Hipstamatic představil nový Zürich HipstaPak

Oblíbená aplikace Hipstamatic dostala další rozšíření. Tento balík se nechal inspirovat největším městem Švýcarska a proto dostal jméno Zürich HipstaPak.

Zürich HipstaPak je dostupný přímo v aplikaci Hipstamatic a vyjde vás na 25 Kč. Za tuto cenu získáte objektiv André a film BlacKeys 1942. Samozřejmě jej mohou používat i předplatitelé obrázkové sociální sítě Oggl.


Curych(německy Zürich) je největší město Švýcarska a hlavní město stejnojmenného kantonu. Leží v předhůří Alp u severního konce Curyšského jezera, na obou březích řeky Limmat, která zde z jezera vytéká. Je obklopeno lesnatými kopci, nejvyšší z nich Uetliberg dosahuje výšky 869 m n. m. Město se dělí na 12 okresů a v roce 2014 zde žilo přes 404 tisíc obyvatel, v celé aglomeraci pak přes 1,1 milionu obyvatel.

Curych je bankovní středisko světového významu a jedno z nejbohatších měst na světě. Je to dopravní uzel celoevropského významu v letecké, železniční i dálniční dopravě. Patří k hospodářským a kulturním centrům země a podle různých průzkumů mezi nejdražší města, ale také s nejvyšší kvalitou života na světě. Na rozdíl od dalších švýcarských měst, zde žije poměrně velký počet cizinců.

Zdroj: Wikipedia


Objektiv André přidává fotografiím hlavně vysoký kontrast a potlačuje barvy, přičemž samozřejmě také dotváří efekt filmu BlacKeys 1942. Ten totiž snímkům aplikuje černobílé vintage vzezření, které má evokovat doby dávno minulé. Výsledné fotografie pak obsahují znatelné textury, které se však nemusí líbit každému. Zürich HipstaPak rozhodně nevytváří veselé snímky a hodí se tedy spíše na ty s ponuřejší tématikou.

Hipstamatic

Zástupci Hipstamaticu také po delší odmlce vydali další číslo jejich magazínu Scene. To nese podtitul Desire a najdete jej jak ve stejnojmenné aplikaci v App Store (za 25 Kč), tak na webu. Tam si jej, narozdíl od aplikace, můžete prohlédnout zdarma.

Používáte aplikaci Hipstamatic a koupíte si některý rozšiřující balík? Podělte se se svými snímky v našem Fotostreamu.

[appstore id=”342115564″ store=”CZ” style=”infobox”] [appstore id=”640339204″ store=”CZ” style=”infobox”] [appstore id=”523261788″ store=”CZ” style=”infobox”]