Jaké jsou ty nejlepší fotografie pořízené iPhonem? Podívejte se na výsledky IPPAWARDS 2018

IPPAWARDS 2018 (iPhone Photography Awards) znají své vítěze. Podívejte se na ty nejlepší fotografie pořízené telefonem iPhone.

Ceny, které se rozdávají již od roku 2007 a rozhoduje o nich odborná porota, znají své vítěze nejen v osmnácti kategoriích, ale byly uděleny i ceny za první tři, respektive čtyři místa. Letošní ročník se vyznačoval vysokou technickou kvalitou snímků, stejně jako sociálním přesahem. Do soutěže byly přihlášeny fotografie z více jak 140 zemí.

Grand Prize a tři další

Hlavní cenu získal bangladéšský Jashum Salam za snímek zobrazující děti v utečeneckém táboře sledující film o zdraví a hygieně. První místo obdržel švýcarský fotograf Alexandre Weber, který v Salvadoru de Bahia vyfotografoval snímek ženy v tamním tradičním oděvu.

Druhé místo bylo uděleno čínskému fotografovi Huapeng Zhaovi za portrét chlapce, jenž pózuje s rybkou místo oka, kterou sám chytil. Třetí místo pak obdržel Zarni Myo Win z Myanmaru za fotografii chlapce bez nohy, který by i tak rád hrál kopanou se svými kamarády.

Snímky najdete v galerii nad článkem. Kompletní výsledky naleznete na stránkách IPPAWARDS.com, kde i zjistíte, jak se zúčastnit dalšího ročníku 2019.