Peklo zamrzlo. IGTV nově podporuje videa na šířku

Instagram

Pamatujete aplikaci IGTV? A používáte ji? Jedná se o platformu Instagramu ke sledování dlouhých videí. Původně striktně na výšku, což se aktuálně mění.

Když zástupci Instagramu loni aplikaci IGTV představili, zmiňovali především její jednu funkci – prohlížení videí na výšku. Čerpali tak především z obsahu přítomného v příbězích Instagramu, které právě na výšku jsou a jsou velice populární. Jak to tak ale vypadá, ne všichni byli ochotni na tuto hru vývojářů přistoupit.

IGTV

Jistě, mnoho uživatelů svá videa na výšku stále natáčí a natáčet bude, obecně se ale jedná spíše o menšinu. Mezi profesionály pak prakticky o nikoho, protože ti ví, že takové video nemá hodnotu a hodí se právě jen na zmíněnou sociální síť, maximálně ještě na Snapchat a jim podobné služby.

Instagram umožní posun při přehrávání videa. Konečně

IGTV a více svobody vyjádřit se

Dle tiskové zprávy Instagramu však vyplívá, že vývojáři uposlechli prosby široké veřejnosti, která si právě možnost nahrávání videí na šířku žádala. V režimu aplikace na výšku se tak u takového videa budou zobrazovat černé pruhy u horní a spodní strany, pokud své zařízení přetočíte, budete mít obsah přes celou šíři displeje.

Instagram má miliardu uživatelů a je čtvrtou největší sociální sítí

Instagram často poslouchá nářky jeho uživatelů a často také ustoupí původnímu záměru. Jeho mateřská aplikace byla přece původně určena výhradně takovým fotografiím, které byly ve formátu čtverce. Později přišla možnost nahrávat i snímky na šířku a výšku, stejně jako možnost publikování videí. Vždy to zapříčinilo nárůst uživatelů. A to si zástupci společnosti slibují i nyní. Každý tak bude mít více svobody se vyjádřit a dostane více prostoru pro svou kreativitu.

[appstore id=“1394351700″ store=“CZ“ style=“infobox“]
Tags from the story
, , , ,