.

Montmartre HipstaPak Montmartre HipstaPak Montmartre HipstaPak

Montmartre (v překladu Hora mučedníků) je kopec v Paříži a historická čtvrť, která se na něm rozkládá. Původně samostatná obec byla připojena k Paříži v roce 1860 a stala se součástí 18. obvodu. Montmartre se nachází na severu města a je nejvyšším přirozeným bodem v Paříži. Jeho vrcholek ve výši 130,53 m se nachází v prostoru hřbitova Calvaire u kostela Saint-Pierre de Montmartre. Na vrchol vede lanovka nebo schodiště o 222 schodech.

Jedná se o jedno z nejvýznamnějších turistických míst v Paříži. Mezi zdejší významné památky patří bazilika Sacré-Cœur nebo světoznámý francouzský kabaret Moulin Rouge na úpatí kopce.

Zdroj: Wikipedia


Objektiv Hugo přidává snímkům jím pořízeným krásné a jednoduché pastelové barvy. Film La Seine si zase hraje s kontrastem a stíny. Kombinace je pak velice poutavá a hodí se na mnohé žánry fotografie, jak ukazují náhledové snímky, portréty nevyjímaje.

Používáte aplikaci Hipstamatic a koupíte si některý rozšiřující balík? Podělte se se svými snímky v našem Fotostreamu.

[appstore id=”342115564″ store=”CZ” style=”infobox”] [appstore id=”640339204″ store=”CZ” style=”infobox”] [appstore id=”523261788″ store=”CZ” style=”infobox”] ]]>
https://www.iphonefoto.cz/hipstamatic-montmartre-hipstapak/feed/ 0
Nejnovější video série „Shot on iPhone“ je o čínském novém roce https://www.iphonefoto.cz/shot-on-iphone-cinsky-novy-rok/ https://www.iphonefoto.cz/shot-on-iphone-cinsky-novy-rok/#respond Mon, 28 Jan 2019 19:00:42 +0000 https://www.iphonefoto.cz/?p=21877 Letos čínský nový rok připadá na 5. února a Apple v souvislosti s ním představuje nové video série Shot on iPhone. Nese název „Kyblík“.

Film byl zachycen výhradně na Apple iPhone Xs a zachycuje rodinu zabývající se příchodem čínského nového roku. Příběh je jednoduchý a dojemný. Syn opouští svou ves, kde nechává samotnou matku a jede zpět za prací do velkoměsta. Ta mu přitom na cestu zabalila těžký a neforemný kyblík.

Apple uveřejnil krátký film ze série „Shot on iPhone“. Je o dospívajícím fotbalistovi z Americké Samoy

Video je poměrně dlouhé, protože trvá téměř 7 minut. Natočil jej Jia Zhangke a nutno říci, že opravdu umně. Apple chce tímto snímkem podpořit chuť čínské populace do koupě jeho telefonů, protože prodejní čísla iPhonů zde poslední dobou spíše upadají. K aktuálnímu videu pak vydal ještě dva krátké spoty o tom, jak vznikalo. Podívat se na ně můžete níže.

https://youtu.be/7lYFWtSIPiM

Čínsky nový rok nebo Svátky jara je nejvýznamnější z tradičních čínských svátků. Často je označovaný jako lunární nový rok, zejména lidmi žijícími mimo Asii. Je hlavním svátkem pro Číňany a důležitým svátkem v jihovýchodní Asii. Jeho oslavy tradičně začínají prvním dnem prvního lunárního měsíce čínského kalendáře a končí 15. dnem, známým jako Svátek lampionů.

https://youtu.be/TRn6SutCmcU

Datum čínského nového roku je pohyblivé a kolísá mezi 21. lednem a 20. únorem. Je určeno astronomicky – nový rok nastává s druhým novým měsícem po zimním slunovratu (třetím, obsahuje-li končící rok vložený třináctý měsíc).

Zdroj: MacRumors.com, Wikipedie

]]>
https://www.iphonefoto.cz/shot-on-iphone-cinsky-novy-rok/feed/ 0
DxOMark se pouští do testování selfie kamer. iPhone Xs Max v nich propadl https://www.iphonefoto.cz/dxomark-selfie-test/ https://www.iphonefoto.cz/dxomark-selfie-test/#comments Wed, 23 Jan 2019 18:00:21 +0000 https://www.iphonefoto.cz/?p=21873 Kvalita hlavního fotoaparátu daného fotomobilu je jedna věc, selfie kamery pak druhá. DxOMark vám nově poví, který smartphone pořídí nejkvalitnější autoportréty.

Žebříček DxOMark vznikl v roce 2008. V roce 2010 přidal k testování fotoaparátů i testování objektivů, aby od roku 2012 testoval i kvalitu optiky v mobilních telefonech. Aktuálně uveřejnil, že se začátkem roku 2019 se pouští i do testování selfie fotoaparátů chytrých telefonů.

DxOMark

A hned na úvod uveřejnil seznam dvanácti hodnocených smartphonů, kdy první místo obsadil Google Pixel 3 se Samsungem Galaxy Note 9. Oba totiž nasbírali 92 bodů. Třetí místo náleží značce Xiaomi a modelu Mi MIX 3 s 84 body, až čtvrtý je pak Apple iPhone Xs Max. To by nebylo nijak špatné umístění, kdyby nebyl ohodnocen jen 82 body, což je o rovných 10 bodů méně, než dostala špička žebříčku.

Huawei potvrzuje svou pozici. Mate 20 Pro je první v testu DxOMark. iPhone Xs Max klesl na třetí místo

 

1 500 fotek a dvě hodiny videa

Testování kvality čelního fotoaparátu je poměrně komplexní a nic si nezadá s tím věnujícímu se hlavní sestavě. Redaktoři tak nafotí 1 500 fotografií a natočí dvě hodiny videa. Vše přitom nejen v interiéru, ale i exteriéru, s telefonem drženým v ruce ale i ustaveným v selfie tyči. Fotografuje se pak nejen jednotlivec, ale i skupina. Výsledek se poté skládá, podobně jako v hlavním testu, z několika známek. Více o celém smyslu se dočtete v oficiální zprávě zde.

]]>
https://www.iphonefoto.cz/dxomark-selfie-test/feed/ 1
Apple uveřejnil krátký film ze série „Shot on iPhone“. Je o dospívajícím fotbalistovi z Americké Samoy https://www.iphonefoto.cz/shot-on-iphone-americka-samoa/ https://www.iphonefoto.cz/shot-on-iphone-americka-samoa/#respond Tue, 22 Jan 2019 18:00:40 +0000 https://www.iphonefoto.cz/?p=21870 Další snímek ze série „Shot on iPhone“ se věnuje 17letému sportovci z Americké Samoy který vypráví nejen o místním životě, ale také o jeho snu.

Video má tři minuty a je celé natočené na telefon iPhone. Samozřejmě. Má jej na svědomí fotograf a režisér Steven Counts, který v něm vypráví o Eddiem Siaumauovi ze státu Americká Samoa. Proč? Protože tato malá země ležící v Tichém oceánu má vysokou produkci atletů, kteří se dostanou do NFL (nejvyšší profesionální liga amerického fotbalu), než je kdekoli jinde na světě.

Apple uveřejnil další dokument ze série Shot on iPhone. Lady Misaki je trochu zvláštní náklaďák


Americká Samoa je nezačleněné území Spojených států amerických nacházející se v jižním Tichém oceánu jihovýchodně od Samoy. Rozkládá se na pěti ostrovech a dvou korálových atolech v souostroví Samojských ostrovů. Ty se nachází západně od Cookových ostrovů, severně od Tongy, a asi 500 kilometrů jižně od Tokelau. Západním směrem pak leží ostrovy Wallis a Futuna.

Podle sčítání obyvatelstva z roku 2010 žilo na ostrovech celkem 55 519 lidí. Hlavním městem je Pago Pago, avšak úřad vlády se nachází ve Fagatogu. Obě města se nacházejí na největším ostrově Tutuila. Celková rozloha území je 199 km². Americká Samoa je nejjižnější položené území Spojených států a spolu s neobydleným Jarvisovým ostrovem jediné americké území na Jižní polokouli.


 

Pomohlo příslušenství i aplikace

Z klipu je vidět nejen život místních obyvatel, ale i dřina Eddieho k tomu, aby dosáhl na svůj sen. Aktuálně k němu má dobře nakročeno, protože dostal stipendium na univerzitě D1. Pro nás je samozřejmě důležitá kvalita videa, ne ani tak jeho obsah.

Shot on iPhone

Natáčelo se na iPhone Xs, kterému sekundovalo četné příslušenství. Použito tak byl grip DJI Osmo Mobile 2, stativ Joby GripTight PRO Video GP a NiSi Smartphones Filter Kit. Jako aplikace pak pomohl FiLMiC Pro.

[appstore id=”436577167″ store=”CZ” style=”infobox”]

Zdroj: 9to5mac.com, Wikipedie

]]>
https://www.iphonefoto.cz/shot-on-iphone-americka-samoa/feed/ 0
Huawei potvrzuje svou pozici. Mate 20 Pro je první v testu DxOMark. iPhone Xs Max klesl na třetí místo https://www.iphonefoto.cz/huawei-mate-20-pro-dxo/ https://www.iphonefoto.cz/huawei-mate-20-pro-dxo/#respond Mon, 21 Jan 2019 19:00:40 +0000 https://www.iphonefoto.cz/?p=21865 Ať se vám to líbí, nebo ne, telefony se třemi objektivy vládnou fotografickému žebříčku DxOMark. Huawei Mate 20 Pro je na první příčce, P20 Pro na druhé. Třetí je pak iPhone Xs Max.

I když je to již nějaký ten měsíc, co je model Huawei Mate 20 Pro na trhu, do rukou redaktorů renomovaného testu DxOMark se dostal teprve nyní. A hned obsadil první příčku jejich žebříčku. I když je to s jedním „ale“.

Mate 20 Pro

To spočívá zejména v tom, že i když obdržel stejné skóre 109 bodů, jako má jeho o poznání starší bratříček P20 Pro, prvenství uloupil jen díky abecednímu řazení. Když se totiž podíváte na jednotlivé bodové výsledky, v kvalitě jeho videozáznamu obdržel o jeden bod méně. Ten však v celkovém výsledku nehraje žádnou roli.

iPhone XR prošel testem DxO Mark. Vysloužil si 101 bodů

 

Huawei vládne, Mate 20 Pro s ním

Za fotografii má tedy shodně 114 bodů, oproti tomu ve videu „jen“ 97. Díky tomu iPhone Xs Max, i když je pořád nejlepším fotomobilem s duálním objektivem, klesl se 105 body na třetí pozici. Konkrétně má 110 bodů za fotografii a 96 bodů za video. iPhonu XR náleží osmé místo. Páté, pokud byste přihlédli jen na bodové výsledky (101 bodů – 103 za fotografii, 96 za video).

Mate 20 Pro

 

A čím Huawei Mate 20 Pro redaktory DxOMark uchvátil? Velmi dobrou redukcí šumu i ve zhoršených podmínkách, dobrou expozicí s širokým dynamickým rozsahem, vyvážením bílé s ideálním vykreslováním barev, dobrým přiblížením i rychlým automatickým zaostřováním. Nelíbilo se jen nepřirozené vykreslování jemných detailů a to zejména při fotografování s bokeh efektem. Celý test si můžete přečíst na stránkách DxOMark, kde najdete i bohatou galerii ukázkových snímků.

Zdroj: DxOMark.com

]]>
https://www.iphonefoto.cz/huawei-mate-20-pro-dxo/feed/ 0
Instagram optimalizuje rozhraní pro iPhony Xs Max a XR, YouTube přidává podporu novým iPadům Pro https://www.iphonefoto.cz/instagram-youtube-aktualizace/ https://www.iphonefoto.cz/instagram-youtube-aktualizace/#respond Tue, 15 Jan 2019 18:00:17 +0000 https://www.iphonefoto.cz/?p=21862 Aplikace Instagram sice už pro iPhony Xs Max a XR optimalizovaná je, ne ale úplně šťastně. YouTube videa si pak na iPadech Pro konečně vychutnáte v plné parádě.

Instagram jste si na iPhonech Xs a Xs Max mohli vychutnávat v plném rozlišení jejich displejů již po brzké aktualizaci titulu 1. října loňského roku. U modelů XR hned po jejich uvedení do prodeje. Díky nešťastně napsanému kódu ale prostředí hodně plýtvalo místem. To je momentální aktualizací o něco vylepšeno a např. ve vašem profilu tak již vidíte plný náhled dvou řad vašich příspěvků.

YouTube

Aktualizaci dostala i další sociální síť s audiovizuálním obsahem – YouTube. Pokud již vlastníte nejnovější iPady Pro, které byly představeny loni v září, je titul jejich displejům již plně odladěn. To platí zejména u 11palcové úhlopříčky, která se v této produktové řadě nachází nově.

[appstore id=”389801252″ store=”CZ” style=”infobox”] [appstore id=”544007664″ store=”CZ” style=”infobox”]

Zdroj: 9to5mac.com

]]>
https://www.iphonefoto.cz/instagram-youtube-aktualizace/feed/ 0
Chcete v Instagramu publikovat jeden post na více přihlášených účtů? Už můžete https://www.iphonefoto.cz/instagram-publikovani-vice-uctu/ https://www.iphonefoto.cz/instagram-publikovani-vice-uctu/#respond Tue, 15 Jan 2019 09:22:09 +0000 https://www.iphonefoto.cz/?p=21859 Instagram se neustále snaží posouvat funkčnost jeho aplikace vstříc uživatelově přání. Nově tak můžete jeden příspěvek publikovat ve více přihlášených účtech.

Při vytváření příspěvku přibyla v posledním kroku nabídka „Zveřejnit v jiných účtech“. Prostým výběrem tak zde určíte, kde všude chcete jeden a ten samý příspěvek publikovat. To ušetří mnoho práce s opětovným vkládáním, či s nutností využít služeb vývojářů třetích stran.

příspěvek

Dá se předpokládat, že tohoto budou hojně využívat všichni správci firemních profilů a dá se také čekat, že budeme na Instagramu vídat více duplicitního obsahu. Protože je ale čas nejdražší komodita člověka, je příjemné, že se nám jej vývojáři Instagramu snaží trochu ušetřit.

Jak na Instagram sdílet TOP 9 fotografií uplynulého roku?

Ani po aktualizaci titulu nemusíte mít novou nabídku ihned viditelnou. Instagram ji přidává postupně, takže si můžete počkat pár dní. Je to pořád lepší než v případě uživatelů se zařízeními s platformou Android. Ty si na tuto novinku musí počkat několik týdnů. Tak, příště už konečně prosíme o odladění aplikace pro tablety iPad, jo? Děkujeme.

[appstore id=”389801252″ store=”CZ” style=”infobox”] ]]>
https://www.iphonefoto.cz/instagram-publikovani-vice-uctu/feed/ 0
Hipstamatic představil nový VHS SnapPak https://www.iphonefoto.cz/hipstamatic-vhs-snappak/ https://www.iphonefoto.cz/hipstamatic-vhs-snappak/#respond Mon, 07 Jan 2019 19:00:00 +0000 https://www.iphonefoto.cz/?p=21847 Hipstamatic dostal další rozšíření. Tento rozšiřující balík se nechal inspirovat značně retro technologií, proto také nese jméno VHS SnapPak.

VHS SnapPak je dostupný přímo v aplikaci Hipstamatic a vyjde vás na 25 Kč. Za tuto cenu získáte objektivy Joey a film WHOA. Samozřejmě jej mohou používat i předplatitelé obrázkové sociální sítě Oggl.

VHS SnapPak VHS SnapPak VHS SnapPak VHS SnapPak

VHS(anglicky Video Home System, systém domácího videa) je standard pro nahrávání a přehrávání na kazetových videorekordérech.

VHS ukládá obraz i zvuk na videokazetu velikosti přibližně 185 × 100 × 25 mm (o něco méně než velikost formátu A5), která obsahuje magnetickou pásku šířky 0,5 palce (přibližně 12,7 mm). Standard byl vyvinut firmou JVC (za použití technologie licencované od Sony) a zveřejněn byl poprvé v září 1976.

V osmdesátých a devadesátých letech 20. století se VHS stalo de facto standardním formátem pro amatérské nahrávání a přehrávání videa poté, co vyhrálo válku s formátem Betamax firmy Sony (a v menší míře s formátem Video 2000 firmy Philips). Betamax poskytoval vyšší kvalitu záznamu, VHS však zvítězilo zejména díky nabízené větší délce záznamu (postupně až 300 minut v režimu SP) a jednoduššímu mechanickému řešení videokazety, díky kterému se VHS kazety daly výrazně rychleji převíjet.

