Recenze a soutěž o Shoulderpod S1, profesionální foto a video grip pro chytré telefony


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /data/web/virtuals/81034/virtual/www/wp-content/themes/simplemag/functions.php on line 212

Warning: Division by zero in /data/web/virtuals/81034/virtual/www/wp-content/themes/simplemag/functions.php on line 218

Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/81034/virtual/www/wp-content/themes/simplemag/inc/rating-calculations.php on line 28

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /data/web/virtuals/81034/virtual/www/wp-content/themes/simplemag/inc/single-rating.php on line 28
nan

Shoulderpod S1 je příslušenství, které slouží pro pevné a stabilní záběry z ruky, stativu nebo v jiných situacích pro všechny typy chytrých telefonů všech značek a velikostí. Jedná se o skvělé mobilní řešení pro fotografy, filmaře, novináře, sportovce a cestovatele, kteří využívají fotooptiku svých chytrých telefonů k vyprávění vizuálních příběhů a jejich sdílení se světem.

Pokud se v tomto nevlídném počasí třesete zimou a vaše snímky jsou tím rozmazané, nepomůže vám ani optická stabilizace u iPhonu 6 Plus. Existují ale řešení, která vám pomohou ke zdařilejším fotografiím. Shoulderpod S1 totiž poslouží nejen jako grip ale i jako stativ.

Produkt je zabalen do úhledné krabičky, ve které je vložen do přesného molitanového výřezu. Budí to velice dobrý dojem a máte tak pocit, že se jedná o opravdu prémiové zařízení. Žádné igelitové obaly, žádné plastové výlisky.

Mimo dvou karet s informacemi o garanci výrobku a nutných všeobecných informací s návodem na sestavení gripu, najdete v krabičce čelisti, řemínek a držák. Když z balení vše vyndáte, na jejím dnu naleznete pěkný detail, kterým se výrobci snaží motivovat všechny mobilní fotografy.

Rozpětí čelistí volíte povolením šroubu. Jedná se tak o univerzální příslušenství, které není určeno striktně jen iPhonistům. Sedí na telefony o šíři od 48 mm do 93 mm, takže i na ten největší z jablečných telefonů – iPhone 6 Plus.

Abyste zabránili poškození čelistí, jsou obaleny gumou. Po jejich utažení tak Shoulderpod S1 drží pevně váš telefon a lze ho využít i k filmování jízdy vně automobilu – to alespoň tvrdí sami výrobci. Rozumný odhad síly upevnění je však na uživateli. V žádném případě nehrozí, že by vám mobil “křupnul” (ani iPhone 6 Plus ne).

 

Na dolní straně čelistí se nachází standardní universální ¼“ závit k upevnění k jakémukoliv stativu. Upevnění na nějaké „nohy“ je potřeba, protože vyvážit Shoulderpod s vloženým telefonem tak, aby stál na své dosedací ploše, může být někdy oříšek. Pokud jej použijete jako stativ, budete potřebovat naprosto rovnou plochu.

Jestliže chcete používat Shoulderpod hlavně jako grip, sešroubujete jej spolu s držákem, mezi něž ještě předtím vložíte pásek na ruku. Pokud si zapřete loket a volnou rukou podepřete tu, kterou zařízení držíte, dosáhnete opravdové stability. U fotografií to nemusí být tak důležité, jako u natáčení videozáznamu, kde vám sebemenší zachvění zkazí záběr.

 

4 funkce v 1 malém přenosném zařízení Shoulderpod S1:

1) Držák na stativ: S1 má standardní universální ¼“ závit, takže jej našroubujete na většinu dostupných stativů či tripodů atd.

2) Filmařský grip: Součástí balení je aluminiový grip dostatečně široký na ergonomicky pevný úchop do dlaně tak, abyste mohli z mobilního zařízení pořizovat stabilizované plynulé filmové záběry.

3) Držák na chytrý telefon v sáňkách na blesk: Pokud máte fotoaparát s bezdrátovým propojením na chytrý telefon pro vyspělou funkcionalitu (například LiveView, dálkové ovládání fotoaparátu, přenos informací GPS do snímků, přenos pořízených fotografií nebo filmů do telefonu, apod.) hodí se upevnit chytrý telefon do sáněk na blesk. Kromě jiného tak můžete fotoaparát doplnit o ohromný náhledový displej s vysokým rozlišením (redukce na standardní universální závit 1/4″-20 do sáněk však není součástí balení).

4) Cestovní stojan: S1 je sám o sobě možný použít jako stojan na chytrý telefon stabilní v několika polohách.

 

Nevýhodou tohoto příslušenství může být hlavně jeho váha. Ta je totiž opravdu vysoká (kvůli použití ušlechtilých materiálů) a z toho důvodu to nevidím na každodenní nošení typu „kdyby náhodou“. Rozměry jsou také větší, i když do kapsy se vám pohodlně vejde.

Plusy:

  • univerzální použití
  • je kombinovatelný se širokou škálou zařízení

Mínusy:

  • váha

 

Za poskytnutí produktu děkujeme obchodu EasyStore.cz.


 

Název: Shoulderpod S1

Cena: 819,-

Rozměry: bez držáku – sevřená výška 80 mm, šířka 29 mm, hloubka 49,5 mm; s držákem – sevřená výška 120 mm, celková hmotnost 155 g

Pro modely: Produkt je kompatibilní s drtivou většinou existujících chytrých telefonů různých velikostí až po tzv. phablety, a to samostatně nebo v ochranných obalech. Podmínkou je šířka telefonu případně včetně ochranného obalu v rozmezí 48 – 93 mm. iPhony se vám tak vejdou všechny.

Barva: černá


 

Soutěž: Chcete tento profesionální foto a video grip pro chytré telefony Shoulderpod S1 vyhrát? Zapojte se do soutěže Mr. Fotostream 2! Kromě této hlavní ceny můžete získat i další výhry. Soutěž bude probíhat až do 15. ledna 2015 – čím dříve se ale zapojíte, tím větší máte šanci vyhrát. Bližší informace naleznete přímo ve článku Mr. Fotostream 2!


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /data/web/virtuals/81034/virtual/www/wp-content/themes/simplemag/functions.php on line 212

Warning: Division by zero in /data/web/virtuals/81034/virtual/www/wp-content/themes/simplemag/functions.php on line 218