Olloclip Studio – chybějící článek výbavy mobilního fotografa


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /data/web/virtuals/81034/virtual/www/wp-content/themes/simplemag/functions.php on line 240

Warning: Division by zero in /data/web/virtuals/81034/virtual/www/wp-content/themes/simplemag/functions.php on line 246

Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/81034/virtual/www/wp-content/themes/simplemag/inc/rating-calculations.php on line 28

Výborný


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /data/web/virtuals/81034/virtual/www/wp-content/themes/simplemag/inc/single-rating.php on line 28
nan

Univerzální švýcarský nůž znáte jistě všichni. Olloclip Studio není jiné. Má totiž mnoho skrytých tváří a jen na vás záleží, kterou zrovna potřebujete a kterou zrovna použijete.

 

O tom, že společnost Olloclip nějaké Studio vůbec chystá, jsme se dozvěděli na začátku loňského léta. To se vybíraly finance na Kickstarteru, které se nakonec nashromáždit podařilo. Proto také na počátku letošního roku Olloclip spustil předprodej tohoto příslušenství. Chvíli poté dorazil i nám do redakce. A jeden poputuje i mezi vás, naše čtenáře.

 

Sněhurka a 7 trpaslíků

Balení Studia je poutavé. Je vyvedené z tvrdého recyklovaného papíru a jeho obsah je nesmírně bohatý. Skrze propagační materiály se hned dostanete k tomu nejdůležitějšímu – krytu a na něm uchyceném gripu. Jako v matrjošce je pak uvnitř velké krabičky schována malá, ve které je ještě pytlík, v němž se konečně nachází zbytek celé sady – dvě redukce na stativ (jedna je na šířku, druhá pak výšku), dva držáky na mikrofon/externí světlo, stojánek a řemínek na ruku.

V balení najdete celkem 8 kousků příslušenství. To by se líbilo i MacGyverovi. Bomba to sice je, ale určitě nevybuchne.

Při prvním kontaktu s krytem ucítíte jeho robustnost. Nejedná se ale o žádný hardcase. Oproti olloCase je dokonce poddajnější a měkčí. Počítejte ale, že vám váš iPhone vzroste jednou tolik – co se jeho tloušťky týče. Ta je taková, jaká je, kvůli mechanizmu uchycení jednotlivých gripů a nástavců. Princip je však velice jednoduchý a samozřejmě také praktický. Manipulace s jednotlivými nástavci je tím rychlá a snadná.

Olloclip Studio 22

Systém uchycení spočívá v drážkách na zádech krytu, které jsou na jedné straně rozšířeny. Tam do nich vložíte vybraný držák, který se na jedné straně zapře o hranu krytu a na straně druhé zajede právě do zmíněné drážky. V ní s ním pak můžete sunout dle potřeby. V rozšířené části drážky jej pak snadno zase vyndáte.


 

V květnu roku 2011, CEO a zakladatel Patrick O’Neill rozjel na Kickstarteru kampaň na podporu „Olloclip 3-in-1“ foto objektivu. Původní vize byla vytvořit nejen nový produkt, ale identifikovat zcela novou kategorii příslušenství. Všechno to začalo inspirací přidat kreativní možnosti jeho nejpoužívanější a nejoblíbenější kameře – jeho telefonu iPhone 4. Původní sada 3-in-1 foto objektivu (obsahovala rybí oko, širokoúhlý a makro objektiv) získala patent na rychlé uchycení čočkového systému na tělo přístroje. Od té doby Olloclip přilákal zástupy nadšených uživatelů a sám Apple jej distribuuje prostřednictvím svých obchodů po celém světě.

Zdroj: Olloclip.com


 

 

Kryt obstojí i samostatně

Nejvíce využijete služeb gripu, se kterým budete mít jistotu, že i v extrémnějších podmínkách telefon neupustíte. Univerzální stativové redukce se také hodí, i když se obávám, že častým šoupáním v mechanizmu uchycení mohou časem získat vůli. Po mém testování jsou však bez známek jakéhokoli opotřebování. Držáky mikrofonu/externího světla pak využijete asi zřídka. Stojánek se však může hodit mnohým a to nejen těm, kteří ve svých telefonech sledují nějaká videa.

Kryt však můžete používat i ve všedním životě, bez očekávání nějakého fotografování s předsádkami Olloclip (které v balení samozřejmě obsaženy nejsou). Ochrana to je totiž docela robustní a bytelná. S tím jde ruku v ruce i to, že není příliš praktická. Z iPhonu 6/6s Plus vám totiž udělá pěkného obrněnce. Nárůst rozměrů je prostě znát, naštěstí zase ne tolik jako u krytu Ballistic. Díky použitému materiálu na sebe také chytá nečistoty (což je znát i z ukázkových snímků).

 

Vyplatí se?

Záleží na vás. Záleží, zda již máte nějaké předsádky společnosti Olloclip, jinak pro vás Studio nemá příliš význam. Cena není nízká, nabízí toho ale spoustu. Dříve jsem používal sadu Joby, kdy jsem měl stativ GorillaPod Stand + Grip Tight. Z této sady jsem si vzal právě GorillaPod, který nyní využívám s krytem Studia a landscape stativovým držákem. Je to ideální kombinace na focení s předsádkami Olloclip v terénu, kdy máte čas na to fotografii se stativem pořídit.

Uchycení předsádek je přitom bleskové díky přesně tvarovaným výliskům. Jestliže jejich nasazení na „čistý“ telefon může být při rychlé manipulaci nepřesné, se Studiem toto naprosto eliminujete. Navíc díky robustnímu krytu nemusíte mít při manipulaci s telefonem o něho strach i v drsnějších podmínkách. Studio je tak logickou evolucí produktové řady Olloclip a máte-li předsádky této značky pro telefony 6/6s a 6/6s Plus, rozhodně jej nelze jinak než doporučit.

Jedna krabička s produktem Olloclip Studio čeká i na vás. Uvnitř je stejná sada, jaká je zde recenzována jen s tím rozdílem, že je pro variantu iPhone 6/6s. Aby to ale majitelům Plusek nebylo líto, i oni budou moci vyhrát příslušenství od Olloclipu, to však v podobě krytu olloCase. Co proto musíte udělat? Zatím vyčkat. Soutěžit se bude celý měsíc březen skrze náš Fotostream. Ještě nejste registrováni? Tak to napravte.

Olloclip Studio 20

Plusy:

  • Obsah balení
  • Jednoduchá a rychlá manipulace
  • Krytá tlačítka hlasitosti a On/Off

Mínusy:

  • Drobné ulpívání nečistot na krytu
  • Fádní barevné provedení

 

Za poskytnutí produktu děkujeme společnosti Olloclip.


 

Název: Studio for iPhone 6/6s Plus (Studio for iPhone 6/6s)

Cena: cca 2 400 Kč (89,99 €)

Rozměry: výška: 162,6 mm; šířka: 82,8 mm, hloubka: 12,7 mm