Zdroj: Wikipedia


Objektiv Joey je inspirován „devadesátkovými“ seriály. Jeho jméno ostatně připomíná jednoho hrdinu z velice populárního seriálu o partě přátel. WHOA film pak přidává „glitch“ efekt starých a často přehrávaných pásek, které zdvojovaly obraz. VHS SnapPak podává velice efektní a hlavně líbivé výsledky. Vzdáleně připomíná povedený Fashion SnapPak a jistě si tak najde své příznivce. Nás nevyjímaje.

MAGAZÍN SNAP JE MRTVÝ, AŤ ŽIJE SCENE (BY HIPSTAMATIC)

Používáte aplikaci Hipstamatic a koupíte si některý rozšiřující balík? Podělte se se svými snímky v našem Fotostreamu.

 [appstore id=”342115564″ store=”CZ” style=”infobox”] [appstore id=”640339204″ store=”CZ” style=”infobox”] [appstore id=”523261788″ store=”CZ” style=”infobox”] ]]> https://www.iphonefoto.cz/hipstamatic-vhs-snappak/feed/ 0 Jak na Instagram sdílet TOP 9 fotografií uplynulého roku? https://www.iphonefoto.cz/jak-na-instagram-sdilet-top-9/ https://www.iphonefoto.cz/jak-na-instagram-sdilet-top-9/#respond Wed, 02 Jan 2019 19:00:47 +0000 https://www.iphonefoto.cz/?p=21841 Rok 2018 je minulostí, a tak se sluší poukázat na ty fotografie publikované na vašem Instagramu, které byly nejúspěšnější. Jak na výběr TOP 9?

Také vídáte na vaší domovské stránce v sociální síti Instagram množství příspěvků složených z devíti fotografií, které ukazují ty nejlepší snímky daného uživatele? A chtěli byste si také takovou koláž vytvořit? Instagram vám ji sám nepošle, takže si ji musíte vytvořit sami. Nemusíte ale procházet všechny vaše příspěvky, když je zde na to příhodná aplikace.

TOP 9 TOP 9 TOP 9 TOP 9

Vyzkoušejte tituly, jako jsou Top Nine, Best Nine nebo Best 9. Každá umí to samé, jen se mírně liší uživatelským rozhraním a případně možnostmi, které nabízí. Všechny tituly jsou v App Store dostupné zdarma.

Na začátek samozřejmě musíte zadat vaše uživatelské jméno a popřípadě heslo, aby aplikace dostala přístup k informacím o vašem účtu. Může si vyžádat i e-mailovou adresu. Z něčeho musí být vývojáři živí. To ostatně platí i pokud chcete ze snímku odstranit vodoznak s názvem aplikace.

Jaké jsou tedy vaše nejlepší snímky za uplynulý rok? Pochlubte se s nimi v našem fotostreamu.

]]>
https://www.iphonefoto.cz/jak-na-instagram-sdilet-top-9/feed/ 0
Jak chránit váš iPhone před zrádnými mikroorganismy? https://www.iphonefoto.cz/jak-chranit-vas-iphone-pred-mikroorganismy/ https://www.iphonefoto.cz/jak-chranit-vas-iphone-pred-mikroorganismy/#respond Fri, 14 Dec 2018 14:50:27 +0000 https://www.iphonefoto.cz/?p=21836 Na vašem telefonu se nachází více bakterií než na záchodové míse. Také iPhone je třeba pravidelně čistit.

Už delší dobu se mluví o tom, že mobilní telefony jsou obrovským zdrojem bakterií, na což upozorňují i různé studie. Smartfony jsou dokonce větším zdrojem mikroorganismů než záchodová mísa. Je to tím, že na telefon neustále saháme a vlastně ho ani nečistíme. Nosíme ho po kapsách, v batohu a řada lidí ho vesele používá právě na záchodě. Nemůžeme se pak divit, že podle výzkumu University of London se až na šestnácti procentech přístrojů nachází bakterie E-coli, která normálně byvakuje v lidských střevech. Kromě ní je na telefonu někdy až dalších 17 000 mikroorganismů. Tomuto se samozřejmě nevyhne ani tak kvalitní telefon, jako je iPhone.

iPhone
Zdroj: Pixaby.com

Jak tedy udržet iPhone čistý, abyste se chránili před možnými zdravotními problémy?

Nenoste telefon na záchod a do koupelny!

S mobilem jsme už tak spjatí, že ho máme v ruce téměř non-stop. Někteří lidé ho už ze zvyku nosí také na toaletu nebo do koupelny, kde je vysoká koncentrace různých mikroorganismů, které se mohou dostat také na váš telefon. Zkuste se tedy tohoto nešvaru zbavit, alespoň strávíte na záchodě nebo v koupelně méně času.

iPhone pravidelně čistěte

Každý den si čistíme zuby, pravidelně se mejeme, ale na čistotu našeho telefonu většinou zapomínáme. I když si jednou za čas vyleštíme obrazovku, nestačí to. IPhone je potřebné pravidelně čistit. V obchodech už seženete různé spreje na čištění mobilu nebo speciální antibakteriální ubrousky, při použití čistícího spreje ho ale naneste nejdříve na hadřík, ne rovnou na mobil. Pokud vás čištění nebaví, můžete si rovnou koupit čističku s ultrafialovým světlem, která zabije více jak 99 % bakterií.

Etuo čistící ubrousek
Zdroj: Etuo.cz

Rozmyslete si, jaký kryt na iPhone použít

I když mobil pravidelně čistíme, zapomínáme na to, že bakterie se drží také v krytech, v kterých iPhone nosíme – a to především v kožených obalech. Na mobilech, které lidé nosili v kožených pouzdrech, se nachází až sedmnáct krát více mikroorganismů než na mobilech z jiných pouzder. Pokud máte, především teď v zimě, z bakterií strach, raději používejte silikonový nebo umělohmotný kryt na iPhone a nezapomínejte na jeho pravidelnou očistu.

]]>
https://www.iphonefoto.cz/jak-chranit-vas-iphone-pred-mikroorganismy/feed/ 0
Hipstamatic představil nový Newtown SYD HipstaPak https://www.iphonefoto.cz/hipstamatic-newtown-syd-hipstapak/ https://www.iphonefoto.cz/hipstamatic-newtown-syd-hipstapak/#respond Wed, 12 Dec 2018 08:00:51 +0000 https://www.iphonefoto.cz/?p=21822 Hipstamatic dostal další rozšíření. Tento HipstaPak se nechal inspirovat fotografem Markusem Andersenem a jmenuje se Newtown SYD.

Newtown SYD HipstaPak je dostupný přímo v aplikaci Hipstamatic a vyjde vás na 25 Kč. Za tuto cenu získáte objektiv Markus NSW a filmy SPRKT-ULTIMO a SPRKT-BW. Samozřejmě jej mohou používat i předplatitelé obrázkové sociální sítě Oggl.

Newtown SYD HipstaPak Newtown SYD HipstaPak Newtown SYD HipstaPak Newtown SYD HipstaPak

Markus Andersen studoval fotografii na Technologickém institutu v Sydney a jeho umělecká praxe zahrnuje dokumentární, pouliční a koncepční práce s využitím všech forem analogové a digitální fotografie. Uspořádal již množství výstav, které se uskutečnily ve světových metropolí, jako jsou New York, Paříž, Toronto, Istanbul atd. Jeho práce je zastoupena v řadě soukromých a institucionálních sbírkách. Má za sebou i dokument či knihu.


Newtown SYD HipstaPak se tak hodí k fotografování street fotografie, k dokumentování života ve městech a k pořizování momentek jeho obyvatel. Obsažené filmy přidávají na atmosféře výsledným snímkům zejména zvýšenou zrnitostí, ale i barevným nádechem a charakteristickým rámečkem.

Hipstamatic tak zcela ignoruje vánoční období a jeho zástupci se pustili do relativně vážného tématu. Do aktuálně panující zimy, tedy alespoň v tuzemsku, se sice příliš nehodí, ale v nadcházejícím jaru se jistě bude jednat o velice zajímavou sadu, která dokáže vykouzlit poutavé snímky.

Používáte aplikaci Hipstamatic a koupíte si některý rozšiřující balík? Podělte se se svými snímky v našem Fotostreamu.

 [appstore id=”342115564″ store=”CZ” style=”infobox”] [appstore id=”640339204″ store=”CZ” style=”infobox”] [appstore id=”523261788″ store=”CZ” style=”infobox”] ]]> https://www.iphonefoto.cz/hipstamatic-newtown-syd-hipstapak/feed/ 0 Jaký objektiv k iPhonu? Podívejte se na vánoční tipy! https://www.iphonefoto.cz/jaky-objektiv/ https://www.iphonefoto.cz/jaky-objektiv/#respond Tue, 11 Dec 2018 13:32:27 +0000 https://www.iphonefoto.cz/?p=21815 Jaký objektiv vybrat? V říši profi zrcadlovek to nemusí být tak obtížné jako u objektivů pro iPhone. Proto vám nabízíme dražší i levnější tipy a to rovnou s vánoční slevou.


Vánoce jsou tu vlastně už za pár dní, takže vybíráte dárky na poslední chvíli a to je mnohdy ošemetné. Pokud si vyberete, můžete využít i 6% slevu na celý sortiment v obchodě iPouzdro.cz pro naše čtenáře, která platí od dnešního dne do 12. 12. 2018. Stačí po vložení zboží do košíku použít kód: iphonefoto6.


Jaký objektiv pro iPhone? Přece Olloclip!

Olloclip je jistota a v podstatě nic neriskujete. iPouzdro má k dispozici hned 4 verze tohoto populárního příslušenství. Pro starší iPhony je tu set teleobjektivu s dvojnásobným přiblížením, širokoúhlého objektivu a 10násobného makra. Olloclip pro iPhone 6, 6S, 6 Plus a 6S Plus vychází na velmi příjemných 1499 Kč. S naší slevou pak ještě nějakou tu kačku ušetříte.

Olloclip iPhone X Olloclip iPhone 6 Olloclip iPhone

Novější iPhony obdaříte vylepšenou verzí. Olloclip Core Lens pro iPhony 7, 8, 7 Plus a 8 Plus v sobě spojuje sadu s rybím okem, širokoúhlým objektivem a 15násobným makrem. Objektivy nasadíte i na iPhone s 0,5mm ochranným sklem a vězte, že fotografovat s ním je opravdu zážitkem. Více se dozvíte i v naší recenzi.

Pokud máte v rodině více iPhonů, nebo iPhone naopak vůbec nemáte, bude se hodit spíše univerzální řešení. Objektiv na mobil od Olloclipu disponuje zcela novým systémem upínání a spojuje rybí oko s 180stupňovým záběrem, superširoký objektiv a makro. iPhony jsou v tomto případě podporovány od verze 5s až do loňských osmiček (i Plus verze).

Objektiv pro iPhone X pak přesně padne na tento typ telefonu. Sedí na něm jako ulitý a pokud používáte právě „Xko“, jedná se o nejlepší volbu. Pozor! Není kompatibilní s nejnovějšími iPhony Xs, Xs Max a XR. Disponuje rybím okem, širokoúhlým objektivem a 15násobným makrem.

Levnější alternativy

Olloclipy nejsou úplně to nejlevnější příslušenství a jestli chcete jen zkusit, jak by asi fotografie s takovým přídavným objektivem vypadaly, můžete si koupit obyčejný objektiv za pár stovek. Jedním takovým je třeba Celly objektiv 3v1, který připevníte na skoro každý telefon a můžete pořizovat fotografie rybím okem, širokoúhlým objektivem nebo makrem.

Celly objektiv

Podobný produkt nabízí i další značka. HOCO PH6 OWL nabídne 110stupňový širokoúhlý záběr a 10násobné makro. To vše za cenu 349 Kč, takže vůbec nic neriskujete a alespoň si zkusíte, jak moc by pro vás měly lepší objektivy smysl.

HOCO PH6 OWL

]]>
https://www.iphonefoto.cz/jaky-objektiv/feed/ 0
iPhone XR prošel testem DxO Mark. Vysloužil si 101 bodů https://www.iphonefoto.cz/iphone-xr-prosel-testem-dxo-mark/ https://www.iphonefoto.cz/iphone-xr-prosel-testem-dxo-mark/#respond Fri, 07 Dec 2018 18:00:49 +0000 https://www.iphonefoto.cz/?p=21812 Za 103 bodů ve fotografii a 96 bodů ve videu si iPhone XR vysloužil celkové sedmé místo v žebříčku DxO Mark. Stydět se za něho ale určitě nemusí.

I když neobsadil první příčku, jedná se o nejlepší mobilní telefon s jedním objektivem. Předběhl přitom takové modely s duálním objektivem, jako jsou Samsung Galaxy S9 Plus či iPhone X. Na lídra Huawei P20 Pro sice ztrácí 8 bodů, i tak ale nechává konkurenci, zejména v podobě Pixelů od Googlu, daleko za sebou.

iPhone XR

Díky tomu, že má iPhone XR shodný širokoúhlý 12megapixelový fotoaparát s modelem iPhone Xs, potažmo Xs Max, čekal se dobrý výsledek. Prakticky model XR ztrácí jen v možnostech přiblížení, z důsledku chybějícího teleobjektivu, a editaci portrétového režimu. Širokoúhlá kamera totiž nepořídí tolik dat, co duální objektiv, a proto je editace těchto snímků poněkud skromnější.

iPhone XR

Automatické nastavení expozice, podání barev, ostrost obrazu, minimální přítomnost šumu – zejména tyto vlastnosti autoři testu vyzdvihují u fotografií. U videozáznamů se jim pak líbí příkladný dynamický rozsah, efektivní stabilizace obrazu, či rychlé kontinuální automatické zaostřování.

 

Bude to mít těžké

Protože iPhone Xs obsahuje stejnou optiku, co Xs Max, dá se očekávat, že se testování nedočká. Po Novém roce se ale chystá příval novinek ostatních výrobců, takže se dá předpokládat, že žebříček dozná mnoha změn. Měl by do něho ostatně promluvit i test Google Pixelu 3, který se již delší dobu prodává, jen se redaktorům ještě nedostal do rukou. Zajímavé by jistě bylo i zohlednit „trojoké“ a „čtyřoké“ modely Samsungu.

Huawei P20 Pro stále vládne žebříčku DxO. iPhone Xs Max je druhý

Vedoucí Huawei P20 Pro je tak zatím jediným mobilním telefonem s třemi hlavními objektivy, který je v žebříčku obsažen. Již od svého testu mu vévodí a stále se mu nedokážou žádní výrobci ani přiblížit, protože před druhým iPhonem Xs Max vede o úctyhodné čtyři body. Minimálně Apple jej ale dokáže předskočit až s uvedením nových modelů na podzim příštího roku. A to je hodně dlouhá doba.

Zdroj: DxOMark.com

]]>
https://www.iphonefoto.cz/iphone-xr-prosel-testem-dxo-mark/feed/ 0
Apple uveřejnil další dokument ze série Shot on iPhone. Lady Misaki je trochu zvláštní náklaďák https://www.iphonefoto.cz/shot-on-iphone-lady-misaki/ https://www.iphonefoto.cz/shot-on-iphone-lady-misaki/#respond Mon, 03 Dec 2018 17:00:13 +0000 https://www.iphonefoto.cz/?p=21810 Tradice složitě dekorovaných nákladních automobilů je v Japonsku známá již po dlouhá léta. Apple se jí nyní věnuje v dokumentu ze série Shot on iPhone.

Tuzemští „tuningáři“ nejsou pro Apple asi moc zajímaví, a tak natočil mini dokument o těch japonských. Ti se totiž nespokojí s vylepšováním Golfů či Civiců, ale jejich zájem se točí kolem nákladních automobilů. Ty se snaží zkrášlit pomocí nesčetného množství různých světelných efektů a doplňků.

Další promo na iPhone X – další reklamy a další videonávody

 

Natočeno na iPhone Xs

Tento dokument je kompletně natočený na iPhone Xs a má jej na svědomí Jiro Konami. Trvá dvě minuty a hlavním aktérem snímku, vyjma náklaďáku nesoucí jméno Lady Misaki, je jeho řidič Kazuya Sekino. Ten ve snímku vypráví svůj příběh a zmiňuje i charitativní přesah jeho počínání. O střih a obsažené vizuální efekty snímku se postaral Yoshi Sodeoka.

Shot on iPhone

Je evidentní, že k natáčení bylo použito i různé příslušenství. Minimálně se nabízí použití gimbalu a to zejména při záběrech jedoucí Lady Misaki. Jak tomu bylo v předešlých videích série Shot on iPhone zvykem, tentokrát však tato poznámka na konci videa chybí.

