Priime – konkurent VSCO Cam přichází


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /data/web/virtuals/81034/virtual/www/wp-content/themes/simplemag/functions.php on line 212

Warning: Division by zero in /data/web/virtuals/81034/virtual/www/wp-content/themes/simplemag/functions.php on line 218

Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/81034/virtual/www/wp-content/themes/simplemag/inc/rating-calculations.php on line 28

Výborné


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /data/web/virtuals/81034/virtual/www/wp-content/themes/simplemag/inc/single-rating.php on line 28
nan

Minulý měsíc překvapila aplikace Priime své uživatele nečekaným vydáním nové aktualizace, která přinesla pokročilejší editaci ořezu snímku, možnost zobrazení zdrojové fotografie a 5 nových stylů od renomovaných fotografů.

Priime vyšla 19. března 2015 a od té doby se nachází v sekci „Nejlepší foto a video aplikace“ na App Storu. Aplikace je dostupná zdarma s možností dokoupení přídavných funkcí. Po pár minutách strávených v aplikaci Priime nabývám dojmu, že je uživatelské prostředí tak trochu podobné VSCO Cam, změny jsou jen nepatrné. Na rozdíl od svých předchůdců, Priime disponuje několika unikátními vlastnostmi a výhodami oproti právě zmiňované aplikaci VSCO Cam.

primeapp

 

Obě aplikace uživatele provádí líbivým rozhraním, které je čisté, velice jednoduché a přehledné. Po vybrání fotografie vám Priime dovolí si zvolit styl. Pokud jste na vážkách, který si vybrat, tak vám poradí a ukáže vhodné kandidáty. Vše funguje na základě parametrů vaší fotografie.

primme

 

Poté můžete skrze základní nastavení upravovat jas, kontrast, stíny, ostrost nebo přidat typografickou ozdobu. Zajímavá je možnost zoomování fotky v průběhu upravování, což může být mnohdy užitečné. Vývojáři na aplikaci zapracovali a po téměř 8 měsících od vydání přinesli možnost ořezu snímku, za což byli nejvíce kritizováni.

check-out-priime-a-mobile-photo-editing-tool-with-filters-created-by-professional-photographers-0

Klíčovým rozdílem jsou styly (VSCO jim říká “filtry“). Oproti vintage a tradičním analogovým filmům, přichází Priime se styly, které jsou vytvořeny profesionálními fotografy. Na webových stránkách aplikace se můžete podívat na jednotlivé rozdíly a jejich úpravy, čímž získáte rychlý přehled o tom, co od ní můžete vlastně čekat.

Art-Chang-iPhone-Photos-26

Jestliže hledáte profesionálně vytvořenou aplikaci nebo vás omrzel VSCO Cam, Priime je ideální alternativou, která v mnohém předčí výše zmiňovaného giganta. Nenabízí velké množství nástrojů, ale na základy poslouží velmi dobře.


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /data/web/virtuals/81034/virtual/www/wp-content/themes/simplemag/functions.php on line 212

Warning: Division by zero in /data/web/virtuals/81034/virtual/www/wp-content/themes/simplemag/functions.php on line 218