Podívejte se na porovnání snímků z telefonů Samsung Galaxy Note 8 a iPhone 7 Plus

Apple má v jeho iPhonu 7 Plus portrétový režim, Samsung v jeho Galaxy Note 8 zase Live Focus. Který z nich fotí lépe? Podívejte se na srovnávací fotografie.

Na poslední vlajkovou loď společnosti Samsung, Galaxy Note 8, se už začínají objevovat první recenze. A ty jsou veskrze pozitivní, i co se týče jeho fotografických dovedností. Samsung osadil jeho telefon, stejně jako Apple svůj iPhone 7 Plus, dvěma objektivy, kterými se i on snaží simulovat bokeh efekt.

iPhone 7 Plus

Jak tvrdí redaktoři magazínu The Verge, výsledek není ani lepší ani horší než ten u Applu. Stejně jako iPhone 7 Plus totiž Samsung Galaxy Note 8 trpí syndromem první generace zařízení, které zkouší něco nového, a proto je zde dostatek prostoru ke zlepšování.

iPhone 7 Plus

Zejména v interiéru a ve špatném světle může být kvalita hodně nízká. Optice také často činí problém správně oddělit třeba vlasy portrétované osoby od pozadí atd. Těmito neduhy však trpí i iPhone, což si můžete přečíst v našem článku o tom, jak jeho portrétový režim funguje.

iPhone 7 Plus

Note 8 však lépe pracuje se samotnou hloubkou ostrosti, kdy v některých případech nerozostří pozadí scény tolik, takže přechod není tak násilný. Nicméně za chvíli zde máme iOS 11, se kterým jistě přijde vylepšení i portrétového režimu pro iPhone 7 Plus. 12. září se zároveň očekává představení nových iPhonů s vylepšenou technologií fotoaparátů, takže se jistě dočkáme dalšího pokroku v mobilní fotografii.

Na nezmenšené fotografie pro potřeby webu se můžete podívat zde.

 

Nejdražší Android

Samsung Galaxy Note 8 nabízí zakřivený 6,3palcový kapacitní Super AMOLED Infinity displej (1 440 x 2 960 pixel, 522 PPI), osmijádrový procesor, Android 7.1, RAM 6 GB, 64 GB vnitřní paměť + slot na microSD karty s podporou až 256 GB, 12MPx Dual pixel fotoaparát s 2x optickým zoomem, 8MPx čelní kameru, LTE, voděodolnost a prachotěsnost ve standardu IP68, čtečku oční duhovky, čtečku otisků prstů, rychlonabíjení, podporu DEX k připojení monitoru a klávesnice atd.

Jeho rozměry jsou 163 x 75 x 8,6 mm a váží celých 195 gramů. Na výběr je v černé a zlaté barvě. Jeho cena činí cca 27 000 Kč.

Zdroj: AppleInsider.com, The Verge, Macworld