Hipstamatic představil nový Kaleidoscope SnapPak

Hipstamatic dostal další rozšíření. To se vymyká běžným cestopisným HipstaPakům a přináší vskutku krásnou editaci. Také proto se jmenuje Kaleidoscope SnapPak.

Kaleidoscope SnapPak je dostupný přímo v aplikaci Hipstamatic a vyjde vás na 25 Kč. Za tuto cenu získáte objektiv Kally X3 a film Brewster 1817. Samozřejmě jej mohou používat i předplatitelé obrázkové sociální sítě Oggl.


Kaleidoskop, česky krasohled, je dětská hračka, která pomocí soustavy zrcadel a barevných tělísek nebo skleněné kuličky vytváří neopakovatelné obrazce při pohledu proti světelnému zdroji.

Jedná se o válec, který má z jedné strany otevřenou dírku, kterou se do válce hledí. Ve válci jsou podélně vložena tři zrcadla. Prostor mezi nimi má tvar rovnoramenného trojúhelníka. Na druhé straně se nachází malý prostor, ve kterém jsou umístěna barevná tělesa. Na konci se nachází matnice. Díky soustavě zrcadel dochází k pravidelnému vícenásobnému odrazu, což vytváří požadované optické jevy. Kaleidoskopem je možné otáčet, čímž se drobná barevná tělesa přeskupují. To se projevuje změnou tvarů pro pozorovatele.

Zdroj: Wikipedia


Objektiv Kally X3 se snaží imitovat funkčnost krasohledu tak, že scénu několikrát přes sebe překryje. Vintage film Brewster 1817 pak přidává bohaté orámování snímku. Tato kombinace však vytváří velice líbivé a nevšední záběry. Osobně si myslím, že se jedná o nejlepší rozšiřující balík od vydání Fashion HipstaPaku. A jak se líbí vám? Napište nám to do komentářů pod článek.

[appstore id=”342115564″ store=”CZ” style=”infobox”] [appstore id=”640339204″ store=”CZ” style=”infobox”] [appstore id=”523261788″ store=”CZ” style=”infobox”]