Zdroj: AppleInsider.com

]]>
https://www.iphonefoto.cz/shot-on-iphone-lady-misaki/feed/ 0
Darujte workshop focení iPhonem k Vánocům. Nyní se slevou! https://www.iphonefoto.cz/foceni-iphonem-darek/ https://www.iphonefoto.cz/foceni-iphonem-darek/#respond Wed, 28 Nov 2018 15:16:41 +0000 https://www.iphonefoto.cz/?p=21809 Darujte workshop focení iPhonem k Vánocům, vystavíme vám speciální vánoční voucher a potěšíte své blízké. Navíc nabízíme speciální vánoční slevu!

Pokud se chcete naučit fotografovat lépe svým iPhonem, neváhejte a přijďte. Náš workshop obsahuje vydatnou teoretickou část, kde probereme úplné základy i pokročilejší techniky, tak pak hlavně praktickou, na které zhodnotíme vaše fotografie a doporučíme nejlepší formy editace a úprav. Začínáme vždy v 10.00 a kurz trvá 4 hodiny. Přesné termíny budou vypsány na začátku roku 2019.

iPhonefoto workshop
Digitální booklet, který dostane každý účastník kurzu

Workshop vede Tomáš Svoboda nebo Adam Kos. Za sebou mají už přednášky na Fotoexpu, on-line kurzy nebo také kurzy pro firmy jako je HP nebo Procter & Gamble.

Každý účastník kurzu dostane po jeho skončení digitální booklet, který obsahuje spoustu tipů a triků, jak co fotit. E-book má 150 stran a je krásně zpracovaný, takže je velkým zdrojem inspirace.

MÍSTO KONÁNÍ : První část workshopu proběhne v prostorách kavárny CAFEDU v Praze.

CENA1490,- korun 1 341 korun včetně DPH za OSOBU. Sleva platí při objednání do konce roku 2018!

Ve formuláři můžete vyplnit své údaje a na workshop se registrovat. Také nabízíme individuální kurz pouze pro jednoho účastníka za 2 990 Kč a kurzy pro firmy. Po registraci vás budeme kontaktovat a domluvíme se na veškerých podrobnostech, jako je čas setkání, osnova kurzu a technika, kterou budete potřebovat pro absolvování.

Workshop focení iPhonem jako dárek

Workshop je tak skvělým dárkem. Pokud do poznámky uvedete, že objednáváte jako dárek, zpracujeme vám voucher, který můžete předat obdarovanému. Posíláme v elektronické podobě.

[contact-form-7] ]]>
https://www.iphonefoto.cz/foceni-iphonem-darek/feed/ 0
Hipstamatic představil nový Valparaíso HipstaPak https://www.iphonefoto.cz/hipstamatic-valparaiso-hipstapak/ https://www.iphonefoto.cz/hipstamatic-valparaiso-hipstapak/#respond Mon, 05 Nov 2018 19:00:14 +0000 https://www.iphonefoto.cz/?p=21787 Hipstamatic dostal další rozšíření. Tento HipstaPak se nechal inspirovat nejvýznamnějším chilským přístavním městem, a proto se jmenuje Valparaíso.

Valparaíso HipstaPak je dostupný přímo v aplikaci Hipstamatic a vyjde vás na 25 Kč. Za tuto cenu získáte objektivy Vicuña CL a film Cinzano 36. Samozřejmě jej mohou používat i předplatitelé obrázkové sociální sítě Oggl.

Valparaíso HipstaPak Valparaíso HipstaPak Valparaíso HipstaPak Valparaíso HipstaPak

Tentokrát však vývojáři nové rozšíření přinesli v čas, čili první pátek v měsíci. Neopakuje se tak situace s Kaleidoscope SnapPakem, na který jsme netrpělivě čekali až do půlky měsíce. A protože jsou už příští měsíc Vánoce, dá se očekávat, že v prosinci přijde nějaké rozšíření se zimní tématikou. Vývojáři pak také často připravují různé slevy či zvýhodněné balíky sad, takže pokud si chcete rozšířit obsah, nezapomeňte pravidelněji kontrolovat obchod přítomný přímo v aplikaci.


Valparaíso (někdy také Valle Paraíso) je město ve státě Chile. Jde o hlavní město regionu Valparaíso a jeden z největších a nejdůležitějších přístavů v zemi. Valparaíso se nachází v centrálním Chile, 120 kilometrů severozápadně od hlavního města Santiaga. Ačkoliv hlavním městem země je Santiago de Chile, Národní kongres sídlí zde. Ve městě se nachází například nejstarší burza v Latinské Americe, první sbor dobrovolných hasičů na celém kontinentě, nebo první chilská veřejná knihovna.

Zdroj: Wikipedia


Objektiv Vicuña je určen zejména pro fotografování nočního života a dobře tak pracuje se zhoršenými světelnými podmínkami. Film Cinzano 36 pak přidává na důrazu vámi fotografovaného objektu. Spolu tak vytvářejí poutavé oldschool snímky, které mají jistou atmosféru. Díky značné vinětaci a barevnému nádechu se ale nemusí líbit každému. Za nás tak jde o jednu z mnoha sad, která sice nenadchne, ale může mile překvapit.

Používáte aplikaci Hipstamatic a koupíte si některý rozšiřující balík? Podělte se se svými snímky v našem Fotostreamu.

[appstore id=”342115564″ store=”CZ” style=”infobox”] [appstore id=”640339204″ store=”CZ” style=”infobox”] [appstore id=”523261788″ store=”CZ” style=”infobox”] ]]>
https://www.iphonefoto.cz/hipstamatic-valparaiso-hipstapak/feed/ 0
Jak vypadá určení hloubky ostrosti v telefonu iPhone Xs Max před a po pořízení snímku https://www.iphonefoto.cz/urceni-hloubky-ostrosti-iphone-xs-max/ https://www.iphonefoto.cz/urceni-hloubky-ostrosti-iphone-xs-max/#respond Sun, 04 Nov 2018 18:00:10 +0000 https://www.iphonefoto.cz/?p=21798 Nové telefony Applu, mezi které patří iPhone Xs, iPhone Xs Max a iPhone XR, umí nativně měnit hloubku ostrosti před i po pořízení snímku. Jak tato nabídka vypadá?

Operační systém iOS 12 umí mnoho nových funkcí. Vlajkovým modelům Applu ale přinesl to, co předchozím generacím nikoli. Jedná se o ruční určení hloubky ostrosti po pořízení portrétové fotografie. Pokud jste si pak již nainstalovali aktualizaci iOS 12.1, umí tak dokonce dělat ještě před samotným stisknutím spouště fotoaparátu.

První případ byl dostatečně prezentován již při představování telefonů. Druhý je tak trochu opomenutý. Nejen že se na něho dostalo o něco později, ale Apple kolem něho nedělal ani obvyklou auru něčeho mimořádného. Všechny snímky v tomto článku byly pořízeny telefonem iPhone Xs Max s iOS 12.1. Pro potřeby webu byly snímky komprimovány, pokud si je chcete prohlédnout v plné kvalitě, můžete tak učinit zde.

Proč (ne)chtít iPhone XR kvůli možnostem jeho fotoaparátu

iPhone Xs Max a hloubka ostrosti před pořízením snímku

Portrétový režim je zde od uvedení telefonu iPhone 7 Plus. Od té doby doznal mnohým vylepšením. O rok později totiž přišla editace v podobě různého nasvícení, nyní pak ruční určení samotné hloubky, které však již delší dobu umí různé aplikace, které si můžete nainstalovat z obchodu App Store (Halide, Focos).

iPhone Xs Max
Režim portrét a přirozené světlo
iPhone Xs Max
Režim portrét a studiové světlo
iPhone Xs Max
Režim portrét a obrysové světlo

Máte-li tedy ve svém telefonu iPhone Xs, iPhone Xs Max a iPhone XR (pouze za přítomnosti lidské tváře) s iOS 12.1 vybraný režim Portrét, ikonou f v kruhu, která se nachází v horním pásu ikon, můžete určit snímku hloubku. Výběrem se vám aktivuje nad spouští stupnice, po které když potáhnete prstem, bude se měnit míra rozostření pozadí.

iPhone Xs Max
Režim portrét a clona f/1.4
iPhone Xs Max
Režim portrét a clona f/16

Můžete tak činit od f/1.4 (maximální rozostření) až po f/16 (žádné rozostření). Tam, kde je na stupnici zobrazena tečka, je pak naznačena automatická hloubka. Při ručním určení můžete nadále používat všechna nasvícení, která váš telefon nabízí.

iPhone Xs Max

iPhone Xs Max

iPhone Xs Max a hloubka ostrosti po pořízení snímku

Pokud si následně jakýkoli snímek pořízený v portrétovém režimu prohlížíte ve vašich Fotkách, můžete mu hloubku ještě dodatečně upravit. To zejména, pokud jste ji např. při prvotním zachycení neurčili správně. Stačí si k tomu snímek otevřít a zvolit Upravit.

iPhone Xs Max

Nad editačními prvky se vám automaticky zobrazí stejná stupnice. Tečka zde však již symbolizuje, s jakou clonou jste fotografii zachytili. Dodatečně můžete fotografii vybrat i jiné nasvícení. Po vaší editaci pak stačí vybrat Hotovo, čímž se původní snímek přepíše.

iPhone Xs Max

]]>
https://www.iphonefoto.cz/urceni-hloubky-ostrosti-iphone-xs-max/feed/ 0
Proč (ne)chtít iPhone XR kvůli možnostem jeho fotoaparátu https://www.iphonefoto.cz/proc-nechtit-iphone-xr/ https://www.iphonefoto.cz/proc-nechtit-iphone-xr/#respond Wed, 24 Oct 2018 17:00:13 +0000 https://www.iphonefoto.cz/?p=21785 V pátek 26. října začíná distribuce telefonu iPhone XR. Máte-li na něho zálusk, počítejte s daným omezením a možná i jednou výhodou.

Telefony iPhone patří mezi špičku fotomobilů. Ostatně novinka v podobě modelu iPhone Xs Max zaujímá druhou příčku v renomovaném testu DxO Mark. Protože obsahuje totožnou optiku, co menší model Xs, dá se předpokládat, že ten na tom bude shodně. No jo, co ale iPhone XR? Ten přece jen nějaké ty kompromisy už má.

Pokud pominete všechny rozdíly, zejména v horším displeji a menší RAM paměti, je zde omezení i co se jeho fotoaparátu týče. Apple nás na Keynote a ve všech reklamách ujišťuje, že i on pořizuje brilantní záznamy, a hlavně poskytuje i portrétní režim (i když bez tolika studiových nasvícení). Má to ale háček. Chybějící teleobjektiv je ale možná ten nejmenší. Kdo totiž vědomě fotografuje na modelech Plus či X s 2× optickým přiblížením? Kvůli kvalitě fotografie se vždy vyplatí udělat ten krok kupředu, a teleobjektiv využívat jen s Portrétovým režimem a případně u videa.

 

Jen na osoby

Portrétový režim a jeho rozostřené pozadí vyluzuje prostě a jednoduše líbivé fotky. Oku profesionála z toho možná ukápne slzička, běžný uživatel se ale u takového snímku tetelí blahem. V modelech Plus a X/Xs takový snímek vznikne kombinací snímků z obou objektivů. U modelu XR přišel Apple s tím, že díky obsaženému čipu A12 Bionic s Neural enginem dokáže i on fotografovat v portrétovém režimu, i když je osazen jediným hlavním objektivem.

Software pozadí portrétované osoby dokáže i zde rozostřit stejně dobře, jako v dražších modelech značky. Důležité zde však je to slovní spojení „portrétované osoby“. Chcete-li s iPhonem XR v režimu Portrét fotografovat cokoli jiného, než osoby, máte smůlu. Aplikace Fotoaparát totiž musí ve scéně rozeznat tvář. Pokud se tak nestane, snímek s bokeh efektem se nepořídí. A tím se dostáváme k tomu zásadnímu sdělení – chcete portrétovým režimem fotografovat své domácí mazlíčky? Či květiny, hmyz, nebo prostě cokoli jiného? Ano? Tak s XR máte smůlu.

 

Něco špatné je pro něco dobé

Pokud však toto překousnete a na hru Applu přistoupíte, paradoxně budou portrétové snímky, na kterých je obsažena osoba, lepší než ty z TOP modelů značky. Alespoň tak říkají první redaktoři různých magazínů, kteří již měli s iPhonem XR co dočinění. A proč tomu tak je? Clona jeho jediného širokoúhlého objektivu je f/1.8, clona u teleobjektivů modelů Plus je f/2.8, u ostatních X pak f/2.4.

Za zhoršených světelných podmínek tak podává iPhone XR mnohem lepší výkon, a to díky tomu, že zvládne pojmout více světla najednou. Tím mají jeho fotky také méně šumu. A teď babo raď. Absenci teleobjektivu jistě oželí každý. Na to, zda vám pak vadí portrétovat jen osoby, či chcete mít širší pole působnosti, si musíte odpovědět sami.

Jak se tedy na portrétový režim v iPhonu XR díváte vy? Vadí vám jeho omezení? Napište nám to do komentářů pod článek.

]]>
https://www.iphonefoto.cz/proc-nechtit-iphone-xr/feed/ 0
Hipstamatic představil nový Kaleidoscope SnapPak https://www.iphonefoto.cz/hipstamatic-kaleidoscope-snappak/ https://www.iphonefoto.cz/hipstamatic-kaleidoscope-snappak/#respond Sat, 20 Oct 2018 17:00:29 +0000 https://www.iphonefoto.cz/?p=21771 Hipstamatic dostal další rozšíření. To se vymyká běžným cestopisným HipstaPakům a přináší vskutku krásnou editaci. Také proto se jmenuje Kaleidoscope SnapPak.

Kaleidoscope SnapPak je dostupný přímo v aplikaci Hipstamatic a vyjde vás na 25 Kč. Za tuto cenu získáte objektiv Kally X3 a film Brewster 1817. Samozřejmě jej mohou používat i předplatitelé obrázkové sociální sítě Oggl.

Kaleidoscope Snappak Kaleidoscope Snappak Kaleidoscope Snappak Kaleidoscope Snappak

Kaleidoskop, česky krasohled, je dětská hračka, která pomocí soustavy zrcadel a barevných tělísek nebo skleněné kuličky vytváří neopakovatelné obrazce při pohledu proti světelnému zdroji.

Jedná se o válec, který má z jedné strany otevřenou dírku, kterou se do válce hledí. Ve válci jsou podélně vložena tři zrcadla. Prostor mezi nimi má tvar rovnoramenného trojúhelníka. Na druhé straně se nachází malý prostor, ve kterém jsou umístěna barevná tělesa. Na konci se nachází matnice. Díky soustavě zrcadel dochází k pravidelnému vícenásobnému odrazu, což vytváří požadované optické jevy. Kaleidoskopem je možné otáčet, čímž se drobná barevná tělesa přeskupují. To se projevuje změnou tvarů pro pozorovatele.

Zdroj: Wikipedia


Objektiv Kally X3 se snaží imitovat funkčnost krasohledu tak, že scénu několikrát přes sebe překryje. Vintage film Brewster 1817 pak přidává bohaté orámování snímku. Tato kombinace však vytváří velice líbivé a nevšední záběry. Osobně si myslím, že se jedná o nejlepší rozšiřující balík od vydání Fashion HipstaPaku. A jak se líbí vám? Napište nám to do komentářů pod článek.

[appstore id=”342115564″ store=”CZ” style=”infobox”] [appstore id=”640339204″ store=”CZ” style=”infobox”] [appstore id=”523261788″ store=”CZ” style=”infobox”] ]]>
https://www.iphonefoto.cz/hipstamatic-kaleidoscope-snappak/feed/ 0
Huawei P20 Pro stále vládne žebříčku DxO. iPhone Xs Max je druhý https://www.iphonefoto.cz/huawei-p20-pro-dxo-iphone-xs-max/ https://www.iphonefoto.cz/huawei-p20-pro-dxo-iphone-xs-max/#respond Thu, 04 Oct 2018 17:00:46 +0000 https://www.iphonefoto.cz/?p=21765 Otázka, zdali je iPhone Xs Max nejlepší fotomobil, je zodpovězena. Není. Žebříček DxO Mark totiž stále vede Huawei P20 Pro.

Renomovaný magazín DxO Mark, který pravidelně testuje kvality fotoaparátů mobilních telefonů, si vzal pod svůj drobnohled největší novinku Applu letošního podzimu, čili iPhone Xs Max. I když se jedná o fotografickou špičku, porazit Huawei P20 Pro se třemi hlavními fotoaparáty nedokázal.

