olloCase – fotit s předsádkou Olloclip jde i v krytu


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /data/web/virtuals/81034/virtual/www/wp-content/themes/simplemag/functions.php on line 240

Warning: Division by zero in /data/web/virtuals/81034/virtual/www/wp-content/themes/simplemag/functions.php on line 246

Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/81034/virtual/www/wp-content/themes/simplemag/inc/rating-calculations.php on line 28

Výborný


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /data/web/virtuals/81034/virtual/www/wp-content/themes/simplemag/inc/single-rating.php on line 28
nan

OlloCase pro iPhone 6 a iPhone 6 Plus je navržen tak, aby hladce spolupracoval s Olloclip systémy čoček pouhým nasunutím objektivu přes horní stranu telefonu. Pro každé focení za použití Olloclipu tak nemusíte kryt sundávat a váš telefon zůstává i nadále ochráněn před nečekaným poškozením.

Společnost Olloclip má na trhu s fotografickým příslušenstvím už dlouhou historii. Vždyť své první předsádky a objektivy pro telefony iPhone začala vyrábět již od jejich verze s označením 4. Konkurence se jej snaží dostihnout, avšak Olloclip je stále jasným lídrem. Svědčí o tom také jeho portfolio, které se nespokojí s jednou sadou objektivů, ale nabízí jich hned několik a stále se rozrůstá. Již jsme vás informovali o novince Active Lens a brzy si budete moci přečíst i recenzi předsádky Olloclip Telephoto + CPL Lens. Toto recenzované příslušenství na první pohled nemá s fotografováním zas tak moc společného, na ten druhý ale zjistíte, o jak praktické pouzdro se může jednat.

 

Není „Case“ jako „kejs“

Krytů na mobilní telefony je nezměrné množství. Vybírat můžete z elegantních, extravagantních, barevných, robustních, praktických, i těch ne příliš kvalitou valných. OlloCase spadá do kategorie elegantních a praktických. Skládá se z průhledných plastových zad se zajímavým vzorem a pogumovaných boků. Ty obsahují prolisy pro tlačítka hlasitosti a ON/OFF tlačítko. Snadno je tak nahmatáte za každé situace i bez letmého pohledu, kde se vlastně nacházejí.

 

Pro přepínač vibrací je obsažen průřez. Protože hrana okolního materiálu je z vnitřní strany sražena, dostanete se k němu bez obtíží. Ovládá se tak opravdu velice dobře. S tímto kupříkladu ostatní výrobci mají problém, protože tlačítko bývá hodně zapuštěné. Tady tedy těm všem jedna jednoduchá rada – stačí srazit hranu! Pro Lightning konektor, reproduktory a konektor pro sluchátka je na spodní straně jeden velký výřez.

Kryt olloCase je „Olloclip-ready“ – vždy je připraven pro použití se ​systémy čoček Olloclip bez vyjímání telefonu.

Jeden, ještě větší, je pak obsažen na zadní straně krytu kolem čočky objektivu, kde se tak nachází rozhodně více volného prostoru, než jste zvyklí z jiných krytů. Samozřejmě je to z toho důvodu, že předsádky Olloclip sedí na telefonu přesně a kdyby zde byl jakýkoli materiál navíc, už by předsádka nasadit nešla.

Takhle z ní stačí vyndat redukci, kterou se rozlišuje použití předsádky pro iPhone 6 a iPhone 6 Plus a můžete ji na svůj telefon s krytem olloCase nasadit. Použít jde jak s hlavní zadní kamerou tak s přední Facetime kamerou, proto je nad jejím prostorem z přední strany gumový rámeček slabší. Ten totiž celý telefon přesahuje, a pokud jej položíte displejem dolů, s podložkou vůbec nepřijde do kontaktu. Velice mi tak připomíná kryt Ultra Hybrid od společnosti Spigen.

ollocase Obrázek 5

Pryž po bocích krytu je velice pevná a přesně obepíná samotný telefon. Má také tu vlastnost, že oproti jiným gumovým krytům chytá minimálně prachových smítek a nečistot. Díky velkému prořezu u čočky fotoaparátu se však všechny nečistoty soustředí právě tam, proto je na to třeba myslet a před každým fotografování čočku otřít.

 

Jednoduchý, elegantní, praktický, dostupný

Celkový design krytu je povedený a vypadá velice moderně. Cena je také odpovídající a hlavně není nikterak přemrštěná. Pokud tedy rádi fotografujete s předsádkami Olloclip a vždy vám vadilo, že musíte kvůli jejich nasazení svůj telefon z krytu vyndávat, nyní již nemusíte.

 

Chcete si olloCase rovnou i s Olloclip Telephoto + CPL Lens vyzkoušet na svém iPhonu a nějaké snímky s tímto setem pořídit? Přijďte na iPhonefoto workshop o mobilní fotografii, kde vám jej předvedeme a k půjčení poskytneme.

 

Plusy:

  • Použitý materiál
  • Vystouplá tlačítka
  • Odolnost

Mínusy:

  • Drobné ulpívání nečistot v okolí čočky fotoaparátu

 

Za poskytnutí produktu děkujeme společnosti Olloclip.


 

NázevOLLOCASE

Cena: 29,99 € (cca 800 Kč)

Rozměry: výška 161 mm, šířka 81,6 mm, hloubka 9,8 mm; hmotnost 30 g

Pro modely: iPhone 6, iPhone 6 Plus

Materiál: plast a pryž

Barva: MATTE SMOKE-BLACK, MATTE CLEAR-DARK GRAY