Nová Trianglam app – jemné umění geometrie

Netradiční fotoaplikaci, která preferuje proměnu fotografií v obrazy s geometrickými tvary, představili tento týden tvůrci z brněnské X Production. Nestává se často, aby se na trhu objevila fotoaplikace z domácí vývojářské scény. Pojďme si proto novinku s názvem Trianglam trochu představit. V první řadě je třeba ocenit, že vývojáři vsadili na méně populární styl zkreslování obrazu, který sází výhradně na práci s geometrií. S Trianglam můžete tvořit takzvané “TROTOS”. K dispozici máte tři základní – trojúhelníkové, šestiúhelníkové nebo obdélníkové. Všechny lze kombinovat ve třech velikostech: Small, Medium,Large. Ve finále se tudíž počet nabízených filtrů zvýší na rovných devět.

Spuštěním aplikace vstoupíte do přehledného a designově velmi vydařeného menu, v němž je sada nástrojů pro editaci fotek. Snímek můžete nahrát buď tradiční cestou z galerie Camera Roll nebo ho aktuálně pořídit fotoaparátem uvnitř aplikace. Z klasických nastavení lze před focením použít funkci přepínání mezi vypnutím a zapnutím blesku a pak volbu mezi přední a zadní kamerou. Trianglam potěší především ty, co si rádi hrají s extrémní deformací obrazu a baví je abstrakce. Doporučuji pro tvůrce iPhone Artu. A to i přesto, že proces proměny fotografie v deformovaný obraz způsobí zmenšení dat souboru. To ale neznamená, že se nedá kromě sdílení na sociální sítě používat třeba i pro tisk na papír. Fantazii se meze nekladou.

Aplikace je univerzální, tudíž je k dispozici jak pro iPhone, tak pro iPod Touch a iPad. Ke stažení ZDARMA.[app url=”https://itunes.apple.com/cz/app/trianglam/id705832833?mt=8&ign-mpt=uo%3D4″]