Magazín Time použil k fotografování obálek Women First telefon iPhone

Pozadu nezůstává už ani magazín Time. Jeho obálky speciálu Woman First zdobí snímky, které byly pořízeny telefonem iPhone.

Nyní o tomto faktu ještě informujeme, za chvíli to ale bude běžná praxe. Mobilním telefonům už totiž nečiní sebemenší potíže pořizovat i takové fotografie, které se bez obav mohou použít jako titulní snímky různých magazínů. Po Billboardu, Elle a Sport Illustrated přichází se svým počinem i seriózní magazín Time.


Time je americký týdeník a jeden z nejznámějších světových časopisů. První číslo vyšlo v roce 1923. Time vychází kromě americké ještě v několika verzích a to v evropské, asijské, kanadské a australské. Charakteristickým rysem časopisu Time jsou červené okraje na jeho titulní straně.

Časopis Time každý rok vybírá osobnost roku, která podle jeho redakce nejvíce ovlivnila uplynulý rok. Mezi osobnostmi, které časopis vybral, patří například Ronald Reagan, George W. Bush, Bill Gates, Bono, Adolf Hitler, Josif Stalin, Rúholláh Chomejní, Vladimir Putin (2007) a Barack Obama (2008). V roce 1999 označil Time Alberta Einsteina za osobnost století.

Zdroj: Wikipedie


iphone

 

Ženy, které změnili svět

Magazín Time tento měsíc představuje „ženy, které změnili svět“. Dočtete se v něm příběhy Shondy Rhimesové, Ellen Degeneresové, Hillary Clintonové, Nikky Haleyové, Seleny Gomezové a dalších. Jejich portréty pak pořídila 28letá brazilská fotografka Luisa Dörrová (@luisadorr). Ta na sebe upozornila zejména svými iPhone snímky na sociální síti Instagram, kde si ji Time také všiml a s nabídkou této práce ji oslovil.

iphone

K fotografování používala především iPhone 7, vystřídala však i iPhone 6, 6 Plus a sáhla také i po starším iPhonu 5. Ze všech aplikací pak dala přednost nativnímu titulu Fotoaparát, ve kterém měla zvolený čtvercový formát fotografie a automatické HDR.

Time 3

Většina slavných žen se zprvu podivovala tomu, že je má fotografovat taková křehká dívčina, která k tomu účelu ještě ke všemu vytáhla ze své kapsy pouze mobilní telefon. Očekávali totiž starého zkušeného fotografa s množstvím těžké techniky a asistenty, kteří mu ji nosí. Výsledek je však velice překvapil, stejně jak to, jak dlouho samotné focení vlastně trvalo.

Protože nebylo třeba žádného nastavování, zkoumání ani hledání, nejkratší focení trvalo pouhé dvě minuty, to nejdelší pak minut 20. Největší množství portrétů však bylo pořízeno mezi pěti až deseti minutami.

Zdroj: 9to5mac.com, Time.com