Huawei P20 Pro

V celkovém součtu obdržel 105 bodů (110 bodů foto, 96 bodů video), kralující Huawei P20 Pro má však bodů 109 (114 bodů foto, 98 bodů video). iPhone Xs Max se tak řadí za tohoto dlouhodobého lídra. Mezi telefony s duálními objektivy ale vede, a to s náskokem dvou bodů na HTC U12+ a Samsung Galaxy Note9.

Huawei P20 Pro

Mezi jeho fotografické klady patří velmi dobrá expozice a dynamický rozsah, kvalitní detaily, živé barvy, rychlé a přesné automatické ostření a líbil se i vylepšený bokeh, který o poznání lépe izoluje fotografovaný objekt. Záporem pak jsou často podexponované snímky při použití blesku, šum patrný na snímcích při slabém osvětlení a nedostatek detailů při použití zoomu.

Huawei P20 Pro Huawei P20 Pro

U videa se mezi klady řadí velmi široký dynamický rozsah, velmi dobrá stabilizace obrazu, rychlé kontinuální automatické ostření a dobré detaily. Nevýhodami jsou nestabilní vyvážení bílé při natáčení v interiéru a znatelný šum při slabém osvětlení. Chcete-li si přečíst celý test a prohlédnout si všechny ukázkové snímky, můžete tak učinit na stránkách DxO.

Huawei P20 Pro

Zdroj: dxomark.com

]]>
https://www.iphonefoto.cz/huawei-p20-pro-dxo-iphone-xs-max/feed/ 0
Používáte objektivy Moment? Tak se vám bude líbit tento kryt pro iPhone Xs https://www.iphonefoto.cz/moment-pouzdro-iphone-xs/ https://www.iphonefoto.cz/moment-pouzdro-iphone-xs/#respond Tue, 25 Sep 2018 07:00:32 +0000 https://www.iphonefoto.cz/?p=21755 Společnost Moment je známá pro své řešení uchycení objektivů na různé mobilní telefony a zejména iPhony. S tímto krytem vašemu iPhonu Xs šťáva určitě nedojde.

Olloclip své předsádky na iPhony usazuje pomocí speciálního těla, na kterém jsou objektivy obsaženy. Moment na to jde jinak. Ten pro jednotlivé modely dodává i kryty, do kterých se jeho objektivy šroubují. Nyní přišel s krytem pro iPhone Xs, který je zároveň powerbankou.

Olloclip představil nové řešení uchycení jeho objektivů. A je jiné, než byste možná čekali

Hardwarová spoušť i Qi nabíjení

Důležité jsou zde dva faktory. Pouzdro je certifikováno Applem, a pokud již nějaký objektiv vlastníte, bude vám do pouzdra pasovat. Kryt je vyroben z pogumovaného silikonu a obsahuje Lightning konektor, skrze který může váš iPhone nabíjet. Vložení telefonu je jednoduché a příliš se od toho Apple originálního neliší. Stačí ohnout horní část a telefon do krytu zasunout.

Moment Moment Moment Moment

Kryt obsahuje i Lightning konektor, skrze který se nabíjí. Lze jej ale dobít i na jakékoli Qi podložce. Přítomny jsou prostupy pro reproduktory, stejně jako očko pro poutko. Specialitou pak je hliníkové dvoupolohové hardwarové tlačítko, které v aplikaci Moment slouží jako spoušť, přičemž v první poloze samozřejmě ostří.

Moment Moment Moment Moment

Moment Battery Photo Case pro iPhone Xs vás vyjde na 99,99 dolarů (cca 2 200 Kč). Kupovat jej můžete přímo na stránkách výrobce. Ten uvádí, že je kompatibilní i s iPhony X. Pokud vlastníte iPhone 7/8 či iPhone 7 Plus/8 Plus, pak společnost nabízí variantu i pro ně. Cena je ve všech případech stejná.

Zdroj: AppleInsider.com

]]>
https://www.iphonefoto.cz/moment-pouzdro-iphone-xs/feed/ 0
Další iPhonefoto workshop už tuto sobotu 22. 9. se slevou 20 %! https://www.iphonefoto.cz/workshop-22-9/ https://www.iphonefoto.cz/workshop-22-9/#respond Mon, 17 Sep 2018 15:00:46 +0000 https://www.iphonefoto.cz/?p=21753 Workshopy iPhone fotografie pokračují v naší režii dalším termínem. Tentokrát se jedná o sobotu 22. 9. od 10.00 v centru Prahy. Přijďte a naučte se nejen pokročilé techniky fotografování iPhonem!

Pokud se chcete naučit fotografovat lépe svým iPhonem, neváhejte a přijďte. Náš workshop obsahuje vydatnou teoretickou část, kde probereme úplné základy i pokročilejší techniky, tak pak hlavně praktickou, na které zhodnotíme vaše fotografie a doporučíme nejlepší formy editace a úprav. Začínáme v 10.00 a kurz trvá 4 hodiny.

iPhonefoto workshop
Digitální booklet, který dostane každý účastník kurzu

Workshop vede Tomáš Svoboda. Za sebou už má přednášky na Fotoexpu, on-line kurzy nebo také kurzy pro firmy jako je HP nebo Procter & Gamble.

Každý účastník kurzu dostane po jeho skončení digitální booklet, který obsahuje spoustu tipů a triků, jak co fotit. E-book má 150 stran a je krásně zpracovaný, takže je velkým zdrojem inspirace.

MÍSTO KONÁNÍ : První část workshopu proběhne v prostorách kavárny CAFEDU v Praze.

CENA: 1192 Kč korun včetně DPH za OSOBU po slevě 20 %.

Ve formuláři můžete vyplnit své údaje a na workshop se registrovat. Také nabízíme individuální kurz pouze pro jednoho účastníka za 2 990 Kč a kurzy pro firmy. Po registraci vás budeme kontaktovat a domluvíme se na veškerých podrobnostech, jako je čas setkání, osnova kurzu a technika, kterou budete potřebovat pro absolvování.

Workshop je také skvělým dárkem. Pokud do poznámky uvedete, že objednáváte jako dárek, zpracujeme vám voucher, který můžete předat obdarovanému.

 

[contact-form-7] ]]>
https://www.iphonefoto.cz/workshop-22-9/feed/ 0
Apple představil iPhone Xs, Xs Max a Xr. Jak budou fotografovat? https://www.iphonefoto.cz/apple-iphone-xs-xs-max-a-xr/ https://www.iphonefoto.cz/apple-iphone-xs-xs-max-a-xr/#comments Thu, 13 Sep 2018 17:00:56 +0000 https://www.iphonefoto.cz/?p=21738 Apple ve středu 12. září představil novou generaci telefonů iPhone Xs, Xs Max a Xr. Vylepšení přišlo po všech stránkách, ale možná menší, než byste čekali. A to zejména u fotoaparátu.

Všechny tři modely spojuje jejich nekompromisní výkon, který obstarává čip A12 Bionic. Ten je navíc inteligentní. Co se tedy vnitřního hardwaru týče, je jedno, po kterém modelu byste sáhli. Zbytek se ale razantně liší. Model Xs je totiž osazen 5,8palcovým Super AMOLED displejem, Xs Max 6,5palcovým displejem téže specifikace a Xr pak má 6,1palcový LCD displej.

Co se komfortu pořizování a editace fotografií týče, je tak Xs Max jasným favoritem. Bohužel v nejvyšší konfiguraci, tzn. s 512GB pamětí vás vyjde na 43 tisíc Kč. Oproti němu iPhone Xr je se základní 64GB pamětí již za 22 tisíc. A i když má displej větší než Xs, jeho technologie ho značně limituje. Navíc nemá duální fotoaparát.

 

Nová éra fotografie? Ale kdeže

Apple říká, že je optika v nových modelech kompletně nová. Ať se ale jedná o ten nebo ten model, každý má 12megapixelový čip skládající se ze šesti členů se světelností f/1.8. Specifikace je tedy na chlup stejná jako u rok starého modelu X, jen je přítomen dvakrát rychlejší snímač.

Varianty Xs a Xs Max pak mají ještě 12megapixelový tele objektiv se clonou f/2.4. Ani zde se tedy nic nezměnilo. Zachována byla i optická stabilizace, která je přítomna i při nahrávání videa klidně v kvalitě 4K. To nově umí pořizovat stereo zvuk. Zachován zůstal i stejný čtyřdiodový TrueTone blesk.

Při prvním pohledu se tak zdá, že se s optikou nové generace prakticky nic neudálo. Zásadní novinky se však odehrávají pod povrchem. Nově představené iPhony totiž umí fotografovat v režimu Smart HDR, které je o poznání rychlejší a s lepšími výsledky. Na svědomí to má právě umělá inteligence čipu A12 Bionic s Neural Enginem.

Ten se stará i o správné vykreslení portrétového režimu, který by měl nově podávat ještě lepší výsledky a navíc si jeho míru rozostření můžete sami určit v nativní aplikaci Fotky. Tato možnost je však dostupná jen novým modelům (což díky aplikacím z App Store těm stávajícím ani nevadí).

 

Černý kůň iPhone Xr

Díky tomu, že má iPhone Xr jen jeden objektiv, dalo by se soudit, že portrétový režim neumí. Chyba lávky, umí. Vděčí za to právě chytrému čipu a neurálnímu enginu, které bokeh do fotografie dokreslí. Ano, nemá sice možnost dvojnásobného přiblížení, opravdu to ale vadí? Paradoxně by tak mohl modely Xs překonávat.

Nové iPhony nedisponují pohyblivou clonou, jako třeba Samsung Galaxy S9+. Jejich teleobjektiv tak má fixně danou hodnotu f/2.4. Chcete-li s jejich duálním fotoaparátem pořídit portrétový snímek, vždy je pořizován s dvojnásobným přiblížením a s řečenou clonou. Díky jedinému objektivu u modelu Xr s clonou f/1.8 ale budou snímky vždy pořízeny s clonou f/1.8, čili je zřejmé, že výsledek by měl být prostě lepší. Jediné, na čem tedy bude záviset, je, jak si s takovou fotografií poradí software. Jak je však dobře známo, Google Pixel to zvládá velice umně.

 

Portrétové nasvícení

Apple ale sám naznačuje omezení tohoto řešení. Portrétové nasvícení, které přidává snímku různé světelné efekty, nabízí pět různých možností. V iPhonu Xr ale budou dostupné jen tři. Alespoň co se hlavní kamery týče. Budete-li si tedy chtít hrát s portrétovými fotografiemi s možností využít všech možností, je třeba fotit TrueDepth kamerou.

Ta je ve všech modelech telefonů shodná a stejná je i s iPhonem X. Jen jí byla trochu vylepšena rychlost. Sečteno podtrženo, nové iPhony po jejich fotografické stránce nejsou ničím převratným. Nemají pohyblivou clonu, nemají rozlišené objektivy na RGB ani na monochromatický, nemají ani tři na jedné straně. Vadí to ale? To se teprve ukáže s prvními snímky, které budou pořízené někým jiným, než Applem. Vše pak jistě zhodnotí i odborníci v DxO Mark, kteří nám dají jasný rezultát.

Zdroj fotografií: Apple.com

]]>
https://www.iphonefoto.cz/apple-iphone-xs-xs-max-a-xr/feed/ 1
Vyhrajte v instagramové soutěži Po stopách díla Josefa Václava Myslbeka https://www.iphonefoto.cz/po-stopach-dila-josefa-vaclava-myslbeka/ https://www.iphonefoto.cz/po-stopach-dila-josefa-vaclava-myslbeka/#respond Wed, 12 Sep 2018 11:00:29 +0000 https://www.iphonefoto.cz/?p=21734 Chcete-li vyhrát zajímavé věcné ceny, stačí fotografovat vaším mobilním telefonem a snímky publikovat na Instagram. Vše o soutěži Po stopách díla Josefa Václava Myslbeka se dočtete níže.

Fotografická soutěž nazvaná Po stopách díla Josefa Václava Myslbeka je vyhlášena pod záštitou Jana Wolfa, radního pro kulturu, památkovou péči, výstavnictví a cestovní ruch, Magistrátu hl. města Prahy. Projekt je cílený na děti a mládež a proběhne v tomto roce, který je rokem 170. výročí narození mistra, od jeho vyhlášení dne 28. 8. 2018 do jeho ukončení dne 28. 10. 2018 (k 100. výročí státnosti). Následovat bude dne 14. 11. 2018 vernisáž na Staroměstské radnici v Brožíkově sále s vyhlášením vítězů.

Myslbek

Edukativní soutěž je určena mladým „fotografům“ bez ohledu na zkušenosti ve dvou věkových kategoriích: pro děti od 13 do 15 let a mládež od 16 do 18 let. Projekt si klade za cíl mapovat uměleckou stopu jedné z nejvýznamnějších osobností českého kulturního života, jejíž nedožité 170. narozeniny si v letošním roce tímto připomínáme. Soutěž účastníkům umožní předvést své fotografické schopnosti a namotivuje je ke smysluplnému způsobu trávení volného času a vytvoří prostor pro získávání nových zážitků a informací. Soutěž má přimět děti a mládež vyjít ven, odložit herní konzole a využít svá mobilní zařízení tvůrčím způsobem.

Myslbek

Mezi členy produkčního týmu soutěže je i několik umělců a výtvarníků, kteří z vlastní zkušenosti ví, že skutečné zhodnocení tvůrčí práce nastává v případě její fyzické realizace a vystavení; plánujeme proto vernisáž fotografií, které postoupí do finále. Nové talenty inspirujeme, připravíme jim nezapomenutelný zážitek a vytvoříme příležitost pro osobní rozvoj. Největší motivací pro soutěžící bude možnost získat věcnou cenu, jež závisí na získaných finančních prostředcích od partnerů soutěže, např. v podobě tabletu, přenosného reproduktoru, paměťových karet, power bank či přídavných objektivů a stativů, prostřednictvím nichž by si ocenění v obou kategoriích mohli vylepšit svá zařízení a zdokonalit tak své budoucí snímky.

Nejlepší soutěžní příspěvky vybere nezávislá porota za účasti pravnučky sochaře J. V. Myslbeka, Milady Myslbekové. Instagramový profil soutěže najdete zde.

]]>
https://www.iphonefoto.cz/po-stopach-dila-josefa-vaclava-myslbeka/feed/ 0
Hipstamatic představil nový Yellowstone HipstaPak https://www.iphonefoto.cz/hipstamatic-yellowstone-hipstapak/ https://www.iphonefoto.cz/hipstamatic-yellowstone-hipstapak/#respond Mon, 10 Sep 2018 18:00:38 +0000 https://www.iphonefoto.cz/?p=21724 Oblíbená aplikace Hipstamatic dostala další rozšíření. Tento HipstaPak se nechal inspirovat druhým nejstarším národním parkem na světě, a proto se jmenuje Yellowstone.

Yellowstone HipstaPak je dostupný přímo v aplikaci Hipstamatic a vyjde vás na 25 Kč. Za tuto cenu získáte objektivy Lewis a film Old Faithful. Samozřejmě jej mohou používat i předplatitelé obrázkové sociální sítě Oggl.


Yellowstonský národní park je národní park nacházející se na území amerických států Wyoming (91 % parku), Montana (7,6 %) a Idaho (1,4 %). Byl vyhlášen 1. března 1872 na základě zákona schváleného americkým Kongresem a podepsaného prezidentem Ulysses S. Grantem. Je druhým nejstarším národním parkem na světě a je známý především pro svou divočinu a řadu geotermálních úkazů, zejména pak gejzír Old Faithful, který patří mezi nejoblíbenější atrakce parku.

Zdroj: Wikipedia


Yellowstone Yellowstone Yellowstone Yellowstone

Objektiv Lewis přidává vašemu snímku jemné barevné aberace zesilující hlavně kolem jeho stran. Film Old Faithful následně přidává přepaly. Ve výsledku pak takové snímky vypadají hodně retro. Každému se to jistě líbit nemusí a udělat v tomto provedení všechny fotografie z vašeho výletu, by možná byla škoda, jinak se ale jedná o kombinaci s jistě nezaměnitelnou atmosférou.

Používáte aplikaci Hipstamatic a koupíte si některý rozšiřující balík? Podělte se se svými snímky v našem Fotostreamu.

Hipstamatic také před časem představil svou největší aktualizaci. Co všechno přináší? Přečtěte si o ní více.

[appstore id=”342115564″ store=”CZ” style=”infobox”] [appstore id=”640339204″ store=”CZ” style=”infobox”] [appstore id=”523261788″ store=”CZ” style=”infobox”] ]]>
https://www.iphonefoto.cz/hipstamatic-yellowstone-hipstapak/feed/ 0
iCloud nebo iMessage? AirDrop nebo e-mail? Jak ideálně sdílet fotografie z vašeho iPhonu? https://www.iphonefoto.cz/icloud-imessage-airdrop-sdileni-fotek/ https://www.iphonefoto.cz/icloud-imessage-airdrop-sdileni-fotek/#respond Mon, 03 Sep 2018 17:00:18 +0000 https://www.iphonefoto.cz/?p=21722 Sdílet fotografie z vašeho iPhonu jde mnoha způsoby. Rozhodnout se ale, jak komu snímky odeslat, nemusí být zcela jednoznačné. Lze tak učinit přes iCloud, iMessage, AirDrop a samozřejmě e-mailem.

