Hipstamatic představil nový VHS SnapPak

Hipstamatic dostal další rozšíření. Tento rozšiřující balík se nechal inspirovat značně retro technologií, proto také nese jméno VHS SnapPak.

VHS SnapPak je dostupný přímo v aplikaci Hipstamatic a vyjde vás na 25 Kč. Za tuto cenu získáte objektivy Joey a film WHOA. Samozřejmě jej mohou používat i předplatitelé obrázkové sociální sítě Oggl.


VHS(anglicky Video Home System, systém domácího videa) je standard pro nahrávání a přehrávání na kazetových videorekordérech.

VHS ukládá obraz i zvuk na videokazetu velikosti přibližně 185 × 100 × 25 mm (o něco méně než velikost formátu A5), která obsahuje magnetickou pásku šířky 0,5 palce (přibližně 12,7 mm). Standard byl vyvinut firmou JVC (za použití technologie licencované od Sony) a zveřejněn byl poprvé v září 1976.

V osmdesátých a devadesátých letech 20. století se VHS stalo de facto standardním formátem pro amatérské nahrávání a přehrávání videa poté, co vyhrálo válku s formátem Betamax firmy Sony (a v menší míře s formátem Video 2000 firmy Philips). Betamax poskytoval vyšší kvalitu záznamu, VHS však zvítězilo zejména díky nabízené větší délce záznamu (postupně až 300 minut v režimu SP) a jednoduššímu mechanickému řešení videokazety, díky kterému se VHS kazety daly výrazně rychleji převíjet.

Zdroj: Wikipedia


Objektiv Joey je inspirován „devadesátkovými“ seriály. Jeho jméno ostatně připomíná jednoho hrdinu z velice populárního seriálu o partě přátel. WHOA film pak přidává „glitch“ efekt starých a často přehrávaných pásek, které zdvojovaly obraz. VHS SnapPak podává velice efektní a hlavně líbivé výsledky. Vzdáleně připomíná povedený Fashion SnapPak a jistě si tak najde své příznivce. Nás nevyjímaje.

MAGAZÍN SNAP JE MRTVÝ, AŤ ŽIJE SCENE (BY HIPSTAMATIC)

Používáte aplikaci Hipstamatic a koupíte si některý rozšiřující balík? Podělte se se svými snímky v našem Fotostreamu.

 [appstore id=”342115564″ store=”CZ” style=”infobox”] [appstore id=”640339204″ store=”CZ” style=”infobox”] [appstore id=”523261788″ store=”CZ” style=”infobox”]