Hipstamatic představil nový Dubrovnik HipstaPak

Oblíbená aplikace Hipstamatic dostala další rozšíření. Chystáte se do Chorvatska na letní dovolenou? Tak vám nesmí chybět tento Dubrovnik HipstaPak.

Dubrovnik HipstaPak je dostupný přímo v aplikaci Hipstamatic a vyjde vás na 25 Kč. Za tuto cenu získáte objektiv Katerina a film Sponza 16. Samozřejmě jej mohou používat i předplatitelé obrázkové sociální sítě Oggl.


Dubrovníkje chorvatské přístavní město, které se nachází na jihu Dalmácie na úpatí vápencového pohoří, s jedinečnou okolní subtropickou vegetací a umělecky a historicky unikátními stavbami. Absolutní většinu obyvatel tvoří z 88,39 % Chorvati. Je jedním z nejvýznamnějších turistických center Jaderského moře. Říká se mu také „perla Jadranu“.

Město Dubrovník vždy prosperovalo z námořního obchodu. Ve středověku, jako Dubrovnická Republika dokonce začal jako jediný východojadranský městský stát konkurovat Benátkám. Od roku 1979 je město zapsáno na seznam UNESCO. Po ukončení občanské války iniciovalo UNESCO rekonstrukci města. Ta proběhla podle původních plánů, aby byl zachován styl města. Byla rovněž aplikována opatření proti zemětřesení.

V tom „pravém“ – tedy historickém – Dubrovníku trvale žije jen pět tisíc lidí, takže je městem, které je možné z okolních kopců přehlédnout jedním pohledem.

Zdroj: Wikipedia


Objektiv Katerina přidá vašim fotografiím takovou barevnou kvalitu, jako kdyby byly pořízeny v devadesátých letech minulého století. Film Sponza 16 pak zvedá trochu teplotu barvám. Ideálně ale vyzní právě s objektivem Katerina, se kterým vaše snímky získají nezaměnitelný retro vzhled s trochou zrnitosti. Už při prvním pohledu na výsledné snímky na vás totiž dýchne nezaměnitelná atmosféra dob minulých.

Je tedy evidentní, že se tento balík hodí hlavně na prosluněné letní dny. Vývojáři s ním tak přišli právě včas. Možná ale i fotbalovým fanouškům trochu mimoděk, protože národní tým Chorvatska má na právě probíhajícím fotbalovém šampionátu v Rusku pěkně našlápnuto. Pokud tedy chcete do Dubrovníku vyrazit, možná byste tak měli udělat hned, protože jestli Chorvati postoupí do finále (hraje se v neděli 15. července), které vyhrají, nejedno chorvatské město pod náporem oslav padne.

Zástupci Hipstamaticu také nedávno vydali další číslo jejich magazínu Scene. To nese podtitul Desire a najdete jej jak ve stejnojmenné aplikaci v App Store (za 25 Kč), tak na webu. Tam si jej, na rozdíl od aplikace, můžete prohlédnout zdarma.

Používáte aplikaci Hipstamatic a koupíte si některý rozšiřující balík? Podělte se se svými snímky v našem Fotostreamu.

Hipstamatic také před časem představil svou největší aktualizaci. Co všechno přináší? Přečtěte si o ní více.

[appstore id=”342115564″ store=”CZ” style=”infobox”] [appstore id=”640339204″ store=”CZ” style=”infobox”] [appstore id=”523261788″ store=”CZ” style=”infobox”]