PureShot app – kvalita číslo jedna

Naše hodnoceníKoupit si fotoaplikaci od Michaela Hardakera z JAG.gr je zpravidla 100% záruka kvality. Proto když tento vývojář včera uvedl svoji novinku PureShot, hořel jsem nedočkavostí, až s ní budu fotografovat. A první dojmy? Tenhle chlapík, co má na svém kontě už velmi povedené app jako 6×6, 6×7, ale především fantastickou 645PRO, zkrátka nikdy nezklame!

PureShot app foto

PureShot je další fotoaplikace, která se bude ucházet o vaši přízeň. Zejména, pokud jste se rozhodli, že více, než desítky filtrů a efektů, vás zajímavá co nejlepší obrazová kvalita, kterou můžete při fotografování iPhonem docílit. Ano, přesně touhle cestou se totiž vývojář Michal Hardaker vydal. Vsadil na výborný design, elegantní rozhraní, rychlou odezvu a zpracování dat (zejména u nejnovější verze iPhonu 5, kde je čip přeci jen “nejhbitější”), ale především na špičkový obraz.

PureShot app foto 4

Už jeho předchozí aplikace 645PRO vzbudila mezi iPhone fotografy slušný rozruch. Tenhle autor si zkrátka drží svůj styl a směr. A evidentně se rozhodl jít na ruku především zkušenějším (skoro by se dalo napsat “profesionálnějším”) tvůrcům iPhone fotografií.

PureShot app foto 2

Při zpracování obrazu si můžete vybrat ze tří typů kvality záznamu: HI_Quality JPEG, MAX-Quality JPEG nebo TIFF (dRAW) výstup. Stejně tak se dá zvolit mezi plošným a bodovým ostřením, uzamčením expozice a “naostření”, formátem (v tomto případě buď tradiční 1:1 nebo 4:3), ale i zobrazením kompletních informací o snímku na displeji iPhonu. A to včetně času a citlivosti ISO. K dispozici je i volba histogramu, noční režim pro skutečné rozšíření času závěrky až do 1 vteřiny a automatické vyvážení bílé. Je toho opravdu hodně, co se do PureShot povedlo dostat. A každá z položek dává smysl. Obzvlášť těm fotografům, kteří jsou zvyklí na nejpoužívanější funkce z kompaktních fotoaparátů a zrcadlovek.

PureShot app foto 3

Příjemným doplňkem je také přímá integrace s dalšími aplikacemi, včetně Dropboxu a několika editory obrázků. Například FX Photo Studio, PhotoToaster, Filerstorm a dalšími.

Podtrženo, sečteno. Michael Hardaker se pro mě osobně opět předvedl ve své nejlepší formě a trefil hřebíček na hlavičku tak přesně, jako málokdo. Skoro se mi chce napsat, že novinka PureShot je jeho nejlepší fotoaplikací. A to ty předchozí rozhodně zdaleka nepatří do starého železa!
Novinka je v prodeji  za cenu 1,79,- eur. A pokud patříte mezi fajnšmekry a rádi si hrajete s kvalitními fotoaplikacemi, určitě bych s nákupem neváhal. Jedná se o univerzální app pro iPhone, iPod Touch, ale také tablet iPad. Viz Odkaz do App Store.

icon
AB Classic (1179 ratings) Rovio Entertainment Oyj Games, Arcade, Entertainment, Action Zdarma Stáhnout aplikaci

Podrobné hodnocení

Novinář a fotograf, který od roku 1996 působí v českých médiích. V současné době pracuje jako obrazový redaktor týdeníku RESPEKT. Projekt www.iPhonefoto.cz založil v září 2011. O dva roky později ho změnil na magazín. V září 2014 přenechal jeho provoz kolegům z Appliště.cz