Jak vypadají fotografie pořízené režimem Portrét v telefonu iPhone 7 Plus

Operační systém iOS 10.1 už může testovat široká veřejnost. Na tom by nebylo nic moc zajímavého, kdyby tato aktualizace nepřinesla tolik očekávaný režim Portrét do rozhraní fotoaparátu iPhonu 7 Plus.

Operační systém iOS 10.1 ve fázi beta je k dispozici od pátku 23. září. Tento den se v České republice také začaly prodávat telefony iPhone 7, i když jejich Plus verze je znatelný nedostatek. Ti, jež na ně o půlnoci či ve standardní otvírací čas jakýchkoli obchodů čekali, čekali marně. I tak se ale i u nás najde pár šťastlivců, kteří tento telefon již vlastní, ať již prostě měli štěstí, nebo jej pořídili v zahraničí.

iOS 10.1 přinese hloubku ostrosti iPhonům 7, veřejná beta k dispozici 23. 9.

Díky tomu vám můžeme přinést ukázkové snímky toho, jak režim Portrét v rozhraní aplikace Fotoaparát uvnitř telefonu iPhone 7 Plus fotografuje. Je na nich vidět méně saturace, ne vždy se také operačnímu systému podaří správně určit obrysy postavy/tváře. Problém nastává zejména u vlasů.

iOS 10.1

Fotografie byly zmenšeny a uzpůsobeny potřebám webu. Nebyly však nijak editovány ani jinak upravovány. Jedná se pouze o ukázkové, narychlo pořízené, snímky, proto nehleďte na jejich uměleckou hodnotu. Fotografie nám poslal náš čtenář Cyril Mrak (Instagram), děkujeme.

Na fotografiích je vidět, že se systém hodně snaží, ale pořád to není úplně ono. Zkušené oko pozná, že rozostření bylo utvořeno systémově, na rozdíl od stupňované hloubky ostrosti vytvořené optikou zařízení, jako tomu je u profesionální techniky.

Co si o funkci Portrét dostupné v iOS 10.1 beta v nových iPhonech 7 Plus myslíte vy? Jde Apple správným směrem, nebo se jedná o krok zcela vedle?