PureShot app – kvalita číslo jedna

fotoaplikace

nan

Koupit si fotoaplikaci od Michaela Hardakera z JAG.gr je zpravidla 100% záruka kvality. Proto když tento vývojář včera uvedl svoji novinku PureShot, hořel jsem nedočkavostí, až s ní budu fotografovat. A první dojmy? Tenhle chlapík, co má na svém kontě už velmi povedené app jako 6×6, 6×7, ale především fantastickou 645PRO, zkrátka nikdy nezklame!

PureShot app foto

PureShot je další fotoaplikace, která se bude ucházet o vaši přízeň. Zejména, pokud jste se rozhodli, že více, než desítky filtrů a efektů, vás zajímavá co nejlepší obrazová kvalita, kterou můžete při fotografování iPhonem docílit. Ano, přesně touhle cestou se totiž vývojář Michal Hardaker vydal. Vsadil na výborný design, elegantní rozhraní, rychlou odezvu a zpracování dat (zejména u nejnovější verze iPhonu 5, kde je čip přeci jen “nejhbitější”), ale především na špičkový obraz.

PureShot app foto 4

Už jeho předchozí aplikace 645PRO vzbudila mezi iPhone fotografy slušný rozruch. Tenhle autor si zkrátka drží svůj styl a směr. A evidentně se rozhodl jít na ruku především zkušenějším (skoro by se dalo napsat “profesionálnějším”) tvůrcům iPhone fotografií.

PureShot app foto 2

Při zpracování obrazu si můžete vybrat ze tří typů kvality záznamu: HI_Quality JPEG, MAX-Quality JPEG nebo TIFF (dRAW) výstup. Stejně tak se dá zvolit mezi plošným a bodovým ostřením, uzamčením expozice a “naostření”, formátem (v tomto případě buď tradiční 1:1 nebo 4:3), ale i zobrazením kompletních informací o snímku na displeji iPhonu. A to včetně času a citlivosti ISO. K dispozici je i volba histogramu, noční režim pro skutečné rozšíření času závěrky až do 1 vteřiny a automatické vyvážení bílé. Je toho opravdu hodně, co se do PureShot povedlo dostat. A každá z položek dává smysl. Obzvlášť těm fotografům, kteří jsou zvyklí na nejpoužívanější funkce z kompaktních fotoaparátů a zrcadlovek.

PureShot app foto 3

Příjemným doplňkem je také přímá integrace s dalšími aplikacemi, včetně Dropboxu a několika editory obrázků. Například FX Photo Studio, PhotoToaster, Filerstorm a dalšími.

Podtrženo, sečteno. Michael Hardaker se pro mě osobně opět předvedl ve své nejlepší formě a trefil hřebíček na hlavičku tak přesně, jako málokdo. Skoro se mi chce napsat, že novinka PureShot je jeho nejlepší fotoaplikací. A to ty předchozí rozhodně zdaleka nepatří do starého železa!
Novinka je v prodeji  za cenu 1,79,- eur. A pokud patříte mezi fajnšmekry a rádi si hrajete s kvalitními fotoaplikacemi, určitě bych s nákupem neváhal. Jedná se o univerzální app pro iPhone, iPod Touch, ale také tablet iPad. Viz Odkaz do App Store.

[app url=”https://itunes.apple.com/cz/app/pureshot/id591785487?mt=8&ign-mpt=uo%3D4″]