Johann Werk se delší dobou zabýval tím, jak danou fotografii dané osobě odeslat tak, aby byla zachována její kvalita a veškeré informace, které si s sebou nese. Proto sestavil zajímavý diagram. Ten odpovídá na všechny možné otázky ohledně sdílení fotografií z telefonu iPhone. Z celého pavouka mu tak vylezly čtyři ideální možnosti.

 

iCloud, iMessage, AirDrop i e-mail

Nelze tedy říci, která z variant je nejlepší pro všechny případy. Každá situace se totiž může hodit v jiném okamžiku. Zkuste si schválně celý diagram projít a možná zjistíte, že rozdílná varianta sdílení vašich fotografií pro vás bude optimálnější, než ta, kterou používáte. Diagram obsahuje i různé tipy a poznámky, zaměřuje se nejen na fotografie, ale i na videozáznamy a Live Photos (potažmo soubory GIF). Najdete jej po tímto odkazem.

Zdroj: 9to5mac.com

]]>
https://www.iphonefoto.cz/icloud-imessage-airdrop-sdileni-fotek/feed/ 0
Olloclip představil nové řešení uchycení jeho objektivů. A je jiné, než byste možná čekali https://www.iphonefoto.cz/olloclip-nove-reseni-objektivu/ https://www.iphonefoto.cz/olloclip-nove-reseni-objektivu/#respond Sun, 02 Sep 2018 17:00:26 +0000 https://www.iphonefoto.cz/?p=21718 Olloclip představuje nové předsádky pro telefony iPhone vždy nedlouho poté, co je Apple ukáže světu. Tentokrát je to ale jinak. Tentokrát se také nejedná o řešení jen pro iPhone.

Ještě před tím, než Apple 12. září ukáže světu nové telefony iPhone, představila společnost Olloclip nové řešení uchycení jejích objektivů. A to má kompletně rozdílnou podobu, než na kterou jsme od ní byli zvyklí. Do teď se předsádky na iPhone nasouvali vždy z té strany, kde byla čočka fotoaparátu, přičemž každá generace předsádek měla specifické tělo dle proporcí samotného telefonu.

Multi-Device Clip

Olloclip se ale pravděpodobně inspiroval na druhé straně oceánu, kde se řežou optiky pro mobilní telefony o různých jejich kvalitách jak na běžícím pásu. Ty jsou obvykle uchyceny na jednoduchém mechanizmu kolíku. Ano, řešení americké značky je trošku propracovanější, ve finále to ale tak růžové být nemusí. Čínské produkty se totiž často nepodaří přesně ustavit na čočku fotoaparátu a podle toho také vypadají výsledky. Jak se s tímto popasuje Olloclip, zatím není přesně známo, obrázků totiž k dispozici příliš nemáme.

 

Univerzální Multi-Device Clip

Důležité je to, že toto řešení bude variabilní napříč telefony o různé jejich šíři. Olloclip uvádí, že jeho Multi-Device Clip půjde použít se zařízeními disponujícími až 12mm šíří. A to nehledě na to, jestli používáte krycí sklo displeje, nebo máte telefon neustále v krytu. Samozřejmostí je využití s hlavní i čelní kamerou. Protože je přítomen Connect X systém (ten z iPhonu X), můžete použít vaše již koupené čočky. Ty ale půjdou pořídit i jednotlivě a to za 45 dolarů za kus.

Znamená to, že budete mít jeden klip, který si s jedním objektivem koupíte za 60 dolarů a pak řadu objektivů, které v něm budete měnit. A to nehledě na modelu vašeho telefonu. Ať už to budou staré iPhony, aktuální iPhony, nově plánované iPhony, jakékoli Samsungy, Google Pixely, telefony od HTC, Xiaomi, Huawei a dalších.

Multi-Device Clip

Objektivy lze pořídit dva širokoúhlé (120 nebo 155 stupňů), ten s dvojnásobným přiblížením, 180stupňové rybí oko s 15násobným makrem, či 7, 14 a 21násobné makro. Všechny tyto objektivy jsou již ke koupi pro iPhone X. Multi-Device Clip bude dostupný do konce září. Jestli Olloclip představí i speciální řešení pro budoucí iPhony, je tak nyní otázkou. Tento univerzální klip je přece jen výhodnější, a to i proto, že jej můžete půjčit třeba přátelům, ať již mají telefon jakýkoli. Ještě je ale třeba počkat si na výsledky, jak se s ním bude vlastně fotografovat.

Zdroj: Olloclip.com

]]>
https://www.iphonefoto.cz/olloclip-nove-reseni-objektivu/feed/ 0
Za půl hoďky profíkem. Apple vás za pomoci svého odborníka naučí editovat fotografie https://www.iphonefoto.cz/apple-skoleni-editace-fotky/ https://www.iphonefoto.cz/apple-skoleni-editace-fotky/#respond Wed, 29 Aug 2018 19:00:29 +0000 https://www.iphonefoto.cz/?p=21716 Apple rozjel novou službu, ve které vás za půl hodiny naučí ovládat všechny editační možnosti jeho produktů. Samozřejmě to má ale háček.

Kdepak, nemusíte si to zaplatit. Je to kompletně zdarma. Nicméně je tomu jen pro americké uživatele. S profíkem Applu si stačí skrze tuto stránku naplánovat telefonní hovor a ten vám posléze řekne, jak z vašich obyčejných fotografií vykouzlit fotografie úžasné. Tedy v ideálním případě.

Školení probíhá výhradně telefonicky. Druhé straně tak displej, ať už iPhonu, iPadu, iPodu touch nebo Macu neukazujete. Proto také Apple uvádí, že je při hovoru nutné použít sluchátka, nebo hlasitý odposlech, abyste při něm mohli své zařízení ovládat oběma rukama. Daný odborník přizpůsobí „školení“ vaší úrovni dovedností a vše vám patřičně popíše.

iPhone X

 

Je to o Fotkách

Školení se pak týká aplikace Fotky. Je to logické, protože se jedná o nativní aplikaci společnosti, která poskytuje mnohé funkce. I tak ale nenabízí tolik, co tituly třetích stran. Apple nejspíše chce tímto krokem podpořit používání své aplikace na editaci snímků, která zůstává v záplavě těch z App Storu poněkud upozaděna (nutno říci, že právem). Většina uživatelů ji tak využívá jen jako galerii.

Možností využít takového školení tak Apple doplňuje nabídku svého vzdělávacího programu týkajícího se focení a úpravy fotografií. Konzultační schůzku si totiž můžete naplánovat i v kamenném obchodě Apple Store, zároveň si ale můžete přečíst příručku o aplikaci nebo shlédnout výuková videa. Pokud však služeb Applu využít nemůžete/nechcete, jsme tu pro vás my. Stačí se přihlásit na náš iPhonefoto Workshop.

Zdroj: AppleInsider.com

]]>
https://www.iphonefoto.cz/apple-skoleni-editace-fotky/feed/ 0
Dramatik, nová aplikace od vývojáře Dreamy Photo, je v App Store. Získejte kódy zdarma https://www.iphonefoto.cz/dramatik-dreamy-photo-aplikace/ https://www.iphonefoto.cz/dramatik-dreamy-photo-aplikace/#respond Tue, 07 Aug 2018 17:00:26 +0000 https://www.iphonefoto.cz/?p=21710 Vývojářské studio BINARTS stojící za titulem Dreamy Photo vydalo nový titul Dramatik. Ten se zaměřuje hlavně na editaci fotografií a videa za pomoci HDR.

Aplikace poskytuje velice jednoduché rozhraní, ve kterém vám dá na výběr, zda chcete pořídit fotografii, natočit videozáznam nebo úpravu aplikovat na některou fotografii načtenou z vaší galerie.

 

Drama v reálném náhledu scény

Na výběr je několik filtrů (jejichž náhled je aplikovaný v reálném čase), možnost editovat míru HDR, kontrastu a vinětace, ale také určit vyvážení bílé nebo expozici. Samozřejmostí je možnost využít i přední fotoaparát vašeho zařízení.

Dreamy Photo

Skvělou funkcí titulu je, že kdykoli během editace můžete stisknout ikonu šipek a pohybem sledovat aplikované změny. To navíc nejen po pořízení záznamu, ale ještě předtím. Vždy tak dostanete zpětnou vazbu o tom, zda se úprava hodí, či je lepší zvolit jinou. V nastavení si pak jde ještě určit, zda chce ukládat i zdrojové snímky, nebo jen ty již editované.

XPTEAFNNWM6M

Chcete aplikaci Dramatik, která běžně stojí 49 Kč, získat zdarma? Tak sledujte náš Instagramový účet iPhonefotocz. Během následujících dní tam uveřejníme několik kódů na její stažení. Buďte tedy ve střehu, protože jak se říká, kdo dřív přijde, ten dřív mele.

Dreamy Photo

Jeden kód vám přikládáme i sem do článku. Ale samozřejmě i zde platí ono lidové rčení. Kód lze totiž uplatnit jen jednou. Pokud nevíte, jak tak učinit, otevřete aplikaci App Store ve vašem telefonu iPhone, sjeďte v záložce Dnes úplně dolů a tam zvolte nabídku Uplatnit. Následně již jen stačí (po případném přihlášení se) vložit kód a stisknout Uplatnit.

[appstore id=”1422471892″ store=”CZ” style=”infobox”] ]]>
https://www.iphonefoto.cz/dramatik-dreamy-photo-aplikace/feed/ 0
Hipstamatic představil nový Cubism SnapPak https://www.iphonefoto.cz/hipstamatic-cubism-snappak/ https://www.iphonefoto.cz/hipstamatic-cubism-snappak/#respond Sun, 05 Aug 2018 17:00:28 +0000 https://www.iphonefoto.cz/?p=21696 Oblíbená aplikace Hipstamatic dostala další rozšíření. Tento SnapPak se však vymyká běžným cestopisným HipstaPakům a přináší editaci v kubistickém stylu. Také proto se jmenuje Cubism.

Cubism SnapPak je dostupný přímo v aplikaci Hipstamatic a vyjde vás na 25 Kč. Za tuto cenu získáte objektivy Pablo Mark I a Mark II a film Delaunay 1941. Samozřejmě jej mohou používat i předplatitelé obrázkové sociální sítě Oggl.

Hipstamatic Hipstamatic Hipstamatic Hipstamatic

Kubismus je avantgardní umělecké hnutí přelomu 19. a 20.století, které pojímá výtvarné umění revolučním způsobem. Princip kubismu spočívá v jeho prostorové koncepci díla, předmět nezobrazuje jen z jednoho úhlu, ale z mnoha úhlů současně. Zároveň znamenal i obrovskou změnu v přístupu ke skutečnosti, nejen ve vidění, ale především v práci s realitou. Zobrazovaný předmět byl rozkládán až na nejjednodušší geometrické tvary (především krychle – latinsky cubus), které byly pak pomocí fantazie skládány do obrazu, proto zobrazené předměty působí dojmem, že jsou deformované a objevují se zároveň z několika pohledů. Problém nastal u předmětů, které jsou ve vzájemném vztahu, neboť pak vznikalo mnoho průhledů s neobvyklými úhly pohledu.

První impulsy, kterými byl kubismus ovlivněn, můžeme vysledovat kolem roku 1906 u děl, která během svých studií v Paříži vytvářeli Georges Braque a Pablo Picasso. Zpočátku byla jejich tvorba na sobě nezávislá, oba ovlivnil Paul Cézanne a africké domorodé umění. Roku 1907 začali pracovat společně a zůstali spolu až do vypuknutí první světové války (1914).

Zdroj: Wikipedia


Objektivy Pablo Mark I a II se vám po vzoru kubismu snaží zprostředkovat pohled na objekty na fotografii ze všech jejich úhlů. Výsledek pak skoro vypadá, jako kdybyste se na scénu dívali přes krasohled. Každý objektiv navíc poskytne trochu jiný výsledek. Mark I nabízí svislé pruhy, kdežto Mark II čtverce. Film Delaunay 1941 výsledku přidá ještě zajímavou retro texturu.

Cubism SnapPak rozhodně není pro každého, stejně jako jej není radno aplikovat na jakoukoli fotografii. Jedná se o specifický styl, který se vám buď líbí, nebo ne. My mu sice dáváme palec nahoru za odvahu, na druhou stranu si nedokážeme představit pořizovat s ním běžné snímky. Pokud ale budete mít dobrý nápad, jak s ním pracovat, pomůže vám vykouzlit originální výsledky.

Používáte aplikaci Hipstamatic a koupíte si některý rozšiřující balík? Podělte se se svými snímky v našem Fotostreamu.

Hipstamatic také před časem představil svou největší aktualizaci. Co všechno přináší? Přečtěte si o ní více.

[appstore id=”342115564″ store=”CZ” style=”infobox”] [appstore id=”640339204″ store=”CZ” style=”infobox”] [appstore id=”523261788″ store=”CZ” style=”infobox”] ]]>
https://www.iphonefoto.cz/hipstamatic-cubism-snappak/feed/ 0
Je díky iPhonu fotografie mrtvá? Někdo si to může myslet https://www.iphonefoto.cz/je-diky-iphonu-fotografie-mrtva/ https://www.iphonefoto.cz/je-diky-iphonu-fotografie-mrtva/#respond Fri, 03 Aug 2018 17:00:56 +0000 http://www.iphonefoto.cz/?p=21695 Konkrétně to je Wim Wenders, který v rozhovoru pro BBC řekl, že fotografie z iPhonu není fotografie a řemeslo díky němu umírá.

Wim Wenders je něměcký fotograf a filmový režisér, který byl za svou práci nominován i na cenu Oscar. Nyní se nechal slyšet, že fotografie z iPhonu nejsou fotografie. K tomu přidal hned tři důvody, proč tomu tak je. Uvedl to v rozhovoru pro BBC.

 

První problém iPhone fotografie je v tom, že takové snímky nikdo nevidí. Dokonce prý ani lidé, kteří je pořizují. Mají je uložené v telefonu a tam také zůstávají. Tiskne si je jen zanedbatelné procento.

iPhone X

Použití různé editace v dostupných aplikacích v iPhonu poskytuje velice snadnou možnost jejich vylepšení. Výsledky se pak ale neshodují s realitou. Navíc čím méně prostředků máte, tím více jste kreativní. Tím chce Wim nejspíše říci, že iPhone není kreativní nástroj.

Třetím důvodem je pak ten fakt, že fotografie byla vynalezena za účelem pravdivějšího svědectví o daném faktu, které je rychlejší a snazší, než kdyby jej maloval nějaký umělec.

 

Ano, anebo ne?

Díky sociálním sítím se mobilní fotografie dostane k více očím, než kdybyste fotografii vytiskli a poštou ji rozeslali všem kontaktům, které máte ve svém adresáři. Ano, mnoho fotek zůstane skryto. Jsou to ale takové snímky, které si publikaci nezaslouží. Ani profesionální fotograf přece nepublikuje každou fotografii, kterou vyfotí. První tvrzení tedy není tak docela pravda.

iPhone X

iPhone je jeden z nejkreativnějších nástrojů na světě. Jestli však někdo dává přednost automatické úpravě bez nápadu, či je prostě jen líný si s fotografií pohrát, je to problém daného jedince. Dalo by se ale doufat, že zastoupení zde bude půl na půl. Stejně tak zde tedy může mít Win pravdu jen z poloviny.

Ať už byly předchozí body jakkoli sporné, tak zde je Wim úplně mimo mísu. Jak rychleji a objektivněji dostanete fotografii například do zpravodajského serveru, než když ji vyfotíte na telefon a ihned odešlete? Jistě, fotografie mají svá pravidla. Reportážní snímky by se neměly upravovat ani nijak zkrášlovat, to ale přece daný fotograf ví.

 

Pokrok nezastavíš

Pokud pak fotografujete jen momentky z výletu a třeba narozeninové oslavy svého dítka, je evidentní, že se jedná o osobní fotografii, se kterou nemáte umělecké ambice. Fotografie může mít umělecký charakter, může znázorňovat myšlenku, nebo jen popisovat událost. Pokud jsou ale její kvality zjevné, když ji pořídí člověk, který ví co dělá, je jedno, z jakého zařízení pochází.

