Fotky Google dorazily na iOS

nan


Nedávno vyšla pro iOS aplikace Google Photos. Touto aplikací můžete nahradit nativní aplikaci Obrázky ve svých iPhonech i iPadech. Hlavní výhodou je spolupráce s ekosystémem Googlu, takže pokud jste byli zvyklí na androidí svět a přešli jste do světa Applu, pak je tato aplikace přímo pro vás. Jedinou podmínkou pro plné využívání aplikace je pochopitelně mít zřízen účet u Google.

Jako vždy aplikace při prvním spuštění požádá o přístup k fotografiím. Následně máte na výběr, jestli chcete fotky nebo videa nahrávat v původní velikosti. Následně máte k dispozici na Google disku místo cca 15GB, pokud si zvolíte nejvyšší kvalitu, pak dostanete k dispozici prostor neomezený. Ukládané fotografie jsou automaticky řazeny do alb podle data jejich pořízení. Systém umožňuje nahrávat fotografie v maximálním rozlišení 16 Mpx, nebo videa v 1080p (Full HD).

Na rozdíl od aplikace od Applu, známou z iOS, Google fotky automaticky poznají, že jste například na dovolené a pořízené fotografie automaticky ukládá do sbírky pod názvem místa, kde byly pořízeny. Například v mém případě to byla dovolená v Dubaji. Navíc, z nejzajímavějších snímků vytvoří příběh, který vám nabídne a můžete ho dle libosti editovat, přidávat fotografie, videa, popisky, mapy a následně jej i dále sdílet.

Aby toho nebylo málo, aplikace vybere nejzajímavější fotografie a vytvoří takzvanou stylizovanou úpravu fotky. Výsledky jsou dle mého soudu velice dobré.

20150418_144934-EFFECTS

Další vychytávkou je vyhledávání fotek podle jejich obsahu. Když zadáte například výraz „kolo“, aplikace vyhledá všechny fotografie, na kterých bude zobrazeno kolo.

screen322x572-3

Animace – když nahrajete sekvenci alespoň pěti fotografií, systém vám automaticky vytvoří animovaný GIF.

Filmy – související videa a fotky se automaticky zkombinují do profesionálně vypadajícího filmu s odpovídající zvukovou stopou.

Panoráma – nahrajte dvě a více fotek z jedné scény a získáte automaticky panoramatickou fotku. Systém je sám spojí do jedné.

screen322x572-2

Vylepšení fotografií – je zde i možnost fotografie automaticky vylepšovat, nebo na nich dělat jednoduché úpravy. Tyto změny můžete kdykoliv vrátit zpět.

K dispozici je i služba Asistent. Když na této kartě kliknete na ikonu se symbolem plus, máte možnost vytvořit si vlastní album, film, příběh, animaci nebo koláž. V případě, že necháte v nastavení povolenu volbu „Navrhovat nové výtvory“, Asistent vám bude automaticky, dle dostupných dat ve snímcích, vytvářet výše uvedené akce, které vám nabídne k odsouhlasení a editaci.

screen322x572

Celý systém funguje velice dobře a Apple má v tomto směru co dohánět. Tak například co se týče kapacity úložiště, Google jej nabízí neomezené, na rozdíl od Apple, který nabízí zdarma pouze 5GB.

icon
Google Photos (2520 ratings) Google LLC Photo & Video Zdarma Stáhnout aplikaci