Mulch Cam – neobvyklá „mulčovací“ aplikace

Dostatečné

nan

Aplikace Mulch Cam udělá z vašich snímků a videí opravdu nevšední výsledek. Samotný proces úpravy pak dal aplikaci i jméno. Seznamte se s „mulchingem“.

Princip je přitom jednoduchý. Zapnete aplikaci, vyberete si některý z 22 filtrů a začnete nahrávat video. Pokud na daném místě na displeji začnete přejíždět prstem, filtr se zjemní (či jinak upraví dle toho, který máte zvolený) a výsledek vypadá spíše jako fotografie, které se volně prolínají do sebe.

 

Mulch 1

 

Rozhraní je strohé, jak jen může být. Prostředí fotoaparátu se omezuje na použití přisvětlující diody, zapnutí mikrofonu (takže vaše snímky budou obsahovat i zvuk) a použití větráku. Ten zapříčiní to, že se scéna bude chvět a „mulčovací“ efekt tak bude o to více umocněn. Lze určit i jeho intenzitu. Použít naštěstí můžete přední i zadní kameru. V pravém horním rohu k tomu najdete obligátní přepínač.

 

 

Filtry si vybíráte v pásu pod spouští fotoaparátu a videa. Jakmile některý vyberete, ihned se aplikuje na scénu, takže ji vidíte s živým náhledem skrze daný filtr. Jediné jeho nastavení je posuvníkem nad spouští, kterým můžete redukovat sílu samotného mulchingu, intenzitu filtru však ne.

 

Mulch 6

 

Nápad má aplikace možná zajímavý, provedení je však na pováženou. Ač je aplikace optimalizovaná pro iOS 9, vypadá jako z dob pro třetí generaci tohoto jablečného systému. Vzhled ale člověk ještě dokáže kousnout, pokud mu titul předloží kvalitní funkce a hlavně alespoň nějakou přidanou hodnotu, kterou by od titulu za 2 € čekal. Ani jedno se zde však nekoná.

 

Mulch 7

 

A aplikace navíc trpí i bugy. Ač do sama dovolí nahrát materiál z vaší galerie, aplikovat na něj jakoukoli úpravu už neumí a váš snímek či video jen přeuloží. Navíc když jej nahráváte z náhledu galerie v levém spodním rohu, mají zde snímky zdeformovaný poměr stran. Aplikace také nefunguje v režimu na šířku, budiž ji k dobru alespoň to, že je univerzální a za jednu cenu ji můžete mít jak ve svém iPhonu tak iPadu.

Mulch Cam díru do světa rozhodně neudělá. Rozhodně ne v takové podobě, v jaké je v App Store k dispozici nyní. Osobně tak titul řadím mezi podobné „zběsilosti“ typu Glitché a Decim8, které jsou sice zajímavé, ale víceméně nepoužitelné. Na rozdíl od Mulch Cam jsou ale dotažené.

[appstore id=”963910849″ store=”CZ” style=”infobox”]