JOBY GorillaPod Stand + Grip Tight je užitečný flexibilní stativ


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /data/web/virtuals/81034/virtual/www/wp-content/themes/simplemag/functions.php on line 240

Warning: Division by zero in /data/web/virtuals/81034/virtual/www/wp-content/themes/simplemag/functions.php on line 246

Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/81034/virtual/www/wp-content/themes/simplemag/inc/rating-calculations.php on line 28

Chvalitebný


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /data/web/virtuals/81034/virtual/www/wp-content/themes/simplemag/inc/single-rating.php on line 28
nan

Stativ ve verzi GorillaPod Stand + Grip Tight je outdoorový, mobilní održák od společnosti JOBY, který využijete nejen při snímání noční scény, ale v každé situaci, kdy potřebujete eliminovat chvění svého těla, které se projeví na výsledném snímku jeho rozmazáním.

Samotné balení se skládá ze stativu GorillaPod Stand, který můžete použít i pro digitální fotoaparát a nástavce Grip Tight, který je určen pro mobilní telefony s šířkou od 54 do 72 mm. V prodeji je ještě verze s Grip Tight XL, která je určena pro širší telefony a tabletofony, konkrétně šířky od 69 – 99 mm. Pro iPhone 6 je určen Grip Tight, pro iPhone 6 Plus pak Grip Tight XL. Oba Gripy se dají pořídit i samostatně, takže v případě jeho poškození nemusíte kupovat set stativ.

Podívejte se na rozhovor se zástupcem značky JOBY, který jsme natočili na veletrhu Fotoexpo 2014.

https://www.youtube.com/watch?v=IbCVSKGD3s8

 

Obsah balení

V balení naleznete samostatný stativ, držák na mobilní telefon a stručnou příručku. Nečekejte žádný složitý manuál, spíš se jedná o obrázkový návod. Stativ je velice skladný, takže vám nezabere ve vašem batohu moc místa, vejde se i do větší kapsy, takže ho můžete mít neustále po ruce.

IMG_0125

 

Funkce

Po vybalení našroubujete držák mobilního telefonu na redukci, která je vsunuta do samotného stativu. Držák je teleskopický a telefon v něm drží spolehlivě, takže nemusíte mít obavy, že by vám mohl vypadnout. Telefon můžete klidně nechat v pouzdru. Pod samotnou hlavou stativu je jistící mechanizmus. Když chcete mobilní telefon s držákem vyndat ze stativu, stačí jej pootočením odjistit a zmáčknutím uvolnit samotný držák s telefonem.

joby 1

 

Použití

Ideální použití stativu je například ve zhoršených světelných podmínkách, nebo pro noční fotografii. Pokud to s mobilní fotografií myslíte vážně, měli byste používat sofistikovanější aplikace, které ukládají fotografie do RAW, nebo TIFF formátu a umožňují plně manuální kontrolu nad takovými funkcemi jako je rychlost závěrky, vyvážení bílé a clona (nejzákladnější funkce). Pro příklad uvedu mojí oblíbenou aplikaci Camera+, nebo aplikaci ProCam. Další použití je například s předsádkou pro makrofotografii (Olloclip) a další. Samotný stativ je velice flexibilní a můžete ho doslova omotat kolem větve, nebo na zpětné zrcátko automobilu.

joby 2

 

Aplikace

Firma Joby nabízí ke všem stativům aplikaci Gorilla Cam v bezplatné a placené verzi. Bezplatná aplikace je určena pouze pro fotoaparát. S placenou verzí pak máte k dispozici funkce pro vytváření videa. Nestojí ale za moc.

 

Cena

Aktuální cena se pohybuje od 649 Kč výš. Stativ lze pořídit v každé dobré prodejně s fotopříslušenstvím, nebo přímo na stránkách Apple Online Storu, kde však vychází cenově nejdráž.

Chcete tento stativ vidět na vlastní oči a třeba si jej i se svým telefonem vyzkoušet? Navštivte náš workshop mobilní fotografie.