Doba pokročila a technologie s ní. Jako se teď nadává na mobilní telefony, mohlo se dříve nadávat na digitální fotografii a předtím ostatně i na fotografii jako takovou. Jistě kdysi dávno nejednoho malíře připravila o živnost. Nyní to tedy možná nastane s fotografy, kteří se nebudou ochotni přizpůsobit.

Už nyní je přece běžnou praxí, že se reportáže do televize natáčejí na telefon, že se titulní stránky magazínu fotí na telefon, že první snímky z dané události jsou na sociální sítě publikovány z telefonu. Profesionální technika zde má pořád své místo, smutnit nad její upadající popularitou je ale poněkud zbytečné.

Můžete s tím nesouhlasit, ale je to tak jediné, co s tím můžete udělat. Ostatně, napište nám vás názor do komentářů pod článek, jak se na tuto problematiku díváte třeba právě vy.

Zdroj: 9to5mac.com

]]>
https://www.iphonefoto.cz/je-diky-iphonu-fotografie-mrtva/feed/ 0
Jaké jsou ty nejlepší fotografie pořízené iPhonem? Podívejte se na výsledky IPPAWARDS 2018 https://www.iphonefoto.cz/ippawards-2018-vysledky/ https://www.iphonefoto.cz/ippawards-2018-vysledky/#respond Sun, 29 Jul 2018 17:00:17 +0000 http://www.iphonefoto.cz/?p=21661 IPPAWARDS 2018 (iPhone Photography Awards) znají své vítěze. Podívejte se na ty nejlepší fotografie pořízené telefonem iPhone.

Ceny, které se rozdávají již od roku 2007 a rozhoduje o nich odborná porota, znají své vítěze nejen v osmnácti kategoriích, ale byly uděleny i ceny za první tři, respektive čtyři místa. Letošní ročník se vyznačoval vysokou technickou kvalitou snímků, stejně jako sociálním přesahem. Do soutěže byly přihlášeny fotografie z více jak 140 zemí.

Grand Prize a tři další

Hlavní cenu získal bangladéšský Jashum Salam za snímek zobrazující děti v utečeneckém táboře sledující film o zdraví a hygieně. První místo obdržel švýcarský fotograf Alexandre Weber, který v Salvadoru de Bahia vyfotografoval snímek ženy v tamním tradičním oděvu.

Druhé místo bylo uděleno čínskému fotografovi Huapeng Zhaovi za portrét chlapce, jenž pózuje s rybkou místo oka, kterou sám chytil. Třetí místo pak obdržel Zarni Myo Win z Myanmaru za fotografii chlapce bez nohy, který by i tak rád hrál kopanou se svými kamarády.

Snímky najdete v galerii nad článkem. Kompletní výsledky naleznete na stránkách IPPAWARDS.com, kde i zjistíte, jak se zúčastnit dalšího ročníku 2019.

]]>
https://www.iphonefoto.cz/ippawards-2018-vysledky/feed/ 0
Aplikace Dreamy Foto dostala aktualizaci. Získejte na ni kódy zdarma https://www.iphonefoto.cz/aplikace-dreamy-foto-aktualizace/ https://www.iphonefoto.cz/aplikace-dreamy-foto-aktualizace/#respond Fri, 20 Jul 2018 17:00:45 +0000 http://www.iphonefoto.cz/?p=21657 Titul Dreamy Foto prošel redesignem a přináší několik nových funkcí. My vám pak přinášíme 5 kódů, díky kterým si můžete aplikaci nainstalovat z App Store zdarma. Jak je získat?

Aplikace Dreamy Foto umí fotografovat v živém náhledu scény při aplikování všech úprav, takže okamžitě vidíte, jak bude výsledný snímek vypadat. Zvládá však i editaci fotografie importované z vaší galerie. Vše přitom halí do sobě charakteristické atmosféry. Chcete-li o titulu vědět více, přečtěte si naši recenzi.

Dreamy

Na titul byla aktuálně vydána nová aktualizace, která jej povyšuje na verzi 3.0. Ta mírně pozměňuje uživatelské rozhraní, plně jej optimalizuje pro displej iPhonu X, přidává nový „sparkling star“ efekt a umožňuje přímé sdílení výsledku na Instagram. A na něm také proběhne soutěž o 5 promo kódů na aplikaci.

Dreamy

Chcete-li tedy Dreamy Foto získat zcela zdarma, sledujte informace na Instagramu iPhonefoto, kde se vše dozvíte.

[appstore id=”971018809″ store=”CZ” style=”infobox”] ]]>
https://www.iphonefoto.cz/aplikace-dreamy-foto-aktualizace/feed/ 0
Kam až jste schopni zajít pro dokonalou fotografii? Tuto modelku kvůli ní pokousal žralok https://www.iphonefoto.cz/dokonala-fotografie-zralok/ https://www.iphonefoto.cz/dokonala-fotografie-zralok/#respond Fri, 13 Jul 2018 17:00:56 +0000 http://www.iphonefoto.cz/?p=21655 A samozřejmě za to může Instagram. Modelka Katarina Zarutskie chtěla jen dokonalý snímek, žralok si oproti ní chtěl dát jen chutnou svačinku.

Kdepak, nic dramatického se nestalo. Katarina je v pořádku, žraloka utratit nemuseli. Celý incident se odehrál na Bahamách, kde modelka trávila svou dovolenou se svým přítelem a rodinou. Aby nahnala nějaký ten „lajk“ na její instagramový účet, tak se rozhodla využít krásného prostředí a zapózovat v čarokrásné laguně plné žraloků.

žralok

Hloupost nezná mezí

Katarina na nápad přistoupila, když viděla skupinku lidí, kteří se mezi hejnem žraloků bez starostí potápěli. Tento druh žraloka totiž nebývá nijak nebezpečným a je zde velkým turistickým lákadlem. Myslela si tedy, že jí nic nehrozí. Jedna z těchto paryb na ní však měla zálusk a chtěla jí ochutnat. Výsledkem je unikátní série fotografií, kdy se modelce zakousne do ruky a stáhne ji pod hladinu.

Ta však zachovala chladnou hlavu, ze sevření se rychle vyprostila a poraněnou ruku dala nad hlavu tak, aby krev nekapala do vody. Ihned samozřejmě zamířila ke břehu. Katarina má na svém instagramovém účtu na 30 tisíc sledujících. Po uveřejnění této série ale byla mnohými urážena natolik, že si profil nastavila jako soukromý.

Inu marná sláva, polní tráva. Katarině to za ten zážitek jistě nestálo a žralok nakonec stejně jen decentně ochutnal a nic z toho neměl. Jak je totiž vidět na videu, zas tak strašné zranění si z tohoto střetu tato devatenáctiletá modelka neodnesla.

Zdroj: diyphotography.net

]]>
https://www.iphonefoto.cz/dokonala-fotografie-zralok/feed/ 0
Hipstamatic představil nový Dubrovnik HipstaPak https://www.iphonefoto.cz/hipstamatic-dubrovnik-hipstapak/ https://www.iphonefoto.cz/hipstamatic-dubrovnik-hipstapak/#respond Mon, 09 Jul 2018 09:00:15 +0000 http://www.iphonefoto.cz/?p=21644 Oblíbená aplikace Hipstamatic dostala další rozšíření. Chystáte se do Chorvatska na letní dovolenou? Tak vám nesmí chybět tento Dubrovnik HipstaPak.

Dubrovnik HipstaPak je dostupný přímo v aplikaci Hipstamatic a vyjde vás na 25 Kč. Za tuto cenu získáte objektiv Katerina a film Sponza 16. Samozřejmě jej mohou používat i předplatitelé obrázkové sociální sítě Oggl.

Dubrovnik HipstaPak Dubrovnik HipstaPak Dubrovnik HipstaPak Dubrovnik HipstaPak

Dubrovníkje chorvatské přístavní město, které se nachází na jihu Dalmácie na úpatí vápencového pohoří, s jedinečnou okolní subtropickou vegetací a umělecky a historicky unikátními stavbami. Absolutní většinu obyvatel tvoří z 88,39 % Chorvati. Je jedním z nejvýznamnějších turistických center Jaderského moře. Říká se mu také „perla Jadranu“.

Město Dubrovník vždy prosperovalo z námořního obchodu. Ve středověku, jako Dubrovnická Republika dokonce začal jako jediný východojadranský městský stát konkurovat Benátkám. Od roku 1979 je město zapsáno na seznam UNESCO. Po ukončení občanské války iniciovalo UNESCO rekonstrukci města. Ta proběhla podle původních plánů, aby byl zachován styl města. Byla rovněž aplikována opatření proti zemětřesení.

V tom „pravém“ – tedy historickém – Dubrovníku trvale žije jen pět tisíc lidí, takže je městem, které je možné z okolních kopců přehlédnout jedním pohledem.

Zdroj: Wikipedia


Objektiv Katerina přidá vašim fotografiím takovou barevnou kvalitu, jako kdyby byly pořízeny v devadesátých letech minulého století. Film Sponza 16 pak zvedá trochu teplotu barvám. Ideálně ale vyzní právě s objektivem Katerina, se kterým vaše snímky získají nezaměnitelný retro vzhled s trochou zrnitosti. Už při prvním pohledu na výsledné snímky na vás totiž dýchne nezaměnitelná atmosféra dob minulých.

Je tedy evidentní, že se tento balík hodí hlavně na prosluněné letní dny. Vývojáři s ním tak přišli právě včas. Možná ale i fotbalovým fanouškům trochu mimoděk, protože národní tým Chorvatska má na právě probíhajícím fotbalovém šampionátu v Rusku pěkně našlápnuto. Pokud tedy chcete do Dubrovníku vyrazit, možná byste tak měli udělat hned, protože jestli Chorvati postoupí do finále (hraje se v neděli 15. července), které vyhrají, nejedno chorvatské město pod náporem oslav padne.

Zástupci Hipstamaticu také nedávno vydali další číslo jejich magazínu Scene. To nese podtitul Desire a najdete jej jak ve stejnojmenné aplikaci v App Store (za 25 Kč), tak na webu. Tam si jej, na rozdíl od aplikace, můžete prohlédnout zdarma.

Používáte aplikaci Hipstamatic a koupíte si některý rozšiřující balík? Podělte se se svými snímky v našem Fotostreamu.

Hipstamatic také před časem představil svou největší aktualizaci. Co všechno přináší? Přečtěte si o ní více.

[appstore id=”342115564″ store=”CZ” style=”infobox”] [appstore id=”640339204″ store=”CZ” style=”infobox”] [appstore id=”523261788″ store=”CZ” style=”infobox”] ]]>
https://www.iphonefoto.cz/hipstamatic-dubrovnik-hipstapak/feed/ 0
Foťte fotbal jako mistři. A to klidně jen a pouze za pomoci iPhonu https://www.iphonefoto.cz/fotte-fotbal-jako-mistri/ https://www.iphonefoto.cz/fotte-fotbal-jako-mistri/#respond Thu, 28 Jun 2018 17:00:32 +0000 http://www.iphonefoto.cz/?p=21637 Fotbalové mistrovství světa je v plném proudu. Ať už jste přímo na místě, nebo jen chcete vyfotit borce z okresního přeboru, tyto rady se vám hodí. Budete s nimi fotit fotbal jako mistři a navíc vám k tomu postačí jen váš iPhone.

Pokud pravidelně na svých iPhonech či iPadech sledujete výběry aplikací a her dne v App Store, jistě vám neunikly ani různé rubriky o tematicky zaměřených aplikacích. Vcelku logicky v nich nyní Apple cílí na fanoušky nejpopulárnější hry na světě – fotbalu. Právě pro ně poskytl v rubrice „Jak na to“ rozhovor s Sharon Latham, která vám dá pár tipů, jak lépe zachytit nejen atmosféru fotbalového zápasu, ale i hlavní aktéry hry jako takové.

 

Dobře zachytit pohyb je kumšt

Sharon má za sebou mnoho let jako klubová fotografka slavného Manchester City, takže jistě ví, jak to na hřišti chodí. Předně je důležité najít si správné místo. Není přitom vhodné běhat ze strany na stranu. Lepší je počkat si na daném místě, až se akce přesune k vám.

mistři

Jděte na to sekvencí. V televizi to tak možná nevypadá, ale hráči po trávníku běhají opravdu rychle. Aby vám neutekli ze záběru, vyzkoušejte sekvenční režim. Při snímání stačí držet spoušť fotoaparátu a už střílíte jeden snímek za druhým. Z nich pak jistě nějaký ten ideální vyberete.

mistři

Zápas se odehraje ať svítí slunce, prší jako z konve, je den, či už se dávno setmělo. V pokročilých aplikacích typu ProCamera si však můžete nastavit hodnotu ISO (citlivost snímače fotoaparátu na světlo), čímž lze zajistit solidní výsledky i horších podmínkách.

mistři

Standardní situace foťte do formátu RAW. V těchto okamžicích zápasu totiž máte kvalitní fotografii téměř jistou. S výsledným snímkem si pak můžete více pohrát. A to třeba v nekompromisním editoru Snapseed, který se hodí na jakoukoli editaci fotografií.

mistři

Chcete-li si o fotografování fotbalu vaším iPhonem přečíst více, navštivte záložku Dnes v aplikaci App Store ve vašem iOS zařízení. Můžete tak učinit i tímto odkazem.

]]>
https://www.iphonefoto.cz/fotte-fotbal-jako-mistri/feed/ 0
Instagram rozšiřuje záložku Prozkoumat a přidává video hovory https://www.iphonefoto.cz/instagram-nabidka-prozkoumat/ https://www.iphonefoto.cz/instagram-nabidka-prozkoumat/#comments Wed, 27 Jun 2018 17:00:14 +0000 http://www.iphonefoto.cz/?p=21632 Záložka Prozkoumat je ta, kterou najdete po stisknutí ikony lupy. Od jejího rozšíření si Instagram slibuje relevantnější vyhledávání napříč obsahem sítě. Zároveň rozjíždí slibované video hovory.

Novinka v sekci Prozkoumat byla představena již před časem na konferenci F8, kde byly zmíněny i informace kolem sociální sítě Facebook. Teprve nyní se však začíná různým uživatelům zobrazovat. V záložce Prozkoumat tak můžete ihned pod hledáním vidět pruh dlaždic s různými tématy.

Ta jsou vám předkládána na základě vašich zájmů, minulého chování a vaší interakce v aplikaci. Každému by teda měla být šitá na míru. Pod nimi pak naleznete ještě řádek s tematickými kanály.

Instagram

Ty se zaměřují na různé oblasti, jako jsou sport, film atd. Přibyla i volba Pro vás. Ta nově zobrazuje sbírku upravených příspěvků od ostatních uživatelů sítě. I ona je založena na vašich zájmech a minulém chování. Pokud přepracovanou nabídku Prozkoumat k dispozici ještě nemáte, nezoufejte. Mezi uživatele totiž přichází postupně, nikoli formou aktualizace. Jednotlivé nabídky se také zobrazují až s postupem času.

Instagram

 

Tím novinky nekončí

Na F8 byly ohlášeny i další novinky, jako jsou video hovory a skupinové video hovory s možností procházení obsahu sítě, i když zrovna s někým v Instagramu hovoříte (a to až se čtyřmi kontakty naráz). I tato novinka přichází do aplikace postupně. Pokud tedy spravujete více účtů, v některých ji již můžete mít, v jiných naopak ještě ne. Nejen tímto krokem nám Instagram poněkud kyne. Mnohdy navíc není ani úplně zřejmé, kde se vlastně dané novinky ukážou. Najít video hovory tak může být docela oříšek. Chcete-li nápovědu, hledejte ve zprávách a to po výběru kontaktu. Ikona kamery se poté zobrazí v pravém horním rohu.

Instagram

Zdroj: 9to5mac.com

]]>
https://www.iphonefoto.cz/instagram-nabidka-prozkoumat/feed/ 1
Máte rádi lomografii? Na Kickstarteru se rozjela kampaň na fotoaparát Diana https://www.iphonefoto.cz/lomografie-kickstarter-diana/ https://www.iphonefoto.cz/lomografie-kickstarter-diana/#respond Tue, 26 Jun 2018 17:00:31 +0000 http://www.iphonefoto.cz/?p=21626 Nabídka lomografických fotoaparátu se možná již brzy rozroste o nový model. Na Kickstarteru totiž můžete přispět na výrobu modelu Diana Instant Square Camera.

Podle společnosti se jedná o první zařízení podobného typu, které vám poskytne výměnu objektivů. Zároveň bude model kompatibilní s tiskovými kazetami Fujifilmu (Instax Square), které jsou běžně dostupné a bude obsahovat i saně pro externí blesk.

