Recenze aplikace CAMU

Výborné

nan

CAMU nabízí jednoduché minimalistické rozhraní, kterému porozumí každý laik. Umožňuje jak pořizování samotných fotografií, tak také nahrávání videí, tudíž jí můžete využít i jako náhradu systémové aplikace Fotoaparát.

V případě, že se však nechcete systémové aplikace vzdát, můžete pořízené fotografie v aplikaci pouze upravovat. Mimo toho lze v titulu vytvářet koláže, aplikovat na snímky různé filtry a do fotografií vkládat text – multifunkčnost nadevše.

IMG_0010

Při prvním spuštění vás uvítá krátká ukázka, ze které pochopíte základní princip ovládání. V levé dolní části je symbol kamery. Když na něm podržíte prst, zobrazí se vám další možnosti k výběru, jako například právě pořizování videí. Ve střední části se pak nachází spoušť fotoaparátu a vpravo je náhled na poslední pořízený snímek, přes který se dostanete do galerie fotografií.

To v horní části aplikace jsou volby jen dvě. Z té vlevo se dostanete do samotného nastavení aplikace (symbol třech teček) a vpravo se nachází možnost přepnutí na přední fotoaparát vašeho zařízení pro pořizování selfie.

 

IMG_0009

Z nastavení aplikace se dostanete k vytváření koláží složením z několika snímků. Lze zde určit poměr stran pořízených snímků (možnost focení ve formátu 1:1), zapnout nebo vypnut blesk, časovač spouště a nastavit hloubku ostrosti.

IMG_0013

Po samotném spuštění aplikace se ihned aktivuje fotoaparát a v živém náhledu můžete nastavit požadovaný filtr a jeho intenzitu. Mezi jednotlivými filtry můžete přepínat přejetím prstu zleva doprava a obráceně. Intenzitu filtru nastavíte zase přejetím prstu shora dolů a opačně. Základní sada filtrů je zdarma, tu další je možné dokoupit pomocí In-App nákupů přímo v aplikaci.

Pokud se rozhodnete upravovat stávající snímky, stačí po spuštění kliknout na náhled poslední fotografie vpravo dole a vybrat vámi požadovaný snímek. Do fotografií můžete vkládat vlastní text, nebo i použít přednastavených šablon. Funkce auto-shooting (symbol fotoaparátu s hvězdičkou) pak pořídí automaticky záběr, když na scéně není žádný pohyb. Tím nebudou vaše snímky už nikdy rozmazané.

Upravené fotografie můžete sdílet na sociálních sítích Instagram, Facebook, Twitter, nebo je poslat jako samostatnou zprávu. Aplikace je multiplatformní a je k dispozici ve verzi jak pro iPhone tak pro iPad.

[appstore id=”667415000″]