Fotky Google dorazily na iOS

nan

Nedávno vyšla pro iOS aplikace Google Photos. Touto aplikací můžete nahradit nativní aplikaci Obrázky ve svých iPhonech i iPadech. Hlavní výhodou je spolupráce s ekosystémem Googlu, takže pokud jste byli zvyklí na androidí svět a přešli jste do světa Applu, pak je tato aplikace přímo pro vás. Jedinou podmínkou pro plné využívání aplikace je pochopitelně mít zřízen účet u Google.

Jako vždy aplikace při prvním spuštění požádá o přístup k fotografiím. Následně máte na výběr, jestli chcete fotky nebo videa nahrávat v původní velikosti. Následně máte k dispozici na Google disku místo cca 15GB, pokud si zvolíte nejvyšší kvalitu, pak dostanete k dispozici prostor neomezený. Ukládané fotografie jsou automaticky řazeny do alb podle data jejich pořízení. Systém umožňuje nahrávat fotografie v maximálním rozlišení 16 Mpx, nebo videa v 1080p (Full HD).

Na rozdíl od aplikace od Applu, známou z iOS, Google fotky automaticky poznají, že jste například na dovolené a pořízené fotografie automaticky ukládá do sbírky pod názvem místa, kde byly pořízeny. Například v mém případě to byla dovolená v Dubaji. Navíc, z nejzajímavějších snímků vytvoří příběh, který vám nabídne a můžete ho dle libosti editovat, přidávat fotografie, videa, popisky, mapy a následně jej i dále sdílet.

Aby toho nebylo málo, aplikace vybere nejzajímavější fotografie a vytvoří takzvanou stylizovanou úpravu fotky. Výsledky jsou dle mého soudu velice dobré.

20150418_144934-EFFECTS

Další vychytávkou je vyhledávání fotek podle jejich obsahu. Když zadáte například výraz „kolo“, aplikace vyhledá všechny fotografie, na kterých bude zobrazeno kolo.

screen322x572-3

Animace – když nahrajete sekvenci alespoň pěti fotografií, systém vám automaticky vytvoří animovaný GIF.

Filmy – související videa a fotky se automaticky zkombinují do profesionálně vypadajícího filmu s odpovídající zvukovou stopou.

Panoráma – nahrajte dvě a více fotek z jedné scény a získáte automaticky panoramatickou fotku. Systém je sám spojí do jedné.

screen322x572-2

Vylepšení fotografií – je zde i možnost fotografie automaticky vylepšovat, nebo na nich dělat jednoduché úpravy. Tyto změny můžete kdykoliv vrátit zpět.

K dispozici je i služba Asistent. Když na této kartě kliknete na ikonu se symbolem plus, máte možnost vytvořit si vlastní album, film, příběh, animaci nebo koláž. V případě, že necháte v nastavení povolenu volbu „Navrhovat nové výtvory“, Asistent vám bude automaticky, dle dostupných dat ve snímcích, vytvářet výše uvedené akce, které vám nabídne k odsouhlasení a editaci.

screen322x572

Celý systém funguje velice dobře a Apple má v tomto směru co dohánět. Tak například co se týče kapacity úložiště, Google jej nabízí neomezené, na rozdíl od Apple, který nabízí zdarma pouze 5GB.

[appstore id=”962194608″]