Diana

Různé clony, ostření i objektivy

Clona bude nastavitelná na f/11, f/19 a f/32, instinktivní systém ostření pak umožňuje přepínat mezi ostřící vzdáleností na 1 až 2 m, 2 až 4 m, a 4 metry až nekonečno. Z objektivů bude k dispozici 20mm rybí oko, 38mm a 55mm širokoúhlý objektiv, 75mm objektiv (základní) a 110 mm teleobjektiv.

Diana


Věděli jste, že…

Základem lomografie se stal jednoduchý, sovětský kompaktní fotoaparát LOMO LC-A vyráběný továrnou Leningradskoje Optiko-Mechaničeskoje Objediněnije. Tento fotoaparát se stal na začátku 90. let legendou, především v Rakousku – existují umělci, kteří se dobrovolně omezují na jednoduché technické možnosti tohoto aparátu a pokoušejí se o uměleckou fotografii oproštěnou od technických aspektů. Jeho popularita je tak vysoká, že se začaly vyrábět nové verze staré značky. Snímky pořízené tímto přístrojem se pro svou specifičnost někdy nazývají lomografie, proces jejich pořizování je lomografování či lomení.

Zdroj: Wikipedie


Diana

Pokud vás zařízení oslovilo, můžete si jej pořídit v crowdfundingové kampani na Kickstarteru. Základní sada je dostupná už za 69 dolarů. K dispozici jsou ale i jiné možnosti, třeba jako Lomography trip, který vás vyjde 999 dolarů. Na základní sady je skrze kampaň 30% sleva. Distribuce by měla začít o letošní zimě, projekt je totiž již nyní zafinancovaný.

Diana

Zdroj: dpreview.com, Kickstarter.com

]]>
https://www.iphonefoto.cz/lomografie-kickstarter-diana/feed/ 0
Instagram má miliardu uživatelů a je čtvrtou největší sociální sítí https://www.iphonefoto.cz/instagram-ma-miliardu-uzivatelu/ https://www.iphonefoto.cz/instagram-ma-miliardu-uzivatelu/#respond Fri, 22 Jun 2018 17:00:14 +0000 http://www.iphonefoto.cz/?p=21623 Instagram uspořádal v San Franciscu konferenci, na které informoval, že dosáhl miliardy uživatelů. Je tím čtvrtou největší sociální sítí.

V září loňského roku měl Instagram na 800 milionů uživatelů. Nyní však překonal miliardovou hranici. Aktuálně je tak čtvrtou největší sociální sítí. Lídrem je Facebook s 2,2 miliardami, následuje Whatsapp s 1,5 miliardami a na třetím místě je komunikátor Facebooku Messenger, který má 1,3 miliardy uživatelů.

Instagram

S vyjímkou Whatsappu tak vlastně Facebooku patří hned tři z prvních čtyř míst, protože tato síť Instagram od roku 2012 vlastní. Tehdy za něho zaplatil rovnou miliardu dolarů. Uživatelů však Instagram měl „jen“ 40 milionů. Růst sítě je tak skutečně neuvěřitelný.

Instagram

Na konferenci se však nemluvilo jen o počtu uživatelů sítě, ale také o nově představené aplikaci IGTV. Ta vám umožní publikaci až hodinu dlouhých videí, které jsou ideálně pořizovány na výšku. Instagram totiž vidí ve videích budoucnost a chce tímto krokem alespoň trochu konkurovat síti YouTube.

[appstore id=”1394351700″ store=”CZ” style=”infobox”]

Zdroj: dpreview.com

]]>
https://www.iphonefoto.cz/instagram-ma-miliardu-uzivatelu/feed/ 0
Aplikace Apollo vám poskytne více možností, než studiové nasvícení nových iPhonů https://www.iphonefoto.cz/aplikace-apollo-nasviceni/ https://www.iphonefoto.cz/aplikace-apollo-nasviceni/#respond Thu, 14 Jun 2018 17:00:16 +0000 http://www.iphonefoto.cz/?p=21619 Přijde-li vám, že studiové nasvícení v iPhonu 8 Plus a iPhonu X nenabízí tolik možností, vyzkoušejte aplikaci Apollo. Hodí se i pro iPhone 7 Plus.

iPhony 8 Plus a X dostaly možnost editovat jejich portrétové fotografie pořízené duálním objektivem pomocí tzv. studiového nasvícení. Starší iPhone 7 Plus však ostrouhal. Pokud vám ale přijde nabídka nasvícení v podání Applu poněkud strohá, aplikace Apollo vám poskytne množství dalších efektů a to právě i v případě o rok dříve představeného modelu. Zařízení bez duálního objektivu mají však smůlu.

https://youtu.be/MN5-r0qm_3s

Je tomu z toho důvodu, že titul pracuje jen se snímky s aplikovaným bokeh efektem, které iPhony bez přídomku Plus pořizovat nemohou. Apollo právě mapy hloubky ostrosti využívá, a díky tomu dokáže na snímek aplikovat různé světelné efekty a to v jakémkoli úhlu. Na jednu fotografii přitom lze umístit až 20 různých zdrojů světla, lze jim také upravit barvu, intenzitu atd.

Efekty se aplikují v trojrozměrném prostoru, díky čemuž se snaží vypadat poměrně realisticky. V daných situacích se to však nemusí zcela povést a i nezkušené oko pozná, že jsou poněkud umělé. Je tedy důležité dbát na minimum editace, nepřehánět ji a nevytvořit s ní přílišný kýč vypadající jako vánoční stromeček.

apollo

Aplikace Apollo Immersive illumination, která je dostupná skrze obchod s aplikacemi App Store, však stojí pouhých 49 Kč. Za tu cenu za jistě vyplatí ji vyzkoušet.

[appstore id=”1373682251″ store=”CZ” style=”infobox”]

Zdroj: diyphotography.net

]]>
https://www.iphonefoto.cz/aplikace-apollo-nasviceni/feed/ 0
Hipstamatic představil nový Lisbon HipstaPak https://www.iphonefoto.cz/hipstamatic-lisbon-hipstapak/ https://www.iphonefoto.cz/hipstamatic-lisbon-hipstapak/#respond Tue, 05 Jun 2018 17:00:27 +0000 http://www.iphonefoto.cz/?p=21605 Oblíbená aplikace Hipstamatic dostala další rozšíření. Tento balík se nechal inspirovat hlavním městem Portugalska, a proto dostal jméno Lisbon HipstaPak.

Lisbon HipstaPak je dostupný přímo v aplikaci Hipstamatic a vyjde vás na 25 Kč. Za tuto cenu získáte objektiv Emilio a film Belém. Samozřejmě jej mohou používat i předplatitelé obrázkové sociální sítě Oggl.

Lisbon Lisbon Lisbon

Lisabonje hlavní a největší město Portugalska. Má 545 245 obyvatel, v okolí města žije více než 3 000 000 obyvatel. Jde o nejzápadnější hlavní město na evropské pevnině a rozkládá se na relativně malé ploše 84,92 km². Vzhledem k tomu, že současné hranice města jsou definovány v úzké návaznosti na jeho původní historické jádro, jsou všechna jeho předměstí jako Loures, Odivelas, Amadora a Oeiras formálně považována za samostatné obce v rámci jeho metropolitní oblasti.

Město Lisabon je rozděleno na 24 městských částí. Každá městská část má svoji samosprávu volenou místními občany. Za významnější lze považovat původní historické názvy čtvrtí, jako je Alfama (nejstarší lisabonská čtvrť, název pochází z arabského slova Al-hamma), Baixa (centrum města, čtvrť vznikla po zemětřesení v roce 1755), Bairro Alto (horní čtvrť, centrum kaváren, barů, knihkupectví, leží severně od náměstí Praça de Camões), nebo Belém (čtvrť na západě města, předměstí Lisabonu se dvěma památkami zapsanými v seznamu UNESCO).

Zdroj: Wikipedia


Objektiv Emilio přidává jemné rozostření po stranách fotografie s jasným potlačením jasu a zvýrazněním kontrastu. Vintage film Belém přidává zaostření středu snímku a zvýrazňuje jasné, nejen portugalské, nebe. Kombinace obou pak vytváří líbivé snímky s nezaměnitelnou retro atmosférou, kterou můžete své snímky velice snadno obohatit.

Zástupci Hipstamaticu také po delší odmlce vydali další číslo jejich magazínu Scene. To nese podtitul Desire a najdete jej jak ve stejnojmenné aplikaci v App Store (za 25 Kč), tak na webu. Tam si jej, narozdíl od aplikace, můžete prohlédnout zdarma.

Používáte aplikaci Hipstamatic a koupíte si některý rozšiřující balík? Podělte se se svými snímky v našem Fotostreamu.

[appstore id=”342115564″ store=”CZ” style=”infobox”] [appstore id=”640339204″ store=”CZ” style=”infobox”] [appstore id=”523261788″ store=”CZ” style=”infobox”] ]]>
https://www.iphonefoto.cz/hipstamatic-lisbon-hipstapak/feed/ 0
Nejlepší mobilní telefon s duálním objektivem je HTC U12+. iPhone X je pátý https://www.iphonefoto.cz/htc-u12-dxo-mark/ https://www.iphonefoto.cz/htc-u12-dxo-mark/#respond Tue, 29 May 2018 17:00:15 +0000 http://www.iphonefoto.cz/?p=21601 V DxO Mark otestovali nejnovější telefon společnosti HTC s označením U12+. Už od jeho představení měl velké ambice, které nyní naplnil. iPhone X tak klesl na páté, respektive šesté místo tohoto žebříčku.

Prestižní žebříček DxO Mark stále vede Huawei P20 Pro, který má však výhodu ještě jednoho objektivu navíc. Mobilním telefonům, které jsou osazeny dvěma objektivy, nyní nově vládne právě HTC U12+. O jediný bod tak překonal model Huawei P20.

HTC U12

Pět bodů rozdílu

HTC U12+ v testu získalo 103 bodů (106 za fotografii, 95 za video). Hlavní jeho kamera poskytuje uživateli 12MPx rozlišení s f/1.75, teleobjektiv s 2× optickým přiblížením pak nabízí 16MPx s f/2.6. Přítomna je optická stabilizace i možnost natáčení 4K videa při 60 fps.

HTC U12

Skvělé podání barev, rychlé automatické ostření, kvalitní přiblížení, povedený bokeh a minimum artefaktů jsou hlavní předností tohoto telefonu od tchajwanského výrobce HTC. Zlepšit by se mohlo zejména HDR a trochu ztrácející se detaily u dvojnásobného přiblížení teleobjektivem. Video poskytuje výtečnou stabilizaci, správně také doostřuje, šum je pak minimální. I jemu ale dělá problém HDR, kdy často vznikají nepříjemné přepaly.

Nejvýše umístněným modelem Applu je jeho iPhone X, který má na svém kontě 97 bodů (101 za fotografii, 89 za video). Je tak na pátém místě co se duálních modelů týče a na šestém celkově, pokud počítáte i Huawei P20 Pro se třemi objektivy.

Zdroj: DxO Mark

]]>
https://www.iphonefoto.cz/htc-u12-dxo-mark/feed/ 0
Instagram umožňuje sdílet fotky ostatních ve vašich příbězích https://www.iphonefoto.cz/instagram-sdilet-fotky-pribehy/ https://www.iphonefoto.cz/instagram-sdilet-fotky-pribehy/#respond Tue, 22 May 2018 17:00:37 +0000 http://www.iphonefoto.cz/?p=21596 Asi to pro vás nebude přílišné překvapení, když se dozvíte, že Instagram opět přichází s nějakou tou novinkou. Tato je však docela užitečná. Pokud tedy používáte funkci Příběhy.

Tvůrci této populární obrázkové sociální sítě přicházejí s dalším vylepšením. Nově totiž můžete příspěvky ostatních sdílet v rámci svých příběhů. Pokud se vám tedy líbí něčí fotografie, o které chcete dát vědět ostatním, můžete tak učinit pomocí ikony vlaštovky pod daným příspěvkem.

Instagram

Zde můžete snímek nově, vyjma svým sledujícím, odeslat i do příběhu. Stačí k tomu zvolit patřičnou nabídku, která se vám zobrazí hned na prvním místě. Dále už se ocitnete v klasickém editoru, na který jste z příběhů zvyklí.

Instagram

Sledující prohlížející si váš příběh s vloženým příspěvkem někoho jiného pak vidí, čí ten je (na ukázkových snímcích se jedná o příspěvek účastnice našeho iPhonefoto workshopu @verukorinkova). Kliknutím na něho si tak zobrazíte příspěvek původní.

Instagram

S tímto se však váže ještě jedna záležitost. Z nějakého důvodu si totiž můžete přát, aby vaše příspěvky touto cestou nikdo z uživatelů sítě nesdílel. V takovém případě jděte do nastavení, sjeďte níže a zvolte nabídku Sdílení v příbězích. Zde tak můžete povolit či zakázat.

Instagram

A co vy, naši čtenáři? Využijete této novinky Instagramu a bude sdílet fotografie ostatních ve svých příbězích? A dovolíte ostatním, aby sdíleli vaše snímky? Napište nám to do komentářů pod článek.

Zdroj: dpreview.com

]]>
https://www.iphonefoto.cz/instagram-sdilet-fotky-pribehy/feed/ 0
Jak dostat celé fotografické studio do své kapsy? Samozřejmě za pomoci iPhonu X https://www.iphonefoto.cz/fotograficke-studio-v-kapse-iphone-x/ https://www.iphonefoto.cz/fotograficke-studio-v-kapse-iphone-x/#respond Wed, 16 May 2018 17:00:41 +0000 http://www.iphonefoto.cz/?p=21592 Ne, opravdu se nejedná o nové příslušenství, i když by jistě mohlo být pro mnohé velice lákavé. Apple jen vydal novou reklamu, ve které upozorňuje na studiové efekty v jeho iPhonu X.

Reklama se jmenuje „Studio in your pocket“ a trvá 38 sekund. Obecně veškeré reklamy společnosti Apple patří mezi ty více zábavné, a tak se nebudete nudit ani při této. Přitom v ní zas o tolik nejde. Dívka na nádraží vyndá z kapsy svůj iPhone X a pořídí si selfie fotografii.

fotografické studio

Následně se ale kolem ní začnou přidávat různá světla, odrazné desky, deštníky, softboxy a mnoho dalšího příslušenství, jakých se používá např. ve fotografickém studiu. A ono také ano, iPhone X totiž u portrétového režimu nabízí různé nasvícení scény, které má vytvářet dojem, jako by byla fotografie právě ve studiu pořízena.

fotografické studio

Na iPhonu X můžete k portrétovému nasvícení použít jak hlavní, tak čelní (True Depth) fotoaparát. Na iPhonu 8 Plus pak funguje jen s fotografiemi pořízenými jeho hlavním fotoaparátem. Majitelé modelů iPhone 7 Plus pak ostrouhali a s iOS 11 tuto efektní úpravu portrétových snímků nedostali. Prý kvůli výkonu, ale jistě správně tušíte, kde je pravda – jedná se o jistou exkluzivitu nových modelů.

Líbí se vám nová reklama a pořídili byste si na základě jejího doporučení iPhone 8 Plus či iPhone X? A pokud již řečené modely telefonů vlastníte, používáte studiové nasvícení?

Zdroj: dpreview.com

]]>
https://www.iphonefoto.cz/fotograficke-studio-v-kapse-iphone-x/feed/ 0
Chcete prodávat své umění na Instagramu? Tak to musíte mít aplikaci 8×10 https://www.iphonefoto.cz/prodej-umeni-instagram-8x10/ https://www.iphonefoto.cz/prodej-umeni-instagram-8x10/#respond Tue, 15 May 2018 17:00:38 +0000 http://www.iphonefoto.cz/?p=21589 Jak prodat umělecké dílo? Jasně, třeba v galerii. Jde to ale těžko. Co vyzkoušet moderní technologie a internet? Aplikace 8×10 na to jde přes Instagram.

Propojením účtů aplikací Instagram a 8×10 totiž můžete na druhé jmenované prodávat vaše umění, které jste publikovali na fotografii v té první. Je přitom jedno, jestli je váš profil plný fotografií, obrazů či grafických děl. Jediné co je podmínkou, je, že originál musí vypadat dobře po velkoformátovém tisku s orámováním. Aplikace totiž vašemu snímku rámeček dle výběru přidá.

8x10

Koncept aplikace 8×10 je nesmírně slibný. Umožní totiž prodej vašeho „díla“, skrze největší obrázkovou sociální síť. A tím z ní nepřímo udělá i skvělé prodejní místo nejen tak, že něco o prodeji a ceně napíšete do popisu příspěvku. Pokud tam navíc již máte zástup sledujících, bude to pro vás jen dobře.

Po nainstalování titulu vybere ze své galerie dané snímky, zvolíte jim cenu, kategorii, dobu trvání prodeje, počet výtisků a už to jede. Přítomna je ještě možnost vložení svého podpisu.

