Jaký je a co umí Instagram v Apple Watch


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /data/web/virtuals/81034/virtual/www/wp-content/themes/simplemag/functions.php on line 240

Warning: Division by zero in /data/web/virtuals/81034/virtual/www/wp-content/themes/simplemag/functions.php on line 246

Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/81034/virtual/www/wp-content/themes/simplemag/inc/rating-calculations.php on line 28

Chvalitebné


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /data/web/virtuals/81034/virtual/www/wp-content/themes/simplemag/inc/single-rating.php on line 28
nan

To, že bude mít Instagram svou aplikaci i v Apple Watch, se museli u Applu pochlubit i na samotné konferenci při představování nových funkcí těchto chytrých hodinek. Má na nich tato aplikace ale vůbec smysl?

 

 

Obrazovka „domů“ i notifikace

Po spuštění aplikace, dostanete nabídku, na co se chcete podívat – zda na Feed nebo Activity. Pokud zvolíte Feed, přesunete se na klasickou obrazovku domů, na které vidíte nové příspěvky od lidí, které sledujete. Nečekejte nekonečný seznam fotografií, aplikace vám nabídne „jen“ 8 nejnovějších příspěvků.

U každého samozřejmě vidíte, kdo jej sdílel. Snímky však nejsou ve formátu, ve kterém jsou v síti publikovány. Díky malým rozměrům displeje jsou všechny fotografie zobrazeny ve formátu 1:1, tedy ve čtverci. Deformace fotografií se ale nekoná, přesahující strany jsou prostě skryty. Přímo z hodinek máte možnost fotografii označit jako „To se mi líbí“, nebo si rozkliknout její nabídku.

V té vidíte její popis, kolik označení „To se mi líbí“ a komentářů už fotografie obdržela a lze se odtud podívat i na profil uživatele sdílené fotografie. U toho však vidíte jen jeho profilovou fotografii, uživatelské jméno a 4 poslední publikované snímky, které nejdou ani rozkliknout pro další možnosti.

Po volbě komentářů si je můžete přečíst a skrze nabídku Reply lze dokonce reagovat. To však pouze některým ze sady emotikonů, text přítomný není žádný.

 

Osekáno na dřeň

Druhá nabídka aplikace Activity vám poskytne informace o posledních interakcí týkajících se vašeho „života“ v Instagramu. Vidíte zde, kdo jaké vaší fotografii dal „To se mi líbí“, kdo ji okomentoval, i to, kdo vás nově sleduje. Skrze tuto nabídku se také samotným potvrzením aktivity dostanete nejen na svůj profil, ale i na své fotografie.

I těchto notifikací najdete jen pár. V propojeném telefonu je jich řádově více, a zde tak tato nabídka slouží skutečně jen ke zjištění těch několika pár posledních. Na notifikace jako takové, pokud je máte povoleny na svém iPhonu, vás budou upozorňovat i Apple Watch, takže se nebojte, že by vám cokoli uteklo. Po prvním spuštění Instagramu s připojenými Apple Watch vás navíc aplikace na iPhonu upozorní, jak si notifikace nastavit.

Jaká je tedy odpověď na otázku v úvodu? Rozporuplná. Instagram na Apple Watch prostě nabízí svou velice osekanou variantu, která se sice zdá být zbytečnou, mnohým fanouškům této obrázkové sociální sítě ale jistě přijde vhod. Navíc tím, že se vývojáři nesnažili obsáhnout vše, slouží titul opravdu jen k rychlému informování se a v žádném případě neposkytuje komplexní správu vašeho účtu.

apple watch

Osobní názor: Instagramem příliš nežiji a na Apple Watch jsem jej pustil pouze párkrát a to spíše z dlouhé chvíle, než cíleně. Rozhodně raději bych byl, kdyby vývojáři věnovali svou pozornost odladění aplikace pro iPad.

A co vy, používáte na svých Apple Watch aplikaci Instagramu pravidelně?

[appstore id=“389801252″ store=“CZ“ style=“infobox“]