Instagram rozšiřuje záložku Prozkoumat a přidává video hovory

aplikace

Záložka Prozkoumat je ta, kterou najdete po stisknutí ikony lupy. Od jejího rozšíření si Instagram slibuje relevantnější vyhledávání napříč obsahem sítě. Zároveň rozjíždí slibované video hovory.

Novinka v sekci Prozkoumat byla představena již před časem na konferenci F8, kde byly zmíněny i informace kolem sociální sítě Facebook. Teprve nyní se však začíná různým uživatelům zobrazovat. V záložce Prozkoumat tak můžete ihned pod hledáním vidět pruh dlaždic s různými tématy.

Ta jsou vám předkládána na základě vašich zájmů, minulého chování a vaší interakce v aplikaci. Každému by teda měla být šitá na míru. Pod nimi pak naleznete ještě řádek s tematickými kanály.

Instagram

Ty se zaměřují na různé oblasti, jako jsou sport, film atd. Přibyla i volba Pro vás. Ta nově zobrazuje sbírku upravených příspěvků od ostatních uživatelů sítě. I ona je založena na vašich zájmech a minulém chování. Pokud přepracovanou nabídku Prozkoumat k dispozici ještě nemáte, nezoufejte. Mezi uživatele totiž přichází postupně, nikoli formou aktualizace. Jednotlivé nabídky se také zobrazují až s postupem času.

Instagram

 

Tím novinky nekončí

Na F8 byly ohlášeny i další novinky, jako jsou video hovory a skupinové video hovory s možností procházení obsahu sítě, i když zrovna s někým v Instagramu hovoříte (a to až se čtyřmi kontakty naráz). I tato novinka přichází do aplikace postupně. Pokud tedy spravujete více účtů, v některých ji již můžete mít, v jiných naopak ještě ne. Nejen tímto krokem nám Instagram poněkud kyne. Mnohdy navíc není ani úplně zřejmé, kde se vlastně dané novinky ukážou. Najít video hovory tak může být docela oříšek. Chcete-li nápovědu, hledejte ve zprávách a to po výběru kontaktu. Ikona kamery se poté zobrazí v pravém horním rohu.

Instagram

Zdroj: 9to5mac.com

Tags from the story
, ,