Pixxers – když hledáte přesně specifickou fotografii

Výborné

nan

Také znáte situaci, kdy nutně potřebujete nějakou konkrétní fotografii s danou scénou a nemůžete žádnou takovou nalézt? Prohledáváte fotobanky, google a stále nic? Zkuste Pixxers, chytrou sociální síť, ve které jednoduše napíšete, jakou fotku potřebujete a uživatelé z celého světa vám nabídnou své snímky.

Představte si situaci, že si například zakládáte blog o jídle a potřebujete fotografii nějakého dortu či koláče. Ve svém archivu žádnou vhodnou fotku nemáte a hledat na internetu je zbytečně zdlouhavé. V tu chvíli přichází na řadu aplikace Pixxers, která je zdarma ke stažení v App Store. Po nainstalování si založíte bezplatný účet, ať už pomocí facebookového účtu či zadáním své emailové adresy. Následně v aplikaci zadáte své přání – make a wish.

 

Pixxers3

 

 

Poté již záleží na tom, co hledáte. V mém případě jde o dort či koláč, takže napíšu do názvu cake (pie) a případně mohu nějak specifikovat, co konkrétně hledám, tedy napíši, že chci, aby dort byl barevný a byly na něm nějaké postavy a okolo také nějací lidé. Stejně tak mohu konkretizovat, odkud by fotka měla být, tedy z jakého státu či města. Pro ilustraci lze nahrát i podobnou fotografii z Obrázků či jen nějakou skicu.

 

Pixxers

 

Jakmile mám fotografii popsanou, přichází na řadu výběr licence, tedy zda fotka má být k dispozici zdarma nebo pro komerční použití. U fotografií zdarma je to jednoduché, všechny jsou volně k dispozici ke stažení a můžete s nimi libovolně nakládat. Případně, že fotku máte pro komerční účely, nastupuje zde již systém kreditů, za kterou fotku buď nakupujete či prodáváte. Kredity se samozřejmě nakupují za reálné peníze a přehled cen naleznete v sazebníku. Stejně tak kredity můžete i získat, když svoji fotografii nabídnete někomu jinému.

 

Pixxers6

 

Tím se dostáváme i k druhé možnosti, jak využít Pixxers. Nejen, že v aplikaci můžete hledat vhodné fotografie, ale máte šanci i ukázat svá díla ostatním. Jednoduše v hlavním menu kliknete na splnit přání – fulfill a wish. Následně si můžete vybrat z různých sekcí a poté již prohledáváte konkrétní přání ostatních uživatelů. Takže hned například vidím, že někdo chce fotografii kočky, letních drinků, květin nebo pláže. V případě, že nějakou podobnou fotku mám a splňuje popsaná kritéria, mohu ji do aplikace nahrát a nabídnout uživateli.

 

Pixxers4

 

Pixxers funguje na stejném principu jako jiné sociální sítě. Fotografie můžete lajkovat, komentovat a různě sdílet. Stejně tak vám chodí notifikace v případě, že vám někdo nabídl svoji fotografii. Tu podle licence můžete hned stáhnout tím, že ji potvrdíte a následně vám na email přijde odkaz ke stažení.

 

Pixxers2

 

Když jsem Pixxers procházel, je patrné, že aplikace již nějakou dobu funguje a troufám si říci, že je zde nahráno tisíce fotografií a je tedy rozhodně z čeho vybírat. Velmi se mi líbí, že si mohu doslova říci o fotku na míru a člověk z druhého konce světa mi ji může vyfotografovat, pokud již ji nemá. Aplikace je kompatibilní se všemi iOS zařízeními a je velmi přehledná a intuitivní. Jediné, co mi trochu vadí je zvolený font písma, který jde občas špatně přečíst. Dostupná je i desktopová verze, která funguje na zcela stejném principu.

 

Pixxers5

 

V Pixxers lze narazit, jak na profesionální, tak i amatérské fotografy. Jsou zde uživatelé, kteří fotí na zcradlovky, ale i na iPhone. Vždy jen záleží na tom, co hledáte či co chcete nabídnout sami. V Pixxers existuje i systém hodnocení a žebříčků popularity. Stejně tak můžete vyzkoušet i různé tematické výzvy, které jsou zpoplatněny, ale lze zde dokonce vyhrát i nějaké ceny.

 

Pixxers7

 

[appstore id=”534209864″ store=”CZ” style=”infobox”]