Motorola představila Moto Mod od Polaroidu. Nyní si vytisknete fotky přímo v mobilu

Motorola spojila síly s Polaroidem a společně tyt značky představily nový Moto Mod pro telefony řady Z. Insta-Share vám vytiskne fotky přímo v/na mobilu.

Instantní fotografie je poslední dobou na vzestupu. Je módní, hipsterská, cenově dostupná a mnozí ji vyhledávají. Přednosti jsou přitom zřejmé – teď snímek vyfotografujete, teď jej vytisknete, teď jej někomu dáte, nebo si jej vystavíte. A co snímek, to originál.

Zlatá éra Polaroidu je ta tam, ale stále se snaží nějakým způsobem přežívat. Poslední dobou tak instantní fotografii táhnou hlavně produkty INSTAX od Fujifilmu. Díky četným filtrům se instantní snímky snažily napodobit četné služby jako Instagram (který je teď už ale úplně jinde). Ta pravá mobilní a zároveň instantní fotografie však přichází až nyní.

 

Ten dělá to, a ten zas tohle

Telefony Motorola řady Z jsou na trhu již delší dobu. Chcete-li, můžete si jejich funkčnost rozšířit různými moduly – Mody. Ty mohou mít podobu reproduktoru, herního ovladače, projektoru, ale i lepšího fotoaparátu od značky Hasselblad.

Každý Mod je určen k něčemu jinému a Insta-Share od Polaroidu je určen k tisku vašich fotografií. Konkrétně to je na fotopapír Polaroid Zink ZERO-INK o rozměru 2×3 palce. Ten je odolný proti rozmazání a lze jej po odstranění spodní vrstvy někam nalepit. Navíc je docela dostupný, protože vás u nás jeho balení s 20 kusy vyjde v rozmezí od 320 do 390 Kč.

Motorola

Kryt nabízí i tlačítko spouště, kterým aktivujete fotoaparát v telefonu a zároveň s ním pořizujete snímky. Obsahuje totiž patřičný výřez pro čočku/čočky. Speciální aplikace vám pak umožní fotografii obohatit o nějaký filtr nebo rámeček, což je nutný, leč zbytečný, výlet do historie. Tisknout lze z vaší galerie, Google Fotek, Instagramu i Facebooku.

A cena? Ta moc příjemná není. Nepočítejme cenu telefonu, který buď už máte, nebo si jej chcete pořídit. Polaroid Moto Mod Insta-Share je na americkém trhu dostupný za cca 4 350 Kč. Ve zbytku světa bude k dispozici za nějaký ten měsíc a dá se čekat, že levnější nebude.

Pro srovnání ceny, mini INSTAX seženete už za 18 stovek, přičemž cena snímků je srovnatelná. Nesporná výhoda novinky od Polaroidu je kapesní velikost a fakt, že dokázal provázat moderní technologie s dobou přece jen už minulou. Prodejní trhák ale raději neočekávejme.

Ten ostatně nepřineslo ani řešení v podobě Instax Share SP – 1, které je šité na míru iPhonům. Jestli je to pro vyšší cenu, nebo proto, že mladá generace si zakládá spíše na digitální, než tištěné, knihovně, je otázkou.

Zdroj: Motorola.com

Tags from the story
, , ,