Hipstamatic představil nový fotografický balík Tulum HipstaPak

Tato velice oblíbená fotografická aplikace dostala další rozšíření. HipstaPak se nechal inspirovat jednou z nejzachovalejších památek Mexika – Mayským sídlištěm Tulum.

Tulum HipstaPak je dostupný přímo v aplikaci Hipstamatic přes In-App nákup a stojí obligátních 0,99 €. Za tuto cenu získáte objektiv Juan a film Zama. Samozřejmě jej mohou používat i předplatitelé obrázkové sociální sítě Oggl.

 


 

První zmínky o Tulumu se váží k roku 1518, kdy kolem zdejších břehů proplouvala španělská výprava vedená Juanem de Grijalvou. Posádka byla přímo fascinována tímto opevněním, sedícím na skaliskách nad mořem jako orlí hnízdo, jeho budovami ve výrazných barvách rudé, modré a žluté a ceremoniálním ohněm, který plál na vrcholu jedné ze strážních věží. Zdi o síle až 8m a výšce 3 – 5 m chránily město v období, kdy mezi sebou jednotlivé mayské městské státy udržovaly nepřátelské vztahy.

Zdroj: Novinky.cz


 

Objektiv Juan vychází z prosluněných pláží Mexika, což je v momentálně (u nás) panujícímu ročnímu období zajímavým kontrastem. Takovým je ostatně i objektiv samotný, který je hodně kontrastní. Film Zama desaturuje snímek, jenž tak ztrácí mnohé barvy. Odkazuje tím ke starým artefaktům, kterým třeba už vyhasla jejich sláva. Kombinace filmu s objektivem je ale docela vkusná, i když díky tomu může na snímku vzniknout značné množství přepalů. Kombinace se značně podobá drama efektu aplikace Snapseed.

Tulum Hipstapak 7

Pro milovníky vánoční (kýčovité) atmosféry na snímcích si Hipstamatic v uplynulém období připravil ještě Vánoční Hipstapak pojmenovaný 2015 HolidayPak. Nachází se v něm objektiv Rudolph a filmy Comet, Donner a Vixen. Fotografiím přidává hodně červené barvy, množství odlesků, zrnitosti a retra.

 

Používáte aplikaci Hipstamatic a koupíte si tento rozšiřující balík? Podělte se se svými snímky v našem Fotostreamu.

Hipstamatic také nedávno představil svou dosavadní největší aktualizaci. Co všechno přináší? Přečtěte si o ní více.

[appstore id=”342115564″ store=”CZ” style=”infobox”] [appstore id=”640339204″ store=”CZ” style=”infobox”]