Hipstamatic představil nový fotografický balík Jamaica HipstaPak a aplikaci DSPOTato velice oblíbená fotografická aplikace dostala další rozšíření. Tentokrát se její autoři nechali inspirovat prosluněnou Jamajkou. Vyjma toho vydali trochu „jinou“ fotoaplikaci DSPO.

Balík se jmenuje Jamaica HipstaPak a za jeho vznikem stojí především brooklynský dokumentární fotograf Ruddy Roy, který se specializuje na portréty a reportážní fotografii. Dostupný je přímo v aplikaci Hipstamatic přes In-App nákup a stojí obligátních 0,99 €. Za tuto cenu získáte objektiv Ruddy a film Love 81. Samozřejmě jej mohou používat i předplatitelé obrázkové sociální sítě Oggl.

Hipsta Jamaica cover

Objektiv Ruddy dodá snímkům sytost barev a značný kontrast. Film Love 81 zase snímku aplikuje nepřehlédnutelnou texturu a černé orámování. Možná díky startu titulu DSPO ale měli vývojáři problém s implementací balíku do aplikací. Oficiálně totiž nové balíky vycházejí první pátek v měsíci, přičemž na tento jsme si museli počkat o týden déle. V titulu Hipstamatic byl sice k dispozici již v průběhu týdne, avšak bez ukázkových snímků.

Používáte aplikaci Hipstamatic a koupíte si jamajský rozšiřující balík? Podělte se se svými snímky v našem Fotostreamu.

icon
Hipstamatic Classic (159 ratings) Hipstamatic, LLC Photo & Video, Utilities 79 CZK Stáhnout aplikaci
icon
( ratings) Stáhnout aplikaci

 

DSPO

Zajímavý nápad se nemusí vždy rovnat zajímavému výsledku. Tento titul míří za každým staromilcem, kterému chybí dlouhé vyvolávání filmu a to čekání, než konečně uvidí výsledek. V tom má být totiž schováno ono kouzlo této aplikace.

Prvně si vytvoříte fotoaparát – pojmenujete ho a dáte mu náhledový obrázek. Fotoaparátů lze mít více, protože slouží jako album. Tomu pak nastavíte, za jak dlouho se má zobrazit. Časové rozpětí je přitom značně široké a to od jedné hodiny až po jeden rok. Dříve než za hodinu se však na své snímky nepodíváte.

Alba lze sdílet i s přáteli a v aplikaci jdou nastavit i notifikace, které vás upozorní, pokud některý z přátel nějaké album nafotí. DSPO tak má i jistý sociální rozměr, avšak záleží na tom, jestli dokážete tohoto potenciálu využít. Já osobně aplikaci shledávám jako zajímavou, ale zbytečnou. Jak jste na tom vy?

icon
( ratings) Stáhnout aplikaci