Hipstamatic představil nový fotografický balík Denali HipstaPak

Velice oblíbená fotografická aplikace Hipstamatic dostala další rozšíření. Tento HipstaPak se nechal inspirovat největší aljašskou horou Denali, po které dostal i jméno.

Denali HipstaPak je dostupný přímo v aplikaci Hipstamatic a to přes In-App nákup. Z důvodu plošného zdražení veškerého obsahu v App Storu a převodu měny z eura na koruny však nově stojí 29 Kč na místo dříve obligátních 0,99 €. Za tuto cenu získáte objektiv Aurora NCL a film Midnight Sun AS. Samozřejmě jej mohou používat i předplatitelé obrázkové sociální sítě Oggl.


Hora Denali (dříve: Mount McKinley), je nejvyšší hora Severní Ameriky. Dosahuje výšky 6 190 metrů a nachází se v národním parku Denali na Aljašce v centrální části pohoří Aljašské hory, které vyplňuje jižní část centrální Aljašky. Vrchol leží přibližně 56 km od nejbližší silnice.

Denali je svou hmotou a vyzdvižením větší než Mount Everest. Ačkoliv vrchol Everestu leží o 2 700 metrů výš od hladiny moře, hora samotná spočívá na tibetské náhorní plošině v nadmořské výšce okolo 5 200 m, což znamená, že své okolí přečnívá jen o zhruba 3 650 m. Úpatí hory Denali leží na plošině o nadmořské výšce zhruba 600 m, takže své okolí přesahuje o 5 500 m.

Zdroj: Wikipedia

Aljaška je stát nacházející se na západním pobřeží Spojených států amerických, v oblasti pacifických států v západním regionu USA. Aljaška, která leží převážně na stejnojmenném poloostrově a která tvoří exklávu Spojených států, je nejsevernějším a nejzápadnějším státem USA. Na východě hraničí s kanadským teritoriem Yukon a na jihovýchodě s kanadskou provincií Britská Kolumbie, která ji odděluje od kontinentálních Spojených států (vzdálenost Aljašky od státu Washington je přibližně 800 km). Severní a severozápadní ohraničení státu tvoří Severní ledový oceán, zbytek poloostrova a území státu je ohraničen Tichým oceánem.

Se svou rozlohou 1 717 856 km² je Aljaška největším státem USA, v počtu obyvatel (740 tisíc) je však třetím nejméně lidnatým státem a s hodnotou hustoty zalidnění 0,5 obyvatele na km² je na posledním 50. místě. Hlavním městem je Juneau s 30 tisíci obyvateli.

Zdroj: Wikipedia


Objektiv Aurora NCL dodává snímku surrealistické barvy, které přecházejí z oranžové, přes červenou až do zelené tak, aby to evokovalo iluzi aljašské noci. Film Midnight Sun AS vytvořili fotografové ze skupiny Night Crew Labs a jejich film přidává snímkům polární záři a další atmosférické jevy, které jsou v této oblasti možné zahlédnout. Denali HipstaPak je svým pojetím opravdu nevšední, a i když je prvoplánově určen k focení zimních scenérií, dobře vypadá i na prosluněných fotografiích.

Používáte aplikaci Hipstamatic a koupíte si některý rozšiřující balík? Podělte se se svými snímky v našem Fotostreamu.

Hipstamatic také před časem představil svou dosavadní největší aktualizaci. Co všechno přináší? Přečtěte si o ní více.

[appstore id=”342115564″ store=”CZ” style=”infobox”] [appstore id=”640339204″ store=”CZ” style=”infobox”]