PDF Photos – ukládejte vaše fotografie do PDF formátu


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /data/web/virtuals/81034/virtual/www/wp-content/themes/simplemag/functions.php on line 240

Warning: Division by zero in /data/web/virtuals/81034/virtual/www/wp-content/themes/simplemag/functions.php on line 246

Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/81034/virtual/www/wp-content/themes/simplemag/inc/rating-calculations.php on line 28

Výborné


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /data/web/virtuals/81034/virtual/www/wp-content/themes/simplemag/inc/single-rating.php on line 28
nan

Aplikace PDF Photos slouží k ukládání vašich fotografií do PDF souboru. Můžete je tak snáze odesílat v emailu, nebo tisknout přímo z vašeho iPhonu.

Aplikace je optimalizována pro iPhone a iPad a její velikost je pouhé 3,5 MB, takže ve vašem zařízení nezabírá skoro žádné místo. Její užitečnost oceníte v případě, že emailem odesíláte více fotografií najednou, a nebo chcete-li mít jistotu, že váš originál fotografie nebude zneužit někým jiným.

Funkčnost aplikace

Při prvním spuštění je pochopitelně nutné povolit přístup k vašim fotografiím. Na první stránce Layout Options, jak sám název napovídá, si zvolíte samotné rozvržení stránky. Na výběr je více možností:

pdfphotos-screen-1

 

Orientace – smíšeně, na výšku, případně na šířku

Okraje – žádné, úzké a nebo normální

Základní rozvržení – vyberte si z jedné, dvou, nebo čtyř fotografií umístěných na jedné stránce

 

pdfphotos-screen-2

Rozšířené možnosti rozvržení – zde můžete k jednotlivým fotografiím přidávat popisky a to jak třeba ten hlavičky, tak patičky dokumentu atd.

 

Výběr fotografií

pdfphotos-screen-3

Na další záložce aplikace vyberete samotné fotografie pro export do PDF dokumentu. Vybírat můžete z různých alb napříč vaší galerií.

 

Náhled

pdfphotos-screen-4

Před samotným uložením máte k dispozici náhled výsledného dokumentu, kde můžete aktualizovat štítky, popisky i jakýkoli obsažený text v dokumentu.

 

Uložení

Defaultně se soubor ukládá pod názvem titulku na titulní stránce. Při samotném ukládání máte ale na výběr ze tří možností dle kvality.

pdfphotos-screen-5

 

Lagre – fotky se uloží v plném rozlišení, bez úprav

Medium – uloží se vysoce kvalitní kopie fotografií tak, aby výsledný dokument vpadal skvěle na všech displejích

Small – vytvoří se objemově malý dokument, kde fotografie budou však stále kvalitní. Tato volba je ideální pro odesílání velkého množství fotografií emailem

Choose destination – na výběr máte uložit do emailu, do iCloudu, tisk a další možnosti, dle natavení systému.

 

Závěr

Samotnou užitečnost aplikace spatřuji v široké škále použitelnosti. Napadá mě například odesílání jednoho souboru s fotkami akce, kde každou fotografii můžete okomentovat a vytvořit tak obrázkový příběh.

 

[appstore id=“993438771″]