Live Photos pro každý iPhone podruhé, tentokrát s aplikací DSCO od VSCO


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /data/web/virtuals/81034/virtual/www/wp-content/themes/simplemag/functions.php on line 240

Warning: Division by zero in /data/web/virtuals/81034/virtual/www/wp-content/themes/simplemag/functions.php on line 246

Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/81034/virtual/www/wp-content/themes/simplemag/inc/rating-calculations.php on line 28

Výborné


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /data/web/virtuals/81034/virtual/www/wp-content/themes/simplemag/inc/single-rating.php on line 28
nan

Tak už i společnost Visual Supply Company, trochu nečekaně, přichází s animovanými GIFy, aby se svezla na popularitě Live Photos, které Apple představil s telefony iPhone 6s a 6s Plus. Titul se jmenuje DSCO a je jednoduchý, jak jen může být.

Nedávno jsme vám přinesli recenzi aplikace Boomerang od Instagramu, která dělá prakticky to samé, jen s provázaností s touto největší obrázkovou sociální sítí. DSCO na to nejde jinak a je prakticky totožným titulem, který však naopak využívá rozšíření své mateřské aplikace VSCO. Přišel ale až jako druhý a navíc nenabízí o nic moc více. Jedná se tak o další zbytečný titul v App Store?

 

DSCO 1

 

Ihned po prvním spuštění po vás aplikace chce přihlášení. Pokud již svůj účet ve VSCO máte, titul si jej z aplikace převezme – nemusíte tak nic vypisovat. Pokud účet ještě nemáte, můžete si jej zde vytvořit.

 

DSCO 2

 

Uživatelské rozhraní nabízí jen možnost zapnutí přisvětlující diody a lze přepnout ze zadního na přední fotoaparát. Tažením dvou prstů směrem dolů vyvoláte nabídku nastavení, která vyjma vypnutí autouložení a odhlášení se nenabízí zhola nic.

 

DSCO 3

 

Podle toho, jak dlouho budete držet spoušť, tak dlouhou sekvenci pořídíte. Když budete následně přejíždět prstem po displeji ze strany na stranu, můžete vašemu záznamu aplikovat některý z filtrů známých z aplikace VSCO. Jmenovitě to jsou A6, B1, M5, HB2 a novinkový, trošku kýčovitý filtr MTV.

 

 

Křížkem záznam zahodíte, šipkou jej lze publikovat do VSCO a zároveň uložit do galerie fotek. Jedno, nebo jen druhé, bohužel nejde, musíte podstoupit obojí naráz. V mém případě to pak znamená otevřít VSCO a GIF ze svého profilu smazat. Jedná se tak o značně zbytečný krok.

 

DSCO 8

 

Při exportu záznamu se vám do galerie uloží jak GIF (který se však v tváří jen jako obyčejná fotka), tak i opakující se videozáznam. Ten neobsahuje zvukovou stopu. Zároveň můžete výsledek sdílet na sociální sítě Twitter, Facebook, Tumblr i Instagram přímo z aplikace.

 

DSCO 9

 

A to je vše, maximálně jednoduché a efektivní. Pokud však mám odpovědět na nastolenou otázku v úvodu článku, pro mnohé možná zbytečné. Díky popularitě titulu VSCO si DSCO své příznivce jistě najde, já dám ale přednost Boomerangu od Instagramu. Alespoň do té doby, než si pořídím takovou generaci jablečného telefonu, která Live Photos už bude umět a podobné aplikace mi tak budou zcela zbytečnými.

[appstore id=“1038318658″]