Hipstamatic představil nový Lisbon HipstaPak

Oblíbená aplikace Hipstamatic dostala další rozšíření. Tento balík se nechal inspirovat hlavním městem Portugalska, a proto dostal jméno Lisbon HipstaPak.

Lisbon HipstaPak je dostupný přímo v aplikaci Hipstamatic a vyjde vás na 25 Kč. Za tuto cenu získáte objektiv Emilio a film Belém. Samozřejmě jej mohou používat i předplatitelé obrázkové sociální sítě Oggl.


Lisabonje hlavní a největší město Portugalska. Má 545 245 obyvatel, v okolí města žije více než 3 000 000 obyvatel. Jde o nejzápadnější hlavní město na evropské pevnině a rozkládá se na relativně malé ploše 84,92 km². Vzhledem k tomu, že současné hranice města jsou definovány v úzké návaznosti na jeho původní historické jádro, jsou všechna jeho předměstí jako Loures, Odivelas, Amadora a Oeiras formálně považována za samostatné obce v rámci jeho metropolitní oblasti.

Město Lisabon je rozděleno na 24 městských částí. Každá městská část má svoji samosprávu volenou místními občany. Za významnější lze považovat původní historické názvy čtvrtí, jako je Alfama (nejstarší lisabonská čtvrť, název pochází z arabského slova Al-hamma), Baixa (centrum města, čtvrť vznikla po zemětřesení v roce 1755), Bairro Alto (horní čtvrť, centrum kaváren, barů, knihkupectví, leží severně od náměstí Praça de Camões), nebo Belém (čtvrť na západě města, předměstí Lisabonu se dvěma památkami zapsanými v seznamu UNESCO).

Zdroj: Wikipedia


Objektiv Emilio přidává jemné rozostření po stranách fotografie s jasným potlačením jasu a zvýrazněním kontrastu. Vintage film Belém přidává zaostření středu snímku a zvýrazňuje jasné, nejen portugalské, nebe. Kombinace obou pak vytváří líbivé snímky s nezaměnitelnou retro atmosférou, kterou můžete své snímky velice snadno obohatit.

Zástupci Hipstamaticu také po delší odmlce vydali další číslo jejich magazínu Scene. To nese podtitul Desire a najdete jej jak ve stejnojmenné aplikaci v App Store (za 25 Kč), tak na webu. Tam si jej, narozdíl od aplikace, můžete prohlédnout zdarma.

Používáte aplikaci Hipstamatic a koupíte si některý rozšiřující balík? Podělte se se svými snímky v našem Fotostreamu.

[appstore id=”342115564″ store=”CZ” style=”infobox”] [appstore id=”640339204″ store=”CZ” style=”infobox”] [appstore id=”523261788″ store=”CZ” style=”infobox”]