Po nastavení všech dat můžete snímek přímo v Instagramu publikovat. Každý, kdo by pak měl zájem vaše dílo koupit, na něho klikne a rázem je přesměrován do 8×10. Aplikace je zdarma, tvůrci si však za zprostředkování prodeje berou provizi. Aplikace je dostupná ke stažení v americkém App Storu. Více o titulu se dozvíte na jeho webových stránkách.

[appstore id=”1257984808″ store=”US” style=”infobox”]

Zdroj: dpreview.com

]]>
https://www.iphonefoto.cz/prodej-umeni-instagram-8x10/feed/ 0
Hipstamatic představil nový Zürich HipstaPak https://www.iphonefoto.cz/hipstamatic-zurich-hipstapak/ https://www.iphonefoto.cz/hipstamatic-zurich-hipstapak/#respond Wed, 09 May 2018 17:00:02 +0000 http://www.iphonefoto.cz/?p=21574 Oblíbená aplikace Hipstamatic dostala další rozšíření. Tento balík se nechal inspirovat největším městem Švýcarska a proto dostal jméno Zürich HipstaPak.

Zürich HipstaPak je dostupný přímo v aplikaci Hipstamatic a vyjde vás na 25 Kč. Za tuto cenu získáte objektiv André a film BlacKeys 1942. Samozřejmě jej mohou používat i předplatitelé obrázkové sociální sítě Oggl.

Hipstamatic Hipstamatic Hipstamatic Hipstamatic

Curych(německy Zürich) je největší město Švýcarska a hlavní město stejnojmenného kantonu. Leží v předhůří Alp u severního konce Curyšského jezera, na obou březích řeky Limmat, která zde z jezera vytéká. Je obklopeno lesnatými kopci, nejvyšší z nich Uetliberg dosahuje výšky 869 m n. m. Město se dělí na 12 okresů a v roce 2014 zde žilo přes 404 tisíc obyvatel, v celé aglomeraci pak přes 1,1 milionu obyvatel.

Curych je bankovní středisko světového významu a jedno z nejbohatších měst na světě. Je to dopravní uzel celoevropského významu v letecké, železniční i dálniční dopravě. Patří k hospodářským a kulturním centrům země a podle různých průzkumů mezi nejdražší města, ale také s nejvyšší kvalitou života na světě. Na rozdíl od dalších švýcarských měst, zde žije poměrně velký počet cizinců.

Zdroj: Wikipedia


Objektiv André přidává fotografiím hlavně vysoký kontrast a potlačuje barvy, přičemž samozřejmě také dotváří efekt filmu BlacKeys 1942. Ten totiž snímkům aplikuje černobílé vintage vzezření, které má evokovat doby dávno minulé. Výsledné fotografie pak obsahují znatelné textury, které se však nemusí líbit každému. Zürich HipstaPak rozhodně nevytváří veselé snímky a hodí se tedy spíše na ty s ponuřejší tématikou.

Hipstamatic

Zástupci Hipstamaticu také po delší odmlce vydali další číslo jejich magazínu Scene. To nese podtitul Desire a najdete jej jak ve stejnojmenné aplikaci v App Store (za 25 Kč), tak na webu. Tam si jej, narozdíl od aplikace, můžete prohlédnout zdarma.

Používáte aplikaci Hipstamatic a koupíte si některý rozšiřující balík? Podělte se se svými snímky v našem Fotostreamu.

[appstore id=”342115564″ store=”CZ” style=”infobox”] [appstore id=”640339204″ store=”CZ” style=”infobox”] [appstore id=”523261788″ store=”CZ” style=”infobox”] ]]>
https://www.iphonefoto.cz/hipstamatic-zurich-hipstapak/feed/ 0
Olloclip začne v červnu prodávat objektivy pro iPhone X. Nakupovat musíte u Applu https://www.iphonefoto.cz/olloclip-iphone-x-apple/ https://www.iphonefoto.cz/olloclip-iphone-x-apple/#respond Wed, 02 May 2018 19:00:16 +0000 http://www.iphonefoto.cz/?p=21571 Jak Olloclip slíbil, tak také udělal a 1. května představil sadu jeho předsádek pro telefon iPhone X. A navíc zlevnil řešení pro ostatní iPhony. Nakupovat však musíte k Applu.

Společnost Olloclip se zmínila o vývoji řešení předsádek pro mobilní telefon iPhone X již v lednu letošního roku. Od té doby ale bylo ticho po pěšině. Až do teď. Díky rozdílnému řešení umístění objektivů tak museli vývojáři kompletně předělat nejen uchycení na telefon, ale také samotný tzv. Connect systém.

Ten byl použit už ve variantě pro modely 7/8 a 7/8 Plus, kdy lze objektiv velice jednoduše z těla vyjmout a sestavit si takovou sadu, jakou potřebujete. Ta předchozí však s tou pro modely X kombinovat nepůjdou a to kvůli umístění LED mezi objektivy u top modelu Applu. Předsádku budete moci používat i s krycím sklem na displeji, a také s ní půjde fotografovat a natáčet videa čelní kamerou.

Olloclip

Mnoho povyku pro nic?

Hlavní změna je tedy jen taková, že se upravilo hlavně tělo, jenž drží čočky. I jeho držák můžete stále rozložit do miniaturního stativu. Objektivy jsou k dispozici všechny staré známé a osvědčené, žádné překvapení se tak nekoná.

Chcete-li si pořídit sadu Mobile Photography Box Set, který obsahuje Super-Wide objektiv (120stupňový úhel záběru), objektiv rybí oko (180stupňový úhel záběru) a 15× macro,vyjde vás na 99,99 dolarů. K dispozici budou ještě Ultra-Wide objektiv (155 stupňů), telefoto (2× optické přiblížení) a 7, 14 a 21× makro.

Olloclip však uzavřel svůj on-line obchod a nakupovat tak musíte jen u Applu (zatím) a to buď v jeho kamenných Apple Storech nebo on-line. Novinky pro iPhone X budou dostupné od června tohoto roku. Zároveň s nimi začne Olloclip (a Apple) prodávat zlevněné verze předchozí generace.

Ceny se budou pohybovat od 59,99 do 79,99 dolarů. Největší novinkou bude v tomto ohledu to, že si budete moci pořídit jen jeden Connect objektiv. Snadno si tak sestavíte přesně takovou sadu, jaká vám vyhovuje.

Zdroj: MacRumors.com

]]>
https://www.iphonefoto.cz/olloclip-iphone-x-apple/feed/ 0
Olloclip něco chystá. Co, to se dozvíme 1. května https://www.iphonefoto.cz/olloclip-neco-chysta/ https://www.iphonefoto.cz/olloclip-neco-chysta/#respond Fri, 27 Apr 2018 17:00:49 +0000 http://www.iphonefoto.cz/?p=21566 Fotografické předsádky značky Olloclip pro mobilní telefony iPhone jsou velice populární. Nyní společnost oznámila, že 1. května bude čekání u konce. No jo, ale čekání na co?

Samozřejmě to není tak těžké uhodnout. Vývoj to byl dlouhý a po půl roce od uvedení se snad již všichni uživatelé iPhonů X dočkají jejich varianty objektivů pro tento model telefonu. Tomu, že se bude jednat právě o toto, naznačuje i podpis na banneru, který společnost zaslala registrovaným uživatelům. Ten je vyveden jako xoxo Olloclip.

Možná se ale dočkáme ještě nějakého překvapení, v podobě OlloCase popřípadě dalšího příslušenství právě pro tento model telefonu iPhone. I tak ale hardware nemusí být jediné co společnost představí. Nedávno totiž zcela odstřihla svůj eshop na stránkách Olloclip.com/shop a odkazuje výhradně na zastoupení Applu. Že by se rýsovala nějaká užší spolupráce?

Olloclip

Olloclip přitom odhalil podobu předsádky pro iPhone X už na začátku tohoto roku. Vyjma pár snímků však neuveřejnil žádné bližší informace, ani to, jaké jejich sady bude nakonec nabízet. Jediné, co tak víme, je, že systém bude kompatibilní s přední i zadní kamerou telefonu a nebude mu vadit ochranné sklo na displeji zařízení.

Olloclip

Olloclip

Chcete-li si koupit již dostupné varianty předsádek zrovna pro ten váš i iPhone, navštivte stránky Apple.cz. Nabídka je však trochu, oproti té původně nabízené na stránkách Olloclipu, značně osekaná. Například takový OlloCase zde nenajdete pro žádnou variantu telefonu.

]]>
https://www.iphonefoto.cz/olloclip-neco-chysta/feed/ 0
Snapseed vydal aktualizaci, která přidává podporu displeje iPhonu X https://www.iphonefoto.cz/snapseed-aktualizace-iphone-x/ https://www.iphonefoto.cz/snapseed-aktualizace-iphone-x/#respond Wed, 25 Apr 2018 17:00:29 +0000 http://www.iphonefoto.cz/?p=21564 Integrace displeje telefonu iPhone X neprobíhá tak rychle, jak možná v Applu doufali. Velice populární editační aplikace Snapseed mu přidává podporu až nyní, což je po půl roce od jeho představení.

Nedá se říci, že by na tom byl nějak skvěle i sám Apple. Ten totiž optimalizoval jeho aplikaci na střih videa iMovie teprve nedávno. S plnou podporou displeje iPhonu X nyní tedy konečně přichází i Snapseed, který tím povýší na verzi 2.18.1. Aktualizace však nepřináší žádnou jinou novinku.

Snapseed, patřící společnosti Google, je jednou z nejoblíbenějších, a také nejlepších, editačních aplikací na platformě Android a iOS. Poskytne vám nejen základní ale i pokročilou editaci s tím, že nabízí množství filtrů, editačních sad, úprav portrétového snímku, dvojexpozici a mnoho dalšího.

aktualizace

Mezi hlavní nevýhody patří absence rozhraní fotoaparátu a také to, že nenabízí žádnou editaci snímku pořízeném s hloubkou ostrosti v portrétovém režimu nativní aplikace Fotoaparát. Protože je ale Snapseed kompletně zdarma, neměl by chybět v žádném iOS zařízení. Je totiž plně odladěn i displejům tabletů iPad.

iPhone Xje v pořadí 11. generace chytrého telefonu společnosti Apple. Byl přestaven 12. září 2017 ve Steve Jobs Theater v nově vybudovaném Apple Campusu spolu s iPhonem 8 a iPhonem 8 Plus jako hlavní vlajková loď jeho mobilních produktů roku 2017. Začal se prodávat 3. listopadu 2017.

Podle Applu se jedná o revoluci, která určí směr, jakým se budou ubírat telefony dalších deseti let – OLED displej přes celou přední část telefonu a odstraňování fyzických tlačítek. iPhone X je tak historicky první iPhone, který neobsahuje charakteristické tlačítko plochy. Veškeré jeho funkce totiž suplují gesta.

[appstore id=”439438619″ store=”CZ” style=”infobox”]

Zdroj: 9to5mac.com,Wikipedie

]]>
https://www.iphonefoto.cz/snapseed-aktualizace-iphone-x/feed/ 0
Apple vydal novou reklamu na portrétové nasvícení https://www.iphonefoto.cz/apple-reklam-portretove-nasviceni/ https://www.iphonefoto.cz/apple-reklam-portretove-nasviceni/#comments Wed, 18 Apr 2018 16:00:59 +0000 http://www.iphonefoto.cz/?p=21563 Apple vidí v jeho portrétovém režimu a možnosti portrétového nasvícení značný tahák pro potenciální zákazníky. Také proto na něho nově upozorňuje v reklamě, kterou uveřejnil v Mexiku. Moc vám toho ale neřekne.

Reklama iPhone Retratos, což znamená ve španělštině obraz, zobrazuje dvě dívky, kdy je jedna focena klasickým chytrým telefonem a ta druhá iPhonem. Jeho snímky jsou však díky portrétovému nasvícení poutavější, což se té první nelíbí, a tak svou sokyni z obrazu „vyšoupne“.

Celá reklama má jen 15 sekund a její poselství je jednoznačné – snímky pořízené s portrétovým nasvícením jsou prostě poutavější. Bohužel je však můžete pořizovat jen iPhonem 8 Plus nebo iPhonem X. Pro starší iPhone 7 Plus nebyla tato funkce zpřístupněna.

A jak moc používáte portrétové nasvícení vy? A jste s jeho výsledky spokojeni? Sdělte nám to do komentářů a o své fotografie se podělte v našem Fotostreamu.

Zdroj: 9to5mac.com

]]>
https://www.iphonefoto.cz/apple-reklam-portretove-nasviceni/feed/ 1
Hipstamatic představil nový Fisheye SnapPak https://www.iphonefoto.cz/hipstamatic-fisheye-snappak/ https://www.iphonefoto.cz/hipstamatic-fisheye-snappak/#respond Tue, 10 Apr 2018 17:00:36 +0000 http://www.iphonefoto.cz/?p=21548 Oblíbená aplikace Hipstamatic dostala další rozšíření. Tento SnapPak se však vymyká běžným cestopisným HipstaPakům a přináší objektiv rybí oko, neboli Fisheye.

Fisheye SnapPak je dostupný přímo v aplikaci Hipstamatic a vyjde vás na 29 Kč. Za tuto cenu získáte objektiv Fynn 8mm a film Porthole SN92. K tomu je však přidán bonus v podobě krytu Calypso. Samozřejmě jej mohou používat i předplatitelé obrázkové sociální sítě Oggl.

Fisheye


Rybí oko (anglicky: fisheye) je ve fotografii typ širokoúhlého objektivu, jehož čočka má záběr s velmi širokým úhlem a záměrně velkým soudkovým zkreslením. Objektivy tohoto typu mohou zobrazit najednou úhel až 180°, ale někdy i 220°. Tento objektiv byl původně vyvinut pro využití v meteorologii pro studium oblak. Rybí oko se stalo velmi populární také v dalších oblastech fotografie pro svůj unikátně zkreslený záběr. Fotografové jej často používají pro záběry krajiny s naznačením zakřivení Země.

Zdroj: Wikipedia


Objektiv Fynn 8mm je právě tím, s jehož pomocí dosáhnete kýženého efektu rybího oka. Vyjma toho pak film Porthole SN92 přidá snímku i zajímavé vintage orámování, které poskytne fotografii na věrohodnosti. Je to retro, které rozhodně není originální, ale v podání Hipstamaticu se tak ani o přílišný kýč nejedná, protože to byste pak museli za kýč považovat celou aplikaci.

Fisheye Fisheye Fisheye Fisheye

Zajímavé je, že tvůrci již podruhé vynechali své cestopisné HipstaPaky. Minulý měsíc totiž představili novou aplikaci IncrediBooth, která není zaměřena ani tak na foto jako na video. Je ale dobré vidět, že tvůrcům stále nedochází inspirace a chuť přinášet nový, i když placený, obsah.

Používáte aplikaci Hipstamatic a koupíte si některý rozšiřující balík? Podělte se se svými snímky v našem Fotostreamu.

[appstore id=”342115564″ store=”CZ” style=”infobox”] [appstore id=”640339204″ store=”CZ” style=”infobox”] [appstore id=”523261788″ store=”CZ” style=”infobox”] ]]>
https://www.iphonefoto.cz/hipstamatic-fisheye-snappak/feed/ 0
Snapchat vydal vůbec první reklamu. Představuje nový druh fotoaparátu https://www.iphonefoto.cz/snapchat-reklama-fotoaparat/ https://www.iphonefoto.cz/snapchat-reklama-fotoaparat/#comments Thu, 05 Apr 2018 17:00:08 +0000 http://www.iphonefoto.cz/?p=21546 Snapchat vydal svůj vůbec první reklamní spot, který aplikaci představuje jako nový druh fotoaparátu. Takový druh fotoaparátu, který je spojen s vašimi přáteli i zbytkem světa.

Sociální síť Snapchat existuje už řádku let, proto je s podivem, že svůj první reklamní spot vydává až nyní. Ten je plný úsměvných situací, doplněný klidným komentářem, který představuje funkce aplikace. Navíc dodává, že víc záleží na tom, jak se cítíte, než na tom, jak vypadáte.

Snapchat svým spotem tedy představuje aplikaci spíše jako nástroj k zaznamenávání pocitů, než jako sociální síť, do které své příspěvky publikujete. Je to jistě nečekaný krok a bude zajímavé sledovat, jak odpoví Instagram, který poslední dobou proslul spíše kopírováním Snapchatu a zprávou o tom, že se vrátí k tomu, co pro něho bylo dříve zcela běžné.

[appstore id=”447188370″ store=”CZ” style=”infobox”]

Zdroj: diyphotography.net

]]>
https://www.iphonefoto.cz/snapchat-reklama-fotoaparat/feed/ 1