Narrative Clip – fotografický deník každých 30 sekund vašeho života


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /data/web/virtuals/81034/virtual/www/wp-content/themes/simplemag/functions.php on line 212

Warning: Division by zero in /data/web/virtuals/81034/virtual/www/wp-content/themes/simplemag/functions.php on line 218

Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/81034/virtual/www/wp-content/themes/simplemag/inc/rating-calculations.php on line 28

Chvalitebný


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /data/web/virtuals/81034/virtual/www/wp-content/themes/simplemag/inc/single-rating.php on line 28
nan

Díky plně automatickému nositelnému fotoaparátu Narrative Clip už nikdy nepřijdete o žádný ze vzácných a často neopakovatelných momentů ve svém životě. A to jednoduše proto, že Narative Clip nosíte stále při sobě. Tedy vlastně na sobě.

 

Každých 30 sekund a neunaví se

Narrative Clip je malý a decentní módní doplněk, který každých 30 sekund pořídí snímek. Ano, až takhle je to jednoduché. Vy se přitom musíte starat jen o to, aby mělo zařízení dostatek šťávy. Nic víc není potřeba. Ať jste turistou, sportovcem, hrajete si s dětmi, či jste na nějaké party, Narrative Clip je stále s vámi a stále dokumentuje, co děláte. 30 sekund je přitom základní nastavení produktu, vy si interval můžete změnit v rozpětí od deseti sekund do dvou minut.

Narrative Clip 1

Otázku práv a ochraně osobních údajů se tento článek nevěnuje. Co je vhodné fotografovat a co ne záleží na majiteli zařízení, v jakých situacích jej využije. V muzeích, galeriích a tam, kde je zákaz fotografování, by nositel zařízení měl toto nařízení respektovat.

Dokáže tak změnit přístup k fotografování, kdy se již obejdete bez kompaktního fotoaparátu, kdy již nebudete potřebovat vytahovat svůj telefon z kapsy, abyste pořídili nějakou momentku. Pokud totiž budete chtít pořídit snímek na svůj popud, stačí na Narrative Clip dvakrát poklepat. Fotografie se automaticky pořídí a uloží do zařízení. Fotografiím se přiřadí i GPS pozice.

Narrative Clip 2

 

Tento miniaturní fotoaparát má světelnost f2,2 a rozlišení 5 megapixelů. Do paměti je přitom schopen pojmout až 8 000 snímků. Tedy například záznam dvou dnů, čemuž odpovídá i doba provozu na jedno nabití. To je řešeno pomocí microUSB dodávaného v balení produktu. Na zařízení je konektor kryt gumovou záslepkou, která však po několika použití nepříjemně odstává.

 

Kam si Narrative Clip připnete, je přitom jedno a to dokonce i když jej budete mít křivě. Protože produkt nemá žádný displej, na své fotografie se podíváte až po jeho synchronizaci s počítačem. V něm musíte mít nainstalovánu aplikaci, která se o vše postará. Po připojení se snímky automaticky stáhnou a nahrají na cloud. Chytrý algoritmus snímky vyrovná a optimalizuje je, aby byly co nejkvalitnější. Na webu nebo v aplikaci v telefonu si pak můžete procházet momenty svého života a získat na něho třeba i jiný pohled.

 

Vše na jedné hromádce

Aplikace přitom není nijak složitá, stačí se do ní přihlásit. Dělí se na několik sekcí. První je My Moments, která je vaší časovou osou, kam se skládají vaše události. Pod druhou Explore můžete procházet zveřejněná alba jiných uživatelů – lze je i označovat jako „To se mi líbí“ nebo je můžete komentovat. Pod Favorites pak najdete své snímky, které jste si ohvězdičkovali. V poslední Notifications se vám hromadí informace o dokončení uploadu či aktivitě ve vašich albech.

 

 

Po rozkliknutí alba procházíte časovou osou události/dne. Je při tom třeba mít na mysli, že fotografie nejsou ve vašem zařízení a proto k tomuto kroku potřebujete být připojeni k internetu. Jak v dolní části displeje sunete timeline, mění se vám zobrazené snímky. Lze je spustit i jako prezentaci. Pokud snímek vyberete, můžete jej sdílet, označit na něm přátele, označit ho jako oblíbený, lze nastavit jako náhledový snímek celého alba, i je zde možnost uložit ho do galerie obrázků. Samozřejmě  jde i z alba smazat.

Vytvářejte archív svého života den po dni a foťte i tam, kde je to obvykle nemožné. Zapomeňte na vláčení fotoaparátů, věčné tahání telefonu z kapes, jen abyste zajímavý moment buď propásli, anebo rovnou sami zničili namířeným objektivem.

Jestliže si vaši přátelé vytvoří v aplikaci Narrativ účet, nemusí zařízení vlastnit, abyste s nimi jednotlivá alba sdíleli. Přes všechny možnosti je však aplikace docela strohá a slušela by jí alespoň nějaká základní úprava fotografií. Pokud se vyskytne situace, kdy nechcete fotografovat, stačí zařízení vložit do kapsy. Reaguje totiž na míru světla, a když si myslí, že je ve tmě, záznam nepořizuje. Je to sice chytré řešení, ale má i své proti. Noční a tmavé scény zařízení někdy vyhodnotí právě jako stav vypnutí a záznam nepořizuje.

 

[appstore id=”722804868″ store=”CZ” style=”infobox”]

 

Ukázkové snímky

Zdrojové – tak jak je Narrative clip vyfotografoval (pro větší náhled si snímky z galerie rozklikněte)

 

Upravené – v aplikacích Snapseed, VSCO Cam, Mextures Distressed FX  (pro větší náhled si snímky z galerie rozklikněte)

 

Plusy:

  • Kapacita na 8 000 snímků
  • Pořízení snímku poklepáním na zařízení
  • Rychlé nabíjení

Mínusy:

  • Nedoléhající záslepka microUSB konektoru
  • Strohé možnosti aplikace

 

Za poskytnutí produktu děkujeme společnosti EasyStore.cz.


 

NázevNarrative Clip bílý

Cena: 4 659 Kč

Parametry: rozlišení 5 megapixelů; kapacita paměti až na 8 000 snímků; úhel pohledu 70°; světelnost f2,2; poměr stran 4:3; formát snímků: JPG; integrovaný GPS modul a polohový senzor; indikace zbývající kapacity baterie pomocí 4 LED diod; výdrž na plné nabití 30 hodin; nabíjení přes micro USB

Rozměry: výška 36 mm, šířka 36mm, hloubka 9 mm; hmotnost 20 g


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /data/web/virtuals/81034/virtual/www/wp-content/themes/simplemag/functions.php on line 212

Warning: Division by zero in /data/web/virtuals/81034/virtual/www/wp-content/themes/simplemag/functions.php on line 218